КАРЛОС МОЯ

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот Your new lover » 28 окт 2010, 23:03

yarra777 написа:
Your new lover написа:Това Карлос ли е?

Не. :wink:


Знаеш ли кой е? Известен испански спортист?
    Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 29 окт 2010, 01:04

Your new lover написа:Знаеш ли кой е? Известен испански спортист?
Нямам представа.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот maryan unfaitful » 06 ное 2010, 16:00

Моя е туитнал снимки на "Александър Невски" и Руската църква с палава подкана "Познейте къде съм." И е писал на Каролина, че една от тези църкви много приличала на онази, в която са се запознали.
Нашите организатори пак се изявиха лошо, тъй нареченият "Спектакъв на суперзвездата Карлос Моя" :qipag: започна с 40 минути закъснение и точно когато започна демо мачът на двойки Чарли с Диа срещу Цвети и Кузманов, идиотите пуснаха 20-минутна реклама на некъв уред, татко им недососан! :qipaq:
Но Батко беше много слънчев, раздаде подаръци на партньорката и противниците, предаде даже ракета подарък за Бат Бойко и поне не му личеше да скучае, макар че беше яко скучно, ей богу.
В суматохата се оказа, че цялата работа върви и под название "80 години български тенис", но като изключим раздаването на награди, и това не беше особено ясно.
Очевидно всичко ще се съсредоточи във вечерята, дано поне ни пуснат някой път пресконференцията.
Докато преразказваше накратко биографията на Чарли, коментаторът упомена, че е приятел с ПАу Гасол и още някого, но за Рафа и дума не му се откъсна от устата.
Цялата работа се разви в зала Христо Ботев на дюшеме, което си беше малко страшничко за гледане, ама поне на тез с количките май им беше удобно.
Карлос е казал, че много му харесва София и особено църквите, дано остане с добри впечатления и да идва пак, пък може и неосъществения кръстник да доведе, няма да му се разсърдим. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот maryan unfaitful » 06 ное 2010, 17:31

Благодарско на Марто за линкчето, ето я пресконференцията в две части, с много добро качество.

http://tennis.sportal.bg/news.php?news=268965&c=45198
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот annysy » 09 ное 2010, 21:57

Днес Карлос ще е гост при Слави, поне това ми се мярна на реклама по едно време :qipbo:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот marto » 10 ное 2010, 00:17

Просто поредната простотия направена от Слави, въобще не съжалявам че не го гледам вече ( гледам го единствено понеделник вечер, заради комедийната вечер). През повече време се хвалеше и зададените смислени въпроси бяха точно 1-2 :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот annysy » 10 ное 2010, 15:14

За съжаление си прав, Марти.
Повечето време Слави се питаше `що не станал той тенисист и повече чувах името на Бат` Бойко, отколкото на карлос #-o
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот maryan unfaitful » 10 ное 2010, 16:27

Аман от тоя комплексар, умрях от срам. :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 18 ное 2010, 13:46

Изображение

Карлос Моя обявява оттеглянето си със сълзи в очите

МАДРИД. (EUROPA PRESS).- Майорканският тенисист Карлос Моя, който е първият испански тенисист, станал №1 в света, днес обяви отказването си от състезателна дейност на емоционална пресконференция, в хотел в Мадрид, където беше придружен от президента на испанската тенис федерация, Хосе Луис Есканюела и от капитана на отбора за ДК, Алберт Коста.

Балеарецът, шампион на Ролан Гарос през 1998 г., окача ракетата, след като е спечелил 20 титли и е участвал на още 24 финала. „Вече знаете за какво става дума. Дойдох да съобщя една обществена тайна”, заяви той, преди да се развълнува от аплодисментите и да се просълзи.

„Нека вкараме мъничко хумор. Дойдох да съобщя официално за прекратяването на професионалната ми кариера. Така го чувствах, но исках да го съобщя, когато съм сигурен. И този ден дойде”, каза той. Моя, който беше придружен и от своя приятел Фелисиано Лопес, от Карлос Коста, от капитана на женския отбор, Мигел Маргетс, и от своята интимна партньорка, Каролина Сересуела, уточни, че е взел това решение след болезнената загуба в Мадрид от Бенямин Бекер (6-0, 6-2).

„Знаете причините за моето оттегляне: проблемите ми с крака, артрозата, която имам от 20-годишен. Оперирах се и настъпи момент, в който ми беше трудно да продължа. Исках да го отложа, за да видя дали мога да се излекувам, но не успях да се възстановя. Случи се през април миналата година. 7-8 месеца не играх. Исках отново да се върна, но не се получи”, поясни той.

Въпросната интервенция причинила допълнителни усложнения, като стресовата фрактура, която получил в Индиън Уелс. „Посетих безброй лекари, за да се опитам да продължа да се състезавам. Едни казваха да се оперирам, други – не, едните – да продължа, другите – да спра”, разказа той.

„И дойде моментът да играя в Мадрид. Въпреки че не бях на 100%, играх. Не се получи мечтания мач и си дадох сметка, че може би е време да спра”, добави той.

Както и да е, решил да отложи с няколко месеца отказването си, за да е сигурен. „Не исках да го съобщя по-рано, защото не бях наясно. Нямаше подобрение, но имах голямо желание. Положих големи усилия след операцията, за да се опитам да се върна, но за спорта съм малко „дъртичък”, въпреки че иначе съм млад. Опитах всичко, прекарах много часове в лечение и рехабилитация, но не се получи”.

При всички положения, той ще се оттегли на корта, на Master Nacional в Севиля (9-11 декември). „Би ми харесало да е на голям турнир. Следващата седмица ще отида на Мастърса в Лондон, но не за да играя, и ще се оттегля на държавния мастърс”, добави той. Въпреки че съзнава, че ще му липсват състезанията, той знае, че „всичко има край”. „Винаги съм го осъзнавал. Благодаря на всички за всичките тези години. Някои се наслаждавахте и страдахте, други – не, но благодаря за това, което ми дадохте през годините, благодаря, и със сигурност ще се видим скоро”, отбеляза той.

Правейки равносметка на тези 15 г. като професионалист, той увери, че е взел „много неща, преживявания и хубави моменти”, но също така е преживял и трудни моменти, от които се е учил. „Това е самотен спорт. Въпреки че постоянно имаш екип, на корта си сам и при загубите също. Те са твои – екипът ти те окуражава, но това е много самотен спорт. Положителната страна, обаче, напълно надвишава отрицателната”.

За балеареца най-хубавият спомен на корта е ДК 2004, спечелена в Севиля, защото беше „последната цел”, която си бил поставил, след като останал извън отбора, който спечели Салатиерата през 2000 г.

„Превърна се във фикс идея. През 2003 г. бяхме близко и една година по-късно успяхме. Дори ако трябваше да напиша сценарий за тази среща, нямаше да е чак такъв. Рафа излезе като титуляр и спечели, а аз спечелих моите две точки. Цялата страна беше с нас и такава атмосфера не бях виждал никога, беше единствено за нас. Влизаш в историята като №1 или защото си спечелил ГШ, но сантиментално, това е най-хубавият момент през живота ми”, обясни той.

Той знае, че „точката на пречупване” е била финалът в Австралия през 1997 г., срещу Пийт Сампрас, когато станал известен. „Винаги съм мислил, че повече се наслаждаваш от пътя към целта, отколкото от постигането й. През 1997 г. бях млада надежда. Бях спечелил няколко турнира на клей, бях в топ 10, но човек не обръща внимание на това”, сподели той. Моя достигнал до финала в Сидни и трябвало да започне участието си на АО с мач срещу Борис Бекер, заради което си мислел, че ще отпадне в първи кръг. „Той защитаваше титлата, затова си казах: ще си отида вкъщи с финал в Сидни и първи кръг в Мелбърн – не е зле, миналата година отпаднах и на двете места в първи кръг. Но спечелих, в брутален петсетов мач. И изживях неверояни две седмици”.

За тенисиста от Палма, това било „сънуване с отворени очи” и той си спомня как при завръщането си в Испания, на летището го посрещнали страхотно. „Имаше много хора, които ме чакаха. Не можех да повярвам”, си припомни той и се пошегува, че постиженията му са „от миналия век”.

Той призна, че най-тежката загуба е да си контузен. „Нямаш дори шанса да загубиш. Гледаш много мачове по телевизията и се ядеш отвътре. Травмите са тежки. За 15 г. в такъв агресивен спорт, имах само две тежки контузии – в гърба, когато бях на 22 г., и сега, в крака. Но това е нормално, бях на 32 г. Много играчи се отказват затова – не заради психически причини, а защото физически са зле”.

Накрая той благодари за подкрепата на семейството си, на спонсорите, на тенис федерацията, на пресата и на феновете. „Искам да благодаря на всички, които ми помогнаха да се превърна в това, което съм. И също така, на феновете. Без тях щеше да е невъзможно да постигна всичко, което постигнах. Чувствах се щастлив и много силно подкрепян”.

На финала на пресконференцията, вече по-спокоен, той взе думата, за да се сбогува в свой стил. „Всичко започна в Австралия – не спечелих, но станах известен. Започна един кръговрат, който може да завърши единствено с ¡Hasta luego, Lucas!".

Тази фраза, "До скоро, Лукас" е на един испански комик и Моя я е изръсил на церемонията на АО. http://www.youtube.com/watch?v=m1TbGVm0oHo

Клипче от пресконференцията: http://www.as.com/tenis/video/luego-luc ... sten_2/Ves

Рафаел Надал, световен №1, определи сънародника си Карлос Моя като „пионер” в този спорт и подчерта, че „заслужава едно голямо изпращане и признателността на всички”. Надал, който заяви това малко преди да отлети за Лондон, за да участва на МК, добави, че Моя, с кого ги свързва голямо приятелство, „постигна много важни неща в света на тениса”. „Беше №1 в света, което е много трудно, спечели важни турнири, ДК и допринесе много за испанския тенис”, обясни той.

Чичото и треньор на Рафа, Тони Надал, заяви, че Моя е тенисист, който е „белязал една епоха”. „Играеше много добре на бързи кортове, когато това изглеждаше невъзможно за испанските тенисисти. По свой начин той промени манталитета на играта, доказа, че може да си добър не само на клей, а и на твърди настилки”.

Вердаско: "Винаги е тъжно, когато се оттегли някой като него. Той е голям спортист и голям тенисист. Беше №1 в света и направи големи неща за спорта и за тениса в Испания. Винаги е тъжно да видиш сбогуването на приятел”.

Изображение
Фели в Туитър: „Днес е тъжен ден... напуска ни един голям играч... Чарли Моя казва сбогом на тениса, след края на една кариера, която няма нужда да припомняме...”.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот maryan unfaitful » 18 ное 2010, 14:01

Ех, така ми се искаше Моини да поиграе още. Добре че поне пише в Туитъра, че да го знаем какво прави, не да изчезне кат Марат примерно. Яко обедня от естетическа гледна точка тенисът с напускането на тези двама.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 21 ное 2010, 19:20

Видео от изпращането на Моя :qipak: :
http://www.youtube.com/watch?v=8DCzaLtIXFo
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот blond » 21 ное 2010, 19:25

Тъжен ден за тениса...
:qipbh :qipac: :qipak:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот marto » 21 ное 2010, 19:28

Всяко нещо има начало и край :qipac:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 21 ное 2010, 21:11

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: КАРЛОС МОЯ

Мнениеот yarra777 » 23 ное 2010, 01:45

От мача на Рафа:

Изображение
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта

cron