Тютюнопушене - забраната

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот rafaelis » 05 юни 2012, 13:49

Нееееее, допускам, че и ти набързо си ги премислил няколко, а не избирателно - вероятно по-скоро живееш/работиш някъде по-близо до парк, а аз до булевард. :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 05 юни 2012, 13:56

Живея близо и до булевард, и до парк. :qipae:

Как да е, не намесвайте и децата в спора за вредните ви навици. :qipaq: (това за бай Богдан важи :qipae: )

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Al » 05 юни 2012, 14:03

Става въпрос за парка в Красна поляна с известния паметник ли? :roll:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 05 юни 2012, 14:22

Аз съм на самия пазар, предполагам го знаеш, наоколо има и паркчета, и булеварди, всичко. :qipbo: :qipbo:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Al » 05 юни 2012, 14:26

Не бе... Имах предвид Паметника на изгонения софиянец. :qipae:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот bogdan34 » 05 юни 2012, 15:53

Delija написа:Живея близо и до булевард, и до парк. :qipae:

Как да е, не намесвайте и децата в спора за вредните ви навици. :qipaq: (това за бай Богдан важи :qipae: )

Въпроса е че,всичко е някакъв парадокс.Рафаелка е уцелила точно това за което и аз си мисля.Естествено че,децата не трябва да са подложени на това.Макар че,има доста родители които със стискане на зъби ще изтърпят тази забрана,но щом се приберат в къщи палят цигара пред чаветата.Това как ще го предотврати държавата.

July
Мнения: 4
Регистриран на: 25 юни 2008, 13:22
Контакти:

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот July » 05 юни 2012, 20:20

rafaelis написа:
Delija написа:Заради децата.

Дамммм.

В смисъл - да не им се дава пример, а не заради това, че като пушиш на 10 метра от тях ще ги натровиш :)

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 06 юни 2012, 10:30

bogdan34 написа:Макар че,има доста родители които със стискане на зъби ще изтърпят тази забрана,но щом се приберат в къщи палят цигара пред чаветата.Това как ще го предотврати държавата.


Айде, айде ..... те и да не им е забранено навън да пушат, пак си палят вкъщи най-спокойно пред децата.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 11 юни 2012, 12:34

Вчера като минавах покрай една трамвайна спирка се загледах и видях по земята сигурно над трийсетина фаса, разхвърляни произволно навсякъде. А на самата спирка си има кошче, но не, къде-къде по-гъзарско е да смукнеш за последен път и небрежно, с величествено движение на ръката, все едно пъдиш муха, да хвърлиш на земята. Да не си балък та да направиш 2-3 крачки до шибаното кошче, може да те вземат за клошар. А и това си е ненужен разход на енергия.

Хората, пушещи в колите си, са същата работа. Макар, че почти всички имат пепелник вътре, масово хвърлят фасовете си през стъклото.

Та, като се замислих над тези неща и си дадох сметка колко е жалък хленчът на тази долна сган (пушачите), че били ги ограничавали с тази забрана. Може би не е зле първо самите димящи да преосмислят собственото си поведение, преди да искат някакви права.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 11 юни 2012, 12:41

Delija написа:Вчера като минавах покрай една трамвайна спирка се загледах и видях по земята сигурно над трийсетина фаса, разхвърляни произволно навсякъде. А на самата спирка си има кошче

ми нали вече е забранено да се пуши на спирките, как да си хвърлиш фаса там, кошчетата трябва да почнат да ги слагат около спирката умните кратуни :qipag:

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Ich_Will_ » 11 юни 2012, 18:06

Много се радвам, че забраната влезе в сила. Трябваше да стане това още преди 2 години, но управляващите решиха, че бизнесът е по-важен :qipbl:
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот bogdan34 » 11 юни 2012, 18:26

Delija написа:Та, като се замислих над тези неща и си дадох сметка колко е жалък хленчът на тази долна сган (пушачите), че били ги ограничавали с тази забрана. Може би не е зле първо самите димящи да преосмислят собственото си поведение, преди да искат някакви права.

Днес видях две опаковки от вафли на земята и си помислих че,това долнопробно племе /консуматорите на вафли/ никога няма да се научи да използва кошчетата. :cry:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот blazev1992 » 11 юни 2012, 20:07

Пушачите се чудят какви малоумни доводи да изсмучат от пръстите си, за да кажат, че не им харесва законът.А такъв е нужен.

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот bogdan34 » 11 юни 2012, 20:23

Май на теб ти е крив закона.Аз съм пушач от преди да си се родил.Закона го приемам без грам възражение и не се оплаквам че съм дискриминиран.Пред децата си не пуша и не хвърлям безразборно фасове и всякакъв боклук извън определените места.Просто не съм съгласен с някои квалификации за пушачите и истерията като цяло след като закона влезе в сила.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот emevev » 11 юни 2012, 23:46

Малоумна работа е този закон:

* автомобилите са доста по-вредни и вредата им е доста по-масова #-o
* родителите имат проблем с воденето на децата си в бар - ай стига, бре [-X
* алкохолът носи доста повече вреди на здравето от тютюневия дим, пък сух режим не се задава [-X
* на околните, като им пречи, да не стоят до мен (аз не ходя по средата на магистралата, понеже ще ме сгазят колите - улиците са за автомобилите, баровете са за пиене и пушене) ;)
* държавата ми взима повече от половината от 5-те лева, които давам за кутия цигари, пък ми забранява да ги ползвам, понеже нямала пари да ме лекува после :shock:


като са толкова вредни, просто да ги спрат от производство и продажба!! ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта