Покупка от СпортДайрект

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот sasho_1989 » 19 юни 2013, 23:45

Осмaк,тия щуротии ги разправяй на някой друг белким ти се върже на глупостите каква изстрадана душица си- от 500 лв давал 400 лв за наем и живеел с 100 кинта на месец - дрън-дрън.Ми с тези 100 като си платиш телефон,интернет,транспорт до работа,транзакции и т.н. какво ти остава бе,льольо? Или може би карашсамо на фотосинтеза,а бирата за теб е лукс а? :qipbj:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Delija » 19 юни 2013, 23:57

Ако не ме лъже паметта, Осмака май сподели, че и над 100 лева хвърлял за цигари на месец. :oops: :oops: Иначе е беден като църковна мишка, а злите софиянци му доизсмукват и последните силици. :oops:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 20 юни 2013, 06:04

И все пак е така. Нямам обаче намерение да разказвам житието си.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот sasho_1989 » 21 юни 2013, 13:06

Кво става,8,намери ли съмишленици за каузата за жена ти :qipap:
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот G8 » 04 юли 2013, 15:25

Осмак, трябват ми обувки за ритане. :!: На линия ли си?

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Stinkata » 04 юли 2013, 16:14

Защо не пробваш ТЕЗИ

преди време съм ги ползвал за дребни поръчки и нямаше проблем

Изображение
ИзображениеИзображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот G8 » 05 юли 2013, 07:40

Хм, то такива се навъдиха доста. Ще ги разгледам, мерси. :qipay:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Stinkata » 05 юли 2013, 07:48

Тези съм ги ползвал няколко пъти. Имат страница и във фейсбук - там можеш да прочетеш положителни и отрицателни отзиви...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 05 юли 2013, 08:53

Ами бях на линия допреди 10-тина дни. Не се получи и изхарчих парите. Към септември-октомври може би ще купувам.
Има за 30-40 паунда готини найкове и адидаси като на футболистите по телевизията. Меркюриъл Виктъри на Найк примерно.

Тези и всички останали не ги пробвай. Много вземат поне по моите разбирания. Ебати далавераджиите. Гледам цяла България е луднала по тях. Много са прости българите.
Значи те се явяват нещо като "помагачи". като ще вземаш едно (или две) изделия няма смисъл да плащаш големите пощенски разходи (само ДЧЛ, който е скъп) и си мислиш като им метнеш на тези 5 лева кво толкова, купил си примерно рийбок за 50 лева, платил си 55, , нищо работа, в България е да кажем 100-120......ама не е точно така.
Схемата е ясна. Един обединява всички покупки, прави голямата поръчка и ако сте повечко хора си прави и печалби. Теб не те боли, въпреки че го съзнаваш това. Давате по 5 лева отгоре, разходите са около 30 и да кажем този събиращия ако сте му повече от 6 клиентите си прави и далавера, примерно 10 ако са по 5 лева минус 30 и ето ти ги 20 лева от нищото. Да беше така с мед да ги намажеш. Българинът обаче е странна птица. Сега и на момента трябва да се направи винаги големия удар.

Ето как става номера при един друг посредник, но парите са принципно същите, които ви обира. Офертата е 10% надбавка на общата ти сума. И тук имам и мои приятели заблеяни като Христолов, които казват "че то е добре". Да обаче работят с паундове, които ги изчисляват по 2.50 (онази конкретната фирма), а курса на паунда е 2.29 в момента, тоест близо 10% още отгоре ти вземат от валутния курс (23 стотинки са 10%, те ти вземат 21 стотинки). На въпроса ми "добре де, курса не е толкова, ясно че помагате, но ако аз не искам да ползвам услугите ви за валута не мога ли да ви дам паундовете аз, а пък къде съм ги обръщал си е моя работа, тоест искам да ви дам 10 паунда, а не вие да ми вземате 25 лева, за да станат 10 паунда, щото аз ще си ги взема за 23 лева". Отговорът беше "не, не може". Трябва да ги завъртиш през тях. Тоест не стига ако нещо струва 50 паунда да им дадеш 55 паунда (10% надценка). Трябва и тези 55 паунда да ги завъртиш по един валутен курс с 10% надценка (тоест да дадеш левове равняващи се на 55 плюс 10% от 55 паунда) и предвид натрупването (щото слагаш 10% от валутния курс върху 10-те им процента горница и така не са общо 20, а над 20%).
Тогава обаче излиза, че са абсолютни мошеници. Можеш да минеш и с 20 лева поща при по-лека пратка (8 паунда). Реално само ти (без други хора) ако пазаруваш за поне 100 лева ти се обезмисля този посредник. Той ще ти вземе също 20 лева върху 100 (10 лева надценка и 10 лева от валутните курсове). Виждате ли къде е смехорията. Само обувките на Цецко са поне на тази сума. Значи нашите посредници искат още с първия клиент с първия му чифт да избият целите пощенски разходи, от там нататък печалба. А вие си мислете, че събират групи от хора, за да се появи там някъде след 5-6 човека и печалба.

Аз не виждам кой идиот ще купува от тях. Трябва да си страшно специфичния случай от едно изделие и то евтино за 50-60 лева. Само тогава всичките им шашми ти излизат по-евтино. На практика не виждам кой ще си купува от тях, защото дори и при такъв случай купи дето се вика един анцуг, дънки, някоя дреха на теб, половинка, деца или родители и пак ще си направиш сам поръчката.

И всичко генерализирано е без да слагам и още два фактора. Те искат и още 5 лева за еконт, спиди или друга фирма и има и още една далавера освен двете по 10%, която носи допълнително около 3-5% но няма да я споменавам, защото за нея май не са се светнали и не я знаят. В крайна сметка един обикновен чифт маратонки от една поръчка тях ги избива и всичко останало (на практика всичко) им е печалба от купуващите българи. Няма такъв цирк. От един чувал още първото да ти избива всичко, така да си ги нашарил посредническите услуги.

А ето и още номера, но те са само вариации. Има фирма, която не взема 10% надценка, дето вика "от нас пазарувате на същите цени каквито са в спортдайрект без никаква надценка"..........нооооооооо те пък смятат паунда по 2.60. Тоест валутната надценка е и още 5% (общо 15%). То винаги можеш да преливаш от едното в другото. 10% надценка плюс 10% валутен курс, друг пък 15% валутен курс плюс 0% надценка. Сборът е важен. Аз мога да го направя и по-атрактивно. Давам на цени с 10% по-ниски от спортдайрект. Примерно ако нещо виждате за 30 паунда на мен ми превеждайте 27 паунда за изделието, но пък решавам при валутен курс 3 лева да го правя или това е -10% надценка (тоест отбив) плюс 30% от валутен курс общо и аз печеля 20%. А мога и обратно. Да ви ги давам при сташно готин валутен курс, примерно 1.15 лева за паунда (-50%), но пък да сложа надценка 80%, общо 30% за мен.

Сметни ги тези идиоти с 14%, плюс валутния курс, плюс пощата и ще видиш за какво става дума. Поне 30 и доста вероятно към 40% отгоре цената на изделието от сайта ще дадеш. Като имаш предвид, че пощата ти за него е фиксирана на 20 лева ако сам си направиш поръчката за вкъщи, то се сещаш, че дори и да се набуташ пак е по-добре отколкото с Ганьо посредника, който решил да прави пари на твоя гръб.
Ако си цесекар бъди докрай!

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот G8 » 05 юли 2013, 10:21

Мда, аз заради това като поръчвам от такива сайтове, давам адрес в Лондон и от там ми ги карат до България.
Обикновено не се взимат никакви пари, когато адреса е в Англия, а доставката до тук рядко излиза повече от 10лв. :wink:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Stinkata » 05 юли 2013, 10:58

8 написа:Тези и всички останали не ги пробвай. Много вземат поне по моите разбирания. .


Ами, до определена сума, е по-добре на тях да платиш, отколкото на Спорт Дайрект... Хубаво е да се съберат няколко човека и да се направи голяма поръчка, но не винаги е възможно.....

Тези, които съм предложил, лирата си я хващат по курса на Банка ДСК... сега, има друг момент. За по евтините стоки, в Спорт Дайрект, цената в лири и в евра е една й съща като цифра - стока от 5 лири, струва 5 евра... Нашите искат цената да е в лири - от тук се спестява доста при директна поръчка от Англия...
Директните поръчки са ни били между 250 и 300 евра, за което сме плащали 19,99 евра за доставка....
Всеки може да си направи сметка, кое ще му е по-изгодно.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 05 юли 2013, 14:33

Това с еврото беше за кратко. Сега не е така.
Стойноста на пратката сега също е различна. 8 паунда, около 20 лева.

Цецко е поставен пред избора фиксирани 20 лева ако сам си прави поръчката и най-.малко над 20% през посредник. Видно е, че при 100 лева поръчка собствения метод изпреварва другия. Другия е по-ефективен при нещо по-малко. Примерно топка, бермуди, чадър ако си поръча, но и така почти не си струва, щото повечето имат и минимален праг, а не да си вземеш чадър за 3 паунда и да искат 30 пенита (10%). Някой например имат минимум 5 паунда, тоест вземат ти 10%, но за поръчките до 50 паунда винаги вземат 5 паунда и никога по-малко.

Това което той е написал е последната мода. Килограмовата, но и тя няма много файда. Най-малкото трябва да ходи на адрес, което струва време и пари (най-малко 2 лева за транспорт). както и да го въртиш с нежелание, но все е по-добре да ги дадеш 20-те лева и да си чакаш вкъщи да ти звъннат.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Stinkata » 05 юли 2013, 14:48

Да, сега видях, че са намалили доставката и почва от 10евра...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 05 юли 2013, 23:29

Аз търсех поне двама като всеки поеме по 2-3 паунда извън цената на стоката/стоките си. Нищо работа на фона на тези крадци. Да не говорим, че не деля по равно, а поемам и по-голямата част. Не разсъждам като българина. Така и така ако примерно пощата ми струва 30 лева не казвам, че при още двама всички ще поемем по 10. Склонен съм и по 5 да поемат, а аз 20, нищо че не е по равно. Все е файда, защото аз така или иначе ако съм решил твърдо да купувам губя 30 сигурни лева и всеки спад е добре дошъл дори да е нечестно разпределен.

А тези крадци никак не ми се връзва кой нормален ги ползва. Тарифите им са такива, че при една стока на средна цена (чифт маратонки, комплект анцуг) разхода ти с тях е равен на разхода ако сам пазаруваш. Тоест, за да ги ползвам аз трябва да вземам един само артикул при това евтин. Дори и така е съмнителна ползата, защото те имат минимален праг, който взематV Така не си струва и няколко лева да пестиш (около 5 най-много), защото срещу тях в повече имаш екстрите-идва на твоя адрес, не ходиш никъде, не плащаш поне 5 лева за еконт, възможност да са ти сложили някой купон за отстъпка при следващо пазаруване (и ще го получиш ти, а не те), който при бъдеща покупка допълнително ще ти намали пощата.

С цифри. Ти плащаш 20 лева (30 при по-тежка поръчка). Те вземат 20-30-40 процента, но при всички положения над 20% от поръчанато.

Над 100 лева:
Сам плащаш 20 лева, на тях от 20 нагоре. При 100 е равенството, но примерно при 150 ако го правиш ти пак са 20 (и така са и при 200,300, 400), докато при тях вече са 30 лева (при покупка на 150 и все така растат нагоре).

Под 100:
Те при всички положения имат различни схеми, но все вземащи поне 5 лева (някоии повече, защото имат минимален праг от 5 паунда, което е 11.50 лева). Тоест при поръчка под 25 лева те вземат доста повече проценти, не 20%. На 25 лева това са 5 лева, но при 10 или 15 лева поръчка (бански, очила спидо, летящи чинии, чадъри) пак вземат 5 лева. Е извинявай ама аз няма да дам 10 лева за чадър формиран от 5 лева себестойност и 5 лева български посредник.

Така остава под варианта между 25 и 100 лева. Само и единствено в този диапазон са по-евтини. първо е трудно да се случи. Един найк или адидас и хайде извън диапазона си. Те търсят някакъв много схецифичен случай. Второ, дори и така ще ми спестят около 10 лева (вместо да дам аз 20 за поща, ще им дам 10 на тях), но срещу тези спестени 10 лева имам поне 5 за еконт, някъде има и за транспорт (да ходиш до офис), пропуск на ваучер за бъдеща покупка, който реално може да ти довесе спестени 30-40 бъдещи лева (тоест пощенските разходи при следваща покупка да не ги мислиш пак тези крадци).

И така в крайна сметка по български схемата е крайно изопачена. Съжалявам българите, че се връзват, защото познавам не малко хора, които ги ползват и се чувстват на далавера. Тези мошеници един чифт маратонки да купиш им избива транспорта, тоест всичко останало (което е на практика всичко) което им дават е за тях. Предполага се, че като играят на едро наистина да печелят, но при едно силно окрупняване на нещата, а не при първия артикул. Така както е при търговците (доставчиците) на едро. Наистина са им по-евтини цените, но работят с големи количества, а не като тези с един брой стока и да я вземат по цена "на едро".

Преведено означава примерно при 10 поръчани продукта да избиват транспорта, а те примерно акумулират по 20-30 поръчки, тоест над десетата да печелят и то по 5 лева на калпак, а не по 20+ процента.

И те са същите като политиката и икономиката, които коментирате в другата тема. Собственика на сайта БигБен или нещо подобно беше ме препрати към СпортМол или пак нещо подобно беше. Ако не ми харесвало имало и друга конкуренция. Тоест едни и същи хора те атакуват под различна форма от няколко страни. Където клъвнеш все при една група отива. Ти си мисли, че са различни.

В сайта на мола отдули има "мнения" под продуктите и бях написал "ако някой бълък иска да си купи от тези да ми даде на мвен същите пари, по-евтино поне с 10% от съответния български посредник ще му взема стоката и пак ще имам и печалба"............ама го изтриха. Това пък от моята работа и работодателя ми го знам като сигурен източник за мошеничество. Дадена фирма няма ли форум (място където да се пише) и да можеш да ги плюеш свободно нещо не е наред. Камо ли пък да ти трият мнението. Ако напиша в сайта на Сони, че са боклуци знаеш ли колко им пука за мен и да ми трият мнението? Никак. Няма какво да крият. Знаят си качеството, а аз като всеки имам право на мнение. Ходи като мишка и трие всичко наред гузния, щото нещо не е наред, сакън да не научат другите истината.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Stinkata » 06 юли 2013, 07:47

Ти къде се вкара в разсъждения....

Винаги може да седнеш с един калкулатор и да си направиш сметка, кое ти излиза по-евтино, макар че, при 20лв. за доставка, вече става въпрос за минимална разлика и аз също бих предпочел директна поръчка. Най-малкото, срокът за доставка е на половина по-кратък...
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта

cron