От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
STJ
Мнения: 370
Регистриран на: 30 дек 2006, 23:45

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот STJ » 20 фев 2013, 19:04

rafaelis написа:Хората излязоха не защото искат БСП ДПС, а защото НЕ МОГАТ повече да живеят така. Това е точно геноцид.

..съгласен с това...но каква е алтернативата..
...За жалост единствените резултати от "протеста" ще е да се срамим пред Европа... :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 20 фев 2013, 19:07

rafaelis написа:
Хората излязоха не защото искат БСП ДПС,

Рафаелис,точно това ще стане.Чисто икономически протест го режисираха в политически!
Срещнах преди малко един стар бесепар дето по тяхното време ходеше да събира клоните по улицата след като окастрят дърветата за през зимата и ми вика:"Идем,идем!"
Онова недоразумение Сашо Диков поканил някакъв да се изказва от Лондон по телефона.Лафът му беше да сме вземели заем от 7,8 милиарда с много изгодни условия и така ще ...цъфнат налъмите.Дянков такъв ,онакъв ,но ни пазеше от нов заем.Ако има някой ,който е икономист може да каже защо не е добре .
Наистина има хора,които са зле,това никой не може да го отрече.Не виждам обаче как ще се оправим с тези ,които се гласят да идват.Хеле пък с Волен! :shock:
Последна промяна от Vesela Taneva на 20 фев 2013, 23:06, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот rafaelis » 20 фев 2013, 19:21

STJ написа:
rafaelis написа:Хората излязоха не защото искат БСП ДПС, а защото НЕ МОГАТ повече да живеят така. Това е точно геноцид.

..съгласен с това...но каква е алтернативата..
...За жалост единствените резултати от "протеста" ще е да се срамим пред Европа... :qipaq:


Алтернативата не е хич добра и Весето я е написала - "идем, идем". Просто положението в един момент явно ескалира така, че хората не можеха нито да гледат дали се срамят пред Европата, нито кой ще дойде след това. Пропадането беше на талази и явно тези сметки бяха последната вълнА, която ги удави. Не смятам, че масата хора излезе да обслужва нечии интереси, просто им трябваше искрица някой да ги подпали. Кой, как и защо тепърва ще видим.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 20 фев 2013, 19:46

Мисля,че кой как и защо е ясно за всички.Тези дет"идват"два пъти ни докараха до такава мизерия ,че не е истина ,а третия път бяхме единствената държава освен Румъния със спрени европари.Невероятен цинизъм е да се правят на спасители,сега очаквам онзи дето няма и ден трудов стаж да се покаже на телевизора и да застане зад народа! #-o Хората излязоха с основание ,но ще се окажат употребени

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 20 фев 2013, 19:50

По ТВ7 .... лумпените .... с маски, качулки .... упорито си крият лицата. Защо ли ??! Елементарно .... защото са там не за да протестират, а за да създават безредици. Платените боклуци и курви на БСП и ДПС.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот vill_1 » 20 фев 2013, 19:56

Delija написа:По ТВ7 .... лумпените .... с маски, качулки .... упорито си крият лицата. Защо ли ??! Елементарно .... защото са там не за да протестират, а за да създават безредици. Платените боклуци и курви на БСП и ДПС.


Защото са болни от грип!
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 20 фев 2013, 20:04

За всичките години демокрация няма едно единствено правителство дето да е изкарало втори мандат. Задайте си въпроса защо...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот vill_1 » 20 фев 2013, 20:07

Задавам въпроса,защо Герб се изложи 4 месеца преди изборите.Дали всичко,както можа,открадна или просто не ставаха за нищо още,когато дойдоха на власт преди 3,5г.Дошли,с гласовете на всички заблудени,гласували за тях.Видяхте ли сега,колко сте прости? :qipbl: :qipbl: :qipbl:
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 20 фев 2013, 21:02

8 написа:...


Веско, не смятам, че си тъп - много хубаво е даже, че имаш собствено мнение (това е важно)

Смятам обаче, че си в това състояние, в което обвиняваш мен: прекалено много си вярваш и за момент не ти хрумва, че може и да грешиш... ;)

Хубаво ни обясняваш, че в София има повече пари, отколкото извън София (виж колко дълъг пост си написал само), ама.... аз това не съм го оспорвал :shock: Оспорих, че софиянци за виновни за това положение (както и че сме щяли да сме крайно обидени и да се молим на други, ако ни връхлети природна стихия) :D

За пътуващите по мачове в чужбина: една от причините може и да са парите, ама не ти ли хрумва, че аз (например) не бих отишъл на мач на Левски в Испания, ако нямаше летище в София ;) (ако трябваше да взема рейс, влак и такси, за да стигна до летището във Варна, за да замина за Испания, то нямаше да го направя, заради един мач) ;) До Виена (и по-близо) мога да си пътувам и с колата... от Варна е по-далечко (респ. по-скъпо) ;)

За 30-те хиляди протестиращи във Варна и 20-те хиляди в София: има далеч по-бедни градове от Варна - там колко бяха излязли?!? :shock:

Пак само предполагаш мои мнения, които си ги оборваш :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 20 фев 2013, 22:01

emevev написа:(а не да си гласуваме сами за частни монополисти, понеже разчитаме това да сме самите ние, пък като установим, че не е готино, да псуваме съдбата, държавата и всички останали...) ;)

9 ноември 2012г. (стр.22 от настоящата тема)
emevev написа:ДКЕВР ми е най-яркият пример (ама далеч не е единствен): би ли се замислил как комисия от 7 души (+ един вътрешен одитор, един финансов контрольор и останалото (до общо 128 души) "специализирана администрация" - но самата комисия, която заседава, си е точно от 7 члена) контролират всички фирми в страната в секторите: "Електроенергетика", "Топлоенергетика", "Природен газ" и "ВиК" ?!? :shock:
тия хора не са достатъчни да контролират само една фирма от гореизброените сектори, понеже съвсем спокойно могат да бъдат зачислени на щат с по 50 000лв заплати (или пък (ако повече те кефи): 128-те с по 5 000лв), без да ги усетят и на "кътния си зъб"... ;)

15 ноемрви 2012г. (стр.26 от настоящата тема)


:D :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 21 фев 2013, 22:56

Vesela Taneva написа:Ако има някой ,който е икономист може да каже защо не е добре .


С две думи е няма пари. Ако вземахме и минималните европейски заплати от около 1500 лева никой нямаше да протестира при сметка от 200 лева ток. Това е ядрото на проблема. Другото са периферни пластове около него, които ако обелваш в крайна сметка стигаш до ядрото. В това число периферия са енергодружествата (сякаш няма други монополи), политици и т.н. Разбира се действия и бездействия на едни или други водят до основния проблем. Замисли се обаче, сметките ни реално не са големи. Някакви си 100 евро. Проблемът е, че заплатите ни не са няколко хиляди евро. Българинът както винаги не отчита същината (ядрото). Ето ти пример:

Преди години хората бяха единодушни, че искат да влезем в ЕС (лошо няма). Масата обаче е глупава. Тя де факто иска европейския начин на живот, щото ако иска ЕС ето сега сме в него.....ама нещо са недоволни тези дни и са по улиците. Значи (анализатор като мен напипва същината) правилното е било "искаме да живеем като тях", което не означава непременно ЕС. Ако тук получаваха тогава 5 000 германски марки заплати предполагам щеше да им е все тая дали са или не са в ЕС. Обаче така изразено глупаво мнението води до беди. Политиците си свършиха работата, направиха това което искаме, да сме в ЕС. Това че тук ни крадат и сме бедни няма значение.
По-кратко нещата се филтрират с контролен въпрос. Аз тогава се попитах "добре де, но ако не изпълнят искането на народа и не сме в ЕС, а примерно като Швейцария (страна не член на ЕС) дали ще последват протести?". Не. Значи реално хората искат не това което с думи искат.

Такъв съм и в секса. Напипвам същината и лесно падате в примката :qipad: С едно уточнение. Жените изначално по природа са като масата. Говорят неправилно, завоалирано, не знаят какво искат. Това също се филтрира и се отговаря завоалирано (женския мозък не възприема точността, тя е за мъже) и въобще тази игра се води завоалирано. В крайна сметка се изчукваме, което също не е много ясно дали е трябвало да стане (о трябва и още как ама няма да ти го кажа).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 21 фев 2013, 23:52

Аз обаче обичам и възприемам точността! :qipag: Нямах предвид това ,че нашите доходи са ниски ,а желанието на някои спецова да се вземе огромен заем при "най-добри условия".Първо това е заробващо, защото ние не сме погасили стари задължения от колосални суми,второ за какви най-добри условия може да става дума днес във време на такава криза.Ако дойдат отявлено некъдърните бесепари, ще вземат заем от няколко милиарда ,ще започнат да правят някакви "социални "плащания и толкова.Като изпапаме парите от заема ,па същото!
Мястото ни е в ЕС и никой не може да ме убеди в обратното.Не сме готови за там ,хората ни приеха с огромни резерви и към съдебната ни система и с корупцията ни и с...потурите и цървулите!Няма да сме готови и след много години ,но друг път за нас няма.
Какво се получи от цялата дандания от последните дни?Хората излязоха за чисто битов и финансов проблем и се стигна до още по-голям батак.Появиха се такива откачалки ,че...Вместо прагматизъм ,призиви за ВНС,конституция ,участие на народа във властта.Глупости на търкалета!
На всичкото отгоре за да се намали цената на тока ,трябва да се развалят приватизационните сделки ,а това означава да плащаме огромни неустойки

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 22 фев 2013, 00:56

Хората, Весе, искат да ни дават заеми ;) Затова са ни взели - не е заради потурите и цървулите :D

Хората си набутват (дори) държавните предприятия у нас, подписвайки "странни" договори, чрез които си правят, каквото им хрумне след одобрение на 7-членна комисия и не можем да ги изгоним, понеже бихме им дължали неустойки... ;)

Хорта дават субсидии по 90 евро на декар, ама за техните земеделци, за нашите - по 10 евро

Хората могат да ти пращат проверки по всяко време и във всяка ферма, ние техни ферми не можем да проверяваме (а си плащаме ежегодни вноски, точно като тях, определени от тях и ползваме субсидии от едно и също място)

Хората нямат лимит на производство, ама нашите попълват всяка година декларации за квоти...

Общо взето: хората милеят за народа, ама за техните народи - не за нашия... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 22 фев 2013, 01:27

emevev написа:
Общо взето: хората милеят за народа, ама за техните народи - не за нашия... ;)


Ти милееш ли за френския народ (примерно) ?? Отговорът е не, нали ??! Е, тогава с какво право очакваш и французинът да милее за теб ?!?! :qipag: :qipag: Не сме ли малко нагли ?!

В учебниците ни по история възвеличаваме Златния век на Симеон .... ама тоя Златен век е бил постигнат на гърба на други народи, чиито хора са били убивани, за да им вземем земите, а живите са били облагани с тежки данъци от Симеон .... това никъде го няма в учебниците, учим само как ние сме били добре тогава, останалите кучета ги яли. Е, сега нас да ни ядат кучетата, ще траем, понеже сме същите. Просто този път сме от ебаната страна. :D :D

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 22 фев 2013, 01:59

Веси, ако говориш за облигационния заем, взет, за да се попълни валутния резерв, който пък беше разбутан с около 1 милиард, за да се плати на селскостопанските работници сега, а не както каза Дянков от април нататък........то аз нямам мнение.
От една страна надвисва виденовата зима и ако някой пожелае лесно може да срути борда, а ей богу не ми се работи за месечна заплата от 3-4 долара около половин година (аз и останалото население), тоест безвъзмездно финансирайки дупката. От друга страна обаче под напрежение е поставен основен фундамент в икономиката по моите разбирания и не бих се заиграл с това. Как да ти го опиша? Представи си, че имаш роднина на смъртно легло. Имаш следния избор-или го оставяш и си заминава или има начин да заемеш пари, които ще ти стигнат да го оправиш, но не можеш да ги върнеш цял живот и поставяш останалите околни роднини като роби. Ти си на ход, остави смъртта или зароби всички.........не мисля, че има решение като си избий от главата номера (който би направила при такава ситуация) да заемеш парите "пък после все нещо ще измислим". Представи си, че заема е 1 милиард (не милион), тоест няма как да го "измислете" връщането.

По отношение на Дянков бъркаш. Това е уравнение, а не един множител както разсъждаваш ти. Бил държал стегнато, ОК....ама не е ОК. Има приходна и разходна част. Това, че до дупка отказваш да трупаш заеми е добре, но не достатъчно. Освен това всеки, дори и клошаря от улицата, може да го направи. Просто казвам НЕ на всеки неправилен разход. Да ама благоденствието ни, съответно виртуозността на фин.министър, зависи от приходната минус разходната част. Нямам много файда от човек правещ ниски разходи от 10 лева, но носещ приходи от 5 лева. По-голяма файда имам от разсипник харчещ 70, но носещ приходи 80. Всъщност аз нямам изявено предпочитание към това кой най-много носи или кой най-малко харчи. Имам афинитет към този който прави най-голямата положителна разлика от приходи минус разходи. Това на Дянков с железните ниски разходи и баба го може. Просто не правя такива и готово, а за другото не мисля. То може и да няма заеми ама е глад и мизерия. При направени заеми (стила на социалистите) пък е същото, но в бъдеще време. Мен ме интересува да го направи някой с максимални приходи и минимални разходи нещата. Тогава икономиката ВЪРВИ. В случая на ГЕРБ въобще не върви, а слаба утеха е, че не трупаме и дори връщаме заеми (тоест не задлъжняваме, но си оставаме мизерници).

По отношение на същината (ядрото). Хората искат всички политици от последните 23 години да се махнат, а протестират срещу Бойко само защото е актуалния премиер, тоест протестират срещу този който в момента представлява властта.........но става същото като с горния ми пример с ЕС. Неправилно формулирана цел. Бойко се покриха и пазят мълчание, а БСП, ДПС, СДС, всички останали излизат като някакви освободители. Чакай малко бе! Аз не съм и за тях. Нито ми трябват червените орионци, нито сините олимпийци. Да не говорим за ДПС за които вече все по-ясно стана ясно защо е бил онзи цирк преди месец в НДК. Ми за привличане на вниманието, защото е било нужно, приближавала е кризата от февруари. Хората са си направили сметката как да излязат като някакви народни будители.
Ако посланието по-правилно беше предадено, че всъщност онези на улицата до гуша им е дошло от всички политици, то цялата опозиция е в същото положение като на Бойко, НЕЖЕЛАНА. Тогава трябва и тя като него да се покрие, защото масите и срещу нея се бунтуват, а те излезли и се перчат. Все едно Бойко да излезе в този момент и да се гордее какви магистрали строи. Напротив и те като него (при подаването на оставка на кабинета) трябва да подават молби за напускане на парламента и да се покриват, а не да наглеят.

Правилното е народа като бушува по улиците да зове някакви страшни закани и смъртни заплахи към парламента и всичките му представители. Така както Бойко ако излезе пред тях ще породи гнева им, така трябва да е и за всички останали партии. На мен не ми е дошло до гуша просто от Бойко, а от всички политици.

Последно, народа (масата) е проста. Беше изманипулирана сега, месеци преди изборите. Бойко отдавна трябваше да си ходи, но това стана, когато се задвижиха някакви игри, а не както си мисли народа, че ги е притиснал. Забелязал съм, че стадото (народа) реагира когато го насочат, а не когато трябва. Например преди година и половина някой реши да извлича дивиденти от етносите и станаха сблъсъците между българи и цигани. Тогава, когато някой реши. Всъщност същите проблеми и сега си ги има, но никой не тика народа в тази посока и той не се сеща да е на улиците с онези искания от тогава. Сега иска друго, това което днес някой иска да го оттиграе, разместване на картите преди изборите. Сега, не преди половина и година, когато пък не е искал. Народа прави това с което го зарибят, а не което е най-полезно и за него и когато е най-полезно.

Чакат ни сурови времена независимо, че сме абсолютни мърльовци в момента. Остава ми и другата прогноза. Някъде след 2050 година България вече има реална възможност да изчезне от картата просто понеже българите няма да са най-многобройния етнос на тази територия.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта

cron