Лудостта, без която не можем...

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот rafaelis » 08 окт 2014, 14:34

Започнах да се питам що няма тема "Лудостта, без която можем" ... :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот rafaelis » 08 окт 2014, 16:11

Stinkata написа:ти бъркаш продажбата на батерия с услугата смяна на батерия.

:shock: Ма вие взимате пари и за услугата ли? :qipbl: Не ви е срам. :qipaq: Трябва да давате по пет лева на човек, че ви е влязъл и да биете по едно темане на всеки. И да не калкулирате в цените наеми и други тинтири минтири като ток, парно, заплати, осигуровки и прочие, ъф корс. :idea:

пп. А иначе в тая връзка, сериозно - две аптеки от една и съща верига - едната е на топ място, на пазара, другата на доста оживено място, но не е топ ... естествено, цените в първата са по-високи.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 19:02

Ами не, не бъркам. Споменах цената на разходите и останалото се формира на база услугата труд и споменах, че е много скъпа.

Ти разсъждаваш като стоматолозите. Техният хленч е, че в Германия материала струвал 20%, а труда 80% от крайната цена. Тук, понеже българина нямал пари, било обратното, същия материал формирал 80% от цената, а труда 20%. Един вид той е ощетен и второ търси благодарности сякаш някакви финансови жестове прави към населението.

Първият въпрос е защо Германия е приета за еталон? Аз ще ти кажа, щото така му отърва, иска повече пари. Ама можем да приемем България за еталон, а Германия за разсипничество нали? Второ, естествено че така ще се формира цената. В Германия вземат по 100 евра на ден, а в България по 10 лева. От тук логично върви и ценообразуването и не е престъпление ставащото, нито пък жест тип спонсорство от страна на стоматолозите.

Във вашия случай виждам германските стоматолози разположени на територията на България, тоест мечтата на българския стоматолог.

Преди 2 месеца вече за моя часовник минах през ателие на Патриарха, под парка на НДК, малко преди да се пресече с Витошка. Беше паднало едно желязо. Стегнаха го и го оправиха и се засмяха като попитах колко да платя и отговориха нищо. Това не е преди 5 години, а сега и е още по-близко до Графа ако ще правиш сравнения с табелките "нагласянето на верижка" или нещо подобно беше, струва 5 лева.
Вие сте като адвокатите бе! Здравей да кажете трябва да ви се плаща.

ПП. Значи за сребърния вариант ако го говорим в рамките на до 20 стотинки могат да се открият такива батерии. Единична бройка и то високо реномирана, на Дурасел например, отива към 3-4 лева и едва при този случай цената на смяната на батерията би ми се вързала, но едва ли сте този частен случай.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Мичо » 08 окт 2014, 19:08

Осмак, според мен е редно часовникаря да ти направи и едно мино. :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 19:33

Няма значение. Не ми се спори.

Когато имаш една икономика със стандарт Х е редно към него да клони населението. Иначе просто стандарта няма да е такъв, а той е такъв какъвто е. Да приемем, че е 500 лв за България. Естествено всеки гледа да се отклони нагоре, било справедливо заради повече способности, било то несправедливо заради монополно положение. При последното имаш например лекарите, защото няма къде да ходиш заради живота си, полицаите, защото като те спрат са представители на властта, енерготата, защото нямаш избор и свободен пазар и си принуден да плащаш колкото ти определят и т.н. Червеи всякакви има. Наумили са си, че са умници и можещи, а другите прости и хвърчат далеч над стандарта за страната. Това тяхното не е производство, което независимо да ги води нагоре без да влияе на другите. Това тяхното е съдиране на кожи от другите, което означава, че този техен отскок над 500 лв се компенсира от много други с потоп под 500 лева.

И тук всеки гледа да се намеси в келепира дори и да няма това главоломно монополно предимство. Най-добрите представители на една честна пазарна икономика са дребните стопанства, бизнеси, занаятчии. Те носят икономиката. Те и трябва да клонят към тази сума. Те са гръбнака на държавата и по тях трябва да се равняваме, повече или по-малко. Говорим за обущаря, хлебаря, шивача .....часовникаря. Обаче някой от тях разсъждава така "вдигнаха парното, идва ми в повече, вдигам цените". Тези хора НЕ МОГАТ да се прехвърлят на кота 700 преди и икономиката да е там. Ако всички се прехвърлят там то излиза, че стандарта е 700, а не 500, но той не е такъв. Следователно започва някакво надлъгване и подаване на черния Петър. Някои може и да го постигнат, примерно ателието му е в София, а не в някое село. Като цяло резултата е плачевен обача. Примерно си купувам маркови маратонки от чужбина въпреки пощенските разходи от 20 лева, защото тук реномирана верига като Спорт Депо пуска с над 100 лева по-скъпо същия модел, а при "промоция" само със 70 е по-скъпо. Ми няма как да купувам от тукашния гявол, който слага надценка съобразена единствено на база "моите нужди" (за неговите става дума).

Така споменах си купувам непромоционално Жилет два пъти по-евтин от тук. Така и в бизнеса на Стинката си купих миналата година Ориент Рей със 150 лв по-евтино от Германия отколкото тук ги предлага официалния вносител за България. При това от Германия нито е промоция, нито е голям играч, а дребен търговец. Получих си го манифакгурно облепен отвсякъде с лепенки плюс срещу 5 евро и в оригинална хубава кутия..........пък тукашните шмекери да си го предлагат както искат. Само че моя вот, когато стане масов и от другите българи ще ги остави без работа и после ще се оплакват, но си го заслужават.

На шега споменах това лято, че явно не е далеч деня в който ще си поръчвам домати от Испания и с пощенските разходи ще ми излязат по-евтино отколкото от магазина на 20 метра от нас. Същото може да стане и със смяната на батерия на часовник. Не бих се учудил при този темп.

Разбра ли общата картинка и къде е проблема? Аз спирам по този случай. Направил съм си изводи за себе си.
Последна промяна от 8 на 08 окт 2014, 19:36, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Христолов » 08 окт 2014, 19:36

Осмак, отваряй едно часовникарско ателие в централната част, там са големите пари. :qipbo:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 19:38

8 написа:
ПП. Значи за сребърния вариант ако го говорим в рамките на до 20 стотинки могат да се открият такива батерии. .

Намери ми читава батерия за 20 стотинки. Купувам... Говоря за марка, която поддържа цялата гама часовникарски батерии. И с която марка, клиентите ми ще се връщат пак при нас, както го правят сега и ще са доволни от качеството, а не недоволни от цените. Имам клиенти, които пращам в съседния магазин за батерии АА, защото в момента съм ги свършил и те ни отиват там, а чакат ние да заредим, защото ни имат доверие. Няма как да ти сложа батерия от 20 стотинки, защото ти след месец ще си недоволен от качеството и ще си забравил, че ти е без пари... При това, ако носиш Q&Q за 20-30лв. и ти е все тая колко ще го носиш.... И пак ти казвам, не продавам батерии за часовници. Извършвам услуга, която, ако ти се вижда лесна и имаш умения, можеш и ти да си извършиш. Ако не можеш, си търсиш вариант, който те устройва... В ерата на интернет има колкото искаш информация... Сърфираш си на воля, сравняваш оферти, правиш избор. Аз така правя, когато ми дотрябва нещо. Аз, за тази професия съм завършил училище и се обучавам, откакто съм почнал да я работя. Ценя си труда и си го уважавам.
Не знам дали от Испания ще ти е по-евтино... В Германия, евтините батерии преди 5-6 години бяха около 4 евра. А имам една клиентка, която живее в щатите и през няколко години, като си идва, носи часовника на сина си да му сменя батерията. Сигурно нямат часовникари, тъпите американци...
Последна промяна от Stinkata на 08 окт 2014, 19:43, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 19:41

Не са. Предполагам бизнеса им е труден. Ще стане като запалките. Просто изчезнаха качествените, защото китайците заляха световния пазар с евтини за стотинки. Немските изчезнаха преди над 20 години. Няма как при ставка минимална за работен час на работника от 20 марки да биеш конкурент с цена на продукта под 50 стотинки.

Ще стане същото и с часовниците. Масовите. Направо нов купуваш и часовниците ще изчезнат или ще останат единици часовникари, толкова колкото и сега има презареждащи запалките. От дъжд на вятър някой ако ги потърси е чудо. Всеки взема нова запалка и не си играе с презареждане почти на стойността на запалка.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 19:45

Ами ако потърся сигурно ще ти намеря за 20 стотинки.

Много добре знам кои са и кои не са хубави батерии. Не залитам по варти, тошиби и прочие боклуци. Освен всеизвестните дурасел много залагам на ТДК и Сони, определено съм доволен от "дисчарджването" на батерията (износването-не само дълго като време, а и пълно до дупка). Без много знания при този размер батерии пак бих си взел от тези марки и няма да сгреша.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Мичо » 08 окт 2014, 19:54

Ех, осмак, ти си ебати лаика. :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Al » 08 окт 2014, 20:13

Не знам кой е лаик... Аз си купих каишка от Стинката, която е по-скъпа от часовника ми... Толкова отчаяно се опитваше да ме откаже Стинката... :mrgreen:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 20:30

Изображение

:qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Samp » 09 окт 2014, 08:11

Имам чувството, че с тоя спор забравихте основното:
Samp написа:Дължите ми бира :qipbo: :qipbo: :qipbo:

:qipbl: :qipbl: :qipbl:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Stinkata » 09 окт 2014, 09:04

Каква бира?! Последното мнение сам си го местих... Другите да ти взимат :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Samp » 09 окт 2014, 09:23

Несериозна работа :qipbl: :qipbl: :qipag:


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron