Ванкувър 2010

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот rkk » 01 мар 2010, 16:44

За да сменим тъпата тема, може ли някой ми обясни дали победата на американците от 80' Лейк Плесид наистина е такова чудо. Изгледах самия мач, изгледах филма от 2004 (готин е филмът, е нормално американците са вкарали разни патриотични истории - нищо лошо де), ок може да е преувеличено, но все пак СССР печели всички останали олимпиади от 1964 до 1992 (последната като ОНД) включително.

Та идеята ми е някой, който разбира повече, знае повече, защото аз напоследък покрай олимпиадата се зарибих по хокея, чета това-онова, но естествено не знам много, наистина ли е такова грандиозно чудо.

Друга тема е, че те играят с СССР преди олимпиадата "приятелски" мач и биват смазани и съветите ги подценяват, както по-късно казва и Тихонов.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот marto » 01 мар 2010, 17:52

Сега разбрах, че Стефчо се отказва от ските :qipac:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 17:53

Толкова му се смяха,накрая е взел това решение. :cry:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот marto » 01 мар 2010, 17:55

Уникален мач вчера, въпреки че всичките до един взимат няколко милиона на сезон, въпреки това вчера всеки един се раздаде до максимум за честта на родината.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Blue Religion » 01 мар 2010, 17:58

вилка,ти шегуваш ли си бе? :lol: 9.09.44г. е светла дата? :lol:

надявам се,че се ебаваш с "армейците". в противен случай ти препоръчвам лечение в Карлуково :lol:

това е може би най-черната дата в цялата история на България,бих я сравнил само с падането на Търновград под османско владичество...

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 18:02

След тази дата нашата държава достигна до най-голям разцвет в културната,икономическата,политическата сфера,за да достигне своя апогей по времето на Тодор Живков-истински лидер и радетел!
Изображение

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Blue Religion » 01 мар 2010, 18:08

В победе бессмертных идеи коммунизма
Мы видим грядущее нашей страны,
И красному знамени славной Отчизны
Мы будем всегда беззаветно верны!

Славься, Отечество наше свободное,
Дружбы народов надежный оплот!
Партия Ленина - сила народная
нас к торжеству коммунизма ведет!

:lol:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 18:16

Какв хубави стихове е имало на времето!!!'
А сега какви има... #-o

Бойко,наший цар,
на обран бостан пъдар.
Мутрата вредом се почита,
говорят за нея с възхита.

Кризата не отминава,
бедна скапана държава.
Бойко пари не дава,
с пенсионерите се подиграва.

Бойко,нашият премиер,
от управление няма и хабер.
От Дянков пица постна,
за БАН субсидия несносна.

Тъй народът клет
търпи генерала кмет.
Мачка той материала лош,
захвърли ни в боклучения кош.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Delija » 01 мар 2010, 18:30

rkk написа:За да сменим тъпата тема, може ли някой ми обясни дали победата на американците от 80' Лейк Плесид наистина е такова чудо. Изгледах самия мач, изгледах филма от 2004 (готин е филмът, е нормално американците са вкарали разни патриотични истории - нищо лошо де), ок може да е преувеличено, но все пак СССР печели всички останали олимпиади от 1964 до 1992 (последната като ОНД) включително.

Та идеята ми е някой, който разбира повече, знае повече, защото аз напоследък покрай олимпиадата се зарибих по хокея, чета това-онова, но естествено не знам много, наистина ли е такова грандиозно чудо.

Друга тема е, че те играят с СССР преди олимпиадата "приятелски" мач и биват смазани и съветите ги подценяват, както по-късно казва и Тихонов.


Тоя мач може да се сравни с победата на КНДР над Италия през `66-а, или тази на Алжир над Германия през `82-а. Наистина си е чудо, тъй като и самите американци осъзнават, че съветите имат смазващо предимство над тяхната формацийка. Тоя мач ако се преиграе 10 пъти, руснаците 11 пъти ще го спечелят. И то с разлика.

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Казуса » 01 мар 2010, 18:41

Наистина не знам защо дискутирате за комунизъм, фашизъм, национал-социализъм и други подобни, след като днес такива режими в Европа няма.
Иначе по темата: в руския "Евроспорт" прочетох, че с тази титла Канада е задминала СССР по титли в хокея. Това вярно ли е? :roll:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот rafaelis » 01 мар 2010, 18:41

Релижън, разбира се, че Вилката е прав за това, което казва.
Първо, защото по принцип винаги е прав. :idea:
Второ, виж първото. :qipap:


достигна до най-голям разцвет в културната,икономическата,политическата сфера,за да достигне своя апогей по времето на Тодор Живков-истински лидер и радетел!


Абсолютно вярно (само ще си позволя да допълня, и в спортната, и в спортната). :idea:

В културната сфера - Лили Иванова изпя "Панаири, панаири". :mrgreen:
В икономическата - изразът "пуснали са на пазара (квото и да е, телевизори, обувки, книги) подсказва, че нещо сме произвеждали де. :qipag:
В спортната - ми народът спортуваше, впускайки се натам, накъдето са пуснали нещо на пазара. :qipag:
В политическата - дамм, прекрасните речи на другаря Тодор Живков, цитат :arrow: "тая година (произведохме - б.м.) полупроводници, догодина - цели". :qipbo:


Да добавя само, че хората в България не разбраха, че човек е стъпил на Луната.
Маршируваха на манифестация и ядяха радиационни салати, когато цял свят взимаше мерки срещу чернобилската авария.

Естествено, голям плюс са хилядите безценни научни трудове, от сорта на "Българският слон, най-добър приятел на съветския слон".
Та така сме и до днес, един доскорошен министър-председател, силно повлиян от горния труд, завърши с отличие Историческия факултет на Московския държавен университет с дипломна работа: "Ролята на униформата за бойния дух на военнослужещите в Червената армия". Фундаментално, нали? :qipbp:

С една дума, слушай Вилката, казвам ти аз. :qipap:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот VILIO » 01 мар 2010, 18:41

Доколкото знам тогова е било забранено да играят професионалисти.Т.е. играчи от НХЛ не са можели да играят,а в източния блок и СССР играчите от първенството не са се водили за професионалисти.Дори самата дума "префесионалист'' е била мръсна през комунизма.Сам,ите американци и канадци са пращали колежани,за това се дължало превъзходството на СССР.А и за самите американци и канадци титлата в НХЛ е по-важна от Олимпиядата.Естествено не мога да казвам,че съм 100 % сигурен.Ако греша се надявам някой да ме коригира.
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 18:43

Релижън, разбира се, че Вилката е прав за това, което казва.
Първо, защото по принцип винаги е прав. :idea:
Второ, виж първото.

Рафаелис,ако наистина виждаш правотата на думите ми,тогава се радвам.Но ако ме ебаваш нещо.... :qipbl:
Доколкото знам тогова е било забранено да играят професионалисти.Т.е. играчи от НХЛ не са можели да играят,а в източния блок и СССР играчите от първенството не са се водили за професионалисти.

Затова никога Русия няма да има отбора на СССР на Тихонов.Сега разбираш ли вече...
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 18:52

Рафаелис,още нещо:
В културната сфера - Лили Иванова изпя "Панаири, панаири".

А сега какво се пее:Мишо шамара-искам да е.. всички фенки,фенки...да изкъртя фендрите на всички женки...
В икономическата - изразът "пуснали са на пазара

Тогава произвеждахме камиони Мадара,сега какво?
В спортната

Имаше повече бази и условия за спортуване.Какво се постои след 1989г.?Колко стадиона или фабрики или заводи?Колко?Всичко е наследено от тогавашното време,не се поддържа и стопаниства,руши се,ограбва се и накрая се гледа с присмех на това и се чудят какви са причините,че нищо не върви в спорта!
В политическата

Само едно ще ти кажа.Много по-голямо удоволствие ми доставя да видя надпис над някой мост,който гласи:Вечна дружба с СССР или За родината-труд,творчество и вдъхновение,отколкото билбордове с ниски лихви,без депозити,с крилца или на Кнут Хансон!
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Казуса » 01 мар 2010, 18:58

rafaelis написа: "Българският слон, най-добър приятел на съветския слон".

Не си внимавала в час... :qipbl: Изразът е "Българският слон, по-малкият брат на съветския слон"... А има и още един: "Българският и съветският слон хобот за хобот през вековете" :mrgreen:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта

cron