УЧИЛИЩЕ

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 02 окт 2007, 11:55

Ще взема да се изкажа за учителите и техните протести.

Тия хора имам чувството, че само за парите си мислят начело с Янка Такева. Тази жена, която се изявява като лидер на учителите първо имаше ултра наглоста да каже, че който не протестира няма да има увеличение на заплатата. Преди 2 години искаше да става депутатка от квотата на НДСВ като най-нагло заяви, че в листите на партията иска да е на второ място - след Симеон, което значава 100% място, но не се стигна до това. Сега жертва интересите на учениците от 1 до 12 клас само и само да вземе прословутото 100%-во увеличение на заплатите. Това е така, тъй като много учители не я одобряват и тя да иска да и мислят доброто, но това няма как да стане. Като казвам, че жертва интересите на учениците се започва от първокласниците, които чакат да стант ученици, а тя сега ги праща по домовете им. И най-вече тези от 12 клас, които ще държат матурите. Тя направо образно им го вкара, тъй като те в момента едва ли мислят за въпросните матури, а й имам впечетление какво е нивото на знания в българските училища.

И стигам до най-важното - въпросните заплати. Не можеш, след като тези синдикати, които сега се надигат да искат увеличение за хората, които представляват и са участвали в подготвянето на бюджета за тази година да искат още пари 3 месеца преди края на годината. Ясно е, че всички искат "евро" заплати, но това не става изведнъж, а постепенно. От МОН им дават за начало 30% от началото на годината, тъй като явно сега нямали пари. Да взема и да се върна на "евро" заплатите. Като всеки иска трябва да почака, тъй като не можеш да харчиш повече отколкото взимаш/имаш. Това автоматично връща страната ни години назад и вместо да се развиваме ние циклиме като идиоти.

А учителите вместо да провалят годината на учениците да вземат да си се върнат в стаите,а не да се правят на интересни. А голямата излагация и жалко поведение е на хората от детски градини. Уж, мислят за дечицата, а сега ги заебаха, за да си вземат и те някакво увеличение на заплатите.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 02 окт 2007, 12:46

me, инфото нещо не ти е верно, 100% никой не ги е искал на куп, още от самото начало се говори за поетапно увеличение на заплатите до м. юни др година.

А и не си мисли, че целта на учителите е да провалят уч година на децата (самите те имат деца :!: ), крайно време беше в тая държава да се обърне внимание и да се помисли и за учителите.
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 02 окт 2007, 13:58

Аз съм потърпевш от цялата работа като 12-токласник, ама крайно време беше някой да се дигне като хората срещу тия тикви! :evil:
Изображение

Потребителски аватар
mandja
Мнения: 1437
Регистриран на: 02 май 2006, 14:22
Местоположение: Срещу сектор Г на ст.Георги Аспарухов

Мнениеот mandja » 02 окт 2007, 17:41

Изображение
Снимка на днешния протест...Да виждате някой познат? :lol: :lol: :lol:
Взимаха ми интервю и от няколко телевизии и се проявих като брутален профан. :lol: :lol:
Вдигни гард за своя град!

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 02 окт 2007, 17:45

КОй си ти :?: :roll: :?: :?: :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
mandja
Мнения: 1437
Регистриран на: 02 май 2006, 14:22
Местоположение: Срещу сектор Г на ст.Георги Аспарухов

Мнениеот mandja » 02 окт 2007, 17:47

Глупакът отляво.
Вдигни гард за своя град!

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 03 окт 2007, 16:18

Даже са те изкарали и "учен" ;) :lol: :lol: :lol:

http://standartnews.com/bg/leading_pic.php?d=2007-10-03
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 03 окт 2007, 17:58

Me , абсолютно не съм съгласен с теб.
И за пореден път се срамувам и разочаровам от българската общественост и реакциите. Вместо да ги подкрепим по хиляди причини, които в момента нямам време да изброявам ние пак се огледахме в заплатите им. И 100% да им ги увеличат си остават мизерни.
Аз не искам синовете ми да бъдат учени от смачкани хора с месечни приходи за половин ученически GSM. На какво достойнство, на какво самочувствие ще ги научат?
Плашат ни, че ще се преебе годината. Предпочитам една преебана година, отколкото оставащите години на обучение да задълбават малоумната образователна система. Аз уча сина си, че човек трябва да си отстоява правата и учителите са прави и трябва да бъдат подкрепени. Нещо го гледам неговия класен, че се мота около даскалото и не знам дали той лично стачкува, но ако не го прави ще преместя сина си в друг клас :idea:
Всеки казва, подкрепям ги, ама може и по дтруг начин. Няма друг начин. Много сме жалки. Подкрепяме ама ако не ни притесняват. Родители щяли да съдят учители за пропуснати ползи. Ми що не съдят министерството и правителството.
Лишени сме от елементарна социална и обществена култура, от дценности и правилна преценка на приоритетите, лесно манипулируеми и за това винаги ще го духаме и който и политик да дойде ше ни "ОПРАВЯ' :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 03 окт 2007, 19:24

Браво на учителите!Показаха на тоя задрямал и страхлив народец как се стачкува!При излишък в държавата от 2милиарда и двеста милиона лева да не увеличат заплатите на хората е скандал.Учител с 32 години стаж да взима 370 лева,а младите 280.Някой може ли да ми каже как се живее с такива пари.Непрекъснато се увеличават цените на всичко.Родители щели да съдят учителите.Ха да видим как ще ги осъдят!Незначителни даскалчета които видите ли ще прецакат бъдещето на дечицата ни!Трябва да ги подкрепят ,а не да ги изкарват виновни.
Пожелавам успех на учителите!!

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 03 окт 2007, 20:45

Весела, дай линк за тоя излишък в бюджета.

Иначе, Мефка, за да се изразя по-меко ще кажа, че тия учители хич не са толкова зле. 1/5 дават частни уроци. Някой по курсове, а други у дома. Тия вторите къде се отчитат, къде :?: Не се отчитат. И като тръгнеш да се готвия я след 7 клас, я след 12 айде на уроци, защото няма да прокопсаш със рехавите знания от училище. И пак защото в училищата ни е на тоя хал заради тия учители. Не казвам, че е заради всички, но повечето са на тоя хал да свършва работния ден от 7:30 до 12:30 и да си ходиме, а тия ще се управят някак си, ако искат.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 03 окт 2007, 20:49

Какви са тези нереални искания за 100%-ово увеличение :shock:

Ми нали утре ще скочат лекарите,други ден таксиджиите(опа те вдигнаха таксите без излишни патардии) и т.н.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 03 окт 2007, 20:56

me, а за останалите 4/5 к`во ще кажеш? :wink:
А това, че в изпитите след 7ми клас са включени задачи и материал, който го няма в учебниците не са виновни учителите, а системата! Дори някои от учителите вкл неща, които ги няма по програма, но би било добре децата да ги знаят, за да имат успех на изпита след 7ми кл. Аз също съм против уроците, на които децата са принудени да ходят, ама какво ще правиш, като знаеш, че това е единственият начин отрочето ти да изкара повече от 3 на приемния - даваш парите и го пращаш. Да видим сега с поредната новата програма, която върви какво ще измислят там отгоре, дали матурите, които ще държат след 7ми ще вАжат или не за прием в езиковите или другите т.нар. елитни гимназии.

И стига сте се хващали за това работно време, повечето от учителите редовно си носят "домашна работа" за вкъщи, тъй че хич работното време не им е от 7:30 до 12:30.

Евала на mefkata за мнението му!
Изображение

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 03 окт 2007, 21:05

А, примерно къде са тия 20%, където нищо не правят в училище. Другото е, че учителите отблъскват децата да ходят на училище. и Вместо да направиш такава анкета Ани, направи такава дали са учениците в днешно време са доволни от начина на работа на учителите с тях.

Аз ги подкрепям, тъй като имат ниски заплати, но толкова години са били "демотивирани" ще изчакат и още някой месец и заплатите им ще се стабилизират като нормални. Не да викат "оставка" на Даниел Вълчев. Е като си подаде оставката каво правиме :?: Идва някой друг и носи кашоните с парите ли..... :lol: :lol: :lol:

А като си против детето ти няма шанс да влезе в хубава гимназия, защото учителите не правят нищо, за да му помогнат качествено.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 03 окт 2007, 21:08

:!: Анкетата не съм я правила аз, дори и идея за подобно нещо не съм давала!!!

А това, че съм против уроците не означава, че няма да си пратя детото - това и написах - с-мата ни е смотана, затова ще си натискам парцалите и ще го пращам, колкото и да не ми харесва.
Изображение

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 04 окт 2007, 00:26

Нека да обобщим, че заплатите на учителите са смепни и се нуждаят от сериозни корекции, но искането за 100%-во увеличение или 3х25% е изнудване. ;)

И никой не каза нищо за протестите на забавчниците...........
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта