КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот drvasko98 » 16 авг 2013, 18:38

Каква криза? Вижте колко много българи са ходили на море!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Христолов » 16 авг 2013, 19:11

мич, аз може да не подкрепям изцяло протестите против правителството, но тия демонстрации за подкрепата му са още по-голяма пародия.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Delija » 16 авг 2013, 19:45

Аз сутринта се засекох с част от екскурзиантите от Кърджали, Гоце Делчев и другите турско-помашки региони, нЕма да ви казвам какви зверски уроди имаше. :qipag: :qipag: :qipag:

Най ме накефи като някаква ..... помакиня ли беше, туркиня ли, не я знам, та вика на един шишко: "Е се`а доколко ше седиме тука ??" :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Мичо » 16 авг 2013, 19:56

Христолов написа:мич, аз може да не подкрепям изцяло протестите против правителството, но тия демонстрации за подкрепата му са още по-голяма пародия.

:qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот 8 » 06 сеп 2013, 13:51

drvasko98 написа:Каква криза? Вижте колко много българи са ходили на море!


Криза си е. Ходят софиянци, неспазващи законите, монополни професии, които могат да налагат цени, които не отговарят на труда им, но им акомпанират чудесно за един по-хубав стандарт.

Аз например не съм ходил на море. Всъщност аз нямам годишна отпуска. Ако си мислиш, че е изключение уточнявам, че и с жена ми е така. Стават прекалено много случайностите освен ако нямаш някакво щуро обяснение, че сме най-малоумните.
Дори в момента е национален празник. Тя е на работа. Нито ще има допълнително заплащане, нито допълнителна почивка, нито някаква компенсация, дори едно кафе няма да я почерпят за това. Просто работи за софийския работодател. Аз не съм на работа, но веднага уточнявам, че аз съм почивка, просто така ми се пада по график. Тоест това че не работя няма никаква връзка с празника. Можеше и да съм на работа ако бях по график.

А да и жена ми няма никаква годишна отпуска като мен. Цифром и словом 0 (нула) дни е. По документи иначе и двамата ползваме. Кво да праиш, софийските работодатели се справят с документацията и законите. При нея все пак има като времеви период отпуска. В смисъл "искаш" да не ходиш на работа за един период (не повече от 5 дни) на който му се вика отпуска, чакаш одобрение и ако няма проблем я пускат. Той обаче не се заплаща. Все едно не се водиш на работа. Тя получава за отпускарските дни толкова колкото и всички останали хора нямащи нищо общо с тази фирма, 0 лева.

Ех да бяхме лекари друго щеше да е. Оставяме някой да умира и де ще ходи, така хубаво ще ни снесе, че и зад Анталия ще отидем.

Знам, знам. Аз не съм наред, а вие си продължавате със слепотата. Те фактите валят от всички посоки и от много години, а вие ако въобще нещо едвам усещате е тук покрай мен и отскоро. Задръстванията по пътищата с които ни надуха ушите всъщност е пак за лукса на софиянци. Тапи се образували в петък в посока Пловдив и в неделя вечер в посока София. И най-малоумния може да се сети жителите на кой град в петък напускат София и са в посока Пловдив, а в неделя се прибират в София. За останалите няма тапи. Така че не виждам никакъв проблем. Да се трепят там по магистралите мръсните софиянци. За останалите не е проблем. Проблем е за крадците. Ако пък ще гледаме социално на нещата и пътната мрежа в страната да вземат да спрат със закриванията на жп линии, единствения транспорт за пенсионери, ученици и бедни. От какъв зор ще оправяме автомобилната пътна мрежа, където са фирмаджии, монополисти, софиянци, все хора и с пари и нечестно спечелили ги?
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Delija » 06 сеп 2013, 17:08

Бедна ти е фантазията и колко много софиянци също не са ходили на море, ама си лялякаш наизустените глупости. Аз, между другото, също не съм бил на море. Нито тази година, нито миналата, нито по-миналата .... нищо, че съм монополист, мафиот и незаконно забогатял, абе с една дума - софиянец (демек крадец).

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот 8 » 08 сеп 2013, 21:14

:qipag:

Сега по същество. Те и не всички американци цоцат ресурсите на останалия свят, но това не променя истината, че това са мръсни империалисти. Не можем заради невземащите американци да изчистим онези които вземат и да ги обявим за неамериканци. Американци са си (=софиянци са си в другия случай).

ПП. Дори и така обаче пак и най-бедния американец (респективно софиянец) взема нещичко от цялото грабителство колкото и да е минимално. В случая на американеца клошаря примерно яде от Макдоналдс така наречената храна-боклук, но все пак е по-различно от да бъркаш в кофите за коричка мухлясал хляб както е в случая на българския клошар. В случая на софиянеца може и да не ходи на море като теб (както и американския клошар не се вози в лимузина), но остатъчни неща от кражбите има и за него. Това че си в града на крадците води до по-добри трохи от живота за теб отколкото за бедния в друг български град (така както има разлика между американския и българския клошар). Да кажем в твоя случай вечер излизаш на по една биричка, евтина радост като за беден, но в друг случай в друг град и това го няма..................демек ти си оставаш софиянец (монополист, мафиот, незаконно забогатял, крадец) :qipae:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Мичо » 08 сеп 2013, 22:03

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: #-o :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Delija » 09 сеп 2013, 14:47

Ужас .....

#-o :qipag: #-o :qipag:
:qipbu: :qipbj: :qipbu: :qipbj:

п.п.: Осмак, а как ще коментираш факта, че много от заможните "софиянци" всъщност са ...... провинциалисти ?? :roll: :roll: Провинциалисти, дошли в София и натрупали пара. Аз също мога да се оплача как те са се натресли в града ми и, вместо аз да богатея, те богатеят на мой гръб. Но накрая идваш ти и ми казваш, че аз съм мафиот и грабител. :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот 8 » 09 сеп 2013, 20:13

Има два варианта.

Първият е, че болшинството не са такива. Бедни роби, които блъскат за една средна заплата при умопомрачителни условия. В смисъл 2/3 от нея дават за наем, а оцеляват на хляб и евтини продукти и с малко помощ от родители от селата (било то зимнина или от време на време някой лев, но не си мисли за големи суми). Поне това виждам масово, а и изпитвам. Освен парите е едно блъскане при нечовешки условия. Примерно 12 часа, 6 дни. Не им завиждай. Пак ти казвам това са роби. Не го казвам обидно, а тъжно, но е факт. Гнусна картинка са. Пак казвам и аз съм в нея.

Разбира се има една друга част която дръпва, но нея я асимилирате и са на практика софиянци, а и те самите се броят за такива. Слави Трифонов не е учин долец или плевенчанин или като действия да отмъква натам активи. Действа си едно към едно като софиянец. С единствената разлика, че преди време не е бил такъв, което няма никакво значение за настоящето.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Vesela Taneva » 09 сеп 2013, 21:32

8 написа:
Разбира се има една друга част която дръпва, но нея я асимилирате и са на практика софиянци, а и те самите се броят за такива.

Който се е родил лук,не може да замирише на рози! :qipao:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот 8 » 09 сеп 2013, 22:20

Ами и на мен ми е смешно ама за такива се имат. Половината които казват, че са софиянци не са такива и им се чудя на акъла защо говорят глупости от които няма смисъл. С това за по-умни се имат и по-величествено ли трябва да ги възприемаме? Отдалеч си личи, че са от друг край. И какво от това? По моята логика такива са комплексари. Какво като и от село да си? Голям праз, такъв си какъвто си. Най-смешното е, че най-убедително твърдят, че са софиянци такива които не са. Аз такива глупости не правя. Варненец съм, а и съм наясно с техните отрицателни черти. Ама дори и да бях от някакво варненско или друго село същата работа. От какъв зор ще твърдя, че съм софиянец!? То дори не искам да бъда считан за такъв :qipag: камо ли да го твърдя.

Ама както и да е. Затварям си очите и се правя, че тук са два милиона и половина софиянци, а то всъщност са не повече от един милион.
Между другото чистокръвните софиянци не са лоши. Онези поне с 2-3 поколения в София, разбирай фамилията им да е тук някъде от 20-30-те години, когато София не е била това чудовище и мутант. Със старите корени софиянци. Не притока, който идва от страната по соца и още повече при демокрацията.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот Delija » 09 сеп 2013, 22:34

8 написа:Разбира се има една друга част която дръпва, но нея я асимилирате и са на практика софиянци, а и те самите се броят за такива. Слави Трифонов не е учин долец или плевенчанин или като действия да отмъква натам активи. Действа си едно към едно като софиянец. С единствената разлика, че преди време не е бил такъв, което няма никакво значение за настоящето.


:qipag: :qipag: :qipag:

Значи Слави е ....... софиянец. :qipag: :qipag: :qipag:

Демек всеки, който забогатее в София, дори и провинциалист да е, се брои за крадлив софиянец. :qipag: :qipag:

Аджеба, ти като взимаш софийска заплата, не си ли и ти крадлив софиянец вече ?? :roll: :roll: Или само за Слави-тата важи това ?! :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот 8 » 09 сеп 2013, 22:39

И за мен важи. Аз вземам това което няма да вземе за същото друг в страната.

Обаче крайния резултат не е щастлив за мен. Има много рекет по пътя към вземането. Например заделям огромна част за наем, а този рекет си го плащам чинно на софиянци.
Нямам избора да върша същото на родното си място и без наем. Софиянци са опоскали всичко де що има. България е окрадена ако не си разбрал. Обаче на фона на цялата трагедия тук не е никак лошо. Няма над 50% безработица или 200-300 лева заплати. А то ако едното е така, а другото иначе и най-глупавия може да направи връзката. София не е някакъв анклав независимо съществуващ от останалата България и да няма нищо общо с нея.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: КАКВО НОВО В ПАРЛАМЕНТА!

Мнениеот 8 » 09 сеп 2013, 22:45

Демек всеки, който забогатее в София, дори и провинциалист да е, се брои за крадлив софиянец.

А за какъв да го броя? Той да не е Гришата открил различни бизнеси в други части на България и тамошното население (което е ангажирано в тях) да бере плодовете на тези активи?

Ти за какъв броиш Мърдок? За австралиец или за американец? Независимо, че чисто формално има и активи в Австралия неговата империя отдавна е мултинационална и като такава работи най-вече в полза на щатите.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron