ТЕНИС 2

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот Vesela Taneva » 28 авг 2013, 16:43

Да беше се епилирал или поне да беше теглил една контра ,щото така краката и ръцете не се връзват с напудрената муцка!
Май съм го гледала,гъвкав и талантлив, и хомосекс. отвсякъде.Порязаха го на състезанието /не помня какво беше/,но поздрави на руски по тв.Бях смаяна ,но явно заради мъжлето си го е направил!
И за да има общо с тениса,сигурно ще гледа мъжките двубои.
Както и да е,всички сме съвременни хора и... да живее свободата във всичко! :qipaf:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот Delija » 28 авг 2013, 22:49

Аз съм сигурен, че е хвърлил око на Надал, той изглежда най-педерастки от всички. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот Ich_Will_ » 29 авг 2013, 08:55

Джеймс Блейк изигра последния си мач в кариерата си :qipac:
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот rafaelis » 29 авг 2013, 08:58

Delija написа:Аз съм сигурен, че е хвърлил око на Надал, той изглежда най-педерастки от всички. :qipag: :qipag:


Аааа не [-X , с твоя човек ще си тичат най-много

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот Delija » 29 авг 2013, 13:41

Ich_Will_ написа:Джеймс Блейк изигра последния си мач в кариерата си :qipac:


На кого му дреме ??!

Кюмюрите да си гледат баскета и търчането, този спорт не е за тях.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот rafaelis » 09 сеп 2013, 19:31

Седем от най-ярките мачове между Надал и Федерер

ОЛИМПИАДА-2008. ПОЛУФИНАЛ. НАДАЛ – ДЖОКОВИЧ – 6:4, 1:6, 6:4

Изображение

Изображение

Изображение


МАДРИД-2009. ПОЛУФИНАЛ. НАДАЛ – ДЖОКОВИЧ – 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (9:7)

Изображение


US OPEN — 2010. ФИНАЛ. НАДАЛ – ДЖОКОВИЧ – 6:4, 5:7, 6:4, 6:2

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот rafaelis » 09 сеп 2013, 19:32

МАЯМИ-2011. ФИНАЛ. ДЖОКОВИЧ – НАДАЛ – 4:6, 6:3, 7:6 (7:4)

Изображение

Изображение


УИМБЪЛДЪН-2011. ФИНАЛ. ДЖОКОВИЧ – НАДАЛ – 6:4, 6:1, 1:6, 6:3

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение :qipag:

Изображение


AUSTRALIAN OPEN — 2012. ФИНАЛ. ДЖОКОВИЧ – НАДАЛЬ – 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5:7), 7:5

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


"РОЛАН ГАРОС — 2013". ПОЛУФИНАЛ. НАДАЛ – ДЖОКОВИЧ – 6:4, 3:6, 6:1, 6:7 (3:7), 9:7

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот Vesela Taneva » 09 сеп 2013, 21:26

Сега чакаме осмия мач!
VAMOS RAFEL!!!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот blazev1992 » 15 сеп 2013, 13:43

:qipay:
Пат Кеш: Скучни ли са Надал и Джокович?


Пат Кеш - един от най-добрите и обичани австралийски тенисисти, сподели мнение, че съвременият тенис е прекалено еднообразен и според него дори скучен. Шампионът от Уимбълдън 1987 добави още, че би желал да вижда разнообразие, а не една и съща тактика и едни и същи удари мач след мач. Ето какво написа Пат Кеш в блога си за CNN:

Има мнения, че сегашното поколение тенисисти са скучни и според мен хората, твърдящи това, са прави. Не е скучно да станеш свидетел как двама велики играчи като Рафаел Надал и Новак Джокович се състезават на финал, но е досадно да гледаш една и съща тактика във всеки следващ мач на всеки турнир от Големия Шлем в продължение на 5-6 години.

В наши дни всеки е свикнал и си казва: "Добре, сега ще гледаме два часа разигравания от основната линия". Тенисистът, който издържи на разиграването, ще спечели. По този начин се отнема много от уменията, които даден състезател може да покаже в тениса.

Няма по-добри тенисисти от Бекер и Сампрас по отношение на цялостната им игра. Борис и Пийт можеха да разиграват от основната линия, а освен това да атакуват и да го правят срещу специалисти в играта от основната линия като Виландер и Агаси. Ето това беше забавление. Никога не знаеш как ще се развие даден мач.

Надал и Джокович са невероятни атлети и в това няма никакво съмнение, но да се каже, че са по-добри атлети от Бьорн Борг и Стефан Едберг, това просто е безсмислица и обида към тенисистите от миналото. Модерните тенисисти не излизат на мрежата, не правят бекхенд смачове, не са разнообразни като играчите от миналото. Може ли съвремените тенисисти да бъдат такива? Не знаем, но това, в което можем да сме сигурни е, че са невероятно добри при връщането на удари от основната линия. По-добри ли са, що се отнася до играта на мрежата? Отговорът е "Не".

Това, което настоящите тенисити могат да правят на основната линия, е нещо феноменално. Те се превърнаха в специалисти в тази област, но е неуважително да се твърди, че са по-добри атлети. Не вярвам в това, нито дори за секунда.

ITF и ATP вършат страхотна работа по отношение на рекламирането на тениса, но те трябва да погледнат какво всъщност се случва на корта. Това забавление за зрителите ли е? Достатъчно добро ли е?

Няма никакво съмнение, че в момента Надал е най-добрият. Новият шампион на US Open спечели 22 поредни мача на твърди кортове и скоро ще стане №1 в ранглистата, и то след невероятно завръщане от сериозна контузия в коляното. Надал може дори да задмине рекорда на Роджър Федерер от 17 титли на турнири от Големия Шлем.

Не съм голям почитател на статистиката и никога не съм бил, но испанецът има злато от Олимпиадата, спечели купа "Дейвис", както и всеки един турнир от Големия Шлем. Това е доста солиден аргумент за тези, твърдящи, че е по-добър тенисист от Федерер. Би трябвало да е, все пак го побеждава почти винаги и има огромно предимство в преките двубои - 21 победи от 31 мача. Гледайки това, Рафа е по-добрият тенисист.

Но кой е по-приятният за наблюдаване? За това може да се спори безкрай, но лично за мен Федерер е любимият ми тенисист за гледане. Не отричам, че битките между Рафа и Новак са невероятни, но проблемът е, че и двамата имат много подобен стил и играят идентичен тенис. По отношение на качества относно играта от основната линия, няма по-добри от тях, но на мен ми се иска да виждам да има контраст.

Хората обичат разнообразието. Не искаме да гледаме един и същи стил на игра, не искаме да гледаме едни и същи удари през цялото време. Тенисистите трябва да разнообразяват. Почти всеки от сегашните тенисисти има една и съща тактика и разликата е само в това, че в нея някои са по-добри от другите. С право се радваме на тези страхотни мачове между Надал и Джокович, но трябва да погледем по-голямата картина.

Пат Кеш, за CNN World Sport Blog

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот glory » 15 сеп 2013, 15:55

Щеше да е изненада, ако Пат Кеш беше казал нещо друго. :lol:
"На четиринадесет години Рафа побеждава не кого да е, а Пат Кеш, шампион от Уимбълдън. Кеш отива в Майорка, за да играе демонстративен мач с Борис Бекер, но германецът е принуден да се откаже поради контузия и е заменен от Надал."
Ясно е, защо мрази Рафа, ама не разбрах пък Джокович какво му е направил. :qipag:
Майтапа на страна. Ами нормално е Кеш да харесва тенисисти, които играят като него. За други пък, Рафа и Джокович съвсем не са скучни за наблюдаване и могат да предложат страхотен тенис във всеки мач по-между си.
ИзображениеИзображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот blazev1992 » 15 сеп 2013, 16:10

Майтапа настрани, но не е излъгал. Аз примерно се кефя на Джокович, ама е адски скучен за наблюдаване. Същото важи за Мъри и Надал. Изключително безличен стил на игра имат тримцата. Едно млатене до безкрай, което, разбира се, владеят до съвършенство и това е.

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот glory » 15 сеп 2013, 16:59

blazev1992 написа::qipay:
Пат Кеш: Скучни ли са Надал и Джокович?
Но кой е по-приятният за наблюдаване? За това може да се спори безкрай, но лично за мен Федерер е любимият ми тенисист за гледане.

Не съм казала, че е излъгал. Това е неговата гледна точка, която съвпада с твоята, както и с тази на много други, които харесват да наблюдават кратки разигравания, а не продължителни.
Но, само преди няколко дни и ти сигурно си прочел това изказване на Макенроу - "Това, което виждаме тук, това момче е като Леонардо да Винчи, той е Алберт Айнщайн на тениса". Може да е преувеличено, но със сигурност не смята, че Рафа е скучен за наблюдение. А едва ли той е единственият, който мисли така.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот Vesela Taneva » 15 сеп 2013, 18:47

Глори,много добре казано! :qipay: Много фенове на Фед непрекъснато говорят ,че той играел по-красив тенис от Рафа и Джоко.Добре,обаче с "красивия" си тенис пада от двамата наречени скучни от Пат Кеш.Мачът е състезание ,не е балет!
Пат Кеш преди години си беше предложил услугите като тренер или консултант на Рафа/не помня кое от двете беше/,но той отклони предложението!Забелязвам ,че с малки изключения големите стари не харесват големите млади и смятат ,че са играли по-добър тенис.Може би е типично за старостта.Гледала съм мач на Едберг с не помня кой беше на запис.Да не кажа голяма дума ,но все едно гледах тенис на маса.Сервис,джаста -праста и точка.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот rafaelis » 15 сеп 2013, 19:28

Въпрос на вкус, кой каква игра харесва да гледа.

Но пък след мачове като АО 2012 да направи подобно изказване ... е въпрос на лош вкус.


Иначе, от US Open си харесах тая снимка на Суарес Наваро - не съм гледала мача, но четох, че няколко минути викала срещу камерата, след като победила, та да си изкара адреналина. :qipag:

Изображение

И още - гледах Камила Джорджи срещу Возняцки - симпатяга италианчето.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ТЕНИС 2

Мнениеот Vesela Taneva » 15 сеп 2013, 20:49

За фотото :qipay:
Големите звезди на миналото не биха издържали и три сета с/у Рафа и Джоко.Пат Кеш тъжи за играта на мрежата ,но тенисист с такава игра най-малкото ще бъде разминаван с лекота.Тенисът се развива с всяко поколение,става по-атлетичен и не е вярно ,че е скучен при Рафа и Джоко.Просто те умеят и играта на мрежа и играта от основната линия.Явно второто е по-печеливш вариант!


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта