УЧИЛИЩЕ

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 04 окт 2007, 00:36

стачката трябва да е всеобща (за всички, получаващи ниски заплати от бюджета) ;)

тогава хем исканията няма да са нереални (понеже иначе държавата влиза в хиперинфлация), хем правителството ще е под много по-сериозен натиск... ;)

само учителите не е нормално - ако те взимат по 600лв, а професорът в университета си остане на 400лв, шофьорите взимали по 800лв, а лекарите - 500... дрън-дрън безкрай... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 04 окт 2007, 00:38

me,
Смешни са, разбира се, вземат по средно 300 лв и то хора с над 10 год стаж в тази сфера, не искам да ги сравнявам с никои други, кой как се е уредил, но много по-неквалифицирани от тях получават 3 пъти повече.

Какво за забавачниците :roll: Много от тях не стачкуват, защото не могат да съберат 50+1% от работещите в заведението, тъй като обслужващия персонал там е колкото тях (нямам предвид излишен) и не може да съберат необходимия % за да се стачкува.
Разбирам какво искаш да кажеш, хората трябва да си гледат децата, докато има стачка и това пречи на тяхната работа, сватава един омагьосан кръг, от който няма измъкване. Дори и да ги подкрепуят родителите, в един момент ги хваща яд, че няма кой да се грижи за децата им...почасовото гледане на деца хич не е на сметка :wink:

Дано умните глави отгоре го измислят по-бързо, хич не си мисли, че на самите учители не им се работи и им се стои по митинги и протести.
Изображение

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 04 окт 2007, 00:51

emevev написа:стачката трябва да е всеобща (за всички, получаващи ниски заплати от бюджета) ;)

тогава хем исканията няма да са нереални (понеже иначе държавата влиза в хиперинфлация), хем правителството ще е под много по-сериозен натиск... ;)

само учителите не е нормално - ако те взимат по 600лв, а професорът в университета си остане на 400лв, шофьорите взимали по 800лв, а лекарите - 500... дрън-дрън безкрай... ;)

E това няма как да се случи заради въпросната хиперинфлация. Аз не вярвам някой, който има желание да се върнеме в години на моето безгрижно детство :D :D :D :D :D и предишното управление на БСП.


Иначе Аннси на там отиват нещата за учителите. До дупка ще се борят без да им пука за децата.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 04 окт 2007, 00:55

me написа: Иначе Аннси на там отиват нещата за учителите. До дупка ще се борят без да им пука за децата.

Не съм съгласна.

Васко, крайно време беше учителите да се вдигнат, така масово никога не са го правили и с това шокираха и министерството, и обществеността, пък и никой в началото май не е очаквал стачката да е толкова продължителна, но сега вече след ката са се хванали на хорото, отстъпки трудно ще има (за пример им са румънците, които са стачкували повече от месец и са успели).
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 04 окт 2007, 09:21

Така... Първо - за да е ясно - анкетата я пуснах аз, без да питам никой и без никой да ме съветва! Виждам гласува се... :wink:

Относно моето мнение - изцяло подкрепям написаното от момчил, пореди много, много причини.

1. Образованието трябва да е приоритет на всяка една модерна, развиваща се държава. Явно ние не сма такава. Никаква стратегия за образование няма в България, никакви визии и тем подобни. Куха система. дали ще се правят матури или не се мисли всяка година. Всяка година се променят тестове - за първокласници, за третокласници, за седмокласници и т.н. Всяка година се сменят условията. Що? Щото няма визия и акъл какво трябва да се прави. Вместо да се седне и да се реши нещо за бъдещите 10-15 г. и всяко правителство оттук насетне да следва начертания път. Не! Идва нов министър и си сменя нещата, както той смята за добре. Учениците и учителите да го духат. Всяка година играят по различна свирка.

2. Учителската професия е една от най-сложните и трудните изобщо. Аз лично се поставям на мястото на учителите, защото си представям само за миг какво е да се разправяш с 20 дебила, които си лепят сополите под чиновете и изобщо не им пука за какво им се говори в час. Има учители, които много си обичат дисциплините. Пример е един мой приятел Ванцата, които толкова много обича историята и Българската култура, че му е доста болно как на хлапетата хич не им пука. Ми, представете си да бях на негово място. Подготвям цел ден урок, за да разказвам на децата. Влизам в час и никаква заинтересованост. Говорят си плюят се и тем подобни. Е, как да не им издърпаш ушите. Ама като им издърпаш ушите, после ще те съдят и ще те пишат по вестниците. Стоиш и освен да пишеш двойки не ти остава нищо друго. Ама като пишеш двойки, всички те мразят. гадна и неблагодарна работа. И това всичкото само за 300 лв.??? :roll: :shock: :shock: :shock:

3. Една от най-добрите ми приятелки е детска учителка. Нина се казва. Стачкува, защото работи за 280 лв. В групата има едно дете с аутизъм и едно дете, което майка му го е хвърлила от 7 етаж. Лесно ли се работи с тези деца, като едното оня ден е избягало от часа й (онова, което майка му го е метнала), докато тя се е занимавала с другите 15. Какво й е било, докато го е търсила, само тя си знае. Тези деца хем трябва даполучат специализирана грижа, хем трябвада се интегрират в това шибано общество. Когато я попитах, няма ли някой психолог в училището или специалист за работа с такива деца, тя ми каза, че такъв не се полага за училището, защото бройката на такива проблемни деца е много малка. Демек - има някакъв минимум. Та питам аз каква й е мотивацията на тази жена и с какво настроение тя трябва да ходи да обучава тези хлапета. Само за 280 лв., които още преди даги е взела и ги е похарчила.

4. Колкото тъпо и банално да звучи, всеки е виждал някой свой преподавател, който ходи скъсан или с дрехи, които ги е носил преди 15 г.
Извинявам се, ама тези хора, колкото ида сме ги плюели, са ни дали някакво, па макар и минимално възпитание. Опитали са се да ни научат на нещо - къде успешно, къде не. И тези хора ходят по улиците без достойнство. Клошари! Ебем ти и държавата!

5. Аз съм назначен на постановление на МС №66 от преди три години. Затези три години съм на минимална работна заплата. А съм служител, който подпомага ръководните органи в тази абсурдна страна. Затези 3 години, г-дата от правителството не са ми вдигнали грам заплатата. Тук шефовете ми се чудят как изобщо съм се задържал и какво да направят, за да остана?
Напълно влизам в проблема на учителите, защото знам какво е да получаваш малка заплата. Демек да си плащам, за да ходя на работа - така излиза поне при мен... :(
Така че, сто процента ги разбирам тези хора и съм съгласен с техните искания!!!

А сегашното праввителство, ако си замине, ще направи услуга на всички ни! :x

П.П. Ники Василев на кафево! :twisted:

Потребителски аватар
ivelinaaaaa
Мнения: 237
Регистриран на: 05 авг 2006, 11:58

Мнениеот ivelinaaaaa » 04 окт 2007, 17:57

По принцип подкрепям учителите.
Тъкмо видях-утре Даниел Вълчев гостува на Слави-би било интерсно какво ще сподели...

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 06 окт 2007, 00:30

Гледах днешното издание на "Шоуто на Слави" с Даниел Вълчев и още повече се обеждавам, а и смятам, че човека е много точен и ги говори нещата така като ги мисли и се видя, че намери език със Слави и Росен и обясни своята позиция много правилно за мен лично и се забелязва, че колкото и да се иска на него като човек и като министър на образованието такова увеличение от 100 дори поетапно за 6 месеца явно не е по-силите на държавата.

В тая връзка, Ани ти сигурно водиш детето си, живо и здраво да е, при учители, които стачкуват :?:

едит: Отивам аз да си взема банички и докато станат продавачката си говореше с 2 учителки за стачката и вика 'вие стачкувате, а все с банички и хот-доги :lol: и кафете сте в ръка".
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 06 окт 2007, 00:32

Ей,ако ми се анулира годината,ще е баси ташака :?
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 окт 2007, 00:35

sasho_1989 написа:Ей,ако ми се анулира годината,ще е баси ташака :?

Няма да стане тая, Саше, споко! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 06 окт 2007, 00:38

sasho_1989 написа:Ей,ако ми се анулира годината,ще е баси ташака :?

Аз лично не вярвам. Системата е много сериозно направена, за да се анулира някоя година. Така губи главно висшето образование, тъй като няма да има прилив към тях и въобще ще стане супер лудница, която вече никой няма да му харесва. А, ако учителите са учители няма да го позволят, тъй като имат някаква съвест.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 06 окт 2007, 00:40

Да се надяваме...иначе ако отпаднат матурите ще съм повече от доволен :D

ме,всичко е възможно за съжаление...скоро идва 15-ият ден от стачните действия,което ще доведе до орязване на ваканциите...след това зане ли човек :roll:
Изображение

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 06 окт 2007, 00:42

sasho_1989 написа:Да се надяваме...иначе ако отпаднат матурите ще съм повече от доволен :D

ме,всичко е възможно за съжаление...скоро идва 15-ият ден от стачните действия,което ще доведе до орязване на ваканциите...след това зане ли човек :roll:

Мина "келепира" :lol: :lol: :lol: за учениците. ;)

едит: Интересно ми е кой какви са доводите на тия, където не подкрепят учителите.


едит2: Видях една интересна статия, която сега мисля да прочета.
http://zagrada.bg/show.php?storyid=383774
Последна промяна от me на 06 окт 2007, 00:45, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 окт 2007, 00:42

За матурите няма да я бъде работата, ще си ги държите, което е абсолютна гадост, защото за разлика от другаде, където оценката оттам може да ти важи и за влизане във ВУЗ, тук не е така. Пък и какво толкова се шашкате, все пак сте 12ти клас, а мислите ли за малките, които и след 4ти и сега след 5ти пак ще държат подобни изпити, просто ей така - за да се изпробва системата. :x
П.П. Министърът тази година се е олял от ваканции, тъй че и да се съкрати малко не е фатално, а и не забравяйте, че всъщност само 10 уч дни сте изгубили, а резерва е точно толкова :wink: . Т.е. ще се махнат дните предвидени за спортини празници и екскурзии.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 06 окт 2007, 00:47

Ани,в грешка си :wink: В момента се водят съдебни дела срещу матурите и скоро започва сериозна кампания сред учениците :!: Нищо не е сигурно още...

Иначе съм съгласен,че си е простотия отвсякъде :idea: Аз няма да се готвя за кандидат-студентските си изпити,а ще се занимавам с матури :shock: Няма как да стане просто :wink:

Иначе и ако учениците се вдигтнем на бунт ще стане пълна анархия в образователната ни система :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 окт 2007, 00:49

:lol: :lol: :lol: Само това остана и вие да се вдигнете. С/у кого да питам само?
:roll: За матурите след 12ти наистина не го знаех това.
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта

cron