Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 5

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 05 яну 2007, 19:04

Изображение
Изображение


ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 05 яну 2007, 19:04

Браво и честито и от мен! Леле, както е почнал вторите сетове не им дава повече от 2 гейма - супер. Сега и бати му Карлос като победи...но нека първо свърши мачът.
Дайте инфо за утрешните мачове....
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 05 яну 2007, 19:25

Я и аз да се включа с някоя снимка, че само на готово приемам.

Изображение
Изображение
Изображение

Честито и на Моя!!! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 19:46

http://rapidshare.com/files/10352876/sp ... n.flv.html

http://www.ibnlive.com/videos/30401/spa ... lture.html

Eдно чудничко видео (едно и също е) с Рафа и Моя. И Томеу, ама той ми е много baby faced :D
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 20:16

Цитат от статия за вчерашния мач на двойки:

“Надал върна към живот мача, който вървеше към загуба, след като двойката тайландци спечели първия сет, като влезе в главната роля през последните 15 минути от мача. Той беше още по-блестящ в решаващия тайбрейк, бележейки уинъри по желание.

Той прояви изключителна интелигентност, възползва се от всеки възможен шанс и състоянието на Шрихафан, който не беше в добра форма заради травма на китката, а това се оказа фатално и в индивидуалния му мач...

Способността на Надал да сменя темпото му помогна да заблуждава противниците си и да печели точки. Дори опитният Шрихафан не се усети да атакува Видал с ретурите си, а с напредването в резултата Надал доби самочувствие, изпълни няколко блестящи ретура от бекхенд и волета, които уцелваха пролуките между опонентите му.”

Не помня писах ли, че утре играе срещу Малис. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 05 яну 2007, 20:21

Малис ли е следващият??Белгийският нервак?Не играе лошо,но не е от класата на Рафа. Не са играли досега или аз не съм ги гледала Ха да победиме и него,какво ще кажете? :lol: :lol:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 20:45

Аз съм абсолютно "за"! Искам майоркански финал и две купи за Рафа като за начало на годината! :D :D :D

Към снимката, която според Лоретка, ще води до дърпане на уши:
Изображение

Той има жилещ форхенд, а тя – неприятен сервис. Но това не се прояви край басейна на луксозния хотел, тъй като мачът беше за пред камерите. Докато Карлос Моя и Вида Самадзай, мис Афганистан 2003 си пиеха коктейлите в очакване на фотосеанса, те намериха много общо помежду си.
Вида е играла тенис в колежа в САЩ, както и на някои благотворителни събития, а Моя, който получи наградата “Артър Аш” за хуманитарен принос през 2005 г., след като дари печалбата си от Ченай Оупън на жертвите на цунамито, също се е пробвал в различни начинания. Един от “50-те най-красиви хора” на света според “Пийпъл”, той е добър приятел с испанската група Cafi’Quijano и дори излезе на сцената с тях в Барселона и изпя любимата си песен “ La Lola”(ей туй искам да го видя!) Има своя линия парфюми и е участвал в испанския филм “Torrente II”. Вземал е уроци по гмуркане с акваланг, китара и френски.
“Обичам да правя тези неща, защото те ме откъсват от тениса и ме отпускат”, каза той. “По природа съм любопитен и се интересувам от какво ли не. Понякога можеш да научиш много от актьорството или пеенето.” Един от най-харесваните тенисисти, Моя е в известна степен лидер на по-младите играчи от Испания. “Всички сме големи приятели. Обичам да съм сред млад хора, попивам техния ентусиазъм и енергия и е много забавно. Надал е вече голяма звезда и допринася много за спорта.”
Вида, която е родена и отраснала в Кабул, но сега живее в САЩ, каза последната дума: “Той не е само красив, а и невероятна личност. Шампион и джентълмен.”

TOI направи голям удар, когато събра Вида Самадзай и Карлос Моя да позират пред хотелски басейн в Ченай. И двамата пристигнаха подходящо облечени за случая и докато Моя първоначално изглеждаше сдържан, красавицата беше напълно непринудена. По-късно тя показа и малко тенис.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 21:00

Да се хвна за Малис, че е злободневно, ама ме сърбят ръчичките да ви преведа втората част от фенските преживявания, защото ще ридаете... от смях! :wink: Но всичко по реда си!

Цитат от Flemish Teletext:

“Малис казва, че играе все по-добре на този турнир. Добавя, че е играл само веднъж срещу Надал и е загубил, “но това беше на клей, а там той е непобедим. Ще бъде забавно. Цяла зима (брей, в Белгия от кога до кога е зимата?) тренираш за такива върховни дуели. Но аз нямам какво да губя.”

Очевидно паметта на Ксавие му играе номера. Играл е два пъти срещу Рафа през 2005 г. В Монте Карло с резултат 6-0 и 6-3 (няма да казвам за кого) и на РГ с резултат 6-2, 6-2, 6-4 (е, щом паметта му изневерява, пак ще бъда дискретна).

След мача на РГ каза, че вече знае как да играе срещу Надал, но добави: “Да знаеш как да играеш срещу него и да го направиш са две много различни неща.”

Иначе не е глупав човекът. :roll:

Упс, и бърза добавка: Рафа играе утре първия мач. Започват от 17,00 китайско време, демек тук е... към един май. :shock:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 21:17

И още една по въпроса. Брей, много пишат, пък и бързо! :D

НАДАЛ И МАЛИС ЩЕ СЕ СРЕЩНАТ НА ПОЛУФИНАЛИТЕ В ЧЕНАЙ

Санторо играе 20-тия си сезон като професионалист. Първият поставен Рафаел Надал е на две победи от първата си титла след РГ миналата година с победата си над италианския ветеран Давине Сангинети за място в полуфиналите на Ченай Оупън в събота.

Само един час трябваше на Надал, за да победи 34-годишния Сангинети в първата им среща след АТР Мастърс в Мадрид през 2004 г. Надал загуби само 6 точки на сервис, като 3 от тях бяха от двойни грешки.

20-годишният испанец спечели пет титли миналата година, което му помогна да запази второто си място в ранглистата, наравно (като брой титли) с Джеймс Блейк и Николай Давиденко и след Роджър Федерер (12).

В следващия си мач Надал ще играе с Ксавие Малис, третия поставен белгиец, който дебютира на индийския турнир.

Малис спечели четвъртата си среща със Санторо в три гейма за час и 41 минути. След като играта му спадна във втория сет, той доминираше напълно в решителния, печелейки 12 от 15 точки от сервис и 14 от 19 при ретур. Малис направи осем аса и една двойна грешка.

Най-добрата година на Малис след 2002 беше миналата, която завърши със съотношение 31-24, освежено от подгласничеството му в Аделаида (заради Сера) и Делрей Бийч (заради Хаас). Той приключи годината като номер 37 в ранглистата на АТР.

Сънародникът на Надал Карлос Моя също стигна до полуфиналите в Ченай с победа 6-4 и 7-6(6) над Иво Карлович. Хърватинът имаше шанс мачът да стигне до трети сет, но не успя да спечели сет пойнт в тайбрека и позволи на петия поставен Моя да спечели с пет поредни точки.

Моя, който подобри записа си тук на 18-2, щ се опита да стигне за четвърти пореден път достигането си на полуфинал без загубен сет. Той спечели титлата през 2004 и 2005 г., побеждавайки и двата пъти Парадорн Шрифахан.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 21:56

НАДАЛ И МАЛИС – НА ПОЛУФИНАЛ

5 ЯНУАРИ 2007
Санджай Раджан


Световният номер 2 Рафаел Надал и третият поставен Ксавие Малис ще се срещнат на полуфинал на Ченай Оупън с контрастиращи победи в третия кръг в петък.

Първият поставен Надал отстрани 106-тия в ранглистата Давиде Сангинети с 6-3 и 6-2, докато 26-годишният Малис бе принуден да изиграе 3-ти сет от шестия поставен Санторо, преди да спечели с 6-4, 4-6 и 6-0.

“Хубаво е да стигнеш до полуфинал в първата седмица на новата година”, каза шампионът от РГ Надал на пресконференцията.

Аплодиран гръмогласно от 5 000-дна публика и плакат с надпис “Вамос, Рафа”, 20-годишният тенисист взе набързо първия сет със серия мощни форхенди.

Надал, който отпадна на първия кръг при единствената си предишна поява тук преди три години, игра много вариативно, за да пробие 34-годишния си противник в шестия сет (горкият човечец, едва дишаше) и спечели първия сет.

Облечена в обичайната си ярка фланелка без ръкави, испанската сензация, проби Сангинети в първия и третия гейм на втория сет и приключи мача.

37-мият Малис победи Санторо с доминираща игра по целия корт в последния сет.

“Трябва да играеш агресивно, за да победиш тенисист като Санторо”, каза Малис на репортерите. “Побеждавал съм го и във всички предишни срещи, но всички те бяха оспорвани.

Белгиецът е загубил и двете си предишни срещи срещу Надал.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 22:18

ГЛАДНИЯТ ЗА КУПИ НАДАЛ СТИГНА ДО ФИНАЛА НА ЧЕНАЙ ОУПЪН
(позволих си поетичната волност да заменя “титли” с “купи”, щото е по-образно)

Кулдип Лал

Световният номер 2 Рафаел Надал се приближи още до първата си АТР титла от седем месеца, достигайки до полуфиналите на Ченай Оупън.

20-годишният първи поставен, аплодиран от множество индийски фенове, отнесе Давид Сангинети с 6-3 и 6-2 в четвъртфинала на един от първите за сезона турнири.

Съперникът на Надал на полуфинала в събота ще бъде третият поставен Ксавие Малис от Белгия, който победи французина Санторо за час и 40 минути.

34-годишният Сангинети, който отпадна от 40 през 2005 г. до 106-ти за година, не намери отговор за мощните удари и сервиси на испанеца. (Между другото, доколкото показваха, много от въпросните сервиси бяха с над 200 км/ч).

За Надал едночасовият дуел се оказа толкова лесен, че скоро след мача той отиде да потренира още 30 минути.

“Този мач не беше труден за мен, защото играх много добре”, каза той. “Чувствах се във форма, затова реших да поиграя още малко, докато ме държи. Хубаво е да бъдеш на полуфинал през първата седмица от годината. Естествено искам да спечеля всеки турнир, на който очаквам, но това не винаги е възможно. Мисля само за поредния мач, а тук ми остават още два. (ми що не му дадат направо купата, щом е толкоз сигурен :shock: )

37-мият в света Малис каза, че очаква с нетърпение предизвикателството да се изправи срещу Надал.

“Играл съм само веднъж срещу него и загубих, но това беше на клей, а там всички губят срещу Надал”, каза Малис, който завършва между първите 50 за пети път от шест години насам.

“Но на твърда настилка мачът ще бъде по-равностоен. Затова тренираш извън сезона – за да се подготвиш да играеш срещу големи играчи. Нямам какво да губя. Ако не спечеля, никой нищо няма да ми каже, защото се очаква той да спечели. Тъй че само той ще бъде под напрежение.” (гад, сякаш не си го знаем)

И Малис, и Санторо играха с много грешки, в мача имаше 10 пробива, но белгиецът е доволен от сегашната си форма.

“Мисля, че това беше най-добрият ми мач от трите досега”, заяви Малис. “Направих повече грешки, защото играех по-агресивно от преди.” (...)

Срещу Сангинети Надал игра най-добре през тази седмица и имаше по-малко проблеми, отколкото в първите си две срещи с Райнер Шутлер и Каран Растоги. “Изиграх най-добрия си мач тук за тази седмица, форхендът ми работеше добре. Бях много бърз (това се виждаше дори с ш...я каданс), а това е важно за играта ми. Стигнах до полуфинала и това е добър резултат”, каза испанецът след мача.

“Малис е завършен играч, ще се опитам да дам най-доброто от себе си и да спечеля, ще видим какво ще стане”, каза предпазливият Надал. Той определи днешния си противник Сангинети като “боец” и го поздрави, “защото не е лесно да играеш толкова много години”. (В един от последните геймове Сангинети (който непрекъснато мърмореше и се караше на съдиите за грешни отсъждания, но не отправи нищо директно към Рафа, неочаквано стигна една топка по късия диагонал и върна успешно воле. Рафа така се беше засилил, че двамата се разминаха на път за местата си (беше последната точка в гейма) и усмихнато поздрави съперника си, който целият сияеше, че е успял да надмине бързината на противника си (и с основание – и като възраст, и като форма). Обичам го това момче, ей богу. Все повече се убеждавам, че нарочно му пусна 2 гейма във втория сет.)
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 05 яну 2007, 22:40

Малей, това е толкова сладко, че ще го постна и после ще чета, 10х на Мери за инфото...а м/удругото онез в официалния сайт са луднали по Томеото...абсолютно бебе, бетер Марио Анчич :lol:
Изображение
Изображение

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 05 яну 2007, 22:51

Честита победа на Рафа!!!!!!!!!! :lol: И мерси за всички снимки!! :D


ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна от zlatibs на 05 яну 2007, 22:52, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 22:51

Суперснимчица, Ани, след малко ще има статия и за нея (тя е по онова видео, дето го споменах, което ще подам и на туба). Вива както винаги беше светкавична със снимките, благодаря!
А сега статистиката от днешния мач:

Изображение

100% първи сервис в първия сервис гейм и 80% втори. :D
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 23:17

Охо, пропуснала съм мощния форхенд на Злати! :D Благодарско!

Тази много ми хареса
КАКВО ПРАВИ НАДАЛ НЕПОВТОРИМ

Ченай, 5 януари
Единственият пропуск на Роджър Федерер, иначе недосегаем през 2006 г., беше провалът му да прибави титлата от РГ към другите три от Големия шлем. Въпреки че успя да вземе един сет от Рафаел Надал в Париж, младият испанец доказа, че все още е властелинът на клея. По-късно Надал опроверга критиците си, стигайки до финала на Уимбълдън на най-неблагоприятната за него настилка.

Изисканият швейцарец може да е деликатес за ценителите с играта си, но няма съмнение, че Надал е най-умното ново хлапе в квартала. Неговият ентусиазъм и високооктанов стил го направиха най-обсъждания младеж в спорта по принцип. Аржентинската легенда Гилермо Виляс удари в десятката с коментара си за световния номер 2: “Надал е велик тенисист. Той живее с тениса. Той е вдъхновение за мнозина, както бяхме аз и Борг по наше време.”

Испанецът повдигна неимоверно нивото на Ченай Оупън с наелектризиращото си присъствие. Нашият вестник разговаря с двама експерти на тема: какво прави Надал толкова популярен?

Германецът Дирк Хордорф, дългогодишен треньор на бившият номер 5 в света Райнер Шутлер, казва: “Надал е един от любимите ми играчи. Изключително удоволствие е да го наблюдаваш, когато е в стихията си. Никога не съм виждал толкова енергичен тенисист.

Невероятно е как успява да съхрани енергията си на корта. Независимо дали води или губи с два сета, той е боец до дъното на душата си. Това, което отличава Надал от останалите, е че се бори за всяка точка. Тенисистите узряват с времето, но Надал е забележително зрял дори на тази възраст.

Надал не е роден левак. Бил е принуден да смени ръцете от треньора си чичо Тони. И това сега дава дивиденти, защото Надал е способен да удря мощни диагонални форхенди към по-слабия бекхенд на противниците си. И никой друг не удря форхенд с такъв спин. Не е лесно да се върнат ударите му.

Ако Надал подобри сервиса и бекхенда си, той със сигурност ще може да победи Федерер и на трева. Абсолютно съм уверен, че разликата между номер 1 и номер 2 намалява. И най-важното е, че на 20 Надал е много по-добър, отколкото беше Федерер на тази възраст.”

Индийската легенда Рамеш Кришнан казва: “Впечатлен съм от страстта на Надал към съвършенство и желанието му да се учи. Достигането му до финала на Уимбълдън 2006 беше доказателство за неговата решимост. Впечатляваща игра на мрежа, волета от бекхенд и убийствени форхенди – това са неговите плюсове.

Той се адаптира добре на различните настилки. Не е мимолетен играч и има солидна основа.”
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта