ДИНАРА САФИНА

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 07 сеп 2009, 16:13

Диди, ако не беше Краян, Динара едва ли щеше да стигне дотук. :qipad: Въпросът е, че тя прави необяснимо много двойни грешки и е страшно непостоянна. С Желко трябва много да работят върху двойните грешки. Тя няма проблем да печели сервис-геймовете на другите, но нейните собствени са истинска мъка - това е недопустимо. Това много й пречи. Динара сама се разрушава, според мен, никой не й е виновен. Трябва да престане да бъде перфекционистка и трябва спокойно да си усъвършенства играта. И големите успехи ще дойдат. Но трябва тя самата да не се подлага на толкова огромно напрежение. Трябва да бъде по-хладнокръвна. Като Флавиа снощи, която спаси 6 мачбола. :qipab: А, иначе журналистите наистина са отвратителни понякога и не спират да задават едни и същи тъпи въпроси. Но в съвременната действителност и това е част от играта. :qipac:

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот distilk » 08 сеп 2009, 11:43

Майк, не ми се пишеше какви са точно съображенията ми за Краян, но се натъкнах на един цитат на Перота, който ми показа, че не само аз мисля, че Краян вече е пречка за Динара:
http://www.tennis.com/features/general/ ... ?id=184680
Mad Professor
Zeljko Krajan: In Melbourne earlier this year, Krajan seemed to be just what Dinara Safina needed: An upbeat, patient, competent coach who could coax her out of bad moods and drive home key lessons in practice. Seven months later, Krajan looks to be the worst man for the job. As Safina misses, screams and struggles to hold serve, Krajan, seated in Safina's box, shakes his head, covers his face, shouts critical remarks, and even laughs ruefully. Safina can't be the easiest player to coach, but there must be someone who can take charge of her career without all the negative energy. Let's hope she finds that someone soon.

Към това мога да добавя също, че вече я няма миналогодишната разнообразна игра на Динара. Карат я само да блъска с всичка сила от основната линия. А тя има много богата техника, която изобщо не използва напоследък. Да си я виждал скоро на мрежата освен в случаите, когато са й пуснали къса топка? :roll: Динара има прекрасни волета и преди две години спечели ЮСО на двойки, ако си спомняш. Тарпи още в началото на годината каза, че треньорския екип на Динара набляга прекалено много на физиката и мощта и в резултат на това Динара почти е загубила чувството си за топка. И както винаги излезе прав. Освен това я прилъгаха да строи тенис-център в Хърватия, където уж да тренирала. Но това вече е друга история.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 08 сеп 2009, 16:22

Диди, мани го тоя Перота, той е влюбен в Надал, нямам му доверие. Мери неслучайно го харесва. :qipap: :qipad:

Иначе, знам, че това, което казваш е вярно, но първо няма гаранция, че раздяла с Желко ще подобри резултатите на Динара, които между другото, като изключим липсата на титла от ГШ, съвсем не са лоши. Всъщност, забележете - преди кошмарния ЮСО, тази година, Динара има финал на АО, финал на РГ, полуфинал на Уимбълдън, не започна годината първа, но все още има шанс да я завърши като такава, направи страхотен клейсезон, като едниствено не можа да спечели в Париж и мисля, че годината като цяло е успешна за нея, даже това й е реално най-успешната година, след като миналата бе годината на големия пробив. Сега просто трябва да бъде извървяна последната крачка - титла от ГШ. На всичките тези турнири от ГШ, като изключим ЮСО, Дина падна от силни тенисистки, с поне една титла от ГШ и с доста повече опит от нея. Аз също почвам да губя леко доверие в Желко, защото не може да се правят толкова двойни грешки, не може да се показва такова непостоянство и то срещу слаби съпернички. Но, според мен, ще бъде погрешно ако Дина скъса с Желко в този момент, той доказа, че е точният човек за нея, та динара само допреди година и нещо бе извън топ 10, губеше в първи кръг на малки турнири, а Марат си правеше бъзици с нея. Да дадем още малко кредит на доверие на Желко и да видим дали тенденцията надолу ще продължи. Ако продължи, значи наистина е дошъл моментът за промяна. Но мисля, че е рано за генерални промени.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 08 сеп 2009, 16:51

Това вече наистина е кофти:

http://www.tennis.com/news/news.aspx?id=184696

:qipac:

Давай, Флавиа, разбий чудовището! [-o<

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Your new lover » 08 сеп 2009, 16:53

Mike Bibby написа:Това вече наистина е кофти:

http://www.tennis.com/news/news.aspx?id=184696

:qipac:


Ако се случи ще бъде напълно, ама напълно заслужено .. Серена я ненавиждам, но тя прави наистина добри резултати тази година.
    Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 08 сеп 2009, 17:05

Така е, няма да е незаслужено ако Серена се върне на първото място, макар че и тя не е пример за постоянство. Но Динара, спредставянето си на ЮСО просто убеди, че не е за номер 1 към този момент, въпреки че щом е на тази позиция, значи си го е извоювала и има защо да е там.

Давай, Флавиа, разбий чудовището! [-o<

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот distilk » 08 сеп 2009, 17:09

Майк, Марат никога не си е правил бъзици с нея! :evil: Не почвай и ти! Проблемът на Динара е, че не разбира какво й казва той. Що се отнася до сервиса, аз мисля, че проблемът е по-скоро психически, отколкото технически. Технически сервисът й не е хич зле, но става проблемен, когато е под психическо напрежение. Може и да звучи смешно на първо четене, но аз съм убедена, че като подхвърли топката толкова високо и докато я чака да падне, успява да се разконцентрира, да се паникьоса и дори да се уплаши. Щом аз, седейки на дивана пред телевизора, успявам да мина през всичките тези състояния, докато тя изпълнява сервиса си, какво остава за нея. :roll: Тя е под такова напрежение, че трябва на всяка цена да бие и да докаже, че с право е там, където е, че блокира напълно на корта. Очевидно Желко не само не може да намали стреса й, но и с поведението си в бокса я натоварва още повече. В момента Динара е като зомбирана, тя си е изградила от него кумир и окончателно е загубила способността си да мисли самостоятелно.

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот distilk » 08 сеп 2009, 17:13

Mike Bibby написа:Това вече наистина е кофти:

http://www.tennis.com/news/news.aspx?id=184696

:qipac:

Давай, Флавиа, разбий чудовището! [-o<

Не, не е кофти, логично е, а и ще от полза за Динара.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 08 сеп 2009, 18:08

За Динара не знам, но със сигурност няма да е от полза за Флавиа. :qipac:

Така че

Давай, Флавиа, разбий чудовището! [-o<

П.П. Все пак, да не забравяме, че има още едно голямо събитие, в което Динара може да се докаже - Световното първенство на WTA през ноември. Този турнир никак не е за подценяване. Миналата година доколкото си спомням Динара не се представи особено успешно, дано сега ги накаже! :qipaq:

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот bila535 » 09 сеп 2009, 00:27

И аз съм на мнения ,че Динара не трябва да скъсва все още със Желко,според мен ще стане по-лошо ако го направи...
Ди със съпругата и децата на Мирни :qipab: Изображение
Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот bila535 » 16 сеп 2009, 00:46

Динара си запазва първото място. :qipab:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 16 сеп 2009, 23:35

А още по-хубаво е, че си е запазила усмивката. Пожелавам й да има такова изражение и след края на световния шампионат на WTA и след поне един финал на турнир от "Големия шлем". :qipab:

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот bila535 » 20 сеп 2009, 00:39

Динара е в десетката за продължителност на върха в WTA! :qipab:

1. Штефи Граф - 377 седмици
2. Мартина Навратилова - 332;
3. Крис Эвърт - 260;
4. Мартина Хингис - 209;
5. Моника Селеш - 178;
6. Жюстин Энен - 117;
7. Линдзи Дейвънпорт - 98;
8. Серена Уилямс - 72;
9. Амели Моресмо - 39
10.Динара Сафина-22
Последна промяна от bila535 на 20 сеп 2009, 00:43, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Your new lover » 28 сеп 2009, 13:51

Никога не подценявайте Сафина, на кой етап от турнир може да загуби и от коя съперничка - способна е на чудеса! Поредно "феноменално" представяне на Динара .. загуба още в първият кръг от няква китайка, която не съм я чувал. Доста точки ще изгуби, но не това е най-лошото. Най-лошото е, че не спира да бъде унижавана по турнирите като водачка в световната рангклиста. Мое мнение е, че колкото по-бързо слезе от 1вото място, толкова по-добре за нея, а и за тениса.
    Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот bila535 » 29 сеп 2009, 00:19

Ами не е нормално и това ,че Ким спечели титла от ГШ след толкова дълго отсъствие ,ама е факт ,така че нека да я изместят Динара или освен тя да вземе сама да се свали от това първо място щот е вредно за тениса. :qipav:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта

cron