Световна лига - част 2

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот VILIO » 06 юли 2013, 12:59

Този формат е много малоумен!
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 06 юли 2013, 13:31

По принцип във волея са спецове по малоумията. Измислят някакви идиотщини като на последното Световно и успяха да развалят един наистина потенциално изключително силен турнир (може би най-силния в последните години).
Но в случая на тази СЛ аз одобрявам подобен формат за един подчертано КОМЕРСИАЛЕН турнир. Нека силните са събрани на едно място, разбира се с бонус да класират повече отбори, а да има шанс и за някой от слабите. Така има повече равностойни мачове в групите, а и сериозна интрига. Ето, в нашата група 4 отбора до последно ще се борят за двата първи места.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот VILIO » 06 юли 2013, 14:48

Може да си прав,но наблюденията ми са,че волейбола изостава организационно от другите популярни спортове. Заради което може би изостава и финансово.
П.п. или не е,чак толкова комерсиален спорт, както предполагаше 8,че е на второ място след футбола. :qipap:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Delija » 06 юли 2013, 20:51

То всяка година форматите на различните национални турнири се менят, Вильо. #-o #-o Мани ма и в Европейската лига, и при мъжете, и при жените, геймовете се играят до 21, като идеята е този експеримент да бъде вкаран трайно в целия волейбол. #-o #-o Отделно се обмислят и някакви ограничения при посрещането да се въведат .... просто безумията нямат край.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2013, 10:22

Да, трябва да се прецени кога да се спре. Например премахването на старото точкуване, когато се играеше понякога по 10 минути за 2 точки беше много добро решение, либерото също, но не е нужно на 10 години да се правят промени. Още повече че волейболът е достатъчно атрактивен.
Но наистина не е нормално да няма два поредни турнира с еднакъв регламент. Примерно на Световното в Япония през 2006 си беше чудесен регламентът, не знам защо беше нужно да се сменя.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2013, 10:37

Между другото Германия има уникален шанс да изхвърли макар и резервния руски отбор от финалите. Не че лесно ще вземат 6 точки в Иран, но все пак. Иран пък явно успяха да прехвърлят младежите при мъжете и станаха категорично най-силния азиатски отбор. Ще ги гледам с интерес догодина на Световното.
Докато аз се чудя довечера кое е по-добре поляците да паднат и да загубят шансове като при това положение, американците ще ни минат, но все пак при две три точкови победи над загубила шансове Полша ще се класираме или по-добре е поляците да бият и поне да си решаваме нещата в директните двубои с тях. Но ... тогава пак има вариант САЩ да станат втори, като знам честната игра на бразилците във волея. Така че може би е по-добре поляците да паднат. Което едва ли ще стане :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Delija » 07 юли 2013, 19:44

drvasko98 написа:Да, трябва да се прецени кога да се спре. Например премахването на старото точкуване, когато се играеше понякога по 10 минути за 2 точки беше много добро решение


Това беше единственото наистина разумно решение. Всичко останало е помия.

drvasko98 написа:но не е нужно на 10 години да се правят промени.


Де да се правеха на 10 години, пак щеше да е добре .... то всяка година се пипа нещо, дали по правилата на самата игра, дали по регламентите на турнирите.

drvasko98 написа:Още повече че волейболът е достатъчно атрактивен.


Волейболът по-атрактивен няма да стане, каквото и да правят малоумниците от ФИВБ. Просто този спорт ще си остане популярен в дузина страни по света и толкова. Никога няма да стигне популярността на баскетбола, а оттам и комерсиализацията и финансите на баскета.


drvasko98 написа:Примерно на Световното в Япония през 2006 си беше чудесен регламентът, не знам защо беше нужно да се сменя.


Много добре знаеш защо, за да може Италия поне 1/2-финал да стигне. Самата схема е дело на италианците, от ФИВБ го признаха дори.

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот dgeorgiew » 08 юли 2013, 09:05

http://bgvolleyball.com/new.php?id=17377&utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

Не може да бъде!
Няма да повтаряме репликите на ония предатели Матей и Радо.
гЛупи да каже истината!
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот VILIO » 08 юли 2013, 12:51

Delija написа:
drvasko98 написа:Още повече че волейболът е достатъчно атрактивен.


Волейболът по-атрактивен няма да стане, каквото и да правят малоумниците от ФИВБ. Просто този спорт ще си остане популярен в дузина страни по света и толкова. Никога няма да стигне популярността на баскетбола, а оттам и комерсиализацията и финансите на баскета.



На мен ми е чудно след като волейбола се води третия най-популярен спорт, защо няма много финанси? Или може би въобще не е третия по-популярност?
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Delija » 08 юли 2013, 14:08

Аз не знам кой го води за трети най-популярен спорт, питай ги тези, които твърдят това.

В САЩ волейболът е изключително непопулярен спорт - дори сокърът е като религия, в сравнение с волейбола. Там най-популярни са американският футбол, баскетбол, бейзбол, хокей, сокър и сигурно чак тогава се нарежда волейболът.

В Европа също не съм убеден, че е трети по популярност. В редица страни хандбалът е много по-популярен - Дания, Хърватска, Швеция, Исландия, Испания, Франция и т.н. ...... Хокеят също е много по-популярен спорт в страни като Чехия, Словакия, Русия, Швеция, Финландия, Норвегия, Швейцария, Германия, Беларус, Латвия, Австрия, Словения ......

За мен лично футболът и баскетболът твърдо са най-популярните спортове глобално, съответно първи и втори, натам е много трудно да се каже кой кое място заема, тъй като нещата много варират.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 13 юли 2013, 18:27

В шестицата сме! Играем в група с Аржентина и Италия. Евентуален полуфинал срещу Бразилия/Русия

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Al » 13 юли 2013, 18:54

Мачкаме. :qipaf:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Samp » 13 юли 2013, 19:01

И всичките ни мачове ще са от 3 сутринта #-o

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Христолов » 13 юли 2013, 23:06

Браво на нашите, научиха се да се раздават в "безмислените" мачове :qipay:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 17 юли 2013, 08:07

Samp написа:И всичките ни мачове ще са от 3 сутринта #-o


Ще ставам да ги гледам, заслужават го. Макар че подредбата на програмата ме притеснява (не съм и очаквал друг ред на мачовете, де). Просто днес трябва да бием с много, тоест повече от 3-2.


Върни се в “Волейбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта

cron