АВТОМАНИЯ II

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот rafaelis » 03 май 2012, 10:48

Аааа, чувала съм всичко - от абсолютно реалистични разкази до тотални фантасмагории. Но, ако това да си измислят такива неща кара някои хора да са по-радостни, нека си измислят, лошо няма. :qipap:

Изображение Край, че сега Александър, който се носи като последна инстанция из темите, ще дойде и ще ни изколи, че му оспамваме темата. :qipag:

Между другото, има ли някой големи снимки на бугатито, дето било с порцелан и дракони? Видях някакви малки снимчици, на които приличаше на нещо от Илиенци :qipag: , може би на по-големи изглежда другояче.


Изображение :twisted:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 03 май 2012, 11:34

Не може ли просто да не ме споменаваш, така хубаво си комуникирате, никой не ви пречи, какво пак реши да се правиш на интересна ?! (ако те дразни това, което пиша по другите теми, просто не го чети)

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот rafaelis » 03 май 2012, 11:43

Егати черният облак си значи :qipag: #-o , абсолютно повече няма да те споменавам, буди рад.


Не може ли просто да не ме споменаваш

А, между впрочем, можеш да ми отвърнеш със същото
Delija написа:Няма да припомням кой в последната минута окендза златен шанс да остави Юнайтед на върха, че Рафаелис ще ме набие вече. :qipap: :qipap:




http://www.dnevnik.bg/photos/2012/05/03 ... a/?print=1

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Blue » 03 май 2012, 21:49

Ееехххх, спомени, спомени.Ладичките навремето минаваха за едни от най-големите боклуци по отношение на качеството, но като ги сравня с качеството на автомобилите днес...ми те направо са си били здрави бре :lol:

Между другото, Рафаелис, днес по новините на БТВ стана въпрос за този журналист, дето е бил "възпитаван" на магистралата, но дадоха и другата гледна точка - на тези от Хондата.Ако това, което каза жената - журналистът ги е засякъл, те едвам са овладяли Хондата и са предотвратили катастрофа с евентуален трагичен край, а той после им е жестикулирал ехидно, то този юнак си е плакал за този бой, че даже му е бил малко!Това разбира се в случай, че казаното от жената е истината за ситуацията :qipad:
Направиха ми впечатление и няколко дребни детайлчета!
Първото е, че журналситът твърди че е изпреварвал Алфа 147, а по новините казаха, че е изпреварвал ТИР!?
Второто е, че журналистът предприел изпреварване, а Хондата му изскочила от нищото и летяла с поне 180 км/ч(как пък ги измери)!?Дали журналистът е погледнал в огледалата за обратно виждане, дал ли е сигнал за изпреварване и всичко останало, което е нужно да се направи при предприемане на изпреварване :?: Със сигурност е направил грешка, че не е завършил изпреварването макс. бързо и да се прибере обратно, както е по закон!
Третото нещо, което ми направи впечатление е, че този журналист, типично по нашенски е решил да съчетае полезното с приятното!Карал е тестов автомобил, ама качил и семейството.Интересно ми е как ще реагират на това работодателите му, както и компанията предоставила автомобила за тестване?

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 03 май 2012, 21:58

rafaelis написа:А, между впрочем, можеш да ми отвърнеш със същото



Малко е нагло да даваш за пример тема, по която ти започна да се заяждаш (дразненето ти от нещата, които пиша за Бербатов). Естествено, че ще те иронизирам, каквото повикало, такова се обадило.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 03 май 2012, 23:52

http://www.youtube.com/watch?v=3s3ytyCfFMA&feature=related

Бахти как го размаза, на хиляди парчета, все едно е от пластмаса. :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=3WGXEBED3VU&feature=fvwrel

А това пък от нищото изскочи. Как си кара спокойно и .....

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Blue » 04 май 2012, 01:01

Delija написа:http://www.youtube.com/watch?v=3s3ytyCfFMA&feature=related

Бахти как го размаза, на хиляди парчета, все едно е от пластмаса. :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=3WGXEBED3VU&feature=fvwrel

А това пък от нищото изскочи. Как си кара спокойно и .....

Е ти какво очакваш да стане при сблъсък с такъв камион?Иначе изцяло вината е на този с японската кола!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот rafaelis » 04 май 2012, 09:16

Да, гледах го това, наистина имаше разминавания. Беше задминал Алфа с шофьорка, изведнъж стана ТИР. И жената на този с Хондата чух, на мен ми е малко странно да скочиш да биеш някого, като си предотвратил катастрофа, нормалното е да си се разтреперил и да се благодариш, че си се отървал, ама ... хора разни. Дано се разбере кой какво, но който и да е прав, не е нормално така да се разрешават нещата на пътя.
За тестовия автомобил - възможно е да има договор и в него да е указано може ли, не може ли да вози други хора. Нямам представа, само предполагам. Би било добре да се тества както от сам човек, така и от натоварване с багаж/семейство. :qipbk: Пак само предположение.
Хората по форумите започнаха да мислят за монтиране на камери в колите, та човек да може да представи някакво доказателство при подобен инцидент
http://www.ebay.co.uk/itm/1280P-HD-Car- ... 256491fbd1

Иначе, на бой съм присъствала. Беше абсолютно нереално. #-o На кръстовището на бул. "Цар Борис ІІІ" до бившето ГУСВ. Там често е инфарктно. Не знам как са психически хората, живеещи в първите блокове, понеже на всеки две минути се чува клаксон. #-o
Беше около 17.00, час пик и двама с джипове се засякоха почти към локалното платно, същевременно изкарвайки от равновесие един мотопедист, който падна отстрани (сам, за щастие). Та тия си оставиха джиповете под ъгъл и изскочиха навън, пък аз за късмет се озовах точно в ъгъла, а зад мен колона от коли. Бяха костюмирани мъже (без вид на мутри), елегантни и беше изумително как почнаха да се карат. Няколко пъти наложиха с юмруци капака на колата ми, понеже им бях по средата, но въобще не разбираха какво правят, не виждаха нищо друго освен тях си, накрая се замлатиха и директно един друг. За мотопедиста не им пукаше, около него се събраха хора, той сам си стана (поне това де). Пък аз се молех да не извадят пистолети, че така ядосани, ако почнеха да пуцат, щяха да уцелят де що живо имаше в радиус от петдесет метра.
Според мен са били под напрежение в работата и това, дето не са си позволили да си го изкарат там, си го изкарваха сега в края на работния ден. Много грозна гледка. Е, щом го разказвам, значи не са извадили пистолетите. :qipag:

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Blue » 04 май 2012, 11:34

Това с камерите според мен е прекрасна идея.Аз също започвам да се замислям дали да не си сложа!?

Виж нещо подобно, но от другият край на Европа:



На 2:51 се вижда табелка БарЦилоната, което ме кара да си мисля, че е в Испания!

Иначе срещу арогантните типове, боят е добро решение, понякога и единствено :qipad:

Преди години в България работех в една клиника.Там един доктор ми разказваше, че на Сточна гара са му вадили пистолет :!: Това по повод на твойте опасения за пистолетите!
Иначе по спомени от едно време, точно Сточна гара ми беше най-омразното от всички места в София да го минавам с кола :qipaq:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 05 май 2012, 14:01

http://www.blitz.bg/sport/article/125972

“Обичам бързите коли. Любимата ми е “Ламборгини Галярдо”. Като дете мечтаех за подобен автомобил. “Ферари” също имат добри коли, но “Ламборгини” ми пасва по-добре. Автомобилът е в София, но понякога наемам камион, за да ми го докара в Холандия. Тук няма много места, където да го карам и затова ходя на германските аутобани. “Ламборгини Галярдо” е агресивна кола, прилича на състезателен болид. Това не е автомобил за семейни разходки, но върши добра работа да отидеш на кафе или на плажа. Колата може да вдигне 340 км/ч, но аз не съм я карал с повече от 120 км/ч”, допълва вратарят.


Да бе, тоя или яко лъже, или е ебати балъка. :qipag: :qipag: :qipag: (с 99% сигурност е първото) Как може да имаш Ламборгини и да не си го карал с повече от 120 км/ч ?! Това е абсурд. 120 можеш и с Фолксваген Поло да вдигнеш. :qipap:

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Blue » 05 май 2012, 17:36

Е, и ти сега.Може да има предвид за градско каране, че никога не вдигал повече от 120 км/ч :qipap:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот vill_1 » 10 май 2012, 20:14

Ето последната гъзария http://www.novsport.com/news190138_1053.html !
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 20:43

Това не е ли нещо като т.нар. Head-Up Display, `дето предлагат БМВ ??

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот vill_1 » 10 май 2012, 20:48

Не съм запознат,но ми е странно,как ли ще карам с такъв преден джам.Дали няма да ме дразни или пък ще си мисля,че съм на електронна игра. :lol:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 14 май 2012, 22:53

http://www.netcarshow.com/lexus/2013-gs_350/

Options include a pre-collision system, which uses the dynamic radar cruise control system to provide early warning of upcoming objects that might result in a collision. The system also uses a first-in-class infrared camera to monitor the driver's eyes. If the driver is not looking forward when a collision appears imminent, the system will sound a warning sooner than otherwise. If the driver still does not respond and make the appropriate manoeuvre, the system will initiate braking up to two seconds prior to impact, helping to lessen the severity of the collision.


Е тука става вече като Биг Брадър, ти ще караш, а това ще те наблюдава накъде гледаш. :qipag: :qipag:


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта

cron