Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 11 авг 2006, 12:14

Всички фенове на Рафа искаме той да побеждава винаги и навсякъде ,но това е невъзможно.На времето имаше един страхотен тенисист Майкъл Ченг и в едно интервю той казал нещо от рода,че най-много се е учил не от победите,а от загубите си.Анализираш нещата,виждаш какво си пропуснал и следващия път ......Рафа ще постъпи така и в следващия турнир ние ще видим резултата,защото той освен всичко друго и много зрял за годините си. Все напред и нагоре. Не забравяйте,че чеха залага само на хард и другаде никакъв го няма :wink: Уважавам победата му въпреки всичко.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 авг 2006, 12:15

Питам, за да не се дублираме. Няма проблем.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 11 авг 2006, 12:15

http://www.asapsports.com/tennis/2006rogers/081006TB.html

Малко съм разочарована от интервюто на Бердих! Доста самодоволно звучи!

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 11 авг 2006, 12:22

Изигра един мач срещу Рафа и това бил най-добрия му мач тази година. :?

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 11 авг 2006, 12:23

Моничета, искате ли снимки от мача или да не постваме този път :? :? :? Защото не са много радостни :o

Има и от пресконференцията??


Cveti, мерси за линка...порастнало му е самочувствието и няма как..след такава победа..."жалко" обаче, че Гаске го чака :twisted:

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 11 авг 2006, 12:28

vviva написа:Моничета, искате ли снимки от мача или да не постваме този път :? :? :? Защото не са много радостни :o

Има и от пресконференцията??


Cveti, мерси за линка...порастнало му е самочувствието и няма как..след такава победа..."жалко" обаче, че Гаске го чака :twisted:
Ами нз.Ако има снимки,на които е радостен може тях да постнеш. :wink:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 11 авг 2006, 12:35

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:roll: :roll: :roll: :roll:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 авг 2006, 13:09

Мерси за снимките, vviva, и стига с тоз траур, рафаелчици. На него сигурно му е по-трудно от нас. Да бъдем позитивни и да му излъчваме добра енергия. :lol:

ИНТЕРВЮ С РАФА СЛЕД МАЧА С БЕРДИЧ (брей, най-после го написах правилно)

В: Когато един месец не си се състезавал, по-голям ли е рискът от такава загуба?

Р.Н. Да, определено. Но имах нужда да спра. Беше ми нужно. Да, това са рисковете. Но ако бях играл един месец – в Бащад и Щутгарт, можеше пак да загубя тук от Бердич. Той е един от най-добрите играчи в света, особено на твърда настилка. Направи добър мач. Аз не се чувствам в най-добрата си форма. Бях зле, особено с форхенда. Не можех да ударя десет пъти поред, както трябва. Изгубил съм малко от усета си. Затова загубих днес. Той игра добре.

В: Знаеш ли защо не си във форма?

Р.Н. Понякога играеш по-добре, понякога по-зле. Ако играеш, когато не се чувстваш в добра форма, не е сигурно, че ще спечелиш. Но следващия път може да играеш с повече увереност, с по-добър ритъм. Имах доста тежък жребий. Бердич със сигурност е лош жребий за третия кръг. Но какво толкова? Не мога да играя всяка седмица на финала, нали? Изгубих в третия кръг срещу много добър играч. Не се представих по най-добрия начин тук, ще пробвам в Синсинати. Но имам нужда от мачове. От малко повече увереност. А мога да я добия, само като печеля мачове, нали? Един месец без това е много.

В: Смяташ ли, че стилът му успешно се противопоставя на твоя? Че е атакуващ играч?

Р.Н. Да, но той играеше спокойно, защото моят стил не работеше на 100 процента. ако играя добре, със сигурност ще го затрудня. Ако форхендът ми е добър и топспинът не е толкова къс, ще му бъде трудно срещу мен, нали? Но когато не съм във форма, топката е ниска и той лесно може да я отрази, без да я изкара от корта. Беше му по-лесно. Но ще видим какво ще стане в следващите ни мачове. Надявам се, че ще спечеля.

В: След като преживя такова нещо в сингълите, сигурно ти е било трудно да се върнеш на корта след час и половина, за да играеш на двойки?

Р.Н. Не. Дадох всичко от себе си в мача по двойки. Опитвах се да играя възможно най-добре. Но играхме срещу много силни играчи. Те бяха на финала в Уимбълдън. И играхме добре. Загубихме със 7:6 и 6:4. Имахме шансове.

В: Много хора тук смятаха, че ще играеш срещу Роджър. Изглежда повечето искат да гледат това. Бяха сигурни, че така ще стане. Толкова ли е непредсказуем този спорт, че не знаеш какво ще се промени след седмица?

Р.Н. Естествено е да не се случи, в жребия сме 64, а не двама. Но може би ние го разбира ме по-добре от вас. Вечно ми задават този въпрос: “Ще играеш ли на финала срещу Роджър?” Не, аз ще играя първи кръг, втори кръг, трети кръг, четвъртфинал, полуфинал. Ако спечелиш всички тези мачове, играеш на финала. Но това е много трудно.

В: По-добре ли се чувстваше вечерта, когато играеше на двойки, отколкото следобед?

Р.Н. Може би днес сервирах малко по-добре – не на двойките, на сингълите – това беше най-добрия ден досега за сервиса ми. Това е важно. Но не мога да го сравнявам с играта по двойки. Това е съвсем друг спорт. Ще видим. Утре може да не тренирам, но в събота, неделя и понеделник ще тренирам в Синсинати. Надявам се да играя във вторник. Ще видим в каква форма ще съм тогава.

В: Бердич те победи два пъти. Защо е толкова трудно да го победиш?
Р.Н. Той е много добър играч. Играе много силно. Всичките му удари са добри - форхенд, сервис и бекхенд. Но аз се притеснявам за себе си, не за другите. Трябва да играя добре. Ако играя добре имам шанс срещу всички. Знам, че мога да победя Бердич и много други... може би всички играчи. Но всеки от нас печели и губи. Понякога е така, понякога иначе. Ако се чувстваш добре, може да спечелиш, но пак можеш да загубиш. Ако си зле, имаш повече шансове да изгубиш. Е, да, все пак можеш и да победиш, но по-вероятно е отрано да заминеш за Синсинати. (усмихва се)

В: Беше доста ветровито. Смяташ ли, че това имаше значение?
Р.Н. Да, може би това ми се отрази лошо, защото срещу вятъра Бердич сервираше по-добре от мен, по-силно. Удряше топката много по-плоско. Важно е и защото при вятър е по-трудно да играеш с топспин, да контролираш удара си. Това със сигурност беше в негова полза. Но той игра по-добре от мен. Не можем да го отдадем само на вятъра. Не искам да си търся извинения. Той игра по-добре. Аз загубих. Това е нормално.

В: Ще ни кажеш ли нещо за подкрепата от феновете на този турнир?
Р.Н. Да, бях изненадан. Те бяха невероятни, всеки ден. Благодаря много на канадските фенове. Чувствах се много добре тук – е, не на корта, но извън него със сигурност. Всеки ден беше много приятен, когато тренирах, когато играех. Беше много приятно.

В: След като се представи така добре на Уимбълдън, позволяваш ли си да мислиш за следващия Голям шлем, за Откритото първенство? Или мислиш за следващия турнир, преди да играеш в Ню Йорк?

Р.Н.. Не, не, не, сега мисля само за Синсинати. Знам, че Откритото първенство е най-важният турнир, но за да играя добре там, трябва да бъда уверен, да намеря оптималния ритъм. Трябва да играя по-добре в Синсинати.

В: Какво би искал да бъде различно на Откритото първенство в сравнение с миналата година?

Р.Н. Първо, няма да се връщам на Майорка. Миналата година спечелих в Монреал, играх на първия кръг в Синсинати и се върнах в Майорка. Тази година, дори да загубя на първия кръг, ще остана тук. Пътуването ми се отразява зле. Това е първото. Друго, не знам. Ще дам всичко от себе си. Миналата година пристигнах на Откритото първенство на САЩ в не много добро психическо състояние. Тази година може пак да загубя. Още в първия кръг. Но се надявам психически да се чувствам отлично. Това е решаващо за играта ми.

В: Ще тренираш ли в Ню Йорк? Ако не се върнеш у дома, в Манхатън ли ще отседнеш?

Р.Н. Да, ще тренирам в Ню Йорк. “Flushing Meadows”.

В: Много играчи не тренират през цялото време в тенис-центъра, ходят и на други места.

Р.Н.. Аз предпочитам да играя на главния корт. Ако няма възможност, ще ида на друго място. Но може би ще има.

В: Графиките, показани по телевизията, сочат, че на Уимбълдън мястото, от което чакаш сервисите, е различно.

Р.Н.. Да, видях. Сравнението с играта на клей, финала на френското открито първенство. Гледах сравнението по телевизията. Разликата беше 2 метра.

В: Доста е.
Р.Н. Да.

В: Така ли трябва да постъпваш и на твърда настилка или не?

Р.Н. Понякога да, понякога не. Не е като на Уимбълдън. Тези дни трябва да се упражнявам във всички аспекти на играта. Ще поработя повече върху ретура си. Това е вярно. Не се справях добре, нали? Това е важно, за да започнеш добре с точките. За мен сега най-важното е да си върна формата на форхенда. Ако успея, цялата ми игра ще бъде по-лесна. Така че ще видим.

В: Освен Роджър, може би Бердич беше най-опасният играч за теб в жребия. Лош късмет беше да се срещнеш с него в третия кръг.

Р.Н. Това че днес загубих срещу Бердич, не означава, че той е най-добрият след Роджър.

В: Но може би най-опасният?
Р.Н. Не е най-опасният. Днес, да. (усмихва се). Да, днес той беше най-опасният за мен. Но ще видим. Утре ще играе срещу Гаске, може би и той ще има труден мач. Ще видим. Гаске играе добре. За мен шансовете са 50:50. Благодаря. Ще се видим догодина – третата поред.

Поради емблематичния английски на Рафа се надявам, че правилно съм схванала нюансите, благодарение на "дебелата" си духовна връзка с него! :D :D :D
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 авг 2006, 13:23

Колкото до интервюто на Бердич, не съм съгласна, че звучи самодоволно. Единственото, с което не съм съгласна, е първото изречение от последния му отговор - че не бил забелязал, че Надал играе по-зле. Но мисля, че това е естествен отзвук на просташките въпроси на интервюиращия. Момчето прави сензация в първенството, а непрекъснато искат от него да възхвалява Федерер и Надал. Никак не е почтено!
Много хубаво си го казва, че те не са богове и не бива да излизаш с нагласата, че ще те победят. Не мога да харесвам това у Рафа, а да го отричам у другите.
Но все пак ще викам за Гаске! :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 11 авг 2006, 13:31

Няколко часа след мача и особено интервюто на Рафа, мисля че ще приживея загубата му от Бедрич.
Изображение
Айде обръщаме поглед към Синсинати и по-ведро! Наистина не може да печели всики турнир, макар че на мен няма да ми е скучно, ако става така. :wink:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 11 авг 2006, 14:22

Най-тъпото е, че и Фед не играе кой знае как на турнира, ама го "блъска" късметът и това си е! Въобще не му отричам качествата, ама ме дразни, когато не си дава зор, а печели просто така...

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 авг 2006, 14:35

Според мен и при него се чувства известно напрежение, но не е прекомерно. А и сервис, сервис...
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 11 авг 2006, 14:35

Cveti, все едно ми взе думите от устата :x И аз си помислих същото,особено като казаха,че бил гениален :wink:А за сервисът му наистина е така. Най-много се ядосах,че първият сервис на Рафа не влизаше,а това досега не му се беше случвало никога!

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 11 авг 2006, 14:51

maryan unfaitful написа:
Поради емблематичния английски на Рафа се надявам, че правилно съм схванала нюансите, благодарение на "дебелата" си духовна връзка с него! :D :D :D


Изключително много ти благодаря за превода, Mary. Продължавайте да поддържате такава "дебела"духовна връзка и ако е възможно предай му, че рафаелчиците му стискат силно палци за Синсинати и US Open :wink: :wink: :wink:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 авг 2006, 15:03

Е, това е приказка, Vviva! Предавам, предавам!
Весе, понеже снощи от суеверие не гледах втория сет (след първия изтичах за цигари и като се върнах, установих, че води, затова си седях на балкона), сега го изгледах и тук Рафа има печеливши първи сервиси. Пак не е на 100, но първите геймове от сета са му най-добрите май за този турнир.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта