ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот PyyHu » 05 апр 2011, 21:16

vill_1 написа:Аз пък казвам,че по-скоро Дел Потро и Рафа ще виждат все по-често на финалите!


Дел Потро имаше проблясъци, но на мен хич не ми харесва.Най-обикновен блъскач.Има силен форхенд и добър сервис, но кажи рече с това се изчерпва и играта му.Еднодневка един вид .. какъвто беше Гастон Гаудио.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Mike Bibby » 05 апр 2011, 21:34

Дел Потро на много по-ранна възраст от Гаудио постигна много по-високо ниво от него. Никаква еднодневка не е Дел Потро, просто имаше много лош късмет с тази контузия.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 06 апр 2011, 12:05

05/04/2011

Надал: „Ако Джокович стане №1, значи го е заслужил”

Манакорският тенисист Рафаел Надал, който се завърна на Майорка, днес даде пресконференция в гр. Сон Сервера, в която анализира представянето си на американските турнири и говори за ценностите в обществото, и за това какво наистина има значение в живота.

Събитието беше част от конгреса, който ще се състои утре в Teatre Trui в Палма де Майорка и чийто почетен председател е Рафа. В него ще вземат участие Нандо Парадо (един от оцелелите при самолетната катастрофа в Андите през 1972г.), Тони Надал, Пабло Пинеда (актьор и първият европеец със синдром на Даун, завършил университет) и Педро Гариа Агуадо (олимпийски и световен шампион по водна топка, след като преодолял зависимостта си към наркотиците и алкохола). Срещите са адресирани към младите студенти и четиримата главни действащи лица ще разкажат преживяванията си, които са ги накарали да се замислят какво наистина има значение за тях в живота.

Рафа Надал започна пресконференцията си, обяснявайки, че „за мен това, което наистина има значение е човек да оценява това, което има. Здравето е наистина важно, приятелите, семейството и хората, които са те подкрепяли. Аз съм постигнал успехи в кариерата си, но от истинско значение са тези, които са ми помогнали да стигна до тук”.

Надал се възползва от случая, за да говори и за американските турнири: „Предполагам, че Джокович ще стане в бъдеще № 1. Мисля, че в момента това не зависи от мен. И според мен, ако успее, ще означава, че го е заслужил, тъй като е вършил нещата добре, за да го постигне. От много години се бори и го заслужава заради кариерата си. В момента се намира в идеална позиция да го постигне и мисля, че ще успее. И моят американски тур беше възможно най-добър. Спечелих повече точки от когато и да било на тези турнири. В началото на годината имах малко лош късмет, а сега четирите най-важни месеца започнаха по най-добрия начин. Усещанията ми по отношение на тениса ми са много позитивни. Играх много добре, въпреки че на финала не беше чак толкова добре. Бях на крачка да го победя на любимата му настилка. И въпреки че сега започва клей сезонът, ако не играя на най-доброто си ниво, няма да печеля. В Маями успях да победя Бердих и Федерер, и бях на 2 точки да спечеля. Може би не успях да задържа интензивността по време на целия мач и бях малко по-нервен от обичайното, но постигнах нещо важно”.

Освен това Рафа отново припомни: „ще се опитам да остана № 1, а ако не успея, да си го върна, кой знае. Основната цел не е първото място, а да съм конкурентноспособен във всички турнири. После, ако всичко върви добре, ще имам своите шансове. Истината е, че сега, като № 1, не съм по-щастлив, отколкото бях през предишните четири години, докато бях № 2. Щастлив съм когато се чувствам в състояние да отида на един турнир, да играя добре... и да го спечеля”.

Той говори и за бъдещето: „Не искам да говоря за Париж. Сега най-важен е Монте Карло. Всички останали турнири допринасят за това да имам шансове в Париж”.

Рафа Надал засегна и младежта, и допинга: „От години слушам, че у младите липсват ценности. Всички могат да получат всичко много лесно и това му отнема от стойността. Понякога е вярно, че губим реалния си поглед върху нещата и не оценяваме стойността им, но всяка епоха е различна”.

За допинга беше предпазлив: „Не обичам да говоря за нещо, с което не съм запознат добре. Трябва да се анализира всеки отделен случай и всяка ситуация. Аз вярвам, че даден спортист е здрав, няма друг начин. Величието на спорта не е в това да надделееш над останалите, а над самия себе си. Това с допинга са единични случаи, които не могат да навредят на спорта. Вредят ни на нас, защото трябва да търпим едно прекалено голямо и несправедливо преследване. Аз трябва да мина на около 20 допинг теста годишно. И достоверността е 100%, защото ако някой мами е невъзможно да се скрие”.
http://www.balearesport.es/ampliar.php?id=24777
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот annysy » 06 апр 2011, 14:50

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron