ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Delija » 24 май 2014, 17:55

Абсурд е КраВаринка да стигне финал.

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Ich_Will_ » 27 май 2014, 13:24

Много лошо. Григор току-що загуби от Иво Карлович в три сета :qipbl:
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Al » 27 май 2014, 13:33

Далеч не бях сигурен, че нашият ще бие. Ама все не съм вярвал, че няма да му вземе нито един сет... :qipbl:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Христолов » 27 май 2014, 13:40

лелее, добре че го изпуснах. #-o :qipbl:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Vesela Taneva » 27 май 2014, 16:51

Много жалко!
Странно се получи при положение, че в Рим наш Григор спечели мача с/у Карлович и то в два сета!
Ето какво е казал в интервюто след мача:
Въпрос:Срещнахте се преди две седмици в Рим, а през миналата той игра финал в Дюселдорф. Мислиш ли, че той игра по-уверено в сравнение със срещата ви в Рим?
"- Да, той удряше здраво всяка топка и бях малко изненадан, защото в Рим бе съвсем различно. Сервисът му не бе толкова добре насочен, волетата му не бяха толкова добри, но изглежда е натрупал увереност от седмицата, в която игра финал."
Освен това Григор е говорил за някакви проблеми в последните дни, но не е уточнил какви!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Delija » 27 май 2014, 18:58

На него турнирите от ГШ така или иначе са му голям проблем. Изключая тазгодишния АО, където се представи наистина много силно, на всички останали участия е с, меко казано, неубедителни резултати.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Delija » 27 май 2014, 19:02

Между другото, Дришко тая вечер да не изпада в самосъжаления, ами да изтощи максимално Чорапова в спалнята, че да има някакъв шанс утре Гвозденкова.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот blazev1992 » 29 май 2014, 17:25


спорт - тенис Четвъртък, 29 Май 2014

Григор Димитров:
Със Серена не се получи, с Мария съм щастлив
Той е най-хубавото нещо, което някога ми се е случвало, казва рускинята




Григор Димитров отпадна още в първия кръг на "Ролан Гарос", но не спира да приковава внимание към себе си. Пред журналиста от ESPN и CNN Ел Зи Грандерсън Димитров разказа някои съкровени тайни от живота си. Мария Шарапова също говори за приятеля си по начин, по който не го е правила досега. Феновете на двамата пък бяха шокирани, като дори имаше такива, които се чудеха дали цитатите са истина.




Снимка

Григор и Шарапова са сред най-коментираните спортни двойки по цял свят

Ел Зи Грандерсън
ESPN

Кикотът от другата страна на линията беше тотално неочакван. Мария Шарапова – известна с яростните си празнувания със свит юмрук, ледения поглед и безжалостните викове „Давай!”, които по-често звучат като дразнене на съперничките й, а не като думи към самата нея – е хубава, но не и превзета. И все пак тя се кикотеше, докато говори за приятеля си Григор Димитров, звучеше като песен на модерната Кати Пери.
- Григор е най-хубавото нещо, което някога се е случвало в живота ми – казва тя между въздишките. – Той е толкова сладък и внимателен, мил. А това, че и двамата сме тенисисти, прави така, че той разбира моя живот, защото живее по същия начин. Обичам го толкова много.
Бившата №1 в света не е единствената, чиито очи са върху Григор. От януари насам профилите само на 6-има тенисисти са били посещавани повече в сайта на ATP – Роджър Федерер, Рафаел Надал, Новак Джокович, Анди Мъри, новия шампион на Australia Open Стан Вавринка и обичания ветеран Давид Ферер. Тяхната средна възраст е 29 г., а Григор този месец стана на 23. Това може да ви даде отговор защо няколко големи компании водят война за услугите му.
В началото на този сезон Димитров беше 23-и в световната ранглиста с една титла. Сега е №12 с три титли. До момента си осигурява място във финалния турнир на най-добрите осем в края на годината. А освен всичко той е много хубав. Това не е много важно, когато говорим за победи и загуби, но когато директорите на турнирите виждат хора с тениски „Обичам те, Григор” на трибуните, те осъзнават, че да си красив, е добре за бизнеса. И заради външния му вид, връзката с Шарапова, афинитета към поп културата, факта, че нарича Лос Анджелис свой дом – той наистина има огромен потенциал да стане голяма звезда на и извън корта в САЩ. Това е нещо, което липсва на американците, откакто Анди Родик се отказа от играта.
- Много хора очакват Григор да запълни тази дупка – казва Грег Шарко, директор на медийната информация в ATP. – Той имаше изключителна кариера при юношите, а освен това притежава точно това, което трябва, за да бъде голяма звезда. Ние имаме 36 тенисисти над 30 г., които са в топ 100, а това е рекорд в историята. Имаме само един човек до 18 г. в топ 200. На младите им е трудно да печелят, но той намира пътя към успеха. Това е една от причините защо толкова много хора гледат към него.
В тази група са и мъжете, които той се опитва да детронира. В Рим Анди Мъри се направи на фризьор, грабна сешоар, за да оправи прическата на Димитров пред камерите. В Индиън Уелс Новак Джокович влезе на пресконференцията на Димитров и каза пред журналисти: „Моят приятел Григор е тук, най-добре изглеждащият мъж в тура. Няма нужда да говорим толкова за тенис, ти вече имаш толкова успехи тази година. Да поговорим за външния ти вид.”
А след смеха на всички в залата Димитров, който е толкова харизматичен, колкото и талантлив, попита Джокович: „Какво искаш да знаеш?”
Мъри просто се забавляваше, а прякора на Джокович е Жокера заради постоянните майтапи, но тези два момента не са без значение. Това, че британецът и сърбинът публично признават играта и известността на Димитров – и то непринудено – говори достатъчно как изгряващата звезда е приета в съблекалнята. А всички в тениса се чудят какво ще стане, когато четиримата големи спрат да печелят – и Григор е сред възможните наследници.
През март, малко преди началото на турнира „Мастърс” в Маями няколко души от тенис отбора на Вирджиния гледаха тренировките на някои тенисисти. Сам Куери от САЩ получи аплодисменти за няколкото аса, които направи. Но Димитров бе човекът, след чиито изпълнения имаше възклицания от рода на „оооо”, „аааа” и т.н. Всички гледаха към него. И когато тренировката свърши, Куери си тръгна от корта без особена трудност. Докато Димитров имаше нужда от хеликоптер. Колежанският отбор се събра около него, направи стена, а около нея имаше и ров, защото и други хора чакаха. В средата на цялата тълпа, усмихващ се и щастлив, беше Григор, който преди това беше зарадвал хората с изпълненията си на корта. Някои сравниха ударите му, особено бекхенда с една ръка, с тези на Федерер.
- Когато за пръв път чух да ми викат Бейби Федерер, бях може би на 16. Треньор тогава ми беше Петер Лундгрен. Тогава в едно интервю той каза, че аз съм по-добър, отколкото Федерер на същата възраст. В началото беше забавно. След това стана дразнещо. Сега се опитвам да го игнорирам. В миналото, когато биех бекхенд с една ръка на линията, чувах хората да викат „Давай, Роджър” и това ме разсейваше, вадеше ме от моята игра за момент. Сега вече не е така. Сега мога да се фокусирам върху това, което трябва да правя, и се опитвам винаги да направя удара, който искам.
Един пример за приликата между двамата. В Мадрид Григор игра срещу Мариус Копил. В един момент излезе на мрежата, но бе прехвърлен. Григор стигна топката и не само направи перфектен удар между краката, а след това завърши точката с воле от мрежата. И всичко това с такава лекота, каквато сме гледали при Федерер толкова години. И подобно на Роджър, Григор не го направи на въпрос. За него това е нещо обикновено. Защита. Удар. Елегантност.
Сравненията между двамата не идват случайно, но няма как да виним Димитров, че иска да избяга от прякор, който започва с „Бейби”. За нито един спортист не е лесно да живее в постоянно сравнение с някой от най-великите. И ако не започне да има успехи, това може да убие кариерата му. Пример – Харолд „Бейби Джордан” Майнър, чиято кариера в НБА продължи само 4 г.
Лундгрен, който бе треньор на Федерер в началото на кариерата му, сигурно е искал да направи добро, но единственото „Бейби Федерер”, за което Димитров иска да говори, са новата двойка близнаци на 32-годишния швейцарец.
- Знаете ли кое е забавно? Няколко пъти съм тренирал с Федерер, говорили сме, но той никога не е споменавал този прякор. Сигурно е чул за него, но никога не го е споменавал. Може би защото все още играе и не му харесва хората да говорят за него, все едно е приключил. Но се радвам, че не го е казвал, защото е малко смущаващо, ако трябва да съм честен. Все пак аз не съм направил абсолютно нищо, дори близо до това, което той е постигнал.
Наскоро Димитров подписа с Team8, бутикова спортна агенция, създадена от бившия агент на IMG Тони Годсик и – изненада – самият Федерер.
- Питахме всички, наистина всички, кой млад тенисист ще посочат като следващ голям шампион и неговото име беше постоянно споменавано – разказва Годсик, чиято компания подписа и с шампиона от US Open 2009 Хуан Мартин дел Потро. – Това, което наистина харесахме в него, е не само, че е страхотен тенисист, но е много добро, чисто хлапе също. Той има „онова нещо”, фактора, който търсим. Всичко, което трябва да прави, е да продължи да работи здраво и да печели.
Това обяснява защо Годсик и Федерер искат Димитров в агенцията си. Но щом не харесва сравненията, защо Григор отива в отбора на Федерер?
- Това е добър въпрос – казва той с половин усмивка, а след това поема дълбоко въздух, обляга се назад и мълчи няколко секунди. Очите му изведнъж се променят, все едно вече не е на това място и не участва в разговора. След това, след още едно дълбоко, шумно поемане на дъх той казва отговора: „За да си най-добрият, ти трябва да си около най-добрите.”
Умишлен или не, отговорът му излиза извън живота в тениса и е далеч по-голям.
Назад във времето. Шанхай, октомври, 2012.
Димитров се подготвя за турнира. Излиза да си вземе нещо за хапване, когато забелязва тенис мач по телевизията. Това е 1/4-финал в Пекин, Шарапова играе.
- Винаги сме флиртували с нея. Поглеждали сме се тук, там. Но онзи ден си помислих, че тя е толкова красива. Така че й писах мейл – казва Григор.
Това сигурно е било дяволски добро писмо. По това време Григор е 60-и в света, няма спечелена титла. Шарапова, от друга страна, току-що е направила кариерен Голям шлем, след като няколко месеца по-рано взима последната титла, която й липсва – тази на „Ролан Гарос”. Като го погледнете от тази гледна точка, фразата „не е в неговата лига” звучи по-малко като клише, а по-скоро е разумно твърдение. Но явно нещата са станали. А човек не може да не забележи, че откакто двамата са гаджета, той се изкачва все по-нагоре.
- Хората, които си мислят, че аз съм причината той да играе толкова добре, не му вярват достатъчно. Той е изключително талантлив и има собствени успехи. Аз просто гледам да го подкрепям и да съм до него – казва Шарапова.
Димитров пък твърди, че да си гадже с една от най-добрите, го е научило какво е нужно, за да си най-добър.
- Тя е такава професионалистка. Тя знае къде се очаква да бъде и какво се очаква от нейната поява, балансира всичко това толкова добре, а освен това е страхотна тенисистка. Тя е просто невероятен човек.
Той се мести при нея в Ел Ей миналата година, макар че заради номадския им начин на живот като професионални тенисисти двамата се виждат по-често в други страни, отколкото в Южна Калифорния. А ако играят заедно на някой турнир, те не делят една стая.
- Ще бъде трудно, защото нашите програми все пак са доста различни. Единият може да има мач до късно вечерта, а другият вече спи, защото рано сутринта има тренировка или друго събитие, на което трябва да присъства. Това прави нещата трудни.
А и Димитров се радва на времето, в което е сам.
- Мога да си взимам по пет душа на ден. Не ми харесва да си вземам душ в съблекалнята. Не че ми е неудобно да съм гол пред други хора, просто обичам да ми е тихо и да стоя повече време. Да оставя водата да измие мислите ми. А взимам толкова много душове, защото обичам да съм чист и поддържан. Освен това ходя на маникюр и педикюр, защото не искам да съм от онези типове с гадни ръце и крака. Сериозен съм. Тенисистите имат най-грозните крака. А аз не искам да съм от тези хора.
Ако ви звучи като хубаво момче, той е такова. Но не е като някой певец от модерна поп банда. По краката и ръцете му има рани, които показват, че той не се притеснява да гони топката и да се хвърля за нея. Въпреки маникюра той има мазоли по горната част на дланта, които са се получили от хилядите сервиси и удари от линията. Той е хубаво момче в стил Том Брейди (звезда от НФЛ – б.р.), но е по-готин. Докато думите на Брейди често звучат като внимателно подбрани, Димитров е по-спонтанен, което го прави по-истински. Когато ти казва, че слуша хип-хоп, му вярваш. Когато започва да ти шепти близо до ухото, че понякога се чувства самотен на тура (той е единственият българин в топ 300), го разбираш. Когато разказва, че обича архитектура и че се възхищава на Джони Деп и се опитва да се облича като него („Веднъж го срещнах, беше далеч, но бях прекалено уплашен да му кажа нещо.”) – той ти звучи като непознат човек, който иска да впечатли друг, но не с позьорство.
Преди време около него имаше още една история. Пред „Ролинг Стоун” Серена Уилямс спомена човека с „черно сърце”, като визираше именно Григор. В статията се описва как Серена говори със сестра си Винъс и й казва по адрес на Шарапова: „Тя ще продължава да не бъде канена на готините партита. И, хей, ако иска да бъде с човека с черното сърце, да го прави”. На което Шарапова отговори на пресконференцията преди „Уимбълдън”: „Ако тя иска да каже нещо лично, може би първо трябва да говори за своята връзка и за приятеля си, който беше женен, а сега иска развод и има деца.”
Като се замисли човек, „Ол Инглънд Клъб” е перфектното място за подпалване на нова вражда Уилямс - Шарапова. Точно на финала на „Уимбълдън” през 2004 Мария би Серена и тогава започна сблъсъкът им. А за тези, които обичат статистиката – вече 9 години „Форбс” обявява Шарапова като най-добре платената спортистка в света. А от 10 години Шарапова няма победа срещу Уилямс. И въобще не броим неофициалната битка за Димитров.
- Не мисля, че Серена визираше това, което си мислят хората – каза Григор за „черното сърце”. – Тя знае, че аз не съм лош човек. Просто нещата между нас не станаха. Научих много от тази връзка. Не искам да влизам в подробности защо не се получи – това е лично. Но ще кажа само, че нямам никакви лоши чувства към нея и й пожелавам само щастие.
А защо се е срещал и с двете, като се вземе предвид съперничеството им?
- Не мисля за тяхната история, защото това няма нищо общо с мен – категоричен е Григор.
Да се върнем към тениса. Фаворитът на всички за следваща голяма звезда вече има титли и победи срещу Джокович и Мъри. Но освен това има три поредни отпадания в първи кръг на US Open, три поредни отпадания във втори кръг на „Уимбълдън”. Така че въобще няма да му е лесно да постигне това, което му предричат. Пред него в класацията са двама на неговата възраст – 23-годишният Милош Раонич и 24-годишният Кей Нишикори.
- Опитвам се да стана по-силен физически – обяснява Григор. – Това не е старото време, в което играчите не са вдигали тежести и не е било нужно да са силни физически. Сега играя срещу едри тенисисти. Но виждам, че целият труд дава резултати. Мога да съм по-дълго време на корта срещу по-възрастни тенисисти. Ставам по-силен. Моят екип има план, достигаме целите си и това е вълнуващо. Това ме мотивира да работя още повече.
Истина е.
Докато повечето хора посочват любовта на Шарапова като причина за развитието му, фактът, че той нарича Ел Ей свой дом може би също има голяма роля. Димитров беше с 28 победи и 21 загуби през 2013, когато обяви, че напуска академията Good to Great в Швеция и наема Роджър Рашийд за треньор. Австралиецът е бил треньор на Лейтън Хюит и Жо-Вилфред Цонга, а освен това помогна на Гаел Монфис да стигне 7-о място в света. Това, че е в Лос Анджелис, помогна на Димитров да може да тренира в Австралия, но в същото време да има време и за приятелката си. А партньорството между Димитров и Рашийд направи така, че българинът е с 34 победи и само 10 загуби, като вече има 1/4-финал в турнир от Големия шлем и полуфинал на турнир „Мастърс”.
- За кратко време Григор подобри много всеки аспект в играта си. Основната цел пред мен беше да го накарам да види цялата картина в главата си и да разбере какво искаме да постигнем. Всеки ден трябва да сме на корта и да добавяме нещо към играта му. Неговата вяра, че се развива, му дава още повече сила и добавя стойност в продукта, който представя – коментира Рашийд.
Обграден от хора в Маями. Посрещнат като филмова звезда в Мадрид. Миналата година в Лондон момичетата, които подават топките, се разплакваха, когато той губеше сет, и пищяха, когато си свали тениската. И всичко това за тенисист, който още не е в топ 10. За мъж, който казва, че обича живота на тенисист, но не всичко в живота му е тенис. Той има други интереси, други страсти. И гледа към деня, в който ще може да се занимава с тях.
- Не мисля, че ще съм в спорта, след като се оттегля като играч. Чудя се как някои стават треньори? Не мисля, че това съм аз. Ще бъде прекалено объркващо да трябва да пътувам като играч, но да не излизам на корта. Кой знае? Не знам какво ще е бъдещето – твърди Григор.
Той може да не знае бъдещето. Но излиза, че цяла една индустрия се надява точно той да е бъдещето.

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 29 май 2014, 19:33

Fake интервю. :wink:

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 07 юни 2014, 17:57

http://www.tenniskafe.com/%D0%B1%D0%B3- ... 0%BA%D0%B0

Супер жребий. Всичките опасности са в другата част на схемата. Пътя към финала е открит. Не виждам реална опасност преди полуфинала. Там най-вероятно ще го чака Чилич.

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 09 юни 2014, 12:26

1.Round

Вавринка
Багдатис-Клан
Кудла-Ръсел
Куери-Шарди
Чилич-Матошевич
Лацко-Ебдън
Тийм-Гофен
Цонга
Димитров
Уорд-Рола
Донской-Роже-Васлен
Маю-Илхан
Сайслинг-Турсунов
Пер-Ниеминен
Истомин-Дустов
Долгополов
Андерсън
Евънс-Мелцер
Стаховски-Брандс
Поспишил-Лоренци
Степанек-Кукушкин
Томич-Смичек
Матьо-Бедене
Мъри
Гулбис
Дьо Шепе-Деварман
Хюит-Химено-Травер
Лопес-Лайович
Бенето-Естрела Бургос
Манарино-Кокс
Дъкуърт-Села
Бердих


2.Round

Вавринка-Багдатис
Куери-Кудла
Чилич-Лацко
Цонга-Тийм
Димитров-Уорд
Маю-Донской
Сайслинг-Пер
Истомин-Долгополов
Андерсън-Евънс
Стаховски-Поспишил
Степанек-Томич
Мъри-Матьо
Гулбис-Дьо Шепе
Хюит-Лопес
Манарино-Бенето
Бердих-Дъкуърт


3.Round

Вавринка-Куери
Чилич-Цонга
Димитров-Маю
Сайслинг-Истомин
Андерсън-Стаховски
Мъри-Степанек
Хюит-Гулбис
Бердих-Манарино


Quarterfinals

Чилич-Вавринка
Димитров-Сайслинг
Мъри-Андерсън
Бердих-Хюит


Semifinals

Димитров-Чилич
Мъри-Бердих


Final

Димитров-Мъри

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот 8 » 09 юни 2014, 14:26

Пропуснал си:

CUP WINNER Димитров
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 09 юни 2014, 19:36

Днес съм 100 %-ов! 13 мача....13 познати. Майстор съм си на тревата! 8)

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Al » 10 юни 2014, 11:49

Ако бях чорбар, сега какъв коментар те чакаше... :qipag: :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 10 юни 2014, 14:31

Какъв? :roll:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron