Световно първенство 2014

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот VILIO » 09 юли 2014, 15:37

8макич нали сравняваме континенти? След като казваш латинска Америка, то тогава няма как да бъде сравнявано с Европа, защото Европа е континент,а латинска Америка е културно и езиково понятие.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 09 юли 2014, 16:07

Да Вильо, строго погледнато е точно така. Прав си. Не мисля, че е от голямо значение, но ще приема така забележката.

Сърбина да се понаучи малко от теб.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ОК, с тази забележка продължаваме.

Южна Америка има 5 отбора. Единият Уругвай, уж слаб :qipad: , мина през каймака на Европа. От петте отбора, Уругвай, Колумбия и Чили отпаднаха от южноамерикански отбори. Остават два, Аржентина и Бразилия, като при първия всичко продължава да важи, а при втория едва вчера дойде ПЪРВАТА пробойна на целия южноамерикански континент.

После сръбския вика, че съм се правил на анализатор. Ми толкова ли си тъп това горното да не можеш да го осмислиш? Ако това е нищо значи южноамериканския футбол на всяко световно е нищо, а ако не си забелязал да ти отбележа, че близо век е напълно равностоен на европейския, всъщност то други световни шампиони няма колкото и странно да ти звучи. Двата континента правят по едната половина на едно цяло. Ти направо слепееш не виждайки цяла половина.

Пак казвам, кога е имало такова тяхно представяне? Предполагам има, не съм се ровил като курвата и сигурно ще намеря там някое измислено, примерно 1930 година първенство, знаейки полуфиналите и финала тогава, но бая ровене назад ще е да се намери такова нещо, поне такова каквото е до тук.

Добре, че при прогнозите си уточних какво означава южноамериканска сила, щото при равни полуфиналисти и финалисти тълпата (сръбската) щеше да се разкрещи, че бъркам. Сега като уточних е ОК работата, но пак имаше буботене при описанието каква била такава южноамериканска сила. Ми каква да е? Четири ЮА в карето е нереално, та те са 5 участниците. Да не говорим, че имаха доста срещи помежду си и задължителни отпадания.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 09 юли 2014, 16:08

Впрочем 6. Еквадор съм пропуснал. Да го добавя, че линкаджията обича да се хваща за всяка подробност.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 09 юли 2014, 17:05

Няма строго погледнато, не строго .....

Латинска Америка обхваща цяла Южна и Централна Америка. Когато кажеш латиноамериканци, нормално се подразбира и южноамериканци. Тук спор няма.

Но не можеш да кажеш Южна Америка и да твърдиш, че си имал предвид Латинска Америка.

Все едно да кажа "всички варненци са дебили" и после да твърдя - "ама аз имах предвид, че всички хора от североизточна България, че са дебили". :qipag: :qipag: :qipag: Ми, нелепо е .... като кажеш варненци, значи имаш предвид само варненци, а не и добричлии, шабленци и т.н.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 09 юли 2014, 17:13

8 написа:
Пак казвам, кога е имало такова тяхно представяне? Предполагам има, не съм се ровил като курвата и сигурно ще намеря там някое измислено, примерно 1930 година първенство, знаейки полуфиналите и финала тогава, но бая ровене назад ще е да се намери такова нещо, поне такова каквото е до тук.


Няма нищо срамно да се поровиш и да напишеш нещо обективно, 8. Макар че за теб проверката на факти и събития е "ровене като плъх". Само тъпунгер като теб вижда нещо срамно в това.

В противен случай става това, което стана в горния раздел - написа откровена лъжа за Стойчо Младенов, понеже ти никога не проверяваш нещата, в които не си сигурен, ами пишеш наизуст, каквото ти харесва.

Ами, аз пък предпочитам, ако не съм сигурен в нещо, да се "поровя като плъх", а не да се излагам нон-стоп. :qipad:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 10 юли 2014, 00:36

120 минути нечовешки страх и от двата отбора. Направо Чакър да ги беше пуснал да си бият дузпите и да си лЕгаме. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Al » 10 юли 2014, 00:46

Тъп мач, тъп победител, сто часа стана...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 10 юли 2014, 00:49

Мазна Аржентина, с наредена схема до 1/2-финала и 120 минути анти-футбол в него, добута до последния мач. :qipag: :qipag: :qipag:

Гнусна история, успех на Немачка на финала, те поне показаха някакъв футбол на това световно.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот VILIO » 10 юли 2014, 00:51

де*ба нещастниците ви. Дано тея от фифа им заседнат в устата парите които ще изкарат ......
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 10 юли 2014, 00:53

Какво точно направи ФИФА?

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 10 юли 2014, 00:59

Нареди хубава схема на Аржентина, например. :qipap: :qipap:

Да стигнеш финал, без да срещнеш гранд .... дори и на уредените световни шампиони от Англия и Франция не се е случвало. :qipap: :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 10 юли 2014, 02:13

Нещо повече. ФИФА им е уредила пътечка не до финала, а и до титлата. И немците са уговорени да им пуснат :qipbp:
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 10 юли 2014, 02:23

Защо не, нали твърдите, че Бразилия легнала на Франция на финала `98-а, нищо чудно сега и Германия да легне по поръчка на Архентина. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 10 юли 2014, 02:32

Не, не. Не сега да уговорят немците да легнат.
Това е направено още при тегленето на жребия и съставянето на аржентинската пътечка. От ФИФА. Първенството е само проформа, изпълнение на един отдавна замислен план 8)
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 10 юли 2014, 02:36

Първенството е точно каквото е. Много интересно, драматично и всичко това при падащи стандарти. Странно мнение може би, но като се замисля е така.

На това първенство реално имаше 3 силни отбора, които разпределиха и добре силите си. Германия, Аржентина, Холандия. Говоря за сила достатъчна за световен шампион и с условности, но постижими, а не с нещо странящо от логиката.

Ако все още не е определен рефера за финала е редно да е Уеб, все пак той имаше най-блестящото съдийство на това световно.

Извън силните Коста Рика е феномена, включително отпаднала от един от трите най-силни при равностойни обстоятелства.

Очаквам Аржентина да победи на финала. Аргументите са в тяхна полза. Поне така виждам нещата без емоции и логически.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта