От комунизма до демокрацията

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 20:22

Al написа:А какво мислиш за хановете ни, за покръстването? А какво мислиш за жертвите на мутрите след 1989?
Да си кажем истината - и тогава е имало кървища... Примерите ги знаеш...


За социалдемокрацията :qipay: За съжаление си нямаме такава в БГ...


Мутрите са дело на ДС, т.е. на същите онези от 1944-а....

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 20:34

Delija написа:
Al написа:А какво мислиш за хановете ни, за покръстването? А какво мислиш за жертвите на мутрите след 1989?
Да си кажем истината - и тогава е имало кървища... Примерите ги знаеш...


За социалдемокрацията :qipay: За съжаление си нямаме такава в БГ...


Мутрите са дело на ДС, т.е. на същите онези от 1944-а....


Бойко, ти ли си?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 20:47

Al написа:
Бойко, ти ли си?


Не вярвах, че и ти си толкова наивен .....

Илия, учи във ВИФ, където се запознава с Антоанета Чергеланова и след време сключват брак. Бащата на Антоанета е известният генерал Петър Чергеланов – началник на 3-то управление ДС – военното контра-разузнаване. Сродяването на Илия Павлов с генерала е сравнително кратко, защото бракът му с Антоанета трае само 2 години, но имат дете – дъщеричка. Очевидно, Илия запазва добрите връзки, както с генерала, така и с хора от Държавна сигурност.

Един от директорите на ”Мултиарт” е о.з. полковник Димитър Иванов – бивш началник на 6-ти отдел в 6-то управление ДС. Той е известен с големите си връзки в секретните службите и по партийните върхове.

Контрабандните канали създадени от бившата Държавна сигурност, са продължили да действат и след преврата през 1989 година, но с активното участието и на нови мафиотски структури.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 21:01

Дели,

да разбирам ли, че според теб за лавинообразното нарастване на престъпността след 1989 г. са виновни комунистите във всичките им форми (БСП, ДС, ...)?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 21:25

Delija написа:
emevev написа:
"Огромното значение за войната" можем да го отнесем към: 12млн. загинали руснаци, 7млн. изчезнали и 4,5млн пленени, докато западняците си играят на "Стражари и апаши" в Африка - това е войната, а не доставки (които ги обръщаме в кинти, разбира се, за да ги избием от разпределенията след войната) и откъслечни акции тук-таме и когато има възможност...
В милиони си говорим, не за ала-бала...


Загиналите руснаци нямат никакво значение в случая.
"Откъслечни акции" ?!?! .... айде малко по-сериозно, ти май въобще не си наясно с огромната разрушителна кампания в немския тил от страна на САЩ. Въобще не си наясно с петролните и суровинни доставки на САЩ към СССР ....


Е... щом 12 000 000 души нямат значение, то няма какво да ти отговоря... :shock: :shock:
Направо е гигантска разрушителната кампания на САЩ - за два месеца германците дават 113 000 жертви, т.е. малко по-малко от жертвите на съюзниците (122 000 души) - и всичко това: в края на войната, когато питанката е не е била дали, а кога ще забият червеното знаме на Райхстага?! ;)

П.П. За сравнение: през лятото на 1941г. Германия все още има превес над СССР във военните действия, но губи 742 000 души само това лято, само на Източния фронт...

Сравняваме несравними неща: Мечка с клечка (чак не мога да повярвам, че го обсъждаме даже) :shock:

Доставките на САЩ никой не ги отрича - те имат значим принос, ама се връщат с репарации и милитаризирани зони веднага след войната... Друго си е да гледаме отстрани как върви войната и да даваме помощи, пък да се включим на финала, за да не би да изпуснем парчетата от баницата... (нищо, че 2,5 години по-рано сме заявили твърдо (подписвайки декларация на ОН във.... Вашингтон!!), че ще направим всичко възможно във военно отношение, нищо че единствената държава, на която Германия официално обявява война е... САЩ!!) ;)
Последна промяна от emevev на 08 апр 2013, 21:27, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 21:27

Al написа:А какво мислиш за хановете ни, за покръстването? А какво мислиш за жертвите на мутрите след 1989?
Да си кажем истината - и тогава е имало кървища... Примерите ги знаеш...
За социалдемокрацията :qipay: За съжаление си нямаме такава в БГ...


Ами нямаме социалдемокрация ,защото социал -демократите са ги натикали в лагерите заедно с НиколаПетковистите!Голяма част от тях са интернирани предимно в Севлиево и на други места в Северна Б-я.
Ами ти какво мислиш за Адам и Ева?Щото аз не мисля нищо за хановете.Колкото до мутрите да нямаш предвид Златко Баретата или някой друг бивш силовак? :qipag:

Много сте ми забавни когато се опитвате да докарате от 10 кладенеца вода за да извините това което са правили разни по времето на соца!По други теми ,нито дума.На Емо му писах за създаването на ЕС, но той както виждаш е коментирал единствено Чърчил с отношението му към СССР след45 :qipag:
Последна промяна от Vesela Taneva на 08 апр 2013, 21:29, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 21:28

Не съм прочел линка ти още - затова не отговарям (вече и време ли засичаме) - отговарях на Дели ;)

П.П. много ми е забавно, че ме подсещаш за някое-друго пропуснато въпросче - затова малко по-късно ще извадя всичко, на което ти пък си пропуснала да ми отговориш, скачайки от тема на тема ;) (със сигурност пропускаш повече отговори, отколкото аз) ;)
Последна промяна от emevev на 08 апр 2013, 21:32, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 21:29

Al написа:Дели,

да разбирам ли, че според теб за лавинообразното нарастване на престъпността след 1989 г. са виновни комунистите във всичките им форми (БСП, ДС, ...)?


Абсолютно. Всеки, който си мисли нещо друго, е тотален наивник. Неслучайно съм ти дал тези цитати, лицата Петър Чергеланов и Димитър Иванов + Огнян Дойнов и Андрей Луканов, имат ключова роля за издигането на бившия борец свободен стил - Илия Павлов, като български олигарх. Това са факти, не мои измишльотини.

Зад Младен Михалев-Маджо стои небезизвестният ген. Любен Гоцев, зад ТИМ стои ген. Никола Дамянов и т.н. .... никое от тези лица не е някакъв самоиздигнал се герой, всичките са проекция на "бившите" ДС и БКП ....

Ти нали не си въобразявш, че някакви простовати момченца, току-що слезли от тепиха, могат да създадат такива икономически империи ??!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 21:36

emevev написа:
Е... щом 12 000 000 души нямат значение, то няма какво да ти отговоря... :shock: :shock:


Да, за изхода от войната нямат значение.

emevev написа:Направо е гигантска разрушителната кампания на САЩ - за два месеца германците дават 113 000 жертви, т.е. малко по-малко от жертвите на съюзниците (122 000 души) - и всичко това: в края на войната, когато питанката е не е била дали, а кога ще забият червеното знаме на Райхстага?! ;)


Стига с тия цивилни и военни убити, говоря ти за бомбардировките на немски рафинерии, заводи, жп линии и т.н. неща, които имат огромно отношение към немската военна потентност.


emevev написа:Доставките на САЩ никой не ги отрича - те имат значим принос, ама се връщат с репарации и милитаризирани зони веднага след войната...


На този свят няма нищо безплатно. Какво против имаш ?!

emevev написа:Друго си е да гледаме отстрани как върви войната и да даваме помощи, пък да се включим на финала, за да не би да изпуснем парчетата от баницата...


Абсолютно невярно.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 21:41

Delija написа:...

Дай числа (моля!!)
(по възможност: с линкове)

20млн. нямат значение за изхода на войната!?! А кое има значение?!? (само не ми казвай, че е десантът в Нормандия, МОЛЯ ТЕ от все сърце) :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 21:47

Vesela Taneva написа:Горките корейци попаднали в Нормандия барабар с японците( :shock: ) и после търчали пленени ту при руснаците дет`не са стъпвали в Нормандия ,ту при немците! armataz_01_11

Нищо не подценяваме.Били са страшни времена,времето на диктаторите.Още по-достойно за уважение е това ,което става през 50та,а именно поставяне на началото на ЕС.Моне и Шуман,заедно с Аденауер,Чърчил
и още много напредничеви хора работят за създаването на стабилна Европа.Западна Европа обаче, защото на Изток руснаците по тава време са мачкали в Унгария и Чехия съпротивата с/у соца!
Между другото тук пише и защо и как са въведени регулаторни квоти:
http://europa.eu/about-eu/eu-history/index_bg.htm


Зачетох се по написаното в линка... И не знам какво да отговоря - там е разказана историята на ЕС (не открих написаното за квотите) :roll:
Какъв е въпросът всъщност? (чийто отговор ти липсва) :roll:
Написала си няколко имена и се хванах за Чърчил, понеже ми го даваш за някакъв пример, а този е чист измамник... (за останалите просто нямам/не знам какво да коментирам)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 21:50

Vesela Taneva написа:
Al написа:А какво мислиш за хановете ни, за покръстването? А какво мислиш за жертвите на мутрите след 1989?
Да си кажем истината - и тогава е имало кървища... Примерите ги знаеш...
За социалдемокрацията :qipay: За съжаление си нямаме такава в БГ...


Ами нямаме социалдемокрация ,защото социал -демократите са ги натикали в лагерите заедно с НиколаПетковистите!Голяма част от тях са интернирани предимно в Севлиево и на други места в Северна Б-я.
Ами ти какво мислиш за Адам и Ева?Щото аз не мисля нищо за хановете.Колкото до мутрите да нямаш предвид Златко Баретата или някой друг бивш силовак? :qipag:

Много сте ми забавни когато се опитвате да докарате от 10 кладенеца вода за да извините това което са правили разни по времето на соца!По други теми ,нито дума.На Емо му писах за създаването на ЕС, но той както виждаш е коментирал единствено Чърчил с отношението му към СССР след45 :qipag:


1. Да твърдиш, че няма социалдемокрация заради лагерите, е меко казано несериозно. По тая логика трябва да има само комунисти.
2. С хановете и мутрите исках да ти кажа, че по всяко време има несправедливи кървища.
3. За да е съвсем ясно, ще го напиша с големи букви: ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ СЕ ОПИТВАМ ДА ИЗВИНЯВАМ СТОРЕНОТО ОТ КОМУНИСТИТЕ!!! Естествено, че не го одобрявам. За не знам кой път ще се повторя, че просто не всичко от това време е лошо. Толкова ли неясно се изразявам?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 21:53

По повод на огромните жертви ,които са дали руснаците по време на ВСВ прочетох преди време нещо ,което ме потресе.При Сталинград руснаците хвърлят толкова много хора с/у немците ,че картечниците на последните буквално се нажежават да стрелят на живо месо. :shock: Това е една от най-кървавите битки във войната и понеже се оказва ,че руснаците нямат достатъчно военна техника започват доставки.Първи са английски танкове по личното разпореждане на Чърчил.Емо ,прочете ли?
О,моля ви, стига с тази война!Приличаме на онези старчоци дет`си говорят за спомените от казармата! :D

Емо,писах ти по повод на това ,че ми извиняваш репресиите след 44 с войната.Създателите на ЕС са народи ,които са водили война помежду си и 5 години след края и започват общ проект.По това време СССР потушава бунтовете в Унгария и Чехия , а у нас има лагери !
Как не си прочел за квотите? :shock:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 21:57

Delija написа:
Al написа:Дели,

да разбирам ли, че според теб за лавинообразното нарастване на престъпността след 1989 г. са виновни комунистите във всичките им форми (БСП, ДС, ...)?


Абсолютно. Всеки, който си мисли нещо друго, е тотален наивник. Неслучайно съм ти дал тези цитати, лицата Петър Чергеланов и Димитър Иванов + Огнян Дойнов и Андрей Луканов, имат ключова роля за издигането на бившия борец свободен стил - Илия Павлов, като български олигарх. Това са факти, не мои измишльотини.

Зад Младен Михалев-Маджо стои небезизвестният ген. Любен Гоцев, зад ТИМ стои ген. Никола Дамянов и т.н. .... никое от тези лица не е някакъв самоиздигнал се герой, всичките са проекция на "бившите" ДС и БКП ....

Ти нали не си въобразявш, че някакви простовати момченца, току-що слезли от тепиха, могат да създадат такива икономически империи ??!


Някои от икономическите империи са създадени с протекцията на няколко души от комунистите. С това съм съгласен. Престъпността не се изчерпва с няколко олигарха и насилствените им методи на забогатяване, тя беше/е повсеместна.
Това, което може би не се усещаш, е, че под комунисти визираш един определен кръг хора, а т. нар. "комунисти" са голям брой хора, които не можеш да ги държиш отговорни за това, защото те страдат от престъпността по същия начин, както и "демократите"...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 22:00

emevev написа:
Написала си няколко имена и се хванах за Чърчил, понеже ми го даваш за някакъв пример, а този е чист измамник... (за останалите просто нямам/не знам какво да коментирам)


Наричаш Чърчил чист измамник?Ухаааа.....изтрепа рибата! :qipap:
Последна промяна от Vesela Taneva на 08 апр 2013, 22:02, променено общо 1 път.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron