УЧИЛИЩЕ

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот blazev1992 » 11 фев 2013, 18:53

За речник- българо-немският задължително на Атлантис, а немско-немски на Лангеншайт. :wink: По-добри няма да намериш.
Немският е лесен, а специално родовете на думите са супер лесни, като схванеш цаката, разбира се. 8)
Иначе за запомняне тоя метод ми се струва неефективен. Пробвай с няква мнемонична техника.

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 11 фев 2013, 19:28

Шансът да запомня дума без да съм я чула от устата на немско говорящ артист е 1/10 000 :qipag: :qipag: Затова си поръчах по интернет самоучителя на Релакса - думите и диалозите ги повтарят поне 5 пъти. Отделно за фон пускат една релаксираща музика(от там идва и името на издателството). Има и отделно интерактив - можеш да си записваш гласа и да го чуваш, да провеждаш виртуален разговор(с компютъра, естествено :qipag: ) и да бъдеш автоматично оценен на упражненията и тестовете(може би само за английски език, при немския няма тестове). Уви, само за начинаещи има, докато при английския и за средно напреднали. Та ако някой има проблем с говоренето и произношението на даден език, направо да си взима аудио самоучителя на Релакса - можеш да слушаш и повтаряш колкото си искаш.
И забравих да кажа - диалозите и думите са преведени на български и в учебника, и в аудио файловете. Един аудио файл е 30 минути.
Последна промяна от Ich_Will_ на 12 фев 2013, 12:38, променено общо 1 път.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот blazev1992 » 11 фев 2013, 22:14

Ето новата велика песен на Криско (текстът може моралистката Весела да го прегледа) и след това едно парче на Tyga.
http://www.youtube.com/watch?v=hHmvWU1WpD8
http://www.youtube.com/watch?v=cmWa2GyB5-M

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Delija » 11 фев 2013, 22:25

Като споменаваш Криско, ме подсещаш за нашия приятел Дриско :qipag: , който днес за мое учудване взел, че бил. Не, че е някакъв грандиозен успех, но бях сигурен, че ще падне. :qipap:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот blazev1992 » 11 фев 2013, 22:28

Е той другият е същият льольо като него. Макар че в Шлема се справя доста прилично до момента, но на малките турнирчета го бие кой го хване. :qipag:
Утре слушай как ще ни проглушат ушите, че е най-добрият от "младоците". :qipag:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Al » 11 фев 2013, 22:46

blazev1992 написа:За речник- българо-немският задължително на Атлантис, а немско-немски на Лангеншайт. :wink: По-добри няма да намериш.
Немският е лесен, а специално родовете на думите са супер лесни, като схванеш цаката, разбира се. 8)
Иначе за запомняне тоя метод ми се струва неефективен. Пробвай с няква мнемонична техника.


Българо-немският на Атлантис не съм го виждал, дано е читав, защото по принцип са липсват добри. За немско-немски освен Лангеншайт може да се използав и Wahrig.

Ква е цаката на родовете, да не почна да те изпитвам? :qipap:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 11 фев 2013, 23:01

Сигурно си мисли, че дадена дума щом е в даден род на български език, то задължително ще е в такъв и на немски :qipag: Само че на немски панталон е в женски, а пола в мъжки. За други примери не се сещам, защото още съм боса в езика, ама със сигурност има и то не малко. Цаката е да ги назубриш. Друг вариант не виждам.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Vesela Taneva » 11 фев 2013, 23:35

Will,защо учиш немски сама?Може и да ти се налага ,но ще ти е трудно.
пп :qipag: Хванал бил цаката на родовете,а ?Ал,тия двамата по-добре ги изпитай по анатомия.Толкова пъти повтаряха разни части от човешкото тяло ,че сигурно се ги научили :qipag:

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 11 фев 2013, 23:50

Юни месец ми предстоят държавни изпити и трябва да наблегна главно на тях, не на немския език. И никой не е казал, че ще ми е лесно. И не се насилвам да го научавам перфектно, и основата ме устройва. Повече няма да се обаждам по темата.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот blazev1992 » 12 фев 2013, 00:11

Al написа:
blazev1992 написа:За речник- българо-немският задължително на Атлантис, а немско-немски на Лангеншайт. :wink: По-добри няма да намериш.
Немският е лесен, а специално родовете на думите са супер лесни, като схванеш цаката, разбира се. 8)
Иначе за запомняне тоя метод ми се струва неефективен. Пробвай с няква мнемонична техника.


Българо-немският на Атлантис не съм го виждал, дано е читав, защото по принцип са липсват добри. За немско-немски освен Лангеншайт може да се използав и Wahrig.

Ква е цаката на родовете, да не почна да те изпитвам? :qipap:

Нека се помъчат дамите сами, пък после, ако слушат, може и да им се разкрие тайната. :qipab:
И определено не е с метод на зубрене запомнянето на думички. :qipbo:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот emevev » 12 фев 2013, 01:24

По този въпрос не бих спорил много, но... самоучителите ми се струват ала-бала... бавно върви и е твърде вероятно да се заучат грешни неща... :roll:

П.П.(а пък френски (например) със самоучител някак не се връзва хич) ;)

:D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
STJ
Мнения: 370
Регистриран на: 30 дек 2006, 23:45

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот STJ » 12 фев 2013, 07:57

emevev написа:а пък френски (например) със самоучител някак не се връзва хич) ;)
:D :D :D

...Практика му е майката :qipag: ...
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот rafaelis » 12 фев 2013, 10:54

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот betina_bambina » 12 фев 2013, 15:33

STJ написа:
emevev написа:а пък френски (например) със самоучител някак не се връзва хич) ;)
:D :D :D

...Практика му е майката :qipag: ...


и на колене , нали? :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
STJ
Мнения: 370
Регистриран на: 30 дек 2006, 23:45

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот STJ » 12 фев 2013, 18:04

betina_bambina написа:и на колене , нали? :)

ааа...Бети, тая наука е друга...Аз дори не съм си и помислял [-X за това...
И за да опровергая напълно пробудилото се в теб настроение за упадъчното ми мислене, ще цитирам само това:..."Любовта е една и съща на всички езици" :mrgreen: ...а, Ти да видиш какви непоправими романтици има в този форум :qipbj:
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта