КОЛОЕЗДЕНЕ

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот rafaelis » 25 авг 2012, 18:39

Ланс Армстронг ще загуби титлите от "Тур до Франс" и очаква доживотно наказание


Легендата на световното колоездене Ланс Армстронг ще загуби своите рекордни седем титли от най-престижната надпревара "Тур дьо Франс". Американецът ще получи доживотното наказание и всички неговите резултати да бъдат анулирани, обяви американската антидопингова агенция USADA.

Причината е, че Армстронг реши да прекрати битката си срещу постоянните обвиненията в употреба на допинг. В последните месеци скандалът стана още по-сериозен, след като USADA обяви, че американецът е участвал в продължила поне 12 години конспирация за взимане и разпространяване на забранени стимуланти.

В цялата си кариера американецът нито веднъж не е давал положителна проба. Той продължава да твърди, че е невинен, но отказа да продължи битката си, след като федералният съд в Остин, щата Тексас, отхвърли в понеделник жалбата му срещу USADA.

Реално USADA няма право да отнема отличията на Армстронг, но всички колоездачни съюзи, които следват кода на Световната антидопингова генция (WADA), включително френският, са задължени да признаят наказанието, което се очаква да бъде наложено.

Освен това Международният олимпийски комитет ще вземе предвид решенията на USADA и UCI и ще обмисли дали да отнеме бронзовия медал на американеца в бягането по часовник от Сидни 2000, обяви говорителят на МОК Марк Адамс.

"В живота на всеки човек идва момент, в който той трябва да каже "Достатъчно". За мен този момент настъпи сега. От 1999 г. съм обвиняван, че съм спечелил титлите си от "Тур дьо Франс" по нечестен начин с измама. Това се отрази на семейството ми и на работата ми в моята фондация. Разследването на USADA е просто лов на вещици. Приключвам с тези глупости", каза Армстронг в изявление, изпратено до АП.

Реакцията му веднага бе приета като признание за вина. "Това е тъжен ден за всички спортисти и за тези, които обичат спорта. Виждаме пример, в който победата се постига с всички средства и на всяка цена, което е наистина жалко", заяви изпълнителният директор на USADA Травис Тигарт.

Армстронг, който през миналата година сложи край на кариерата си, трябваше да бъде изслушан пред Международния колоездачен съюз UСI. Той обаче отказа да влиза в арбитраж - неговата последна опция - защото е уморен от борбата с обвиненията.

"Няма нито едно веществено доказателство, което да подкрепи тези странни и отвратителни обвинения. Единственото веществено доказателство тук е, че има стотици допинг тестове, които съм преминал успешно", каза още Армстронг.

"Днес обръщам страницата. Повече няма да се занимавам с този въпрос, независимо от обстоятелствата. Ще се посветя на работата, която започнах още преди да съм спечелил дори първата си титла от "Тур дьо Франс" – да служа на хората и семействата, засегнати от рака", завърши той.


http://www.dnevnik.bg/sport/2012/08/24/ ... o_frans_i/

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот Vesela Taneva » 27 авг 2012, 14:31

Как е възможно да не е давал никога положителен резултат на допинг тестовете,а да бъде обвиняван,че и признат за виновен.Да не е бил в барокамерата като един наш близък познат и съсед. :qipad: Ама и там престоят е възможен само за 1година

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот blazev1992 » 04 сеп 2012, 10:27

Уникално състезание се получава тая година. Вчерашният финал бе нещо уникално. Наклонът беше в продължение на 2,8км. 23-24%. :shock: :shock: Хоакин Родригез засега се справя с всяка атака на Контадор и му взема бонификации накрая.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот vill_1 » 04 сеп 2012, 11:02

Блажко,от кога те чакам тук?Какво стана с любимеца ти Фрум,а?Май без Брадли не може да кара. :qipae: Целия ти Скай е такъв!
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот blazev1992 » 04 сеп 2012, 13:33

:lol: :lol:
За никого не съм. Родригез е в уникална форма. Контадор също е в доста добра, но нищо не може да направи срещу финалния спринт на Пурито. Валверде също се представя добре, но няма шанс срещу първите двама.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот vill_1 » 04 сеп 2012, 13:53

А,а,а,ааа!Не така! [-X
Виж,какво каза за Фрум и се надяваше да спечели вулвата,сега се отмяташ!
Изображение

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот bat_jori » 04 сеп 2012, 17:08

Вилка ,Фрум изкара тежък сезон няма празно цяла година -дофине,тура,олимпиадата и сега вуелтата няма как да е пружинка.Иначе профила на Вуелтата е нечовешки ,истинско изпитание и гавра с колездачите.Саксо банк са прекалено меки и оттам губи контадор.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот vill_1 » 05 сеп 2012, 18:43

Блажко,Контадор удари лошо днес,вече няма хващане 4 етапа преди края!Родригес дори вече е трети,а къде е прехваления ти Фрум? :qipae:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот blazev1992 » 06 сеп 2012, 09:12

:shock: 1 изтърван планински етап и Контадор и Валверде са го смачкали. Даже въобще не ми е ясно как е възможно да стане, след като етапът не бе планински. (някакво сравнително слабо изкачване имаше). :roll:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот vill_1 » 06 сеп 2012, 13:42

Нямат сили повечето.На твоя Фрум най-много от всички му омекват капачките!
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот blazev1992 » 08 сеп 2012, 10:07

Пич, дай малко допинг
Ланс Армстронг криел ЕПО в термоси на Тур дьо Франс




Митът за Ланс Армстронг бе разбит на пух и прах, след като антидопинговата агенция на САЩ обяви, че трябва да му бъдат отнети 7-те титли на Тур дьо Франс. Преди два дни обаче на пазара излезе книга на бившия му съотборник в US Postal Тайлър Хамилтън - "Тайното състезание: Отвътре за скрития свят на Тур дьо Франс - допинг, прикритие и победа на всяка цена". В нея Хамилтън твърди, че Ланс е измислял планове как да взема кръвния допинг ЕПО и да не бъде хванат. Според Хамилтън Ланс е бил обзет от идеята, че съперниците му също се зобят, а златното му правило било "каквото и да правиш, онези шибаняци правят още повече". Заради това Армстронг тренирал повече от останалите, но и вземал повече допинг от останалите, като се доверявал на доктора Мишел Ферари, който измислил как да се взема ЕПО без допинг ченгетата да се усетят.
Хамилтън е един от 10-те бивши съотборници на Армстронг, които свидетелстват срещу него. Разкритията в книгата му обаче показват какво всъщност се крие зад спорта, а последното изречение в нея е: "Истината ще те освободи." Ето и част от разказа на Хамилтън, който започва от 1999 г., когато Ланс гони първа титла с US Postal.



Мат Дикинсън,
"Таймс"

Бях в Бостън две седмици, нямах никакъв досег до Едгар (от името на американския писател Едгар Алън По, така колоездачите наричат еритропоетина, известен като ЕПО - б.а.). Имах нужда от доза, особено ако исках да тренирам здраво. Когато Кристин (жената на Ланс тогава - б.а.) излезе, го питах: "Хей пич, имаш ли По? Дай малко назаем." Ланс посочи хладилника. Отворих го и на вратата, точно до кутията с прясно мляко, имаше кутия с ЕПО, където бяха наредени дозите. Изненадах се. У дома в Хирона (Исп) също държах ЕПО в хладилника, но увито във фолио и скрито така, че никой да не го вижда. Ланс беше спокоен. Разбрах, че знае какво прави. Взех едно шишенце и му благодарих.
След скандала с Фестина (изхвърлен от Тура отбор заради допинг - б.а.) имаше нова система, вече не можеше да получаваме ЕПО от хора от отбора, трябваше да си го носим сами. Аз го вземах във Валенсия, някои мои съотборници ходеха в Швейцария. Никой не искаше да се повтаря случаят с Фестина, когато ги хванаха на границата. Но сега рискът беше по-голям, поне за мен, защото можеха да ме хванат. Все пак го направих. На 25 май взех 20 000 дози за около $2000. Оставаха само 6 седмици до Тура. Чакаха ни с въпроси като: "Ще бъде ли Ланс достатъчно силен, ще можем ли да го подкрепим?" А в главите ни беше само мисълта дали ще можем да разчитаме на Едгар по време на състезанието. Нямаше как да вкараме ЕПО в колите на отбора. Но знаехме, че ще имаме предимство, ако ползваме ЕПО. Тогава се намеси Филип, градинарят на Ланс, човек, който изпълняваше всякакви заръки.
Бяхме в кухнята в дома на Армстронг, когато той ни разкри плана. Ще плащаме на Филип да ни следва по време на Тура с неговия мотоциклет, в който ще носи термоси, пълни с ЕПО и предплатен мобилен телефон.
Когато ни трябва доза, Филип ще мине през трафика и ще ни донесе
Просто и бързо, вътре и вън. Без риск. За дискретност Филип трябваше да дава само на този, който има голяма нужда. А най-голямата част от дозите бяха за нас, "приятелите на Едгар" - аз, Ланс и Кевин Ливингстън. От този момент нататък Филип вече не беше момчето за всичко, а Човекът на мотора, така го наричахме.
Ланс грееше от щастие, когато ми каза за плана. Той си падаше по такива неща, все едно сме тайни агенти. А французите можеха да претърсват цял ден, но нямаше да намерят нищо. Освен това бяхме сигурни, че и другите отбори са измислили схема, подобна на Човека с мотора. Защо да не го направят? Ланс се беше върнал след битка с рака. Той не искаше просто да опита. Искаше да спечели. Той беше като луд, когато ставаше въпрос за конкуренцията. Заради това пробваше екипировката във въздушен тунел, беше дребнав за диетата и тренираше безжалостно. Той се страхуваше, че някой може да работи повече от него, да го надхитри или да измисли нещо по-добро. Златното му правило нямаше почивка: "Шибаняците винаги ще правят повече от теб."
Аз се съмнявах, че Ланс може да спечели, защото трябваше да се справи с катерачите. Притеснявах се и за тайния план. Всеки път, когато видех жандармерия, си мислех, че Филип е някъде там с телефона и термос с ЕПО. Ами ако го спрат? Ами ако реши да ни предаде, да говори с полицията, с пресата? Планът за Човека с мотора беше огромен, луд залог. Но дори и да беше притеснен, Ланс не го показваше. Той беше сигурен, че ще ги прецакаме.
Дойде състезанието. Пробвахме схемата и работеше. Тъй като не искахме да държим допинг в хотела, вземахме дозите в караваната. След всеки етап отивахме там да се изкъпем, да си сложим други дрехи и да пием по нещо. Спринцовките ни чакаха, понякога бяха скрити в маратонките ни, друг път в раниците. Винаги когато я видех, сърцето ми подскачаше. Веднага искаш да вкараш дозата и да се отървеш от доказателството. Понякога друг ни биеше инжекциите, понякога го правехме сами. Въпросът беше да е по-бързо. Отнемаше ни 30 секунди да свършим работата. Нямаше нужда от прецизност - ръка, корем, навсякъде можеше да се бие. Оставяхме празните инжекции в празни кутийка от кока-кола. Те дрънчаха в тях, но мачкахме кутийките и ги хвърляхме в боклука. Ако някой ги беше намерил, щеше да приключи кариерите ни и най-вероятно щяхме да свършим в затвора. Понякога кутийките от кола бяха натиквани на дъното на раницата, а човекът отговорен за това да се отърве от тях се смесваше с тълпата от фенове, журналисти, официални лица, дори полицаи, които обикаляха около автобуса. Всички гледаха Ланс. Никой не обръщаше внимание на анонимния човек с раницата, който вървеше тихо между тях и ставаше невидим.
През 2000 г. се направи голяма крачка в борбата с допинга. Първите тестове за ЕПО. Но имахме начин да бием допинг ченгетата. Ето и трите основни съвета към всеки, който искаше да се размине - носете часовник, дръжте телефон под ръка и знайте за колко време ще се изчистите от допинга. Нито едно от тези три неща не е трудно да се направи. Защото проверките бяха лесни за побеждаване. Де факто това не бяха допинг тестове. Бяха по-скоро тестове за дисциплина, за интелигентност.
Ако си внимателен и виждаш какво става, можеш да се зобиш и 99% няма да бъдеш хванат
Тогава антидопинговата агенция на САЩ (USADA) наричаше тези тестове "изненадващи", но не бяха чак толкова изненадващи. В Хирона се случваше така, че един човек проверяваше всички колоездачи, които живееха там. Който минеше първи през проверката, веднага звънеше на останалите. Точно затова ти трябва телефон под ръка. А ако не си се изчистил, веднага вземаш мерки.
Кошмарният сценарий е да дойдат у вас в лош момент. Даже си мислех дали да не сложа задна врата вкъщи, за да мога да влизам незабелязано и да не се въртя пред входа, където допинг ченгетата можеше да ме чакат. Всеки път, когато се прибирах вкъщи, идвах от горната страна на улицата. Оглеждах всичко, бях със слънчеви очила, за да не се вижда, че се оглеждам така. Ключът за дома ми беше в дясната ми ръка, за да мога да го използвам възможно най-бързо. Апартаментът ми беше като пещерата на Батман - веднъж да вляза вътре, знам, че съм на сигурно място. Колоездачите с гаджета или съпруги имаха голямо предимство. Жените служеха като прикритие, човек, който да забави допинг ченгетата. С приятелката ми Хевън имахме система. Когато се звъннеше на вратата неочаквано, тя ме питаше: "Добре ли си?" Моят отговор почти винаги беше "да". В края на 2000 г. си взехме къща в Марбълхед (САЩ). Веднъж се звънна, тя ме пита дали съм добре, но не бях. Наскоро бях взел тестостерон.
"Г-н Хамилтън? Тук съм от USADA за допинг тест", викаше човекът навън. С жена ми се погледнахме и като един скочихме на пода. Лежахме по корем на пода в кухнята. След това пълзяхме до всекидневната и слушахме как проверяващият тропа по вратата. Така ги забавихме с един ден. След това изпих един тон вода, пиках много и се изчистих. Минах теста.
Но най-добрият начин за скриване е да се намали времето за чистене от допинг. Защото най-хубавото бе, че имаше правило - допинг ченгетата могат да дойдат от 7 ч. сутринта и 22,00 ч. вечерта. Това означаваше, че можеш да вземеш всичко, само да се изчисти за 9 часа. Така в 22,01 ч. започва най-заетото време на колоездачите.
Но най-добрият начин беше да се измисли система с вземане на допинг, който се изчиства бързо. Затова Мишел Ферари беше толкова важен за нас. Антидопинговите власти похарчиха милиони, за да правят тестове за ЕПО, но само за 5 минути Ферари измисли как да ги излъже. Вместо да се инжектира ЕПО подкожно, което отнемаше повече за чистене, ние вземахме малки дози, и то венозно. Така влиянието беше същото, но тялото бързо разпределяше дозата и не можеше да се засече взимането на допинг.
Режимът ни се промени. Вместо 2000 мг на всеки 3-4 вечери ние вземахме по 400 или 500 всяка вечер. Така чистенето беше съвсем бързо и проблемът беше решен. Наричахме ги микродози. Лошото е, че проблемът в този случай бе с вените. Ако пропуснеш вената и вкараш инжекцията в мускул, допингът трудно се чистеше и може да те хванат. В този аспект, както и в много други, Ланс беше късметлия. Той имаше вени като водопроводни тръби.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот blazev1992 » 11 окт 2012, 10:52

Ланс Армстронг бил сериен измамник в "най-гнусната" допинг история в света
Американската антидопингова агенция (USADA) определи колоездачната легенда Ланс Армстронг като "сериен измамник", който е ръководел най "съвършената, професионална и успешна програма в спорта, която някой някога е виждал".

USADA вече наказа 41-годишния американец от участие във всякакви спортни прояви и му отне седемте титли от "Тур дьо Франс" по обвинения за употреба на допинг. Агенцията публикува снощи и мотивите за решението си, базирано на показанията на 11 бивши съотборници на Армстронг. Докладът е изпратен до Международния колоездачен съюз и Световната антидопингова агенция.

Агенцията твърди, че е "установила доказателства без основателни съмнения, че Ланс Армстронг е бил въвлечен в серийни измами чрез използването, ръководенето и трафика на подобряващи представянето препарати и че е организирал допинг конспирация в отбора си "Ю Ес постал сървис".

Според документа целта му да спечели "Тур дьо Франс" неколкократно го е "направила зависим от ЕПО, тестостерона и преливането на кръв, но още по-лошо - накарала го е да изисква от съотборниците си също да използват допинг в подкрепа на неговите цели, а не на техните собствени".

"Не е било достатъчно, че съотборниците му са давали максимума, но е изисквал да се съобразяват с допинг програмата му под заплаха да ги смени", продължава докладът.

"Той не само е бил част от допинг културата на отбора си, но я е въвел и контролирал. Употребата му на допинг е била всеобхватна, а допинг програмата на отбора му, съставена, за да облагодетелства Армстронг, е била широко разпространена".

"Армстронг и неговите сподвижници са постигали своите амбиции чрез огромна измама, много по-голяма от досега представеното. Това слага край на една от най-гнусните допинг истории в спорта", допълват авторите на доклада.

Ланс Армстронг бил сериен измамник в "най-гнусната" допинг история в света

Ланс Армстронг не искал още 10 години да се бори за невинността си и да плаща на адвокати, защото имал други по-важни цели

Reuters

В становище към доклада, изпълнителният директор Травис Тайгърт твърди, че разследването е стигнало до "неоспорими доказателства", че Армстронг е измамник, който е бил сърцето на допинг широкомащабна конспирация.

Адвокатът на Армстронг определи доклада като "едностранно скалъпена история". "Това е финансирано от данъкоплатците парче от таблоид, което преразказва стари, недоказани, недостоверни обвинения, базирани основно на увехнали, серийни лъжесвидетели, принудителни признания, скъпи сделки и разказани истории под заплаха", заяви Шон Брийн.

Единствената реакция от страна на Армстронг дойде от негово съобщение в "Туитър", в което се казва: "Какво да направя тази вечер? Да седна със семейството, спонтанно, и да мисля за това".

Армстронг беше една от най-големите звезди на световния спорт в последните повече от 10 години, тъй като след успешна борба с рака спечели седем поредни пъти "Тур дьо Франс". Той се отказа от професионалното колоездене през 2005 г., но през 2009 г. отново се върна в спорта.

Адвокатът на Армстронг обясни пред Би Би Си защо клиентът му се е отказал да се оборва обвиненията на USADA. "Ланс стигна до заключението, че има много, много други позитивни неща, които да свърши. Да се бори още едно десетилетие и да плаща на адвокатите за това не е едно от тях", каза той.

USADA твърди, че доказателствата срещу Армстронг са "повече от силни" и съставляват повече от 1000 страници, включително свидетелски показания под клетва от 26 души. От тях 15 са колоездачи, свързани с отбора му "Ю Ес постал сървис". Сред бившите му съотборници, които са дали показания, са Джордж Хинкапи (определян от Армстронг като "мой брат"), Тайлър Хамилтън и Флойд Ландис. Американската агенция поздрави колоездачите за "куража" да нарушат "обета за мълчание".

Извън оценките, има и споменати конкретни твърдения за това как Ланс Армстронг е организирал "най-голямата схема" за употреба на допинг. Всички тези твърдения се базират на свидетелски показания.

Допинг програмата е била измислена от италианския доктор Микеле Ферари, а Армстронг пътувал из Европа преди и по време на състезания, за да му се прелива кръв. Според доклада Армстронг раздавал тестостерон на съотборниците си, като ги заплашвал с уволнение, ако не следват програмата на д-р Ферари за употреба на ЕПО.

Ланс Армстронг бил сериен измамник в "най-гнусната" допинг история в света

Джордж Хинкапи (вляво), когото Армстронг винаги е определял като свой брат, е един от основните свидетели по делото срещу легендата

Reuters

Свидетелите разказвали как на Армстронг му се преливала кръв в хотелската стая на доктора на отбора по време на състезания. Когато френската полиция затягала обръча, Армстронг използвал лице, наричано Мотоман, за да доставя ЕПО на специално уговорени места по време на "Тур"-а през 1999 г.

Джордж Хинкапи разказал как шефът на тима Йохан Брюнел през 2005 г. му казал да разчисти стаята на Армстронг от остатъци от допинг препарати. Други колоездачи са свидетелствали, че са го виждали да използва допинг. Джонатан Вотерс твърди, че го е видял да си инжектира ЕПО по време на испанската "Вуелта" през 1998 г.

Флойд Ландис, чиято титла от "Тур дьо Франс" беше отнета заради допинг, разказал подобна история за Обиколката на Швейцария през 2001 г. Според него Брюнел отишъл в централата на Междунорадния колоездачен съюз и се споразумял да бъде скрита положителна проба. Тайлър Хамилтън видял ЕПО в хладилника на Армстронг.

Авторите на доклада твърдят, че разполагат с данни от швейцарски банки, които показват, че Армстронг е платил повече от 1 милиона долара на италианския доктор Ферари.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот Al » 22 окт 2012, 14:14

maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот Al » 05 фев 2013, 14:01

Адвокатът на бившия колоездач Ланс Армстронг Тим Хърман заяви, че неговият клиент не планира да върне сумите от наградни фондове за победите си на Тур дьо Франс.

Въпреки че именитият спортист призна, че е употребявал допинг, докато се е състезавал, той не възнамерява да върне парите.

Според адвоката на Ланс Армстронг нито един спортист никога не е връщал наградния фонд след уличаване в забранени стимуланти.

Общата сума, спечелена от Ланс Армстронг, възлиза на 12 милиона долара


:qipat: :qipat: :qipat:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот vill_1 » 13 май 2013, 19:31

Да кажем две думи на Блажко за жирото.Почти след всеки етап има нов водач в генералното.Нибали до сега изкъртва прехваления тим на Скай.Че и дедо Еванс завъртя добре!Блажко,какво става с Брадли?Нещо май не отива добре.То на тура му помагаха още 5 и затова го спечели,ала вече не минава номера.А,любимият ти Фрум си почива,щял да печели тура тази година,Брадли този път щял да е помагача.Смях!
Последна промяна от vill_1 на 13 май 2013, 20:16, променено общо 1 път.
Изображение


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта

cron