КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Потребителски аватар
acf
Мнения: 44
Регистриран на: 22 юни 2006, 18:20
Местоположение: sofia

Мнениеот acf » 23 юни 2006, 19:16

ako tursite naistina zavladqva6ta kniga pro4etete 'Koleloto na vremeto'!!!! neveroqtna e...do sega sa izlqzli 12 knigi i vsi4kite sum gi 4ela po 3-4 puti...i s ogromno neturpenie 4akam sledva6tata!!! :lol:
viola nel cuore,gigliato nell'anima,fiorentina per sempre!!!

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Мнениеот skorpinoks » 24 юни 2006, 10:13

acf написа:ako tursite naistina zavladqva6ta kniga pro4etete 'Koleloto na vremeto'!!!! neveroqtna e...do sega sa izlqzli 12 knigi i vsi4kite sum gi 4ela po 3-4 puti...i s ogromno neturpenie 4akam sledva6tata!!! :lol:

ЕДИН МОЙ КОЛЕГА НАСКОРО ИЗДАДЕ ВТОРАТА СИ КНИГА ------------
ИСТОРИЯ НА ВРЕМЕТО... :wink:
ЦСКА

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 24 юни 2006, 13:17

А ТИ КОГА ЩЕ ИЗДАДЕШ НЕЩО :?:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Мнениеот skorpinoks » 24 юни 2006, 13:26

otto написа:А ТИ КОГА ЩЕ ИЗДАДЕШ НЕЩО :?:

КАТО ИЗКЛАСЯ 6-ТИ КЛАС (ВТОРИЯТ СРОК )
ЦСКА

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 24 юни 2006, 13:31

Wallace написа:Чета си аз Пари Хотър, пардон Хари Потър - много ме отпуска... Обичам приказките.... :wink:


И аз. :oops: :oops: :oops: Сега чакам с нетърпение последната част да видим дали накрая авторката няма да убие Хари. :roll: :twisted:
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 24 юни 2006, 14:07

kuniochi написа:
Wallace написа:Чета си аз Пари Хотър, пардон Хари Потър - много ме отпуска... Обичам приказките.... :wink:


И аз. :oops: :oops: :oops: Сега чакам с нетърпение последната част да видим дали накрая авторката няма да убие Хари. :roll: :twisted:


Ти добре ли си, Вени!?!?! Нали после на кака Джоан ще й направят ритуално убийство...Така де, нищо лошо не е направила жената...
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
Cavalera
Мнения: 1378
Регистриран на: 26 мар 2006, 15:26
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Cavalera » 24 юни 2006, 14:17

Четете ТЕРИ ПРАТЧЕТ!!!! По-весело фентъзи от Света на диска няма :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 24 юни 2006, 14:22

Бай Иван написа:
kuniochi написа:
Wallace написа:Чета си аз Пари Хотър, пардон Хари Потър - много ме отпуска... Обичам приказките.... :wink:


И аз. :oops: :oops: :oops: Сега чакам с нетърпение последната част да видим дали накрая авторката няма да убие Хари. :roll: :twisted:


Ти добре ли си, Вени!?!?! Нали после на кака Джоан ще й направят ритуално убийство...Така де, нищо лошо не е направила жената...


Ами много е вероятно.....съвсем сериозно. :wink: Обмисля се като вариант за да не я тормозят с продължения.."Хари Потър в университета" и т.н. Пък и за да унищожи злото трябва жертва. Най-вероятно ще бъде горкичкия Хари! :roll: :cry:
Don't play games with a girl that can play better...

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 юни 2006, 16:38

Не знам ама все си мисля, че Хари Потър трябва да е един от любимите герои на Вальо Грънчаров. :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Мнениеот skorpinoks » 24 юни 2006, 16:43

Mike Bibby написа:Не знам ама все си мисля, че Хари Потър трябва да е един от любимите герои на Вальо Грънчаров. :lol: :lol: :lol:

твърде е вероятно :wink: макар че и аз се бръкнах 25 лв за книгата :oops:
ЦСКА

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 26 юни 2006, 14:42

Cavalera написа:Четете ТЕРИ ПРАТЧЕТ!!!! По-весело фентъзи от Света на диска няма :lol: :lol: :lol:

няма такива неща вярно е...
Четете и Уудхаус, тогава ще разберете героите му колко много приличат на Питър Крауч или Гари Невил... :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 10 юли 2006, 18:17

ЧЕТЕНЕТО КАТО ОПИЯНЯВАЩО УДОВОЛСТВИЕ


Скъпи ученици, зная, че нямате много време за четене на книги. Сигурно си мислите, че това е скучно и самотно занимание за разлика от дискотеката. Докато чете, на човек не може да му се случи нищо интересно. Никой няма да ви застреля, защото сте харесали книгата, която той харесва. Не съм чувал и да стават масови сбивания за това, че някои предпочитат Елиът, а други не го понасят. Няма да чуете поздрав за момчето от трета маса (в читалнята) и неговата дама с нашумелия монолог на Разколников от хита на Достоевски "Престъпление и наказание".
Но ако си представите четенето като опияняващо удоволствие, всичко става съвсем друго. В бара може да си поръчате 100 страници Джойс и 25 страници Кафка (все пак той е по-силен). Да не говорим за Хемингуей и Фитцджералд, от които се поръчват направо цели глави. Всеки си поръчва любимия автор. Барманът също от време на време прочита по някоя страница. И тъкмо сте свършили парите, но ви се чете още, и се появява някой непознат благодетел и казва: "Дай на всички по 50 страници от Селинджър. Днес аз черпя. Имам повод." А какъв е поводът? Човекът с широките пръсти е спечелил на лотария събраните съчинения на Дикенс с оригинални илюстрации. Всички са усмихнати и радостни. Двамата старци в ъгъла се смеят шумно. Ами разбира се - и двамата четат Швейк. Богатият господин вляво от бара чете Шекспир и си разрежда с литературен анализ. Но това са луксове, които не всеки може да си позволи. Най-зле са скитниците без пукната пара, които могат да разчитат само на някой безплатно подхвърлен том от Маркс или Ленин - все неща неприятни за четене и неводещи до опиянение. Не дай си боже да прочетат стихотворение за партията от български автор. Тогава токсикологията не им мърда.
Но да се върнем в бара и да видим какво става там. Някои вече са чели прекалено много. Ето, високият младеж в ъгъла плаче и крещи, че животът е безсмислен и му се повдига от толкова много Камю. А седналата до него хубава блондинка, явно прекалила с Мопасан, го гледа влажно и се опитва да го целуне. Възрастният мъж зад тях, очевидно закоравял читател, смесва Толстой с Набоков, за да понесе по-лесно "Ана Каренина". По-нататък е тоалетната. Старицата, която събира таксата, естествено чете вестник. Самата тоалетна е заета. Там пристрастените четат Буковски и Керуак, след което излизат с променени зеници. Сред читателите има, разбира се, и такива, които нищо не разбират от литература и спокойно може да им пробутат списание "Наш дом" вместо Балзак или "Ръководство по охрана на труда" вместо "Жерминал" на Зола. Те, разбира се, и разводнен текст няма да усетят и с часове могат да четат "Отнесени от вихъра", мислейки я за "Кама сутра". Всички други нещастници, които нямат пари за четене, пишат в близкото бинго цифри или решават кръстословици. Разбира се, и с четенето не бива да се прекалява, защото може да ви се увеличи мозъкът и тогава няма спасение. Сутрин, докато не прочетете едно малко хайку, ръцете ви ще треперят и светът ще ви изглежда чужд и враждебен. И така докато върнете прочетените книги и съберете пари за нова. Ако нямате пари за цяла книга, едно литературно списание също върши работа. Вземете ли заем, може дори да купите нещо от Нобелов лауреат. Но да не мечтаем. При тези цени на книгите единственото, което остава, е да си изрязвате стари вестници, докато получите домашно четиво. И тук се крият опасности - лошите текстове с много курсив водят до ослепяване.
Отказването от четене е много трудно, почти невъзможно. Но все пак можете да опитате като от силни минете на слаби текстове и накрая на напълно безвредни вестници, партийни програми и предизборни обещания. Така ще стигнете до отвращение от четенето.


ЛЮДМИЛ СТАНЕВ
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
Lu-Tze
Мнения: 32
Регистриран на: 04 окт 2006, 12:49
Местоположение: Манастирът Ой-Донг
Контакти:

Мнениеот Lu-Tze » 04 окт 2006, 15:25

Cavalera написа:Четете ТЕРИ ПРАТЧЕТ!!!! По-весело фентъзи от Света на диска няма :lol: :lol: :lol:



Изображение 8)
Това е истината!!!
Rule One is "Do not act incautiously when confronting little bald wrinkly smiling men"!
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 04 окт 2006, 16:20

За 14-годишните - със сигурност. :lol:

Потребителски аватар
Cavalera
Мнения: 1378
Регистриран на: 26 мар 2006, 15:26
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Cavalera » 04 окт 2006, 16:38

:lol: :lol: :lol:
Колко негови книги си чел?
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта

cron