ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот glory » 26 юни 2010, 19:47

Скъпи, рафаелци! Заповядайте в новата 31 тема!

Рафа вече се класира в четвърти кръг.

Изображение

Да си пожелаем следващата седмица да ни зарадва и към великолепната титла от РГ 2010:

Изображение

да добави още една, не по-малко красива купа, като тази:

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот blond » 26 юни 2010, 20:10

Честита ни победа и честита нова тема....Наближаваме Христовата възраст :qipaz:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Миси, Дес!
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 26 юни 2010, 20:23

Честита ни нова тема! :qipaz:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 26 юни 2010, 20:30

... ако мечтаеш и не се забравяш
и мисленето не превръщаш в цел,
и пред Триумф и Крах ти се изправяш
еднакво ведър и еднакво смел:
и казаното чуеш изкривено
от зли уста, без да се разгневиш,
и видиш делото си разрушено
и се заемеш пак да го строиш...


ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМА! НАПРЕД И НАГОРЕ!
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот blond » 26 юни 2010, 21:02

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение Нел, дишай...
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 26 юни 2010, 23:18

ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот marto » 26 юни 2010, 23:37

Дано със старата тема сме затворили тези мачове като днешния, срещу надъхано-роботизирани типове, които изведнъж почват да бият сервиси като Карлович точно когато излезнат на корта срещу Рафа. Честита тема :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 27 юни 2010, 01:00

Честита ни нова тема! :qipaz:

Защото залезите и изгревите ни са част от онзи пясък в голямата стъкленица, която непрестанно се обръща и при всяко нейно въртене очите ни търсят този лик, тази усмивка и тези пълни с искри очи!
Звездите, слънцата и всички малки светулки блещукат тогава, когато видим в тях всички наши надежди и несбъднати още мечти.....


Да ни е късметска, здрава и усмихната! :qipbo:



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 27 юни 2010, 09:57

Втора победа с 3-2 над непретенциозник.След Хас,сега и Печнер.Третия път може и да не стане,макар че следва задължителното 3-0 над Матю(тоя го няма в класацията даже),а жребия на Фед бил лесен,каза Мери преди време...
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 27 юни 2010, 10:43

vill_1 написа:Втора победа с 3-2 над непретенциозник.След Хас,сега и Печнер.Третия път може и да не стане,макар че следва задължителното 3-0 над Матю(тоя го няма в класацията даже),а жребия на Фед бил лесен,каза Мери преди време...
Да, едно е да играеш с 41-я в света, асаджия "непретенциозник", Печнер, и съвсем друго - с 86-я, 33 годишен Клемон. А Матийо го има, ъф корс, но ти не можеш да го намериш, защото не знаеш как се пише, най-вероятно.


Едно много хубаво клипче от миналата година:
http://www.youtube.com/watch?v=RV3U3n9J ... FwqRhC4wtA
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 27 юни 2010, 10:49

Такива трябва са смазват с 3-0,а не просто да се побеждават.Така се всява страх и респект към противниците.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 27 юни 2010, 10:54

В понеделник Рафаел е последен на корт №1.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 27 юни 2010, 12:26

vill_1 написа:Такива трябва са смазват с 3-0,а не просто да се побеждават.Така се всява страх и респект към противниците.


Га станеш номер едно в мъжкия тенис, ще те видим.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 27 юни 2010, 15:28

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯТА НА РАФА

Правилно ли те предупредиха за треньорска подсказка? Ти изглеждаше много ядосан.
- Понякога е правилно, но не и днес, според мен. Да, понякога в миналото Тони може би е говорил прекалено много. И когато това е ставало, съдията първо ми прави лична препоръча и ако продължи, след това се стига до официално предупреждение.
Но не и днес.

След невероятният ти сезон на клей, сега играеш 13 сета за една седмица на Уимбълдън. Как се чувстваш в момента емоционално и физически?
- Емоционално отлично. Последните два мача много се борих. Мисля, че играх много добър тенис. Но още преди турнира казах, че жребият е труден. Така става, когато играеш срещу тенисисти с много добър сервис. Всичко се решава в няколко точки и е много трудно.

Физически, имам малък проблем с дясното коляно, но имам ден и половина, за да се възстановя. Радвам се, че съм в четвъртия кръг. За мен това е много добре, че играх трудни мачове и спечелих. Това е позитивно психически.

Мислиш ли, че ти трябва повече време за адаптиране, защото от две години не си играл на трева?
- Не.

Каза от основната нещо на съдията, викаше му, правеше жестове. Какво му каза?
- Че после ще говорим със супервайзера.

Направи ли го?
- Още не.

А ще го направиш ли?
- Да, защото днес Тони нищо не ми е подсказвал. Само ме окуражаваше. Когато ми направиха предупреждение, той викаше „Мисли позитивно, бъди позитивен!”

Доколко се притесняваш за коляното? Има ли риск да пропуснеш ДК след Уимбълдън?
- Да. Естествено, малко се притеснявам за коляното. Но се случват такива неща. След Монте Карло се лекувах. Още тогава имах проблем. Преди не казах нищо, но знаете как стоят нещата. Имах този проблем срещу Родик на полуфинала в Маями.

Тогава не исках да кажа, защото когато загубиш, това винаги звучи като извинение. Но сега мога да кажа, че проблемът се появи отново в Монте Карло, лека болка в лявото коляно.

След Монте Карло не играх в Барселона, защото трябваше да се лекувам, това е ново лечение. Опитах се да играя в перфектна форма клей сезона, защото тогава дясното ми коляно беше по-добре от лявото. Но същевременно знам, че колената ми не са възстановени на сто процента. Но ако не играя много дълги мачове, на клей и трева, мога да се справя.

Но лечението, което ми приложиха между Монте Карло и Рим беше идеално. Не съм имал никакви проблеми с лявото коляно оттогава. Но го направих само веднъж, а трябва да е три пъти.

Нямах време да лекувам и дясното коляно, защото трябваше да играя. Клей сезонът беше основната ми цел за годината. След този турнир ще го направя пак. Много съм разочарован, че няма да играя на ДК срещу Франция. Когато играете у дома срещу някоя страна, можеш да пропуснеш. Но да играя във Франция за мен е много специално и голяма мотивация.

Говорих с капитана, говорих с президента на федерацията преди няколко дни и им казах: „Никога не съм играл на USO в перфектна форма. Миналата година имах скъсан коремен мускул, преди две години играх като луд тук. След Олимпиадата бях много уморен. Искам да отида там с най-добрите си шансове, да играя на сто процента.”

Затова трябва да мина това лечение след този турнир. Ако играя на ДК няма да имам достатъчно време да се възстановя и да играя на турнирите. През последните месеци всичко беше идеално за мен и трябва да съм готов да играя добре през целия сезон. Целта ми е да се опитам да остана номер 1 до края на сезона. Това е трудно, но ако не си в стопроцентова форма, е невъзможно.

Филип каза, че си тичал по един и същ начин преди и след масажа. Че си можел да изиграеш още два-три сета. Каза, че било хитро да поискаш почивка, защото това нарушило концентрацията му. Какво мислиш за това?
- Всеки е свободен да мисли каквото си иска. Никога не съм викал физио, когато не съм имал проблеми, нито веднъж в кариерата си. Ако го повиках днес, то беше защото коляното много ме тормозеше.

Онзи ден ме болеше малко и не повиках физиотерапевта, защото можех да издържа. Но днес ми трябваше масаж, четириглавият ми мускул беше много стегнат и трябваше да го отпусна малко. Може би след това коляното работи малко по-добре.

Затова повиках физиотерапевта.

Как е коляното ти сега? Каза, че се тревожиш. От какво?
- Не знам колко зле е коляното ми. Можах да довърша мача, ще видим как ще е вдругиден. Но аз съм тук, за да дам всичко от себе си, за да остана в турнира и да играя добре. Не мисля да се плаша и да се откажа. Това няма да се случи.

Преди малко каза, че е тревожиш. Какво те притеснява за коляното в дългосрочен план, ако не за момента?
- Не, не, не се тревожа, защото знам какво ми е на коляното, не е нещо ново, а стара травма. Знам какво трябва да направя, за да го възстановя. Нямах време да го направя преди турнира. Но след това ще проведа новото лечение.

С новото лечение лявото коляно работи прекрасно. Надявам се, че когато третирам и лявото, ще стане същото.

Какво е специалното лечение?
- Не мога да го обясня, особено на английски. Съжалявам.

Ще можеш ли да завършиш турнира? Чувстваш ли се достатъчно силен, за да победиш Роджър, ако ти се отдаде случай? (глупостта е нелечима болест)
- Играя срещу Матьо. Роджър е в другата половина. Аз съм концентриран върху моята. Днес спечелих много важен мач и се концентрирам върху следващия мач срещу Матьо и добрата си игра. Но това ще бъде много труден мач.

Имаше ли ти и нещо на ръката? И там ти правиха масаж.
- Да. Повиках физиотерапевта, защото след един сервис почувствах нещо тук. Но му казах, че не искам медицинска почивка. Печнер би трябвало да знае и това.

Не исках почивка, защото след гейма се почувствах по-добре. Усетих нещо при сервиса. Помолих съдията да прати физиотерапевта при следващата почивка. Завърших гейма, играейки добре. Тогава усетих, че нямам нужда от третиране.

Дори най-добрите играчи имаха тежки мачове. Дали това е защото е много горещо и е трудно да се пробие подаването? Има ли друга причина най-добрите играчи да имат проблеми?
- Това е защото играем на много тежък турнир. Играем на турнир от ГШ на най-бързата настилка в света.

Когато играеш срещу тенисисти с много добър сервис, е трудно да пробиеш. И ако загубиш две точки при твоето подаване, мачът става ужасно труден.

Знаем, че си голям фен на футбола и с нетърпение очакваш мача Испания-Португалия. Какво мислиш за мача Англия-Германия утре?
- Ще бъде много оспорван. Мисля, че ще се получи хубав мач. Разочароващо е, че такива силни отбори ще се срещнат толкова рано. Но това е спортът. Ще видим какво ще стане. Аз ще бъда пред телевизора.

Тай като играта ти до голяма степен зависи от краката ти, ще ти повлияят ли на корта проблемите с коленете? Мислиш ли за това? (всеки път, когато си помисля, че нищо вече не може да ме учуди при „журналистите”, успяват да ме изненадат)
- Не, от началото на годината се чувствам идеално психически. Това не се отразява на психиката ми. Понякога в миналото се е случвало, когато не знаех какво точно става. Но сега знам и знам какво трябва да направя, за да престане тази болка.

Тъй че ще се лекувам след турнира, но на турнира ще се опитам да дам всичко от себе си. И после ще си почина, надявам се, че лечението ще разреши тези проблеми за дълго време.

Съперникът ти днес каза, че много тенисисти играят тук по-добре от когато и да било. Че в момента те подлагат на сериозни изпитания. Ти така ли мислиш? По-добри ли са сега тенисистите от преди?
- Не. Филип има много добър потенциал, много добър сервис, много добър форхенд, много добър слайс бекхенд. Сервираше много добре през цялото време и особено в трудните моменти.

Мисля, че тенисистите играят, както винаги са играли. Но на трева всичко е по-трудно.

Ще ни кажеш ли как е ръката ти?
- Идеално. Работи идеално. Идеално. Не може да е по-добре.



Този мач разкри прекрасно какви идиоти има в тениса, не само на корта, но и по съдийските столове.

Печнер казва в интервюто си, че бил искал да има травмата на Рафа. Пожелавам му я от все сърце, ако може точно нея да вземе, а Рафа да си остане без нея.

Седрик Мурие, който винаги се е държал отвратително с Рафа по време на мачове, се изцепил яко в някакво интервю: "Никога вече няма да позволя медицинска почивка на Надал." След като по правилник играчите имат право на 2 триминутни медицински паузи между геймовете, а между сетовете дори не знам дали има ограничение за времето, подобно изказване на "съдия" би трябвало автоматично да доведе поне до временното му отстраняване. Аз ще съм доволна и никога вече да не го слагат да съдийства на Рафа. И наистина се моля Рафа да отиде при супервайзера, само че знам, че не е такъв човек, че да привлече вниманието му върху въпросното изказване. А би трябвало някой да го направи. Защото то ясно показва, че въпросният служител не става за съдия и се поддава на субективни фактори.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 27 юни 2010, 16:57

Добавям един откъс от статия с цитати от испанската пресконференция, които не са превели на английски:

Попитан за това ново лечение, той отговори: „Открихме едно лечение, което се прилага директно върху сухожилието и то подейства перфектно на лявото коляно, и от Монте Карло не съм усещал никаква болка. Болезнено е и трябва да се направи няколко пъти, затова нямах време и за дясното коляно”, обясни Надал.

„Много съм доволен от лечението, защото изглежда се намери начин да мога да играя здрав още няколко години. Обнадежден съм, че ще има добри резултати”, увери той.

http://www.adn.es/deportes/20100626/NWS ... ltimo.html
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта

cron