МАРАТ САФИН vol. 4

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот vill_1 » 02 сеп 2009, 12:26

От 19.15 е.Програма съм ти дал :shock:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот maryan unfaitful » 02 сеп 2009, 15:02

От пресконференцията на Джоко

Това може би е последният турнир от ГШ за Марат Сафин. Какво ще запомниш от кариерата му и какво ще ни липсва без неговата игра?
- Много неща. Той е уникален. Преди всичко ще ни липсва талантът му. Той е фантастичен играч. Начинът, по който игра няколко години, достигането на първото място, две титли от ГШ, това, че играе един от най-хубавия тенис, който сме виждали. Той е комплексен играч, много силна личност. И беше безстрашен.
Ще ни липсва и хвърлянето на ракети, крясъците. Мисля, че феновете го обичат и заради това. Той е и много забавен. Говорих с него. Каза, че ще катери някаква планина в Аржентина през януари. Тъй че може да отида да се подготвям с него. Не, шегувам се. (усмихва се)

Ти се държиш много свободно. Взел ли си нещо за пример от него, когато започна да се издигаш в класацията и стана топ играч?
- Той беше един от примерите ми за подражание. Може би защото все още имаме един и същ агент. Затова често тренирахме заедно преди години, когато аз още бях в началото. Той много ми помогна. Помня първия път, когато тренирах с него или един от първите пъти. Трябваше само да го загрея за първия му мач в Банкок. Сигурно е било преди четири години. Загрявката беше само 20 минути. Трябваше да сменя три фланелки, защото бях изключително нервен. Когато играеш с някой от идолите си, нормално е да си нервен.

Сестра му беше тук и каза, че й давал съвети, но понякога е трудно да разбереш какво точно казва той.
- Да, така е.

Давал ли ти е някога добър съвет как да се справиш със стреса?
- Да, но не по отношение на тениса.

А за какво?
- Само толкова ще кажа. (усмихва се)

Това ще бъде най-интересната част от интервюто.
- Знам. Ако изключите камерите и не пишете, може и да ви каж. (усмихва се)


И сега кво, няма да спим :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот Mike Bibby » 02 сеп 2009, 20:37

Ами това беше. Благодарим ти, Марат за всички хубави победи и емоционални преживявания. :qipab: Един специален играч.

Публиката все още и винаги ще го обича. И това е може би най-голямата му победа. :qipab:
Последна промяна от Mike Bibby на 02 сеп 2009, 20:44, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот yarra777 » 02 сеп 2009, 20:42

Благодарско, Мери. За Аржентина Сабалета го подкокоросваше в онова интервя за Тенис Про, явно са го убедили колко е гот там, а и сигурно са му обещали и други неща, освен планини и чукари, като ги знам какви купонджии са с Гаудио. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот vill_1 » 02 сеп 2009, 23:37

Била,скъпа!Не се ядосвай за загубата на Сафин!Това неизветно австрийче Югрен ще играе с машината в следващия кръг и ще бъде яко размазан.Ще отмъстим заради теб,обещавам ти!!!
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот Mike Bibby » 02 сеп 2009, 23:52

Ако мислиш, че Била я интересуват някакви Мелцери и ДелПотровци. :qipag:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот vill_1 » 02 сеп 2009, 23:52

Не,но аз се интересувам от нея! :oops:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот Mike Bibby » 02 сеп 2009, 23:57

Въпросът е дали тя се интересува от теб. :qipag:

http://eurosport.yahoo.com/02092009/58/ ... grets.html

One thing Safin will not do is tennis television commentary.

"I'm (not a) person who wants to lay back and do nothing for rest of the life and talk nonsense on ESPN," he said. "I will not do that. I want to achieve something else.


:qipag: :qipag: :qipag:

Safin remained elusive about post-tennis plans, although fourth seed Novak Djokovic said Safin was off to climb a mountain in South America.

"He should keep his mind into tennis instead of giving up my private life," Safin said.

"Definitely I want to get out a little bit of tennis scene and try something completely different. I need some time off. I need to get away from tennis for some time to realise what I will miss about it."


Джоко, внимавай в картинката. :qipag:

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот bila535 » 03 сеп 2009, 01:24

Това беше ,наистина!ИзображениеИ аз благодаря на Марат за всички прекрасни GS изживявания които ни даде !Завинаги ще остане в сърцата ни!А колко мн съжалявам ,че не съм имала възможността да го гледам още от самото начало на кариерата му. :qipac: Толкова мн ще ми липсва ,сега...п.п. Благодаря на vill_1 за подкрепата и на Майк за казаното за Марат! :qipab:
Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот bila535 » 03 сеп 2009, 01:33

Изображение Изображение Изображение Изображение усмихна се поне накрая :qipab:
Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот bila535 » 03 сеп 2009, 01:57

И още нещо от интервюто на Марат :qipap:
Djokovic said yesterday you told him you were going to go and climb a mountain South America; is that right?
MARAT SAFIN: Djokovic has the breaking news, huh? (Laughter)
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот Mike Bibby » 03 сеп 2009, 16:22

Една статия за Марат. :qipad:

http://www.tennis.com/features/general/ ... ?id=183830

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот yarra777 » 03 сеп 2009, 17:04

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот maryan unfaitful » 03 сеп 2009, 19:39

Много харесвам Том Перота, а пък тази статия направо ме разби, мерси, Майк.

С огромно уважение към сафинетките - като я прочетох, установих каква късметлийка съм, че не съм се върнала малко по-рано към тениса, защото неминуемо щях да си избера Марат, а от мачовете, които съм му гледала (много по-малко от вас) мога да твърдя почти със стопроцентова сигурност, че ако беше така, вече щях да съм я умряла, я да съм в "кукувичето гнездо"



ТОМ ПЕРОТА: РАЗВЕНЧАВАЙКИ МИТОВЕТЕ ЗА МАРАТ


Вероятно Марат Сафин не биваше да играе този сезон. Всъщност, той почти и не игра.

„Тогава получих предложение, на което не можех да откажа”, ми каза Сафин през уикенда. (предложение от мениджъра му, демек гарантирани пари) „Много хора не вярват, че ще се оттегля тази година, но те уверявам, решил съм го, да, стига.”

Сафин се съгласи да бъде интервюиран за статия, която ще излезе в ноемврийското издание на списание Тенис, тъй че очаквайте да прочетете повече за него там. Няма да го видим повече на Флъшинг медоус. След бърз старт днес следобед той падна нежно от Юрген Мелцер. Руснакът не чупи ракети, не крещя, дори не си личеше да страда по загубата . („Вече не ми пука за загубите”, каза после) Имаше само един спор със съдията на стола и даже той беше с половин уста. Посредствен край на USO за човека, който победи Пит Сампрас на финала през 2000-та и игра по един от най-колоритните начини, които този спорт е виждал.

Но, както чувах тъй често през последната седмица, когато разговарях с играчи и треньори за Сафин, „Това е Марат”. Тържествено изпращане не би му подхождало. Представяте ли си просълзен Сафин, който произнася дълга прощална реч, както направи Андре Агаси през 2006-та? След като загуби от Мелцер, Сафин помаха с ракетата си, усмихна се и си тръгна. Утре ще се качи на самолета. Да, посредствен, но и подходящ завършек за човек, когото никога не бихте нарекли „сантиментален”.

Точно затова много хора са привлечени от Марат, разбира се. Той е реален, прям, остроумен, циник, не се напъва особено (думата, използвана тук, би трябвало да се преведе кат лентяй, мързеливец и пр., само че авторът – според мен – има по-скоро предвид, че човекът обича да си угажда, както личи от пояснението след малко), човек с много страсти (храна, пиене, жени, от време на време по цигарка) и много недостатъци. Но през последните няколко дни се запитах, какво всъщност знаем за Сафин? Има много митове за Марат.

„Той не се е реализирал напълно”.
Много хора вярват, че Сафин е пропилял таланта си. Опитайте се да поспорите за това с Джими Конърс, който твърди,ч е тенисът е 90 процента психика! Човек с настройката на Сафин – с темперамент, който може да избухне всеки момент – не би трябвало да е спечелил нито една титла от ГШ, да не говорим за две, при които е победил двама от най-доминиращите шампиони в играта – Пит Сампрас (2000) и Роджър Федерер (АО, 2005).

„Той е арогантен.” Напротив, Сафин е човек, който изпитва много съмнения. Ето какво казва след финала на АО-2005, когато победи Лейтън Хюит след нервен старт. „Когато слуховете те обсебят, е трудно да реагираш и наистина започваш да си мислиш „може би наистина съм такъв, имам талант, добър играч съм, но не дотолкова, че да стигна до там, където искам да бъда.” Можеш да загубиш от всекиго и можеш да победиш всекиго, но това е. Казват ти какъв си и че това е максимумът ти. Малко разочароващо е за човек като мен да чуе това и да повярва, защото наистина започвам да вярвам, че съм наистина такъв.”

„Мързелив е.” Иван Любичич, който познава Сафин от тийнейджър, обяснява, че поне понякога е виждал друго у Сафин: „Всички мислят, че той не работи сериозно, но ви казвам, че в годината, когато спечели АО, през зимата тренираше в Монте Карло и го видях да се труди здраво.”

„Неблагодарен е.” „За добро или зло”, каза ми Сафин, „направих каквото направих и всъщност не съжалявам. Може би, ако имах шанс, бих подходил малко по-различно към ситуацията, но не чак толкова. Не бих заменил живота си с ничий друг. Благодарен съм, късметлия съм, благословен съм.”

„Това е Марат” или поне част от Марат, най-покоряващият мъж, който този спорт е виждал.
Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: МАРАТ САФИН vol. 4

Мнениеот bila535 » 04 сеп 2009, 01:11

Мери ,Майк мерси за статията! :qipab: п.п.Мери ,ние не знаем как все още сме живи ,наистина. :qipbj: Ама сладка болка ,нали знаеш... :qipae: Снимки от последната ПК. :(Накрая почти всички журналисти се ръкуваха с Марат.:qipab: Изображение Изображение
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron