ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 27 юни 2010, 18:22

Днес има две порции отговори за Ел Мундо, след като вчера нямаше. Май е станал в добро настроение.

Първата:

Как успяваш да имаш толкова нисък хандикап в голфа (8,6), след като пътуваш толкова много? Сигурно е трудно. Поздрави. (Херонимо Фуентес)
- Играя доста и много се забавлявам. Истина е, че нямам време когато пътувам, но когато не съм на път, се опитвам да играя почти всеки ден. На турнири като ИУ и Маями също имам възможност да играя, защото преди да започнат мачовете има няколко свободни дни.

Имайки предвид, че никога не съм играл тенис и това, което знам е от телевизията, се нядавам, че няма да те разсърди въпроса ми. Струва ми се, че противниците ти те познават добре и винаги очакват от теб онзи чудесен удар с топспин. Няма ли да е по-добре, за да ги изненадаш малко, да удряш понякога някой плосък удар, за да не очакват винаги твоя топспин? Поздрави и много късмет. (Rusk Athletic)
- Никога не се сърдя на ничии въпрос. Само това оставаше. Напротив. Всички се познаваме. Аз също познавам ударите на останалите, но трябва да се опиташ да ги върнеш и да спечелиш точката. Не е лесно, повярвай ми. Другият също играе.

Преди няколко месеца се появи новината за документален филм за теб и Федерер, режисиран от Хосе Луис Лопес Линарес Знаеш ли нещо за това? Оттогава съм любопитна. Успех. (Мири В.Р.)
- Това е абсолютно невярно. Не знам кой го е измислил.

Бих искал да разбера кое копче натисна, какви настройки направи, за да започне да функционира отново сервиса ти, за разлика от края на миналата година. Само въпрос на техника ли е или има значение и физическото състояние в момента? Кураж и успех!!! И ти благодаря, че караш жена ми да прекарва такива хубави моменти... пред телевизора. Тя ти е голям фен. (Хавиер Г.)
- Мисля, че освен от техническата страна, зависи и от степента на увереност, а аз в края на миналия сезон, в Лондон, не я притежавах в излишък, точно обратното.

Преди време Давиденко каза в едно интервю: „Не искам да бъда толкова известен”, намеквайки за вас с Федерер. Мислиш ли, че си „толкова известен”? Той каза, че не е Парис Хилтън. Вие „Парис Хилтън” на тениса ли сте?
- В никакъв случай. Мисля, че има голяма разлика.

Рафа, пожелавам ти всичко най-хубаво в този турнир. Сега започва наистина трудното... Как се чувстваш вечерта преди мач от това ниво? Давай, с всичко, което умееш! Прегръдки. (Мануел Ортуньо)
- Добре, съвсем добре. Снощи излязохме на вечеря с хората, които са тук с мен, както и Алберт Коста, Фелисиано и неговия треньор. Легнах си рано, защото сутринта рано ще ме вземе кола, за да отида в клуба.

Кое мислиш, че е най-важно в един ТБ... да имаш много силен сервис или стоманени нерви? Благодаря ти много, Рафа, и късмет. С най-добри пожелания, Ниъм от Ирландия (Ниъм Киърни)
- Мисля, че сервисът помага много, но преди всичко трябва късметът да е с теб в този момент и да контролираш нервите си.

Би ли заменил един Уимбълдън за възможността да бъдеш анонимен човек на някой плаж, тераса или супермаркет? Късмет. Нямаш представа колко радост ни носиш.
- Не, в никакъв случай. Харесва ми това, което правя, а славата и останалото, което имаш предвид, са свързани с него. Хората са много вежливи с мен и освен това имам късмета да живея на спокойно място, където хората ме познават и не ме притесняват.

Първо искам да ти благодаря за всичката радост, която ни даваш. На 2 ноември ще станат 5 години, откакто те гледам и това са годините, в които съм изживяла най-много радости. :D През всички тези години никога не съм те виждала когато си ядосан или загубиш точка, да счупиш ракета. Бих искала да знам дали някога ти е минавало през главата и дали си си казвал „Не, по-добре не”. Как успяваш да контролираш гнева си? Целувки. Много успехи. (Мелъди Ернандес)
- Благодаря ти за написаното. От малък са ми внушавали, че вината да загубя точка или да играя зле е моя, а не на ракетата. Няма смисъл да я хвърлям, с нищо няма да помогне.
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 27 юни 2010, 19:48

След днешната тренировка:
Рафаел Надал е признал след днешната си тренировка на Уимбълдън, че дясното му коляно "не е зле". Той е потренирал 40 минути на "Ол Ингланд Клъб".
От своя страна, треньорът на Рафа Тони Надал признава, че коляното на шампиона от 2008 г. "е много по-добре" в неделя, отколкото вчера.
След днешния почивен ден, Уимбълдън се подновява утре с всички осминафинали. Надал ще играе с удобния за него Пол-Анри Матио, срещу когото води с 9:0 победи.
Надал-старши е допълнил, че Надал е "нервен заради предстоящия опонент, а не заради коляното".
На вчерашната пресконференция, Надал призна, че ще се подложи на лечение на дясното коляно след Уимбълдън.
"Не крия, че имам проблеми. Изпитвах болка в мача срещу Печнер, но успях да го завърша. Не знам какво е състоянието ми, изследванията ще покажат. След турнира в Монте Карло изпитвах болка и затова пропуснах турнира в Барселона. Тогава претърпях процедури, които ми помогнаха. Сега след турнира в Лондон ще ги повторя", заяви Надал.
"Твърдите кортове съсипват колената ми. Не съм споменавал, но след мача с Родик в Маями изпитвах болки. Не винаги съм казвал, че ме боли, но това е, защото не искам да занимавам феновете с моите болежки. Дано всичко е наред, защото целта ми е да завърша като номер едно годината", добави лидерът в ранглистата.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 27 юни 2010, 20:15

Втора серия:

Рафа, вече изигра два петсетови мача, въпреки че си минал само първите кръгове. След една трудна година, повече ли се концентрира върху клея, за да започнеш отново да печелиш и това ли предизвика по-трудното ти адаптиране към тревата? (Карлос Валес)
- Не, не, в никакъв случай. Когато другият играе добре, особено когато е много добър сервитьор, се случва така. Не е лесно, повярвай ми. Но няма нищо общо с подготовката.

Знаем, че обичаш футбола. Как изживя мача Испания – Чили? Какви шансове даваш на 'la Roja' срещу Португалия на Кристиано? Видяхме те с Роналдо по време на Мастърса в Мадрид. Изпрати ли му някой СМС за мача?
- Изживях го много интензивно, с екипа ми, тук, вкъщи. Скачахме като луди на първия гол. Мисля, че мачът срещу Португалия ще бъде много труден, като всички. Но аз вярвам в този отбор. Не, не съм му изпращал СМС напоследък. След мача евентуално...

Здравей, шампионе. Имаш ли време да четеш на турнирите? Коя е последната книга, която си чел? И коя ти е харесала най-много? Поздрави и продължавай в същия дух. (Хавиер Перес Гонсалес)
- Обикновено чета много в Интернет и след като ми подариха iPad, ще чета повече.

Видяхме, че имаше физически проблеми на мача с Печнер – правиха ти масаж на корта и каза, че няма да играеш до Торонто. Разкажи ни какво ти има, притеснени сме. Това ще промени ли първоначалните ти планове или така си планирал календара си? (Ернесто Вера)
- Разказах всичко вчера на пресконференцията. След Уимбълдън трябва да продължа с лечението на коленете си, което започнах след Монте Карло и ще бъда готов, ако всичко върви добре, за северноамериканския тур.

Пиша ти от Хонконг. Кое ти отнема повече от увереността и ритъма по време на мач – да играеш срещу добър сервитьор, с висок процент вкаран първи сервис, който не ти позволява да играеш или да виждаш, че ударите ти не се получават така, както ти искаш? Късмет и успех! (Хосе Мария С.Р.)
- Hombre,едното почти винаги върви с другото – и двете неща са притеснителни. Ако другият играе добре, имаш малко възможности, но ако на всичкото отгоре, когато ги имаш, не играеш добре, тогава много бъзо ще се прибереш вкъщи.

Днес разбрах, че са те номинирали за наградите Espys (Награди на ESPN за най-добрите спортисти на годината). ПОЗДРАВЛЕНИЯ! Ще гласувам за теб. Дано спечелиш. Моделите на екипите ти за всеки турнир в началото на годината ли се решават или ти ги дават преди турнира? Ти ли ги избираш или от фирмата решават? Желая ти още много успехи. Поздрави от Буенос Айрес. (Карина Кондерт)
- Найк работи много време предварително, почти година. Аз участвам много в това какво ще нося, още от началото, с дизайнерите, които предлагат варианти, до самия край. Това е работа в екип, в която участва и моя мениджър, Карлос Коста.

Онзи ден четох, че в къщата ти в Уимбълдън, гледаш Световното, играеш на Плейстейшън и готвиш. Какво приготвяш? Кой е твоя специалитет? Не ми казвай че можеш да правиш задушено от лангуста. Много ми харесва това ястие от твоя край. (Марибел Муньос де Диего)
- Приготвям паста, но тази година готвих малко. Сьомга на скара, тон, паста и такива неща. Не мога да правя задушено, а и не мисля, че тук ще намеря необходимите продукти.

Поздравления за всичките ти успехи, продължавай все така. Искам да ти благодаря, че отделяш от ценното си време, за да отговаряш на нашите въпроси. На тенис мач, кое е най-доброто място на трибуните? Организаторите на турнирите ли определят къде ще седне екипа ти или вие можете да поискате определено място? Поздрави от Архентина. (Сандра Моран)
- Ако имаш предвид Уимбълдън, най-доброто място е Royal Box. Оттам можеш да виждаш движенията, стратегията и т.н. Ние имаме места за екипите, които са различни на всеки турнир. Зависи от тях, не от нас.

Здравей, Рафаел. Има ли испански играч под 18 г., на когото да обърнем внимание? (Алехандро Ернандес)
- Не мога да кажа.

Мислиш ли, че Лейтън Хюит може да се окаже „изненадата” на турнира? Късмет и благодаря.
- Лейтън играе добре от доста време. Освен това, спечели Хале преди Уимбълдън. Има труден мач срещу Джокович, така че, ще видим. Ако мине този кръг, със сигурност ще бъде кандидат.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 27 юни 2010, 22:02

БЛОГЪТ НА РАФА

Здравейте.

Съжалявам, но снощи не можах да ви пиша, защото щом се прибрахме, решихме да вечеряме в града. Не бях го правил цяла седмица и на екипа ми му беше писнало от моята паста…
Тъй че почти веднага след ангажимента с медиите и пр. отидохме в любимия ми ресторант в Лондон. Много пъти сте чували за него, El Cambio de Tercio. Бях толкова щастлив от вчерашната победа, че просто казах „Добре, хора, да отидем, където искате.”

Тъй че вечеряхме чудесно. Станах преди малко и ще отида да потренирам, но не много, тъй като вчерашният мач беше дълъг, а и имах проблем с коляното. Искам да видя как се чувства днес. Не съм прекалено притеснен, но фактът си е факт и трябва да започна лечението, щом турнирът свърши. Ще ми се да го спечеля и после да се лекувам, но ще видим.

Много ви благодаря.

Рафа
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 28 юни 2010, 00:17

Вил, оценявам усилията и желанието ти да ни информираш, та даже и веселието, което ме обзема кат ти гледам подчертаванките, но би ли могъл, моля, да не ни пускаш повече тези идиотски преводи? И преди да ми треснеш някой остроумен отговор, се надявам да прочетеш аргументите ми и да помислиш над тях.
1. Голяма част от статиите за Рафа са на испански, превеждат ги на английски и тогаз някой от нашите "журналисти" фаща и ги "превежда". С Яра сме си правили неведнъж експеримента аз да преведа статията от английски, а тя да я редактира, като чете на испански. Ако това бяха писмени работи в училище, досега оценките ми са между 3+ и 4-. Като език испанският е толкова различен от английския, че дори при страхотни познания от страна на преводача от испански на английски, много нюанси изчезват, променят се или се явяват под форма, която търпи различни тълкувания - това пък е заради спецификата на английския. И когато това нещо се преведе на трети език, става, меко казано, манджа с грозде.
2. Най-важното по отношение на всички преводи и непостижимо за много хора е да "влезеш в главата" на оня, когото превеждаш, независимо дали е книга или отговор на даден въпрос. Иначе казано, да му хванеш стила, да използваш точната думичка, а не синонимите й, да разгадаваш настроението му, отношението му към нещата, за които пише или говори. Ще дам пример с Рафа - в много статии, писани за него, са объркани дори резултатите - идиотът дори не си е направил труда да ги провери, а днес това става много лесно. И би трябвало да е задължително за всеки, който се води журналист и отразява някакво събитие, за което му и плащат на това отгоре. Колкото до познаването на човека, наясно съм, че спортните журналисти пишат за много хора и не ги познават в дълбочина и парадоксалното е, че това би трябвало да води до много премерен превод, а, уви, това е рядкост. Когато превеждам от английски пресконференциите на Рафа, има места, където английският му не е добър и трябва да гадая какво казва, но аз вече почти четири години следя този човек и ако не на 100 процента, то поне на 99 мога да схвана какво се е опитвал да каже.

И ето ти статията, от която е цитирано в оня откъс, който си пуснал, преведена от английски. Има разлика.

НАДАЛ ИЗПРОБВА КОЛЯНОТО СИ В 40-МИНУТНА ТРЕНИРОВКА

Вървейки бързо с ракета в ръка след леката тренировка, Надал каза на АП, че коляното му е „добре, добре, не е зле”.

Тони Надал беше по-многословен: „Коляното е много по-добре”, отколкото било в събота, когато шампионът от Уимбълдън-2008 поиска медицинска пауза по време на почивка, преди да победи 33-тия поставен Филип Печнер с 6-4, 4-6, 6-7(5), 6-2, 6-3 в третия кръг.

Това беше втора последователна победа на Надал в пет сета и първият път, когато е играл два мача с такава дължина толкова рано на турнир от ГШ.

Испанецът тренира рано следобед в неделя по време на звездна сесия. Роджър Федерер беше на корта вдясно, а Анди Родик – на този вляво, докато Новак Джокович и Робин Сьодерлинг се забавляваха с тайбрек наблизо.

След неделната почивка Уимбълдън ще продължи в понеделник с мачовете на мъжете и жените от следващия кръг, в който вторият поставен Надал ще се срещне с 66-тия в ранглистата ПАМ.

„Надявам се и мисля, че ще играе без проблеми”, каза Тони Надал. „В момента се притесняваме повече от опонента, отколкото от коляното.”

Проблемите с коленете на племенника му са отдавнашни.

Рафаел Надал пропусна турнира от ГШ на трева миналата година заради тендинит в двете колене, едва петият играч от 1877 г. насам в историята на това събитие, който не се е явил да защити титлата си заради травма.

Той прекъсна мача си на АО срещу Енди Мъри заради проблем с дясното колено. А вчера призна, че тази пролет е имал проблеми с коленето, включително по време на загубата си срещу Родик в Кей Бискейн в началото на април.

„Не исках да го кажа токава”, обясни Надал, „защото когато губиш, звучи като извинение.”

Надал каза, че е лекувал лявото си коляно, след като спечелил титлата си в Монте Карло по-късно през април, но нямал време да направи същата процедура с дясното си коляно. Той завърши клей сезона с резултат 22-0 и спечели четири титли, включително петата си купа от РГ и седма от ГШ.

Анхел Руис Которо, лекарят на испанската тенис федерация, който работи с Надал, каза в неделя, че след Уимбълдън ще проведат новото лечение и с дясното коляно, за да „подобрят възстановяването на сухожилието”.

След като гледа тренировката на Надал в неделя, докторът каза, че дясното коляно е „по-добре, но ще видим утре сутрин”.
Последна промяна от maryan unfaitful на 28 юни 2010, 02:33, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 28 юни 2010, 02:27

Това е откъсът от мача, където Мурие прави предупреждение за подсказки. Пълен идиот!

http://www.megaupload.com/?d=97O6KPS1
Изображение

irr
Мнения: 84
Регистриран на: 13 мар 2010, 17:43

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот irr » 28 юни 2010, 10:18

:? Мери, моля те пусни ми линк за този случай със съдията, който да мога да отворя, че нещо с този не ми се получава #-o

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот blond » 28 юни 2010, 10:31

БЛОГЪТ НА РАФА

Здравейте,

Надявам се, че се чувствате добре. Много съжалявам за загубата на Англия. Както споделих по-рано, много харесвам този отбор. Това, което се случи днес е голямо нещастие. Имам предвид грешката на страничния и главния съдия. Невероятно е. Не разбирам, защо няма начин четвъртия рефер да проверява на повторение подобни спорни моменти и да информира съдията за това. Точно като ястребовото око в тениса. Толкова е просто и лесно.

С тази грешка вие загубихте, просто така. Не смятам, че това е справедливо. Мачът щеше да изглежда по различен начин при 2-2. След това Германия игра много силно. По-късно Мексико също бяха ощетени от грешно решение и целия стадион видя това. Невероятно е!

Както и да е, нека поговорим за тенис. Днес след тренировката ми имаше въпроси свързани с коляното ми. Чувствам се по-добре и очаквам да съм готов за мача утре.
Винаги съм бил честен играч и вчера, когато повиках физиотерапевта на корта наистина имах нужда от това, тъй като усещах болка. Знам, че се води дискусия относно тези мои действия, но смятам, че не е честно. Точно толкова, колкото предупреждението на съдията за даване на инструкции от страна треньора ми. Тони само ми казваше да мисля позитивно. Не смятам, че това е даване на съвет.

Обикновено не коментирам подобни неща, но този път реших, че е важно и исках да споделя с вас.

Благодаря ви. Утре ще отговоря на въпросите ви.

Рафа
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 28 юни 2010, 10:54

irr написа: :? Мери, моля те пусни ми линк за този случай със съдията, който да мога да отворя, че нещо с този не ми се получава #-o

Не съм Мери :qipag: , но ето го момента, качен в тубата: http://www.youtube.com/watch?v=2fYDIUOU ... latBoQOfJ0

Мерси за блога, Хриси. :qipay:
Изображение

irr
Мнения: 84
Регистриран на: 13 мар 2010, 17:43

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот irr » 28 юни 2010, 11:16

=D> Много благодаря :!: Брей, до сегане бях виждала Рафа да върти показалец на съдия :qipap:/на мача явно съм пропуснала този момент от напрежение съм затваряла очи :qipap: / Явно много го е ядосал :qipbj:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 28 юни 2010, 11:30

То си беше за ядосване. И моментът беше много подло избран, и в случая Тони му е казвал само да бъде позитивен. В правилника е написано много идиотски:
“Coaching is considered to be communication, advice or instruction of any kind, audible or visable.”

Демек, ако решат да се заядат, могат и за поглед да накажат. :roll:

Статистиките от мача обаче са много добри. Само 2 възможности за пробив е имал Печнер в целия мач.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот annysy » 28 юни 2010, 16:58

:qipbo: Честита ни нова темичка, нека запишем в нея още много, много победи!

Нашият мач кога е? :oops:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 28 юни 2010, 17:10

След тоя на Джо и Хю, който тече в момента.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaelis » 28 юни 2010, 18:39

Тези двамцата запънаха. :roll:

Благодарско ви за материалите. Чета внимателно, мижейки на думата колене.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 28 юни 2010, 21:18

Честита победа.Ето така се играе,биеш с 3-0 слабаците,а не с 3-2.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 124 госта