Сорана Кърстеа

Харесвате ли Сорана Кърстеа?

Да
19
49%
Не
5
13%
Не знам коя е
15
38%
 
Общо гласове: 39

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот annysy » 05 юни 2009, 21:33

:D Я, това момиче ми звучи някак познато с изказването си - браво на нея, а можеше да се възгордее до няма и къде.
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот rafaaydin » 05 юни 2009, 21:39

=D> Браво! ХаресА ми, че не се е надула кат' балон и да говори колко велики подвизи е извършила!
Мерси, Яра!

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот yarra777 » 09 юни 2009, 10:03

Тук има няколко клипчета на Сорана. Казва, че има страст към хубавите часовници, преди, при всеки успешен турнир си купувала. Харесва по-мъжките модели. Освен това учи по литература и география за матура, която вероятно ще държи през есента.
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?vide ... ndy_Sorana

Вече е № 27 в ранглистата.
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот rafaaydin » 09 юни 2009, 15:51

yarra777 написа:Вече е № 27 в ранглистата.

:qipbp:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот yarra777 » 09 юни 2009, 19:13

Интервю на Сорана, взето след победата й над Янкович:

Сорана, кога започна да играеш тенис и кога разбра, че това искаш да правиш цял живот?
- Започнах да играя тенис когато бях на 4 години, защото гледах много телевизия и даваха много мачове на Щефи Граф. Започнах да играя и много ми хареса, така че, на 5 вече имах личен треньор. Тенисът винаги е бил за мен нещо сериозно.

На 5-годишна възраст вече си имала личен треньор? Браво!
- Да, на 4години, когато започнах, бях в група с други деца, а на 5 баща ми ме отписа и вече имах мой личен треньор.

Много ли ти е помогнал баща ти? Доколкото знам е бизмесмен в Търговище?
- Да, вярно е. Винаги съм имала подкрепата на родителите ми и това ми помогна, защото имах спокойствие когато играех, никога не съм била под напрежение, а те, имайки финансови възможности, успяваха да ме издържат.

Пак твоят баща е построил тенис корт до дома ви. Как се случи, ти ли го помоли или той сам го реши?
- Беше негова идея, защото аз бях много малка тогава. Направи корта, когато бях шесгодишна и съм горда, че имам клей корт в двора. Сега мога да кажа, че всичко е било предопределено и се радвам, че се случиха всички тези неща, защото работих много и сега се вижда резултата.

Баща ти фен на тениса ли е?
- И двамата ми родители всъщност обожават спорта, всякакви видове спорт, особено онези с топка.

Тренирали ли са нещо?
- Не, фенове са и винаги са се опитвали да ни карат с брат ми да бъдем активни.

С какво се занимават родителите ти?
- Имат хранителен бизнес.

Подозирам, че голяма част от приходите им са инвестирани в теб?
- Вярно е. Стигнах дотук благодарение на тях. Не съм имала спонсор, никой друг не ме е поддържал. Ако съм стигнала дотук, това е тяхна заслуга. Радвам се, че имах късмета да съм от семейство с възможности, което успя да ме издържа в този спорт.

Кажи ми, Сорана, от финансова гледна точка, какво означава да дадеш детето си на тенис? Какви разходи да очакваш?
- Известно е, че тенисът е доста скъп спорт, но е и добре платен. Вярно е, обаче, че докато започнеш да печелиш, трябва много да инвестираш. Първо, екипировката е доста скъпа, докато си намериш спонсор. После, струват много треньора и пътуванията по света. Вярно е, че в тениса, ако имаш определени финансови възможности, ти е по-лесно, но не е задължително. Има толкова примери на играчи от семейства с не особено големи възможности, които са станали големи, защото ако имаш амбицията, всичко е възможно. Ако си добър, ще те види някой и ще ти помогне.

Първата ти ракета е била дървена…
- Наистина. Започнах да играя с дървена ракета, която ми донесе баща ми и на която й отряза дръжката, за да ми е по мярка, защото бях много малка. След това, когато бях на 6, тъй като бях луда по Щефи Граф, ми купи 2 ракети като нейните.

Кажи, Сорана, на 19 години, как се охарактеризираш?
- Според мен съм реалист, доста зряла и винаги съм знаела кои са ми приоритетите и съм се опитвала да ги следвам, а това е така и защото получих добро възпитание от родителите ми.

От какво трябва да се откажеш, за да имаш успехи в този спорт?
- Нормално е, че трябва да направиш много жертви, които може би, хората не виждат. Аз, започвайки с тениса много рано, разбира се, вместо да излизам да си играя с децата след училище, отивах на тренировки. Винаги съм имала стриктна програма: училище, тенис, ядене, спане. Винаги съм имала режим и според мен за едно дете това е много добре. Сега всичко се върти около тениса. Трябва да си лягам в нормално време, да ям само това, което трябва, защото съм на ниво, на което всичко, което правя има значение.

Ти си на възраст, на която други младежи си прекарват времето по клубове и дискотеки. Кога за последен път си била на клуб?
- Не ходя по клубове и дискотеки, а ако отида в клуб, това е партито на играчите на турнира, в който участвам. Не ме интересуват клубовете, защото от моя гледна точка, няма с какво да ми помогнат. Аз съм човек с глава на раменете и знам кои са ми приоритетите. Имам много хубав живот и не искам нищо да променям.

В момента в Румъния много младежи определят успеха по броя на кафетата, които можеш да си позволиш да изпиеш в Доробанци…
- Вярно е, че в момента хората малко са позагубили усета си за това кое е наистина важно в живота и може би връстниците ми не си знаят приоритетите. Според мен, на тази възраст се разбира кой ще постигне нещо в живота и кой не.

Какво мислиш за тези младежи, които, като теб, имат зад гърба си семейство, което ги осигурява финансово, но са избрали да не правят нищо? Тези, които всеки ден виждаме на първите страници на таблоидите…
- Честно, не съм много в течение с всички тези истории, защото не чета подобни издания. Не си заслужава да се занимавам с подобно нещо.

Виждаш ли се да пиеш кафета на модни места?
- В никакъв случай. Искам когато изляза да пия кафе да се чувствам добре, затова предпочитам да ходя с приятелки, с които ми прави удоволствие да излизам. И когато отида някъде, отивам, защото ми харесва мястото, а не за да привличам вниманието. Но уважавам избора на всеки и може би всеки смята за важно нещо различно.

Как изглежда ежедневието ти? Колко време в годината си в Румъния?
- Много малко си стоя в Румъния, а пътувам страшно много. Не знам дали тази година се е събрал и 1 месец у дома. По принцип две, три, четири седмици съм по турнири и после се прибирам за 2-3 дена вкъщи. Рядко стоя по цяла седмица. Толкова време съм на път, но много обичам да пътувам. Този начин на живот ми доставя истинско удоволствие, защото обичам тениса.

Когато се върнеш у дома как ти се струва тукашния живот, в сравнение с местата, където си била?
- Честно, винаги се връщам с радост у дома, защото когато казвам у дома и мисля за Румъния, това е мястото, където са моите приятели и моето семейство. Не знам, може би съм свикнала с атмосферата тук и въпреки разликата между Румъния и другите страни, винаги се опитвам да мисля позитивно и бих искала да вярвам, че сме на правилния път. От цялата си душа се надявам да станем по-зрели и да ставаме все по-добри.

Можеш ли да дадеш пример с нещо, което те е шокирало позитивно във Франция и което не може да се види в Румъния?
- Не знам какво да кажа. Във Франция хората са по-осъзнати какво трябва да правят и не се интересуват толкова какво прави другия. При нас всички се опитват да разберат какво прави другия, да коментират и така забравят за собствената си работа. Този манталитет не е много добър и се радвам, че напоследък съм се концентрирала в това, което трябва да правя и не обръщам внимание какво правят другите.

Виждам, че много добре си планирала какво да правиш в живота, въпреки че си само на 19 години. Тази година имаш матура…
- Не знам, дали съм го планирала, но това е живота, който исках. Истина е, че трябваше да държа матура тази седмица, но заради резултатите ми тук, плановете се промениха, така че ще я държа наесен, преди US Open.

Учила ли си? Подготвена ли си?
- Разбира се, че съм учила, защото винаги съм обичала да уча.

По кои предмети е матурата ти?
- Румънски, писмен и устен, география, френски, английски и физическо.

До какво възраст се виждаш да играеш тенис? Искаш ли да имаш семейство?
- Рано е да мисля докога ще играя, все още съм в началото на кариерата си. Още не знам дали искам семейство. Никога не съм се замисляла за това и не искам да мисля. Сега се концентирам върху важните за кариерата ми неща.

Нямаш ли си приятел?
- Не, нямам.

Никога ли не си имала?
- Винаги съм се опитвала да бъда колкото се може по-дискретна в това отношение и да запазя за себе си приятелите и неприятелите си.

Каза, че си работила много и е ясно, че и заради парите си работила. Внимателна ли си с парите? Добре ли обмисляш инвестициите си?
- В момента парите не са важни за мен. Играя тенис за удоволствие и не мисля, че има по-голямо удовлетворение от това да играя любимия си спорт и да ми плащат за това. Сега ме интересуват резултатите и изкачването в класацията.

Колко може да печели един топ тенисист? Сумата достатъчна ли е да му осигури спокоен живот след като се оттегли?
- Тенисът е най-добре платения в света, поне женския тенис и е ясно, че парите могат да ти осигурят спокоен живот след отказването.

Как се държаха румънците след тая победа?
- Получих стотици СМС-и и обаждания от вчера до днес. Чак сега изчетох всичките и много се радвам да видя, че имам толкова приятели.

Каква е целта ти за този сезон и за бъдещето?
- Честно казано, обещала съм си да не мисля за цели , но е истина, че бих желала един ден да стана № 1 в света.

http://www.gandul.info/sportul/interviu ... 41;4479208
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот rafaaydin » 09 юни 2009, 19:28

Много мерси, Яра! :qipaz:

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот rafaaydin » 23 юни 2009, 17:22

От вчера:
Едина Галовиц - Сорана Кърстеа 5-7, 1-6
:qipbp:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот yarra777 » 24 юни 2009, 17:50

Днес Сорана е победила Саня Мирза във втори кръг на Уимбълдън със 6-4 и 6-4.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот marto » 24 юни 2009, 19:03

Добра победа, обаче следващият кръг май ще е пътничка срещу Вика :qipac:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот Mike Bibby » 26 юни 2009, 00:20

Утре много труден мач за Сорана срещу нелицеприятната за мен Вика, която четох някъде, че защитава гръмогласните тенисистки. Бляк. Дано Сорана бие, макар че не съм много оптимист. Давай, Сорана, Румъния и България са с теб! :qipab: :qipbo:

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот rafaaydin » 26 юни 2009, 23:58

Жалко за Сорана :?

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот marto » 06 юли 2009, 17:22

Сорана бие 4:6 6:2 7:5 :qipbo: :qipbo: :qipbo:. Следващият кръг ще играе с Дулко :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот rafaaydin » 06 юли 2009, 17:28

Доста неприятна противничка. Дано покаже добра игра [-o<

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот Samo Nadal2 » 06 юли 2009, 17:56

Успех срещу аржентинката, дано се представи достойно! :) :qipay:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Сорана Кърстеа

Мнениеот marto » 06 юли 2009, 22:40

Сорана/Вожняцки - Остерой/Палкина 7:6 7:6 :qipbo:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта

cron