Лондон 2012 - летни олимпийски игри

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот blazev1992 » 10 авг 2012, 21:34

Delija написа:Не знам за последно кога България е завършвала без златен медал Олимпиада, но на тази не виждам как ще се избегне.

Отговорът може да се каже, че е никога.1952г. вземаме един бронзов медал и оттам нататък винаги сме имали златни медалисти.Но сега просто няма как да се избегне.Не може с 5-6 сериозни спортисти да отиваш на олимпиада, а другото туристи. #-o И то от 63 човека общо голяма част са волейболистите и гимнастичките.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот Mike Bibby » 10 авг 2012, 22:10

Сърбия срещу Черна гора в мач за бронза при мъжете на водна топка. :qipap:

Иначе, Блажев, тези "туристи" за да бъдат тук, значи са спечелили квоти, покрили са нормативи... въпросът е, че бележим отстъпление в традиционно носещи медали за нас спортове като борба, вдигане на тежести и бокс, а за леката атлетика просто няма какво да се коментира... като прибавим и безличното представяне в стрелбата и гребане/кану-каяк и се вижда, че просто няма откъде да дойдат медалите... :qipac:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот blazev1992 » 10 авг 2012, 22:19

Нали ти е ясно, че квота не може да вземе всеки.Примерно Ямайка и САЩ в спринта на 100 метра трябва да имат 30 човека.Ама гледам, че Афганистан и всяква подобна сган има представител.Просто трябва да има туристи от колкото се може повече държави.Лично мен въобще не ме топли, че Бънева е завършила 32ра от 33, ако ще и 10 квоти да има.А после ще ми реве и ще казва от колко неща се е жертвала заради спорта.Ми то и чисачките на кенефите много са жертвали, ама не реват пред целия свят.
На тая олимпиада единствените, които не са като туристи, са Станка, боксьорите, Петър Стойчев и Йордан Йовчев, Ивет Лалова.Всички други-преспокойно можеха да не се хвърлят пари за посредствените им резултати.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот Mike Bibby » 10 авг 2012, 22:27

Ми изобщо не съм съгласен. Щом си е заслужил някой участие, значи си го е заслужил. А и професионалният спорт наистина иска лишения. Вече съвсем друг въпрос е как се и как трябва да се разпределят средствата за отделните федерации, но спортистите не са виновни за това. Гроздева също ли влиза в графата туристи? На толкова олимпиади ни е носила радост и медали, но не може винаги да си в оптимална форма. Нина Рангелова си спечели серията с национален рекорд. Много е лесно да се слагат всички в един кюп и да им се лепва етикета "туристи". Момчето в кану-каяка също беше на косъм от финала.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот blazev1992 » 10 авг 2012, 22:36

Ок.Обясни ми афганистанката с време 14.42 на 100 метра с какво е заслужила участието си. :lol: :lol:
Всичко в тоя живот иска лишения.Не знам тая от какво се оплаква.И милиардер да си, тогава пък ще си се лишил от свободно време и някакви такива.Всеки се лишава от нещо.Щом си е избрала тая съдба, ще я търпи. :wink:
На толкова олимпиади ни е носила радост и медали, но не може винаги да си в оптимална форма.

Да, носила е.И заради това не трябваше да идва.Като не е във форма, да не ходи, не да се излага.
Нина Рангелова не знам какво ми я пъчиш.Нали с тия национални рекорди завършва 23та.Някакво 15-годишно хлапе от Литва и то направи национален рекорд, ама спечели и злато.Щото кел файда от тия национални рекорди, след като не носят нищо.
От 1952г. за пръв път нямаме златен медал.Само ще напомня, че 2002г. в Солт Лейк Сити на зимна олимпиада имахме сребро и 2 бронза и още 2 изтървани медала.До момента имаме точно 2 медала.Следващото падение е 0 медала.

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот dgeorgiew » 10 авг 2012, 22:39

Пари за нормална подготовка има,особено във федерациите с европейски,световни шампиони и олимпийски квоти.Въпросът е,че средствата се крадат и не стигат до самите спортисти,е те това истината.
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот vill_1 » 11 авг 2012, 00:53

Изображение
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот Delija » 11 авг 2012, 08:39

Ми пък не е най-добрата. Рускинята в момента е най-силната. Иначе от другите може и да е по-добра.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот Mike Bibby » 11 авг 2012, 11:28

Блажев, Гроздева беше на косъм от влизане във финала в една от дисциплините, другата състезателка май също. Не го разбирам това крайно отричане дето правиш, ми ясно е, че конкуренцията е все по-голяма, спортът се развива във все повече държави и става все по-трудно печеленето на медали. А и е факт, че нашите спортисти нямат условията на колегите си от Германия, Италия, Русия, Чехия и т.н. Погледни класиранто по медали, страни като Финландия и Португалия, много по-развити от нас, са след нас, след нас са Сърбия и Гърция от Балканските страни... В плуването специално никога не сме имали някакви супер традиции, та да искаме медали и световни рекорди. Затова фактът, че момичето си подобри личните постижения и направи национални рекорди в най-важното състезание за годината, заслужава уважение. Просто конкуренцията е огромна. А тази литовка очевидно е някакъв супер световен феномен, такива се броят на пръстите на едната ръка, ти какво искаш - едва ли не да я сложим Нина Рангелова на електрическия стол само защото не е феномен като литовката? :qipap:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот blazev1992 » 11 авг 2012, 11:37

Гроздева е в графата-може и с нея, може и без нея.Не е типичният турист като голяма част от другите, така че може и да иде в Лондон.Все тая.
Я погледни Унгария на кое място е и измисли оправдание защо ни превъзхождат толкова.Само ще ти спомена, че са с 8 златни медала и на 8мо място в класирането по медали.Сигурно имат невероятни условия. :qipay: А и не знам за кви условия ревеш.Ако нашите в леката атлетика са около националните ни рекорди (повечето поставени преди 30 години), щяха да са с поне 5-10 медала в леката атлетика.А те са на 3 метра от тях и 10 секунди.Или преди 30 години сме имали много по-добри условия.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот Mike Bibby » 11 авг 2012, 12:17

Викаш, двукратна олмипийска шампионка - може и с нея, може и без нея. :qipag: Унгария? Ми, унгарците не са ли по-развити от нас и те? Ето, те имат сума ти медали от кануто, явно там им е силата, там са традиционно силни. Проблемът ни е, че ние загубихме позициите си в спортове, в които сме традиционно силни и най-вече във вдигането на тежести, където в момента сме кръгла нула.

П.П. Ако ни бяха толкова добри условията, щяха ли наши спортисти да печелят медали за Азербайджан, Катар, Казахстан?

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот vill_1 » 11 авг 2012, 15:46

Delija написа:Ми пък не е най-добрата. Рускинята в момента е най-силната. Иначе от другите може и да е по-добра.


Ми пък,най-добрата е :arrow: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... vurw94FQEM
Изображение

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот dgeorgiew » 11 авг 2012, 15:49

http://www.sportni.bg/london2012/novini/ministyr-hoka-olimpijski-turisti-1426

Ще ми е интересно ,ако доживея до тогава, да видя ефекта от тези мерки,
все си мисля ,че ще има резултат.
Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот Мичо » 11 авг 2012, 17:18

Изображение


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: Лондон 2012 - летни олимпийски игри

Мнениеот bat_jori » 11 авг 2012, 21:15

Биби какви са условията в Румъния,Грузия и Монголия ?Биби то и Блейк беше на косъм да бие Болт,ама нейсе -г-жа Гроздева се вложи повече в скандалите и медийните изяви отколкото в подготовката си за олимпиадата,видя се и на 25 м и с теб да се прострелва щеше да я биеш.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта

cron