ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 18 яну 2009, 19:50

БЛОГЪТ НА РАФА ОТ АО
Неделя, 18 януари

Изображение

Добър ден от Мелбърн.

Hi, everyone или би трябвало да кажа “G’day, mate!”? Казвали са ми, че така се поздравяват австралийците, тъй че исках да го кажа в техен стил.

Това е първият ми блог от Австралия и съм много благодарен на този вестник, че ми даде тази възможност. Чели сте мои блогове от предишните две години, но за пръв път ще пиша от Мелбърн. Да се надяваме, че ще ми донесе нужния късмет тук и ще ме доведе до финалните кръгове...

Знам, че имам много почитатели, които четат блоговете ми и когато в последния момент ми предложиха да пиша оттук, с радост се съгласих. Още веднъж ви моля да ми простите за грешките, за лошия английски, за непрофесионалното писане, надявам се, че журналистите, които са дошли чак до Мелбърн, няма да ми се разсърдят. А и защо ли? Тук пиша само неща, за които те никога не биха писали, нали?

И тъй, започва новият сезон. Аз съм отново в Мелбърн, отново в Австралия и трябва да кажа, че обичам да съм тук. Да дойдеш от студа в Европа, е по-малко на Майорка, разбира се... хубаво е да си тук посред лято. Това е едно от нещата, които ме правят щастлив.

Тези, които ме гледат, знаят, че обичам да се състезавам. А истинската надпревара започва тук. Трябва да призная, че много се вълнувам. Краят на най-добрата ми година не беше какъвто го очаквах. Затова съм много доволен, че отново ще играя на голям турнир.

Надявам се, че ще имаме много време да разговаряме за много неща. Надявам се да се задържа няколко дни. След петия или шестия пост започвам да се чудя за какво да пиша... но пък отговарям на въпросите ви, тъй че пращайте ми по-лесни, с нетърпение ги очаквам...

Много благодаря

Рафа
http://timesonline.typepad.com/rafael_n ... melbo.html
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот rafaaydin » 18 яну 2009, 20:10

Мерси за блога :qipay: Някой да знае къде да пращаме въпроси :?:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 18 яну 2009, 21:04

При вамоските ги има линковете и за Хералд Сън, и за Таймс онлайн

ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Рафа, какво те мотивира, когато станеш сутрин? Имаш ли определени мечти, към които да се стремиш (да останеш номер едно, да спечелиш всички турнири от ГШ), или просто живееш за тениса? Фредерик

Здравей, Фредерик. Мотивира ме фактът, че съм състезавам, че играя тенис, че правя това, което ми харесва и имам шанс в него.

Искам да стана по-добър тенисист и да печеля големи турнири като този в Мелбърн. Това е мотивацията ми.


Здравей, Рафа, ще ходя на турнира и се надявам да те видя да играеш. Какво обичаш да правиш в свободното си време? Ланги

Здравей, Ланги, за пръв път чувам такова име. Хубаво е. Обичам да правя нормалните неща за хората на моята възраст.

Да ходя за риба, да излизам с приятели, да бъда със семейството си у дома, да играя голф. Нещо по-различно, отколкото в ежедневието.


Ола, Рафа! Винаги ми е било интересно защо си оправяш шортите толкова често? Част от ритуала ти ли е или просто нервен навик? Успех, продължавай да се бориш, както винаги. Никога не се предавай! Мукока

Здравей, Мукока. Не бих искал да го правя, но това е положението... Надявам се да гледаш повече играта ми.


Здравей, Рафа, аз съм учителка и се чудех кой е бил любимият ти предмет в училище (освен физическо възпитание!) и дали някога си загазвал? Прегръщам те, Сами Ф.

Знаеш ли, веднъж получих “незадоволителен” (тук май го водите D) по физическо.

Някой би трябвало да отиде и да поговори с този учител днес, нали?


Здравей, Рафа, ти винаги имаш по две бутилки с напитки до стола си. Едната е с вода. С какво е другата? С обич, Каз

И в двете има вода.


Здравей, Рафа! Успех на АО, надявам се това да е първият турнир от ГШ, който ще спечелиш. Гледал ли си някога американски футбол? Имш ли любим отбор за нашата Суперкупа? Тери, САЩ

Да, гледам, когато сме в Щатите. Нямам любим отбор.


Здравей, Рафа. Чудесно е, че тенис сезонът отново започва. Тъй като прекарваш голяма част от годината в пътуване, стягаш и прибираш багаж, искам да ти задам този въпрос: случвало ли ти се е да забравиш нещо важно в някой хотел? Би

Да, но не в хотел, а в колата, която ни караше до летището – купата от турнира в Акапулко. Още се опитвам да получа копие. (крадливите мексиканци)

Освен това бяхме много закъснели, бързахме и тъй като обикновено пътувам с много багаж, сме забравили да я вземем от колата.


Рафа, много поздрави от ледената Минесота (-30). Ако не беше тенисист, какъв щеше да станеш? Или какъв ще станеш, когато приключиш с тениса? Иврън

Минус 30, леле. Вече няколко пъти съм отговарял на въпроса какъв щях да бъда. Бих искал да стана футболист, но човек никога не знае.

Знам, че няма да бъда такъв, когато се откажа от тениса, да отговоря и на втората част от въпроса ти.


Здравей, Рафа. Във вторник (13-ти) те видяхме да слизаш във фоайето на “Краун” и изглеждаше изгубен. Така ли беше? Дразнят ли те феновете, които идват така при теб? Неприятно ли ти е, когато те заговарят почитатели? Всичко най хубаво. Сю-Мей

Понякога изглеждам изгубен като миналата година срещу Цонга тук (хаха, точно това писах тогава)... Сигурно съм търсил някого. Нямам нищо против феновете да говорят с мен, защо да имам?

Много съм им благодарен и винаги се опитвам да им обърна внимание. Но разбираш, че понякога е невъзможно да стигнеш до всекиго.


Рафа, кой е тенисистът, срещу когото най-много обичаш да играеш и кой е най-добрият ти приятел на тура? Морган

Имам много добри приятели на тура. Моя, Фели Лопес, Марк Лопес. Хуан Монако. Те са измежду най-добрите ми приятели.


Рафа, вярно ли е, че по време на турнири не позволяват на състезателите да правят секс, защото им похабява цялата енергия? Даф

Всеки спортист трябва да знае как да се подготви за следващия ден. Тъй че от него зависи.


Ола, Рафа! Поздравления за чудесната победа на двойки с Марк Лопес в Катар. Бях много щастлив да гледам мача онлайн... Беше много странно, когато котката прекоси корта по време на мача.
Случвало ли ти се е нещо подобно по време на някой друг мач? Мучас грасиас, Рафа и успех през 2009. Ниам.


Не. От време на време на корта са падали странни предмети, когато има вятър, понякога е имало птици или насекоми.


Здравей, Рафа, моят въпрос е за футбол. Мислиш ли, че Реал може да настигне БАрса и пак да спечели тази година или 2009-та ще бъде годината на Барса? Мерико

Лесен и труден въпрос. Барса играе невероятно, тъй че ще бъде трудно за Реал Мадрид да я настигне.


Скъпи Рафа, поздравления за прекрасния ти сезон 2008. Кажи ми нещо за диетата си. Чела съм, че обичаш сладки с шоколад, но сигурно ядеш и по-здравословни неща. Шели

Диета? Обичам сладки и си хапвам, но не чак толкова много. Изгарям много калории, тъй че заслужавам да си хапна сладко от време на време, нали?
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 18 яну 2009, 21:38

ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ(тоз път от Таймс)

Световният №1 ще отговаря на въпросите ви по време на АО. Изпращайте ги на адрес: [email protected]

Благодаря, че пак ще пишеш Блог, обичаме да го четем. Харесва ли ти новата точкова система или и ти си объркан като повечето от феновете? Мерико, ВБ

Здравей. Всъщност системата не променя нищо за нас, но може да бъде объркваща за онези, които не играят тенис.


Колко време си позволяваш да почиваш през краткото време извън сезона? Има ли време, когато напълно си почиваш. И спираш ли диетата си за някакво време? Пол Макнамара

Тази година имах повече време заради проблема с коляното в края на 2008. Зависи от календара, дали си стигнал до Мастърс Къп или финала на ДК. В моя случай този път наистина си почивах две седмици. Но ако бях играл на финала за ДК, нямаше да имам време за почивка.


Чудя се как успяваш да се справиш с неща като часовата разлика при този натоварен график. Айеша.

Часовата разлика и графика са две различни неща. Имаш време да свикнеш с часовата разлика, тъй като пристигаме по-рано на турнирите и пътуваме удобно. Графикът е трудната част от тениса.


Мислиш ли, че бекхендът има място като важно атакуващо оръжие в съвременния тенис? При всички топ играчи, които все повече бягат от бекхенда си заради по-голямата сила и топспин, които генерира форхендът, може ли да се каже, че този аспект на играта е загубен? Томас Деверо

Разбира се, че има място. Бекхендът е много важен, но днес само с един удар, бил той форхенд, бекхенд или дори сервис, не можеш да постигнеш много. Трябват ти всички. Всъщност виждаш играчите да се мъчат повече, когато им липсва добър форхенд или бекхенд.


Как поддържа самочувствието си, за да се връщаш в мача при 1-5, или ако си загубил първия сет с 6-0? Какво ми препоръчваш, за да изградя самочувствие и да мога да го направя? Мансур

Трябва да мислиш, че мачът свършва след последното разиграване. Ти също печелиш едва след последната точка. Мисли и за двете, това е моят отговор. Трябва да се бориш до края, до последната ударена топка, защото мачът не е свършил.


Много ми хареса церемонията в Доха, след като спечели на двойки с Марк Лопес. И двамата изглеждахте много щастливи и развълнувани. Има ли шанс двамата да играете отново през годината? Успех в Мелбърн. Целувки. Дейзи

Не се знае, той ми е добър приятел и имах шанса да играя с него там, тъй като участваше и на сингъл. Наистина се забавлявахме много.


Племенникът ми е на две години, кога е най-добре да започне да играе тенис, за да стане световен номер едно? Ръсел

Мисля, че трябва да започне, когато той поиска. Не и по-рано.


Мислиш ли, че Енди Мъри има шанс да се представи по-добре на клей на РГ тази година? Дениъл, Ланкастър

Със сигурност, Енди е голям тенисист и играе на клей от години, още когато беше в Барселона.


Кои са най-добрите условия за игра? Нанси Дейвис, Масачузетс

Има много фактори, не е само времето – кортът, топката. Аз предпочитам да играя на слънце и без вятър.


В резултат от една много успешна година ти заслужено си носител на множество награди, което изискваше присъствието ти при получаването, а през почивката ти се налага да даваш интервюта, да правиш реклами. Пречи ли това на режима и подготовката ти за новия сезон? Сандра, Англия

Не, тъй като моят приоритет е спортът. Най-важното е физическата подготовка, режимът и почивката. Рекламите и т.н. идват след това. Знам, че е важно и ги правя, но всяко нещо по реда си. Сигурен съм, че хората го разбират, а и екипът ми помага за това.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 18 яну 2009, 22:30

Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 19 яну 2009, 01:00

МАК е разкрила самоличностите на дизайнерите на Найк, които отговарят за екипите на Рафа. :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот rafaaydin » 19 яну 2009, 01:48

maryan unfaitful написа:МАК е разкрила самоличностите на дизайнерите на Найк, които отговарят за екипите на Рафа. :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение

:qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот marto » 19 яну 2009, 07:13

Утре сме във вечерната сесия :qipac:.Веднага след Стосър - Закопалова,които са от 10:30.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

vqra
Мнения: 317
Регистриран на: 24 май 2007, 19:10
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот vqra » 19 яну 2009, 09:18

Мери, мерси за преводите,с пожелание/и към Яра също/ през следващете 20 дни все да има хубави неща да ни превеждате :qipae: .
Жалко за Моя и Фели,а и както днес игра Ферер :qipbl: - до втората седмица испанците май ще са кът :cry: .
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 19 яну 2009, 09:22

Какъв е този "фотограф ", дето успя да загрози трима от най-хубавите мъже на тура? :shock:

ESPN '08 in Review {Mirsasha}
http://www.youtube.com/watch?v=rX3WdmGvJzk

Rafa fighting through the crowd {Mirsasha}
http://www.youtube.com/watch?v=9yrFa4l1KU0
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 19 яну 2009, 09:45

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот yarra777 » 19 яну 2009, 11:33

Мери, благодаря за блога и отговорите! Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот rafaelis » 19 яну 2009, 11:51

Мерси за преводите и снимките с толкова много усмивки. :qipap:

Не виждах на екрана "самоличността на дизайнерите на Найк", изтеглих през цитирай, малиийййй, :qipap: аз се смея, но ми се привидя нещо като "зиг-хайл" в цялата работа. Ако са това :qipag: , да фалират веднага.

Иначе, айде Рафа да ги почваИзображение :qipap:

пп. Зелката току-що спечели

и едно поздравче, да туширам малко горната страшотия :qipap:
нещо хубаво, нещо ........, абе Джейсън, това е достатъчно
http://www.youtube.com/watch?v=9e-J-EtJ ... re=related

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот maryan unfaitful » 19 яну 2009, 13:21

От все сърце се надявам Кристоф Рошус да е прав. :mrgreen:

“Ако има тенисист, когото бих искал да избегна, това е точно той. Срещу Мъри и Федерер все пак можеш да поиграеш малко, макар че рискуваш да ти сритат задника, но Надал не ти оставя нищо и мачка всичко. Дори тича към пейката през почивките.” Брад Гилбърт, бившият треньор на Мъри, може би го е казал най-добре: “Всяко разиграване срещу Надал е урок по болка.”



“Да попадне на Рафаел Надал определено не е късмет за Кристоф Рошус на АО. Братът на Оливие няма никакви очаквания за този мач. Но макар че не е оптимист, Кристоф е откровен.
“Нямам късмет. Знам, че нямам шанс да победя. Нито един. Нула процента. Как се готвиш за такъв мач? Абсурд”, каза по-възрастният брат Рошус. “Той не пропуска нищо, ще обиколя всички ъгли на корта. Няма начин да спечеля. Има голям шанс да ме направи на глупак.”
Какъв оптимизъм струи от нашия белгийски играч в началото на турнира.”
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 23

Мнениеот rafaaydin » 19 яну 2009, 13:24

Изображение <-------- :qipap: :qipap: :qipap:

vamos*rafa написа:http://www.brunopress.nl

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение ИзображениеИзображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта