КОЛОЕЗДЕНЕ

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

КОЛОЕЗДЕНЕ

Мнениеот raleff » 22 юли 2006, 09:36

ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ТОЗИ СПОРТ.НАДЯВАМ СЕ ИМА ТАКИВА А И ВСЕ ПАК В МОМЕНТА СЕ ПРОВЕЖДА "ТУР ДЬО ФРАНС"
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 22 юли 2006, 10:19

Много безинтересен спорт. Само това мога да кажа :lol:
Изображение

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 22 юли 2006, 16:52

Безинтересен или не според мен всеки спорт заслужава уважение и съм сигурен че колоезденето има доста почитатели особенно в Бургас,Несебър,Габрово,Русе и други градове с традиции в този спорт.
Друг е въпроса,че примерно в Бургас в момента един от най-апетитните парцели е именно колодрума и кмета на града, неговата тайфа и "Спортни Имоти" правят всичко възможно да унищожат този спортен обект.До колкото знам същият проблем има и в Русе,а може би и в други градове на страната.
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 24 юли 2006, 15:46

Флойд Ландис наследи великия Ланс в обиколката на Франция(Тур дьо Франс).
Най-престижната титла в колоезденето за осма поредна година остава в САЩ. Флойд Ландис, който си осигури победата в Тур дьо Франс още в събота, стана третият американски шампион. Първият е Грег Лемънд, който дебютира с жълтата фланелка преди точно 20 години, а после я облича отново през 1989 и 1990. Хегемонията на Ланс Армстронг започна през 1999.
"Гордея се и съм щастлив, че мой сънародник спечели", възкликна Армстронг, който гледа финала от хотелската си стая в Париж.
"Догодина ще защитавам титлата си, но сега искам да я посветя на мениджъра на отбора Фонак Анди Рис. Той мина през много трудности, но винаги бе зад нас", заяви Ландис, на когото предстои операция на дясното бедро.
Вчерашният последен етап, който финишира на булевард "Шан-з Елизе", бе спечелен от Тор Хусховд. Норвежецът записа втория си успех в 93-ата обиколка, изпреварайки във финалния спринт Роби Макюън (Авл). Макюън, който завърши пръв в три етапа, заслужи фланелката за най-добър спринтьор за трети път в кариерата си след 2002 и 2004 г.
Последна промяна от Бай Иван на 25 юли 2006, 14:03, променено общо 1 път.
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 25 юли 2006, 09:08

Тазгодишният победител на "Тур дьо Франс" Флойд Ландис е смятан за наследник на легендарния Ланс Армстронг. Лидерът на отбора "Фонак" се представи блестящо на френската обиколка и заслужено стана третият американец, завършил на първо място в тура, след седемкратния победител Ланс Армстронг и трикратния Грег льо Монд.

"Беше неверояно усещане да чуя американския химн в моя чест, коментира победителят. - Имаше много похвали за карането ми по време на цялото състезание, но аз не мога да го коментирам. Нека другите да преценят. Доволен съм от представянето си, както и от конкуренцията по време на етапите. Със сигурност зрителите са били много по-доволни, защото за нас, колоездачите беше доста напрегнато. Мога да кажа, че състезанията ми с Ланс ми помогнаха много, това беше безценен опит. Горедея се, че постигнах това, заради което бях дошъл".
Изображение

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 27 юли 2006, 00:02

Допинг контролът, осъществен по време на колоездачната надпревара Тур дьо Франс, даде "ненормален резултат", съобщиха от Международния колоездачен съюз, без да разкрият името на провинилия се.

Не се съобщават нито забранената субстанция, нито датата на контрола.

Тази положителна проба е първа и трябва да бъде потвърдена от още една. От Колоездачния съюз уточниха, че нямат право да разкриват самоличностна на хванатия с допинг, докато не приключи процедурата.
Изображение

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 27 юли 2006, 16:38

raleff написа:Допинг контролът, осъществен по време на колоездачната надпревара Тур дьо Франс, даде "ненормален резултат", съобщиха от Международния колоездачен съюз, без да разкрият името на провинилия се.

Не се съобщават нито забранената субстанция, нито датата на контрола.

Тази положителна проба е първа и трябва да бъде потвърдена от още една. От Колоездачния съюз уточниха, че нямат право да разкриват самоличностна на хванатия с допинг, докато не приключи процедурата.

И ко се оказа шампиона взимал допинг :lol:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 27 юли 2006, 16:39

murder написа:И ко се оказа шампиона взимал допинг :lol:

Истински наследник на Ланс!!!!
:D :D :D (тоя поне го уличиха...)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
athom
Мнения: 469
Регистриран на: 24 ное 2005, 20:30
Местоположение: traveling through space...
Контакти:

Мнениеот athom » 27 юли 2006, 19:45

За хората интересуващи се и следящи редовно състезанията въпросния "геройски" етап на Ландис, след като в предишния бе гроги си бе съмнителен отвсякъде.

Просто няма начин след такава криза, човек на другия ден да стане и да направи на пух и прах всичко живо.
Изображение
"Being second, is to be the first of those who lose."

General Manager of Athomical AFC IV.49 in Hattrick

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 27 юли 2006, 23:55

Резултати от последния 20-и етап на Тур дьо Франс, 154,5-километра от Ско-Антони до Париж:
1. Тор Хусволд (Норвегия) - 3.56.52 часа
2. Роби МакЮън (Австралия) - със същото време
3. Стюърт О'Грейди (Австралия) - със същото време
4. Ерик Цабел (Германия) - със същото време
5. Лука Паолини (Италия) - със същото време
6. Самюел Дюмулен (Франция) - със същото време

Крайно генерално класиране:
1. Флойд Ландис (САЩ) - 89.39:30 часа
2. Оскар Перейро (Испания) - на 57 секунди
3. Андреас Кльоден (Германия) - на 1:29 минути
4. Карлос Састре (Испания) - на 3:13
5. Кейдъл Евънс (Австралия) - на 5:08
6. Денис Менчов (Русия) - на 7:06

Крайно отборно класиране:
1. Т-Мобайл - 269.08:46 часа
2. Тийм CSC - на 17:04 минути
3. Рабобанк - на 23:26

Крайно класиране за активност:
1. Роби МакЮън (Австралия) - 288 точки
2. Ерик Цабел (Германия) - 199
3. Тор Хусволд (Норвегия) - 195

Крайно класиране при катерачите:
1. Микаел Расмусен (Дания) - 166 точки
2. Флойд Ландис (САЩ) - 131
3. Давид де ла Феунте (Испания) - 113

Най-добър млад състезател:
1. Дамяно Кунего (Италия) - 89.58:49 часа
2. Маркус Фотен (Германия) - на 38:00 минути
3. Матьо Сприк (Франция) - на 1.29:12 часа
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 28 юли 2006, 13:48

Е какво стана, нали уж Ландис бил уличен в употреба на допинг! Няма ли някакви отзиви или наказания, или кой знае какво!?
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 28 юли 2006, 19:06

А кога е колездачната обиколка на България? И какъв е маршута и?

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 28 юли 2006, 22:21

Бай Иван написа:Е какво стана, нали уж Ландис бил уличен в употреба на допинг! Няма ли някакви отзиви или наказания, или кой знае какво!?

след отварянето на втората проба ще го дисквалифицират... :wink:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 29 юли 2006, 22:49

Победителят в тазгодишното издание на Тур дьо Франс Флойд Ландис отрича да е употребявал допинг по време на най-престижното колоездачно състезание в света и е твърдо решен да се бори, за да докаже своята невинност след положителния тест за тестостерон.

“Нямам обяснение за случая, но очевидно е станала някаква грешка", заяви той. На конкретен въпрос дали е приемал забранени вещества, за да подобри резултатите си в обиколката, Ландис категорично отговори: "Не".

Ако "Б" пробата на състезателя потвърди резултата от първата, 30-годишният американец ще бъде лишен от титлата си и ще стане първият победител в Тур дьо Франс, който губи трофея си заради допинг. В такъв случай вторият в генералното класиране Оскар Перейро от Испания ще бъде обявен за краен победител.

"Повечето от хората си изграждат мнение на базата на случили се неща в миналото. Познавам мнозина, които искат да ме изкарат виновен още преди да ми бъде дадена възможност да се защитя. Всичко, което искам сега е, да получа шанс да докажа своята невинност", каза още Флойд Ландис.

Междувременно, президентът на Световната антидопингова агенция Дик Паунд отправи отра критика към антидопинговата програма на Международния колоездачен съюз след разкритието за положителната проба на Флойд Ландис. "Кога най-накрая това ще спре. Какво прави ръководството на UCI по този толкова наболял проблем", попита канадецът.
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 30 юли 2006, 00:06

Отричай, отричай, то битият и оня другият не си признават никога...Глупак! Разочарован съм за пореден път от колоезденето.
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта