КОНЦЕРТИ

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 02 окт 2007, 15:19

Извинявам се много за еретичното мнение, но Ахат с какво точно трябва да ме грабнат по концертите си. С ярката сцена, с новите си песни или с това, че не ги гледам на всеки концерт от 10 г. насам?
И 1800 души са им много... :?

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 02 окт 2007, 15:23

Заради доброто старо време и любовта към тях, Уоли. :wink:
(мен още ме е яд, че не пяха в П-в :( )
Изображение

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 02 окт 2007, 20:59

Wallace, добре бе мама му стара, к`во искаш да кажеш с това? Кога последно си бил на концерт на Ахат, самостоятелен концерт на групата?
Както каза Звезди на концерта: "И докато има един човек от вас който да идва на концертите ни, дотогава ще свирим"! На мен това ми стига, и всеки път когато мога ще отида да ги слушам и пак и пак, не ме интересува това че не издават нови песни от цифра време. Харесвам ги, и винаги ще ги харесвам.
А такива като тебе които все ще намерят да се изкажат мислейки компетентно, продължавай не ми пречиш. :D

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 03 окт 2007, 08:45

Знам, че не ти преча и не би трябвало да ти преча, защото имам собствено мнение. Ако моето лично мнение ти пречи, то това говори много лошо за теб.
Кога съм бил за последно на самостоятелен концерт на Ахат ли?
НИКОГА! Няма и да отида на концерт на група, която не желае да се развива и, която изсмуква само от стари парчета. Поради творческия запек на Ахат, страда като цяло българската музика. Няма за какво да ги уважавам, тъй като на всеки концерт (като подгряваща група) те свирят все едни и същи песни. Даже другия път предлагам да не ги викат за подгряващи, а да пуснат един техен диск и всичко ще е ясно!
И тъй като не можаха да родят нищо с главите си в последните няколко десетилетия решиха да издадат някакъв албум, пак със стари песни. О, небеса, не мога да повярвам. Скоро време очаквам, да издадат концерт със симфоничен оркестър, а след още... акустик версии - разбира се пак на старите парчета.
И какво си видял в повече на този концерт - "Земя на слепци"? Бравос! Никога не съм я слушал на живо :lol: :lol: :lol: :lol:

Ми, съжалявам, но никога няма да дам подкрепата си за групи, които не желаят да се развиват и ги е страх да измислят нещо ново! По-скоро бих отишъл да слушам в някой клуб Звезди с Аналгин, отколкото 10 парчета на Ахат.

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 03 окт 2007, 08:59

Според мен всичко се разви така за Ахат, защото се изградиха като група в кофти време... Първо беше соц-ентусиазмът, после суровата действителност на 90-те, когато от музика в България трудно се печелеше (не, че сега е лесно)... и при първа възможност за печеливша странична дейност, всеки се захваща - кой с бизнес, кой с нещо друго... Та просто са избрали да се прехранват с нещо, различно от "АХАТ" и при това положение трудно могат да се развиват....
Изображение

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 03 окт 2007, 15:54

Wallace написа:Знам, че не ти преча и не би трябвало да ти преча, защото имам собствено мнение. Ако моето лично мнение ти пречи, то това говори много лошо за теб.


Казха ли то го Lunar Wayfarer :lol: :lol: :lol: :lol:

Иначе, Асене чалгата се развива и затова се слуша и никой, който я слуша няма да каже за нея това, което ти каза за АХАТ. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 03 окт 2007, 16:06

Васкоооо, Васко - мен не ме дразни самата музика на Ахат. Напротив - песните са им едни от най-хубавите! Дразни ме това, че циклят на тях вече нанайсе години и не щат да правят нищо друго. А не е да кажеш, че нямат възможности - имат си!
Само, че от както го няма Божидар Главев групата е в творчески запек! :?
А Чалгата няма с какво да ме грабне. Просто текстовете им ме разглобяват чревно... :twisted:

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 03 окт 2007, 16:09

И на мен ми харесва "Черна овца", но не мога само нея да слушам :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 03 окт 2007, 16:36

me написа:И на мен ми харесва "Черна овца", но не мога само нея да слушам :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 03 окт 2007, 16:46

me написа:И на мен ми харесва "Черна овца", но не мога само нея да слушам :lol: :lol: :lol:

Аз пък мога! :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 03 окт 2007, 20:28

me написа:Казха ли то го Lunar Wayfarer :lol: :lol: :lol: :lol:

Кое са ми казали, бе? К`во четеш` к`во пишеш? Вземи се осъзнай малко, заблуден си отвсякъде...


Wallace, Стинката го е написал добре, аз ще добавя за в днешно време. Днес в България Рок музика може да се прави, и имаме много талантливи музиканти които могат да я правят, но печалбата е никаква. Ахат, БТР, Епизод, Сигнал, Щурците и др., една от тези банди да издаде най-добрия албум в историята на БГ-Рока, колко хора ще си го купят този албум? Аз също не съм съгласен че Ахат не се нагърбят да издадат нещо ново, или пък БТР - харесвам ги, но последния албум който готвят е албум който ще съдържа само кавъри на популярни БГ парчета... :? Лично аз много искам да направят така че да не може да се тегли нелегално музика от Интернет!
Много ме е яд че не написа нещо от това преди концерта им преди седмица, мисля че щях да те убедя да дойдеш! Последния път когато си ги слушал знам кога е, на концерта на Мейдън :wink: , разликата от подобно "подгряване" и самостоятелен концерт е има няма колкото е разстоянието от тука да Луната :!:
Отсега те предупреждавам, че при следващия им самостоятелен концерт в София - ще те потърся и се обзалагам че дори и мъничко от това което си написал, няма да искаш да го напишеш втори път. :wink:




:D
http://avtora.com/news/nowini/germanskite_sint-pop_zwezdi_alphaville_idwat_za_koncert_w_sofiya
8)

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 03 окт 2007, 20:48

Ах, колко си заблуден :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 04 окт 2007, 08:39

Любо, може и да ти се доверя, все пак песните на Ахат не са ми неприятни, но са ми втръснали до болка.
И не съм съгласен, че няма смисъл да се прави нова музика в България. Аз лично си давам парите за Българските групи, но само, когато това си заслужава и виждам, че правят нещо ново. Опитват се. такъв ми е случая с Хиподил или как му викат сега Светльо енд Дъ Леджендс.
Станах измих се и отидох да си купя новия им албум, въпреки че го имаше в Интернет.

Но хората са се опитали да изсвирят нещо ново. Да, наистина - народа си дръпна албумиа им от нет-а, но тези, които уважават музикантите са си го купили.
Така процедирам и с Ъпсурт. Преди доста години и с БТР и Д2...
Но сега тези групи за мен изкарват един бълвоч. БТР - специално. И не мога и няма как да го харесам... :roll:

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 05 окт 2007, 21:44


Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 05 окт 2007, 21:47

И на тоя анонимник ли се радваш :shock: :?:
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта