От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 22:00

Не ги оправдавам - обяснявам си защо са се пръкнали такива идиоти...

Никола Вапцаров и Гео Милев не ги коментирате изобщо - по този начин си обяснявам и репресиите след 1944г у нас...

Потушаването на бунтовете в Унгария и Чехословакия са ми еднакви със свалянето на правителства в Салвадор, Хондурас, Гренада... Все са отвратителни неща, ама вие виждате само едното, пък другото минава ей така... все едно не се е случвало... :roll:

За квотите наистина не го видях - къде да търся?! (много е дълго, а ти ме пришпорваш и откъм време - дай насока къде в статията да чета?) :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 22:03

Al написа:
Някои от икономическите империи са създадени с протекцията на няколко души от комунистите. С това съм съгласен. Престъпността не се изчерпва с няколко олигарха и насилствените им методи на забогатяване, тя беше/е повсеместна.


Напротив, изчерпва се. Нали се сещаш, че цялата престъпност през `90-те беше под шапката на ВИС и СИК ??! (съответно пък ВИС беше под шапката на .... Мултигруп)


Al написа:Това, което може би не се усещаш, е, че под комунисти визираш един определен кръг хора, а т. нар. "комунисти" са голям брой хора, които не можеш да ги държиш отговорни за това, защото те страдат от престъпността по същия начин, както и "демократите"...


Визирам просто хората, които ни управляваха и преди `89-а, и след нея. Те са едни и същи. Пък ти си ги групирай както искаш, това няма особено отношение към темата.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 22:07

Delija написа: Напротив, изчерпва се. Нали се сещаш, че цялата престъпност през `90-те беше под шапката на ВИС и СИК ??! (съответно пък ВИС беше под шапката на .... Мултигруп)


Тук се разминаваме. Според мен далеч не се изчерпва. Ти я ограничаваш във фрапиращите случаи, които постоянно се въртяха в медиите и може би ти е убягнало, колко нарастнаха кражби по домове, изнасилвания, грабежи и т.н.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 22:12

emevev написа:Дай числа (моля!!)
(по възможност: с линкове)


Числа за кое по-точно ??

emevev написа:20млн. нямат значение за изхода на войната!?! А кое има значение?!? (само не ми казвай, че е десантът в Нормандия, МОЛЯ ТЕ от все сърце) :roll:


Стига бе, човек, стига с тая Нормандия :qipag: , стига с тоя Пърл Харбър :qipag: .... то ти ги споменаваш, аз нищо не съм писал за тях.
Значение за обрата във войната имат САЩ и на второ място СССР. Точно така, на второ място. СССР няма ресурсите да се справи с нацистка Германия без участието на САЩ. Участие под формата първо на огромни помощи - нефт, суровини, военни машини, пари и т.н., плюс непрекъснатото бомбардиране на немските предприятия и инфраструктура, обслужващи Вермахта, вследствие на което немците скоро започват да изпитват и недостиг на все повече неща на фронта. А този недостиг е един от решаващите фактори на източния фронт .....

Ни най-малко не желая да омаловажавам постигнатото от Червената армия, просто държа и да не се преувеличава. Защото без помощта от САЩ, трудно би станала работата.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 22:18

Al написа:
Тук се разминаваме. Според мен далеч не се изчерпва. Ти я ограничаваш във фрапиращите случаи, които постоянно се въртяха в медиите и може би ти е убягнало, колко нарастнаха кражби по домове, изнасилвания, грабежи и т.н.


Виж, цялата престъпност се контролираше от ВИС и СИК - рекет, автомобилни кражби, кражби по домовете, наркотици, грабежи, юго-ембаргото и т.н. ..... не знам защо си мислиш, че е имало някаква независима престъпност, която си е съществувала отделно от групировките ?! Няма такова нещо.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 22:20

emevev написа:

За квотите наистина не го видях - къде да търся?! (много е дълго, а ти ме пришпорваш и откъм време - дай насока къде в статията да чета?) :roll:

В периода м/у 60 и 69 година ЕС създава обща регулаторна политика в областта на селското стопанство за да се предпази от свръх производство,понеже има излишъци от хранителни продукти.
Понататък се влиза в общото законодателство на ЕС свързано със селското стопанство.
Да ти кажа честно ,не съм търсила специално материал за квотите.Това намерих на прима виста.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 22:25

Vesela Taneva написа:Наричаш Чърчил чист измамник?Ухаааа.....изтрепа рибата! :qipap:


Как да наричам човек, който подписва документи със световно значение, а само два месеца по-късно търси вариант да излъже омразния си (но необходим) съюзник, та чак е готов на Трета световна война веднага след края на Втората?! ;)

Фен на Мусолини (до войната), но върл противник на Ганди (все пак е бил и министър на колониите) - един път хвали българите, друг път ги хули... Праща войска да потушава миньорски бунтове, ама е демократ... Мерси, не е моят идол този ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 22:29

Delija написа:
Al написа:
Тук се разминаваме. Според мен далеч не се изчерпва. Ти я ограничаваш във фрапиращите случаи, които постоянно се въртяха в медиите и може би ти е убягнало, колко нарастнаха кражби по домове, изнасилвания, грабежи и т.н.


Виж, цялата престъпност се контролираше от ВИС и СИК - рекет, автомобилни кражби, кражби по домовете, наркотици, грабежи, юго-ембаргото и т.н. ..... не знам защо си мислиш, че е имало някаква независима престъпност, която си е съществувала отделно от групировките ?! Няма такова нещо.


Няма да стигнем доникъде в тази дискусия. На коренно противоположно мнение сме и надали единият ще успее да убеди другия в правотата си.

:qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 22:31

Delija написа:
emevev написа:Дай числа (моля!!)
(по възможност: с линкове)


Числа за кое по-точно ??

emevev написа:20млн. нямат значение за изхода на войната!?! А кое има значение?!? (само не ми казвай, че е десантът в Нормандия, МОЛЯ ТЕ от все сърце) :roll:


Стига бе, човек, стига с тая Нормандия :qipag: , стига с тоя Пърл Харбър :qipag: .... то ти ги споменаваш, аз нищо не съм писал за тях.
Значение за обрата във войната имат САЩ и на второ място СССР. Точно така, на второ място. СССР няма ресурсите да се справи с нацистка Германия без участието на САЩ. Участие под формата първо на огромни помощи - нефт, суровини, военни машини, пари и т.н., плюс непрекъснатото бомбардиране на немските предприятия и инфраструктура, обслужващи Вермахта, вследствие на което немците скоро започват да изпитват и недостиг на все повече неща на фронта. А този недостиг е един от решаващите фактори на източния фронт .....

Ни най-малко не желая да омаловажавам постигнатото от Червената армия, просто държа и да не се преувеличава. Защото без помощта от САЩ, трудно би станала работата.


Числа за бомбардираните германски цели от американците (по възможност да са преди времето, в което има яснота около изхода на войната)

СССР нямало да спечели без САЩ - това можем да го гадаем само... Със сигурност САЩ нямаше да спечели без СССР обаче - това е повече от ясно (то няма и как да стане, без да се влезне в битка) :roll:
Подкрепата си е подкрепа (затова са били съюзници все пак). Канада е далеч по-активен участник във войната (например)
Това за първото и второто място не го повтаряй!! Безумно е!!
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 09 апр 2013, 06:51

rafaelis написа:Не.


Бъзла си?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 09 апр 2013, 07:02

Vesela Taneva написа:
8 написа:Веси, да позная!
Била си вчера на купон, пила си и от там си решила да драснеш някой ред и на нас във форума, нали? :qipaz:

Не позна!Снощи купонът се разсъхна/провали се / ,иначе нямаше да благоволя да се занимавам с вас! :qipao:


Аз пък помислих, че си на купон и си пийнала след като видях че ти без да си била там знаеш по-добре какво е било отколкото ние които сме били там.

Vesela Taneva написа:Не само не сте направили какво и да било ,ами считате ,че онези времена са били по-добри.


Не просто считам. Те си бяха по-добри. Удивление буди твоето заключение как сме объркани и не разбираме истината. Като си толкова отворена отиди в 1 часа през нощта в Борисовата градина и я обикаляй.Сега е свобода и демокрация, тогава беше зле при омразните комунисти. Ако се разхождаше тогава там нищо няма да ти направи никой. На това му се вика затворнически режим, както и на сегашното да не можеш да го направиш свободен.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 09 апр 2013, 08:02

8,не ми разправяй за престъпността сега и преди ,защото един от родителите ми беше адвокат предимно по наказателни дела и много добре знам ,че и тогава си е имало кражби ,изнасилвания и убийства.За това ,обаче не имало гласност,щото как може в соца да има престъпления от битов характер!!Имало е смъртно наказание и някои от осъдените са били разстрелвани в някакви бункери край Варна.Признавам ,че сега броят е по-голям.

За Чърчил ,този шмекер :qipag: :Признат е от всички за един от най-големите политици на времето си.Един от стратезите за спечелването на ВСВ,участник в създаването на ЕС.Това ,което ми цитираш Емо, се оправдава с интересите на Англия ,които за него са били първостепенни .Той май беше казал :"Англия няма приятели ,има интереси"!Колкото до това ,че е искал да промени разпределението на света направен в Ялта, какво да ти кажа..... може и да е съжалил Източна Европа! :qipbl:
Последна промяна от Vesela Taneva на 09 апр 2013, 08:57, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 09 апр 2013, 08:23

Пак си чела само едната страна - та Чърчил губи изборите в собствената си страна през... 1945г. :!: :roll:
(пък кои са тия "всички", които го признават, не знам...)

П.П. нищо съществено не пише за квотите в онзи линк... респ. нямам коментар
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 09 апр 2013, 08:33

Delija написа:
emevev написа:
И в днешно време партията, която печели съответни избори, не е с болшинство на подкрепа от народа (почти винаги!) - за последвалото узурпиране на властта от само една партия изразявам недоволството си многократно вече... По този въпрос нямаме спор!


Правиш смешни сравнения. Тогава БКП узурпира не властта, узурпира цялата държава, превръщайки я в своя собственост. Народът е подложен на масов терор, замаскиран като т.нар. Народен съд .... избити са всякакви хора - свещеници, адвокати, обикновени селяни, занаятчии .... въобще някаква безжалостна сеч, как може да ми сравняваш онзи терор и геноцид със сегашните събития ?!?! #-o #-o #-o


1. Какво ще прави властта в бъдеще, хората не са знаели по това време... (ти ми казваш, че народът не е искал комунистите, понеже в следващите години щяли да направят еди-какво си)

2. изпозвайки неверни термини ("Геноцид") и хиперболизирайки смисъла на "сеч" и "терор" не е достатъчно да достигнем масовостта, за която си говорим (до 0,5%)

3. в нито едно мнение не съм писал, че одобрявам или оправдавам гоненията в първите години след войната - просо си ги обяснявам (със следвоенната обстановка - когато всеки, който не е приятел, е враг... с убийствата и гоненията на комунисти прези 1944г... с еуфорията от постиженията на СССР в онези години)

4. за сметка на това: в много от писаниците си вече посочвах, че съм противник на узурпирането на властта от една-единствена партия (т.е. не знам защо го повтаряш, като сме на едно мнение по този въпрос?)

П.П. все още очаквам мненията ви (и на Весето) за съдбите на ястребинчетата, Гео Милев и Никола Вапцаров (може и да обобщавате - не е нужно за всеки поотделно, за да не пиша много имена...)
(както и мнението ви за броя на бедните в тази и онази система, разбира се - което (за мен поне) е същината на целия спор отначалото досега)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 09 апр 2013, 08:45

emevev написа:Пак си чела само едната страна - та Чърчил губи изборите в собствената си страна през... 1945г. :!: :roll:
(пък кои са тия "всички", които го признават, не знам...)

П.П. нищо съществено не пише за квотите в онзи линк... респ. нямам коментар


Ами загубил е изборите ,защото хората са искали промяна след войната.Това е нормално,все пак в Англия е имало демократични избори.
Всички го признават ,но без теб,което означава ,че не струва този ..Чърчил! :qipad:

В онзи линк пише защо са създадени квотите.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта

cron