МАРАТ САФИН vol. 2

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 01 авг 2007, 19:40

Най-накрая намерих малко време да преведа частта, свързана с Марат, от интервюто на Динара за в-к "Известия" непосредствено след турнира Уимбълдън.

в: Какви са впечатленията ви от турнира?

о: Ужасни. Аз загубих и още на другия ден си заминах, така правя винаги. И, разбира се, отвратителното време направи нещата още по-мрачни, беше много скучно. Не можеш да излезеш дори да се разходиш. Непрекъснати закъснения на мачовете и докато чакаш, от нямане какво да правиш, можеш само да ядеш и пиеш кафе. И освен това четях.

в: И какво прочетохте?

о: (Смее се) Наскоро брат ми ми внуши и аз реших да прочета „Афоризми на житейската мъдрост”на Шопенхауер / не съм сигурна дали това е точното название на българския превод на тази книга/. Честно казано, отначало не ми беше интересно и не всичко разбирах, но после започнах да вниквам. Стана ми толкова интересно, че сега чета друга негова книга.

в: Какви бяха отношенията ви с брат ви по време на вашето детство?

о: Отлични (усмихва се). Но ние с Марат се виждахме много рядко, защото от най-ранно детство тренирахме по цели дни в Спартак и затова просто не ни оставаха сили да се сбием или да си правим номера. После той замина за Испания, а и аз се присъединих към него след време. Спомням си, че веднъж на Нова година той ми подари малко кученце.Но след 5 дни трябваше да го дадем на някого, защото заминавах на турнир и не можех да го взема със себе си. В Москва също не беше възможно да го закарам. След това имахме две зайчета, но те се задържаха 3 дена / смее се/

в: Марат като по-голям защитаваше ли ви, когато бяхте деца?

о: Даже и не си спомням, честно да ви кажа. Ние с него често воювахме заради това, че той все подреждаше вкъщи, а аз все разхвърлях. И освен това, той рано ми каза, че Дядо Мраз не съществува. Изживях разочарование, защото той разсея всичките ми мечти. А след това ние съвсем нагло намеквахме на нашите родители какво искаме за подарък.

в: На кого родителите ви обръщаха повече внимание? Не ревнувахте ли?

о: По-скоро на мен, тъй като брат ми рано замина да тренира в Испания. Вярно е, че когато се прибираше, аз много ревнувах, защото всички се въртяха около него. А на мен все се караха за дреболии: че не съм подредила, например, или нещо друго. На мен ми беше обидно. Но сега и дума не може да става за някаква обида. И без това се виждаме толкова рядко. А когато се срещнем, непременно отиваме в някое кафене, за да си поговорим. И ако родителите ни поискат нещо, винаги го правим.

в: Не ви ли е обидно, че в много интервюта основно ви питат за вашия прочут брат?

о: Аз не мога да променя нищо. Спокойно се отнасям към това. Свикнала съм с ролята на по-малката сестра.

в: Марат винаги се държи естествено, сигурно по тази причина е любимец на публиката. А как бихте охарактеризирали себе си?

о: В действителност аз не се опитвам да се откроявам с нещо. Не обичам показността. Изобщо рядко ходя някъде. По-скоро още от детството си съм известна като негова сестра, дори когато побеждавах сред девойките. Аз не знам друг вариант, затова не мога да сравнявам. Аз съм по-сдържана. Когато бях малка, имах период, когато се опитвах да му подражавам. Държах се по същия начин на корта, чупех ракети. Но след това погледнах на него отстрани и разбрах, че е ужасно. Освен това аз съм момиче. Вярно е, че и сега ми се случва да се вбесявам на корта. Но Марат веднага избухва, а аз по-дълго потискам злобата и раздразнението си.
в: Вашата мечта?

о: Много искам да отворя свой салон за красота. Брат ми се смее: какъв бизнесмен може да излезе от теб? И се шегува: ако имаш излишни пари, дай ги на мен.

Мария Кузнецова

Цялото интервю можете да прочетете тук:
http://www.izvestia.ru/sport/article3105765

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 01 авг 2007, 19:51

Снимки от снощния мач:

Изображение
Изображение
Изображение

Освен самия Марат не знам дали има нещо друго хубаво в този мач :? Същите проблеми със сервиса и измъчена победа над съперник, който значително му отстъпва по класа :(

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 01 авг 2007, 20:11

Браво на Марат,че е бил,макар че по думите ти явно е била измъчена победа.... :?

п.с. екипчето е мн сладко :wink:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2007, 20:11

Благодаря, Диди, за интервюто. Изби ме на смях и на рев едновременно. :oops:
Изображение

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 01 авг 2007, 21:49

Динара е много открито момиче и с приятно чувство за хумор. Наистина малшанс за нея е, че винаги ще остане в сянката на Марат, но тя се е научила да се справя доста добре със ситуацията.
Мери, мен напоследък все на рев ме избива. :( И Марат да спира да чете Шопенхауер и да мисли по-малко поне още няколко години, та белким се сети как играше преди увлечението си по философията. :evil: Пък после ако ще и дисертация да защити...Все се сещам за това, което написа една от основателките на руския форум, журналистка, която е винаги акредитирана по турнирите в Москва и винаги присъства на пресконференциите на Марат: "Напоследък ме е страх да погледна Марат в очите: такава тъга и безнадеждност има в тях, дори когато се усмихва..." :cry:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2007, 22:00

Запрях се умишлено да коментирам тренера, но ми се вижда пробуждач за онази вечна маратска кауза "да се веселим" на корта. Много надежди възлагам на тоз пич, (като мъж не ме либидизира), защото ми мяза на вдъхновител точно на мотото "Дайте да дадем с кеф". За мен Шопенхауер си е следствие на Сашко, който общо взето, след първоначалната радост на идейното другарче, въздаде "непреодолимая тоска, сплин и т.д." у Маратик, тъй че искам да видя как ще му се отрази нещо свежо, конкурентно като визия и леко заядливо (по предположение).

А за Динара какво да кажа - все пак имат разлика във възрастта, ще ми се да я видя и самостоятелно, за да я преценя. Иначе - определено е много възпитана и умна мадама.
Изображение

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 01 авг 2007, 22:11

Струва ми се, че малко надценяваш интелигентността на Саша като свързваш Шопенхауер с него. Напротив, той умее така лесно да разтоварва Марат от напрежението и стреса, че накрая съвсем го разслаби:roll: Казват, че не можеш да останеш сериозен в близост до него и една минута. Проблемът с него беше, че той просто боготвори Марат / не го упреквам за това :wink: / и в този двойка Марат беше по-големият авторитет.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2007, 22:21

Ами тя тоската дойде, щото от много обожание нищо добро не излиза в отношенията треньор-играч. Може да е повърхностно, обаче в някои отношения много ми звучеше като Роджър-Роуч преди развода. Погледите им, докато Марат играеше, бяха направо отчайващи. Саша сякаш седеше там и се молеше на бога, а Марат не знаеше на кой точно бог. Бе не знам, много му се радвахте на Саша, че го разбирал, обаче явно и той много му се поддаде на чара. Според мен, на Марат му трябва някой, който да го срита здраво, ама да го пришпори като на последен пробег, а той като си види резултатите, ще се досамонавие. Обаче това трябва да е човек, от когото да има страхотен респект, а аз като вън от час, не знам дали изобщо някой би могъл да заеме тоз подиум.
Изображение

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 01 авг 2007, 22:43

Саша винаги се е появявал в точния момент в кариерата на Марат. И е треньорът, когото Марат винаги е искал. Но той му действа добре само за кратък период от време, може би защото не може непрекъснато да пътува с него. И аз не съм сигурна, че има такъв треньор, към когото Марат да има страхотен респект. За съжаление...Опитвам се да се убеждавам, че Гуми ще му е от полза, но като чета какво пишат очевидците за тренировките им, оптимизмът ми започва да се изпарява. Четох, че тренират много лифтирани удари и слайс, а това не е неговата игра...Поживем-увидим.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2007, 22:48

Не е неговата игра, а е нещо ново, което да му създаде интерес, може би, и което би могъл да използва в някакви случаи. Фактът, че се оставя да тренира това, а не бръмчи, може би не е лош показател. Но вярно, ще видим.

Така и не разбрах какво става във Вашингтон. :oops: Загубил ли е Марат?
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 01 авг 2007, 23:32

Бил е Мери,3 сета (6.2 2.6 6.2) :wink:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2007, 23:39

Мерси, Бобченце, ето колко си по-добра от мен, не ми каза врътни назад! :P

Прочетох го аз тоз резултат от Господин Кория :lol: , обаче на Диди под снимките явно съм бръснала на "измъчена" и "много по-слаб съперник". :oops: Дано е на кадем. :!:
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 01 авг 2007, 23:50

Аз даже го проверявах резултата в ОС :D ,иначе за теб винаги Мери :wink:


има там и нещо като обръщение от Маратик,в което пише че благодаари на вс за Саша и т.н.....Но си търси нещо ново и иска да отиде там където му е мястото,а именно в топ 10(пожелавам му го)...пише и за новия му треньор :wink:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 02 авг 2007, 01:04

На Марат му трябва стабилна връзка, любов. За човек, който е преживял толкова трудности в кариерата си, а тя заема значимо място в живота му, е важно да има човек до себе си, човек, на който да му пука за него, който да му дава това, от което има нужда. Не знам, дали ще се съгласите, сафинетки, но ако се замислите, наистина е така. Когато беше с Даша и нещата отиваха към сватба, Марат беше във вихъра си. После пак започнаха контузиите, Даша, доколкото съм запознат, най-брутално го е зарязала, а оттам нататък - някакви увличания, флиртчета и разочарования... Може би отдавам прекалено голямо значение на това, но като представител на мъжкия пол, мога да кажа, че за един мъж наистина е много важно да има жена до себе си, която да го вдъхновява и която може да го подкрепи в труден момент.

Ние понякога се смеем на Мирка, но ето, тя вече дълго време е с Роджър, помага му, дава му, това, от което той се нуждае, грижи се за кариерата му и въпреки че на моменти се изживява и като майка (или поне с такова впечатление съм останал) явно в нея Роджър намира всичко, от което се нуждае. А Марат няма на кого да разчита в трудни моменти, а аз съм сигурен, че все още не може да прежали Даша...

Не знам, аз лично много се надявам това момче най-после да намери себе си, да започне да цели линиите и ъглите, да заиграе с хъс, със злоба, със самочувствие... много е тъжно да гледаш как един толкова талантлив тенисист играе без самочувствие, как някакви мухи му се опъват всеки път... дано новият му треньор успее някак да го подготви, да го мотивира за Ю Ес Оупън, дано и жребият му е добър и да вземе поне няколко мача. Ако мине първите 2-3 кръга, ще си възвърне увереността и може да стигне далеч. Това всеки път си го мисля и е крайно време да се получи и на практика.

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 02 авг 2007, 10:14

И аз съм загрижена за любовния живот на Марат, но тук никой не може да помогне...Съвсем понятно е, че след Даша той се страхува от каквото и да било обвързване. Всъщност, не бих казала, че Даша го е "зарязала брутално", за 3 години те на няколко пъти се разделяха и събираха, доста бурна връзка се оказа. Но както Марат казва в онова клипче: "Любовь прошла, завяли помидоры" :lol: Съгласна съм абсолютно, че той има нужда от близък човек, който да го подкрепя, от жена до себе си, но любовта не идва по поръчка. Що се отнася до това Марат да заиграе с хъс, злоба и самочувствие и на мен ми се иска, но се съмнявам, че за него по принцип е възможно всичко това едновременно . Марат е артистична натура и, колкото и да е странно, той е изпаднал в състоянието на типичния руски интелигент, за което пише Мери: "непреодолимая тоска, сплин и т.д.", съмнение в себе си и своите способности. На Марат му пречи интелигентността, липсата на оня прословут "хищнически инстинкт", който направо излъчва Шарапова, например. Затова той винаги е бил и ще бъде непостоянен, това е част от неговия чар. За мен лично е напълно достатъчно да може да прави няколко добри турнира годишно и да се върне в естествената си среда на обитаване-топ 10.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта