КАРЛОС МОЯ

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 18 дек 2009, 10:51

marca.com написа:EFE. Buenos Aires 18/12/09 - 07:33.

Карлос Моя се завърна след десет месеца: "Отново се почувствах играч"
· Не е играл десет месеца заради травма в бедрото. Следващият му съперник в турнира е Давид Налбандян


Изображение

Карлос Моя победи аржентинеца Гастон Гаудио със 6-3, 2-6 y 6-4 в първия ден на демонстративния турнир Copa Argentina, който се провежда на клей кортовете на Buenos Aires Lawn Tennis Club.

"Почувствах се отново играч", каза майорканският тенисист, след като изигра първия си мач след десетмесечно прекъсване заради операция на бедрото.

"Мачът беше тежък, много оспорван, затова се чувствам окуражен. Не е същото да тренираш, да изиграеш няколко сета, като да се състезаваш отново срещу конкурентен противник и да спечелиш", добави.

"Преди да изляза на корта бях малко нервен, нетърпелив, защото исках не само да издържа физически, а и да изиграя добър мач", подчерта.

Моя ще се срещне този петък с аржентинеца Давид Налбандян, който също заради операция на бедрото не игра през голяма част от годината и се завърна в края на миналата седмица с две победи - срещу чилиеца Николас Масу и срещу сънародника си Гаудио.


В другия мач вчера Пико е бил Гонзо със 7-5 y 6-4.

Тия явно си правят готин турнир, а няма никакви стриймове. :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2010, 22:01

За съжаление, таз година Моя отпадна още на първия кръг в Ченай, но поне в три сета и от Типси.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Mike Bibby » 06 яну 2010, 23:28

Все се надявам, че Карлос има още малко гориво в резервоара за едно стабилно представяне на някой от турнирите на ГШ. Той и на хард се справя добре, не само на клей, 1997 беше финалист на АО и падна от Сампрас. Под стабилно имам предвид четвъртфиналче, нещо такова. Все пак Карлос ще е свеж и жаден за игра след толкова дълго отсъствие, което е хубаво. Другото хубаво е, че няма точки да защитава тоя сезон и може да върви само нагоре. Моя е един от е един от малцината останали вече действащи играчи с титла от ГШ, който е бил номер 1, а бе класен тенисист, няма какво да си говорим. Освен това съм длъжен да отбележа, че парфюмът и афтършейвът с марката "Карлос Моя" са качествени продукти. :qipab:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2010, 23:38

С всичко съм съгласна, парфюмът и афтършейвът са ми до болка познати, макар да имаме некои спорове между зеления и черния. Но да не забравяме, че се връща след сериозна операция и бая отсъствие, аз затова се накефих, че е паднал от Типси в три сета, след минаването му на първия кръг в аржентинско, си е чудесно за момента.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Vesela Taneva » 29 яну 2010, 16:30

Знам,че всички са на вълна АО,но ще ви зарадвам с новината ,че Моя ще става тати! :qipad:
Карлос Моя,бивш №1,финалист на АО от 1997г,в момента №509 в световната ранглиста на 33 г и приятелката му испанската актриса Каролина Сересуела 30г ще имат бебе ,но не планират сватба.

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Ich_Will_ » 30 яну 2010, 00:34

Да му е честито! Значи малкото ще се появи през лятото, така ли?
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 24 мар 2010, 12:16

Моя се отказва от Маями заради травма
Няма да участва на втория Мастърс 1000 за годината заради тендинит на сухожилие на малкия пищял на десния крак, който се появи в Индиън Уелс.


ХУАН СОЛСОНА. Барселона 23/03/10 - 19:43.

Карлос Моя, който беше принуден да се оттегли във втори кръг на ИУ заради тендинит, не се е възстановил на време, за да вземе участие на Мастърса в Маями. Моя, който получи покана от организаторите, не мина успешно последните медицински тестове, които му бяха направени вчера във Флорида. Майорканецът се отказа след като жребият беше изтеглен и в първи кръг трябваше да се срещне с французина Флоран Сера.

Травмата е причинена от промяна на центъра на тежестта след операцията, която претърпя на 18 април м.г. в Барселона. Майорканецът се опитва да не натоварва палеца на десния си крак, опериран заради артроза. Въпреки стелките, Чарли получи остър тендинит и има нужда от почивка. Следващото му участие на турнир, по програма, ще бъде на Мастърса в Монте Карло.


http://www.marca.com/2010/03/23/tenis/1269369548.html
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 11 май 2010, 00:20


Карлос Моя: „Краят на кариерата ми е близко”


Изображение

Интервю на Томас де Кос

http://www.youtube.com/watch?v=_-QYLTePvdg

Какво очакваш от Madrid Open?
- Надявам се да мога да играя и да не се контузя отново. Очаквам го с голям ентусиазъм, защото се играе в моята страна и съм много благодарен на организаторите, че ме поканиха. Дано мога да у се насладя.

Боиш ли се, че това може да е последния ти турнир в Мадрид?
- Това е реална възможност. Знам, че може да е последния. Осъзнавам, че края на кариерата ми е близко. Това са циклите на живота.

Каква би ти харесала да е раздялата ти с тениса?
- Трудно ще бъде да е с победа (смее се). Трябва да се спечелят 6 мача срещу най-добрите играчи в света, а аз вече не го мога. Не знам, надявам се, че... изигравайки един добър мач на пълен централен корт.

Ще си отмъсти ли Надал за загубата на финала миналата година?
- Рафа е по-добре от миналата година. По-отпочинал, с две важни титли и много мотивиран. Когато играе в Испания и на клей, той е фаворит №1.

Как виждаш останалите фаворити?
- Може би нямат най-добрата година, въпреки че Федерер също нямаше миналата година, но оттук насетне спечели РГ и Уимбълдън. От останалите, освен Рафа, не виждам нито един да играе на най-доброто си ниво.

Какво даде съперничеството Федерер- Надал на тениса?
- Много. То е едно от най-големите в историята и едно от най-хубавите. Разликата е, че те се отнасят много добре един към друг и не правят злонамерени изказвания, а и го няма онова типично заяждане, което съществуваше при други, като Агаси-Сампрас, Борг-Макенроу, Едберг-Бекер...

Ще продължиш ли да играеш, когато се роди дъщеря ти?
- Не зная, но очевидно приоритетите ще се променят.

Виждаш ли се да сменяш пелени?
- Да, да, разбира се. В днешно време мъжете трябва да умеем всичко. Не се притеснявам, че ще сменям пелени. Истината е, че го приемаме много добре. Каролина е много добре, почти не чувства, че е бременна. Ще роди през септември и съм много щастлив.

Представяш ли си живота без тенис? Започна ли да правиш планове по време на възстановяването си?
- Тогава не се чувствах като бивш играч. Оперирах се, за да мога да продължа да играя. Още съм играч и мисля като такъв... (Един негов добър приятел ни разказа колко е луд Чарли по тениса, колко му се наслаждава, и какво желание е вложил, за да не се оттегли заради травма).

Какви спомени имаш от злощастната 2009 г.?
- От 14-15 г. сутрин ставам, за да тренирам и изведнъж това се промени. Не е същото като да си във ваканция. Но ми дойде добре за психиката да спра и да започна отново. Жалкото е, че после се контузих отново. Беше голяма крачка назад.

Къде шампионите намирате мотивация да се върнате, след като сте постигнали всичко?
- Чувстваш, че още си тук, че не могат да те отпишат. Знаеш, че има играчи с 10 г. по-млади от теб, но още можеш да се бориш с тях и да ги победиш. Че още играеш на централния корт ипубликата те подкрепя...

Какво би казал на онези, които твърдят, че Надал няма да бъде отново същия?
- Залагам, че Рафа след два месеца отново ще бъде №1. Ако не, тогава до края на годината.

Мислиш ли, че контузиите му могат да се окажат сериозна пречка?
- Един играч е свикнал с травмите. Рафа нямаше много късмет и психически това те уморява малко по малко. Но той доказа, че има невероятна психическа сила и че дори така, миналата година не е падал преди полуфинал и е губил само от първите осем в света... Когато е добре, е с класа пред останалите.

Кой е най-хубавият спомен в кариерата ти?
- Имам три несравними: когато бях №1, когато спечелих РГ и от ДК 2004. Но първото беше невероятно. Бяха само две седици, но ми помогнаха да вляза в историята.

Кой мач няма да забравиш никога?
- Несъмнено онзи, в който победих Куертен, за да стана №1. Незабравим е и онзи, в който победих Марсело Риос на четвъртфинала на РГ, който спечелих.

От кое се чувстваш по-горд: че си герой във видеоигра, от ролята ти в Торенте ІІ, от козметичната ти серия или че си смятан за един от най-красивите на планетата?
- По малко от всичко (смее се). В Австралия имаше машина с видеоигри и много хора играеха с мен. Хора, които никога не ме бяха виждали лично и не ме познаваха.

Прочете ли книгата на Агаси?
- Хареса ми. Трябва да се прочете цялата. Онова за допинга са 2 страници, от 400. Написана е с много ирония и е пълна с много забавни анекдоти, които ти помагат да опознаеш един Агаси, когото, въпреки че съм срещал много пъти, не съм познавал. Друг е въпросът, че не съм съгласен с някои неща. Историята за допинга е черен момент, който предизвика много въпроси и съмнения.

Какво би променил в АТР?
- Най-важното е да се промени календара. Пречи ти да еволюираш. Развиваш се като тренираш и пробваш различни неща, които след това използваш по време на мач. Няма и месец за почивка. Това е отрицателен момент, към който се присъединяват и травми, психическа умора...

Представяш ли си Мастърса в Мадрид със син корт и ястребово око?
- Може би тенисът беше прекалено традиционен до момента. Ястребовото око беше революция и сега ако някой турнир на хард го няма, се изненадваш. Със синия корт може да се свикне, както свикнахме с промяната на хард кортовете от зелено на синьо, а и червено...

Много обичаш футбола, как виждаш финала на Лигата?
- За мен ще бъде сбъдната мечта Майорка да влезе в ШЛ и Барса да спечели ла Лига.
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Ich_Will_ » 19 авг 2010, 16:03

Карлос Моя стана баща на момиченце. Малката се казва Карла и доколкото знам е родена в Майорка.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Vesela Taneva » 25 окт 2010, 18:57

Карлос Моя идва у нас по повод 80 години тенис в Б-я!Ще изнесе показни уроци за деца и ще играе демонстративни мачове с наши тенисисти!

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот marto » 25 окт 2010, 20:56

Интересно ми е как ще трансформират зала "Христо Ботев" за тенис :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Cveti » 25 окт 2010, 21:13

Весе, кога е събитието? Трябва да се посети. :qipbp:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Vesela Taneva » 26 окт 2010, 09:17

Много накратко съобщиха новината по тв и ето по-точно инфо:
http://tennis.sportal.bg/news.php?news=266906

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Your new lover » 28 окт 2010, 21:19

Това Карлос ли е?

Изображение
    Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 28 окт 2010, 22:44

Your new lover написа:Това Карлос ли е?

Не. :wink:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта

cron