Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 13 окт 2014, 10:37

Vesela Taneva написа: Защо само при нас системата не работи както трябва?


Отговорът е във въпроса - заради НАС. :qipad:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 13 окт 2014, 10:49

Al написа:Отговорът е във въпроса - заради НАС. :qipad:

Какво точно не ни е наред, че ми стана интересно? :roll:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 13 окт 2014, 10:56

Ми... нищо. :qipbk:

Мислим се за най-умните, красивите, добрите и т.н., а сме народ от дребни тарикати. Гледаме да се спасяваме поединично и ни дреме за останалите. С най-големите претенции сме, ама идея нямам на какво отгоре. Почти никой не си върши работата професионално. Във всяка сфера ежедневно се сблъскваш с абсурди. И винаги друг ни е виновен. :idea:

Конкретно в тая тема, смЕтам знаеш кой ни е виновен. :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 13 окт 2014, 11:14

За мен жалкото е, че кадърни хора, честни хора, хора с възпитание - а не е като да няма такива - не могат да вземат връх в тая държава и оставят войнстващата простотия да им скача по главите.

Конкретно в тая тема, смЕтам, сещаш се какво имам предвид. :qipag:

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 13 окт 2014, 11:16

emevev написа:
Сега остана и аз да започна да пускам статии от socbg.com



Това наистина трябва да се види, пък и съмишленици ще намериш :qipag: :qipag:





В статията звучат зловещо някакви отвратителни и гигантски заеми от по 300млн, сякаш само за тази година не търсим толкова актуализиране на бюджета само за НЗОК!!?!! :D :D :D




Нещо май не се внимавал в прочита ,пробвай още веднъж. Тук не става въпрос за заеми ,а за взимания от валутния резерв
Не си прави труда да ми отговаряш,не смятам да я следя темата.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 13 окт 2014, 11:26

Жалко, появи се осмака, пардон, "войнстващата простотия, която ви скача на главите" в тази тема, каза че царя е гол, тоест че България изчезва, а не просперира и развали хубавия ви разговор. Да взема да се оттегля и да си продължите лаф моабета за рахатлъка, който ни е обхванал и най-вече РБ разбраха ли се с Бойко, за да продължат хубавото дело от последните 25 години, още по-ударно и към нови висоти.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот drvasko98 » 13 окт 2014, 13:56

emevev написа:

Ще започна по-отдалеч: според теб, кое е най-важното нещо, което трябва да се случи в която и да е държава, в какъвто и строй да функционира тя, за да бъде богата?!


Да се работи

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 13 окт 2014, 15:17

Какво значи да се работи? Кой да работи? Мислиш, че не се работи ли???
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 13 окт 2014, 15:32

Ми виж се себе си... Пишеш във форума в работно време... :qipag: :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Мичо » 13 окт 2014, 15:57

Предлагам да пуснем донос тук.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 94&fref=nf

:qipbv: :qipal:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 13 окт 2014, 16:00

:lol: :lol: :lol:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 13 окт 2014, 16:08

Ама аз ли да работя? А? :lol: :lol: :lol: :lol:
Аз съм докаран до това положение, защото хората, които работят и се очаква да ми бъдат клиенти, не получават това, което им се полага...

Аз съм работил в завод 8 години. Първо в държавен. Работил съм на смени и съм произвеждал нещо. То се е продавало в чужбина. Работеше се по поръчка - не по системата "Залудо работи". В един момент спряха да плащат редовно - нещо като в ЦСКА.. "Вие играйте, пари ще има"... после дойде ликвидацията - предприятие с оборудване и работещо... Отидох в друго такова. Работа - много, парите - добри + възможност за ЧП... Голямата инфлация я преживях без да гладувам. Да, ама дойде приватизацията. Едни ченгета са гласиха, точиха, обаче Ковачки ги надцака... А той как плаща... Работим. Назначават се още хора. Работа много и все с френски, германски и английски фирми, та даже и с едни американци... Пак по поръчка и с бърза реализация... Работи се извънредно и сроковете се спазват. Обаче гадта не плаща... хвърля някакви смешни аванси веднъж на два месеца и положението е трагедия... Веднъж пита какъв е проблемът и като му казваме, че сме без пари, отговаря, да не сме ги харчили "по кръчми и по курви"... Повечето от хората с опит си бихме камшика оттам. Аз се върнах в първи клас и станах часовникар - все пак, за това съм учил.... Някои предприятия още се държат, други фалираха... Но не е, защото хората не искат да работят...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 13 окт 2014, 16:12

Мичо написа:Предлагам да пуснем донос тук.

:qipbv: :qipal:

Аз предлагам да си донесете часовниците за смяна на батерия.. И, ако за часовник от 40лв., 6лв. за батерия ви се виждат много, не си носете часовници, които са ви подарък. Категорично отказвам да им сменям батериите безплатно... :qipag: :qipad: :qipad:
ИзображениеИзображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот drvasko98 » 13 окт 2014, 16:21

Stinkata написа:Какво значи да се работи? Кой да работи? Мислиш, че не се работи ли???


Да, мисля. Иначе си куупвам батерия за 3 лева и държи около 1,5 години. Ама някой ден ще мина да те видя. Ще бъдеш в неизгдна позиция, понеже те познавам, а ти мен не. Макар че като те гледам май трудно би изпаднал в неигодна пазиция :qipap:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 13 окт 2014, 16:34

Ами светни Веско за батериите, стига е ревал... Пък бих те посъветвал да се обадиш и да минеш в изгодна позиция, вместо само да ме гледаш... За гледане съм си сложил снимка... :lol: :lol: :lol:
Относно работенето, виж следващото ми мнение...
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта

cron