ФРАНЦИЯ

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Al » 01 ное 2011, 09:08

Мичо написа:
8 написа: От Илиенци до площад Журналист в Лозенец.

:qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp: имам си знатен комшу. :qipbo:


Добре дошъл 8!!! Мястото ти е чудесно. Ще се видим на СС някой път. :qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот 8 » 01 ное 2011, 12:28

Казуса написа:
Delija написа:Германия също гази до преди намесата на САЩ, СССР успяват само да задържат Германия дълбоко в територията си, но не и да я обърнат в бяг. Това става едва след като немците са принудени да се бият и на втори, а после и трети фронт.


Абсолютно невярно.
Още от самото начало на Великата Отечествена война, на стратегията на блицкрига СССР противопоставя стратегията на перманентната мобилизация (позната на ръководството на Съветите от Гражданската война) и още в края на 1941 г. немския блицкриг "захлебнулся" (както се изразяват руснаците). Битката за Москва бележи преломът. Дори и без битката за Сталинград, Германия е била обречена да загуби. От зимата на 1941-42 г. нататък всичко е просто агония.
Активните военни действия на САЩ нямат пряко отношение към положението на Източния фронт.
Друга тема е лендлизът, но аз считам, че дори без него СССР пак би победил Германия, защото важен на изток се оказва на първо място човешкия фактор, а не военната техника и мунициите.


Ама аз пък не съм съгласен с теб. Не мога да си спомня мястото кое беше, но след обрата при Москва войските на Жуков малко напредват и са спрени от немците. И там настъпва патова ситуация.....ама при нея руснаците вкарват и нови хора и всичко от военното си производство и барабар с това и американска помощ. От другата страна уж има обещана въздушна защита и нови сили, но нищо не идва. Естествено това постепенно се пропуква. АКО В ТОЗИ МОМЕНТ НЯМА ЗА НЕМЦИТЕ ДРУГ ФРОНТ НА ДЕЙСТВИЯ МОГАТ ОБРАТНО ДА ВЪРНАТ НЕЩАТА ДО МОСКВА. По същото време обаче и на Запад е важно. Как се държи целия континент (бреговата му ивица) така че отникъде да не могат да нахлуят съюзниците. И тези неща не рухват за ден-два, а години. Аз затова и казвам, че и това което правят е нечувано.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Казуса » 01 ное 2011, 21:02

Ако и да настъпва "патова ситуация" след контранастъплението на РККА зимата на 1941-41г., то идва само за да покаже неуспеха на блицкрига срещу Съветския съюз. А Германия няма "план Б" за такива ситуации. Тоест Германия вече е загубила войната.
В плана за нападение над СССР - "Барбароса" - не се предвижда създаване на нови дивизии. Считало се е, че тези, които пресекат германо-съветската граница, ще превземат Москва и да достигнат до Урал. Когато след първата зима на ВОВ дивизиите на Вермахта са изморени и обезкървени, няма план за тяхното допълване или заменяне, а всичко започва да се прави в движение и по спешност.
Във все същия план "Барбароса" се прави прогнозата, че РККА може да противопостави до 11 милиона солдата. В крайна сметка в редовете на Червената армия воюват над 20 милиона.
Подценяването от страна на Хитлер и неговото военно командване на Съветите ярко се илюстрира от следния факт: Само за първия месец на войната на изток Вермахтът губи повече жива сила и техника от всички загуби на запад срещу най-мощната европейска армия: френската, подкрепена от голям експедиционен корпус на Великобритания.
За лятната кампания на 1942г. Вермахтът предвижда настъпление само на част от фронта - южната част - с цели Сталинград и Кавказ.
Това ясно показва вече изчерпания ресурс на германците.
За лятната кампания на 1943г. Вермахтът изобщо се ограничава с локално насъпление, имащо за цел да унищожи живата сила на противника, а не да завладява територии. Операция "Цитадел" е израз на отчаяния опит на германците да задържат инициативата в свои ръце, защото противното би означавало скоростно приближаване на фаталния край.
А що се отнася до това, че през 1941г. Германия не воюва само срещу СССР, имаш много поздрави от мен ;)
Пряка и непосредствена опасност от десант при Атлантическия бряг на Франция, Белгия или Холандия от страна на Съюзниците през 1941-1942г. няма.
Освен това почти цяла Европа следва победителите от Германия. Днес фактите за колаборционистичните прояви на европейските народи усилено се укриват, но е факт, че европейската икономика обслужва Вермахта, а редица доброволци (в това число и французи например) воюват срещу руснаците на Източния фронт.
През 1941г. нз британците и през ум не им минава да откриват нов фронт срещу Германия на запад. Тяхната основна цел на европейския контитент е.. да оцелеят.
Да, Германия все още има сили да се бори и воюва още цели три и половина чудовищни години, но финалът е предопределен.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот VILIO » 01 ное 2011, 21:54

Може би си прав, че само войната би се проточила ако СССР не им бяха помогнали на запад,но пропускаш факта, че това проточване би помогнало на Германия да въведе нови оръжия които измислят германските учени и техници като реактивните самолети и фау 3.
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Казуса » 01 ное 2011, 22:06

Чудо-оръжие не би помогнало на Германия. Чудото-оръжие е една от последните отчаяни надежди на Хитлер за спасение.
Както вече отбелязах: важен на Източния фронт преди всичко е човешкият фактор.
Много надежди са били възлагани на новите танкове "тигри" и "пантери", но... те не оправдават очакванията.
В заключителния етап на войната надежди са били възлагани и на фауст-патроните. Но те също не дават решителен принос за спирането на настъпващата РККА.
П. п. Върви реклама по "Нешинъл Джиографик", че от 9-ти ноември започва сериал за Източния фронт. Предполагам, че там ще има много интересни и до голяма степен обективни неща за Великата Отечествена :qipbo:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Delija » 01 ное 2011, 23:39

Казуса написа:Още от самото начало на Великата Отечествена война, на стратегията на блицкрига СССР противопоставя стратегията на перманентната мобилизация (позната на ръководството на Съветите от Гражданската война) и още в края на 1941 г. немския блицкриг "захлебнулся" (както се изразяват руснаците). Битката за Москва бележи преломът. Дори и без битката за Сталинград, Германия е била обречена да загуби. От зимата на 1941-42 г. нататък всичко е просто агония.


Тук пишеш основно от позицията си на отявлен русофил. Истината обаче далеч не е тази.

Казуса написа:Активните военни действия на САЩ нямат пряко отношение към положението на Източния фронт.


Грешиш, една Германия, съсредоточена изцяло срещу СССР, без разрушени всичките си големи градове и повечето заводи и рафинерии (всичко това, благодарение на масираните бомбардировки на американци и англичани), не виждам как би била победена от СССР. Възможно е и да не спечели, но съветите няма как и да победят.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Delija » 01 ное 2011, 23:46

Казуса написа:Много надежди са били възлагани на новите танкове "тигри" и "пантери", но... те не оправдават очакванията.


И тук напълно грешиш. Оправдават очакванията. Но качеството не винаги е достатъчно, за да компенсира огромното изоставане в количествено отношение. Именно тук е и единственият недостатък на "Тигър" и "Пантера" - тяхната малобройност в сравнение с пълчищата съветски танкчета, основно Т-34.

Като цяло си доста необективен в коментарите си, заради огромната ти русофилщина.

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Казуса » 02 ное 2011, 18:55

А ти като цяло си още по-необективен заради огромната ти некомептентност по темата.
П. п. Аз освен русофил си падам и малко германофил, така че...
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Христолов » 02 ное 2011, 19:00

но си най-вече курофил :qipbj:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот vill_1 » 02 ное 2011, 20:29

Казуса написа:А ти като цяло си още по-необективен заради огромната ти некомептентност по темата.
П. п. Аз освен русофил си падам и малко германофил, така че...

Двуличник! #-o :qipbl: :qipan:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Delija » 02 ное 2011, 23:24

Казуса написа:А ти като цяло си още по-необективен заради огромната ти некомептентност по темата.
П. п. Аз освен русофил си падам и малко германофил, така че...


Хаха, и би ли ми разяснил къде точно съм некомпетентен ?? Защото, смея да твърдя, съм доста по-добре запознат от теб с цялата ВСВ и, което е още по-важно, не страдам от никакви симпатии към никого - било то американци, японци, немци, англичани.... коментирам нещата такива, каквито са, а не такива, каквито ми ги представят обилното количество изчетена съветска/руска литература....

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Delija » 02 ное 2011, 23:38

Казуса написа:А що се отнася до това, че през 1941г. Германия не воюва само срещу СССР, имаш много поздрави от мен ;)


Момче, ти въобще не умееш да четеш и осмисляш. Написах нещо съвсем друго, и съвсем друга година имах предвид, естествено.
Разбира се, че през `41-а и `42-а Германия е съсредоточена почти изцяло на изток и, както забелязваш, съветите, освен да задържат немците, друго не успяват да направят. Обратът на източния фронт съвсем "случайно" съвпада и със следните събития:

- началото на активните военни действия срещу Германия и на Запад - първо в Северна Африка, после в Италия, а накрая и десантът в Нормандия.
- все по-масираните бомбардировки на немските военни заводи, петролни рафинерии, големи градове, жп линии и т.н., все дело на американци и англичани. Всичко това затруднява все повече и повече целият военен апарат на Германия.
- огромните помощи за СССР под всякаква форма - хиляди танкове, оръдия, боеприпаси, технологии....
- постоянните сведения за намеренията на немците, които регулярно получават в СССР от американци и англичани, след разбиването на тайните кодове на Вермахта. Битката за Курск е идеален пример каква ценна информация получават в СССР от Запад....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот 8 » 03 ное 2011, 16:49

Al написа:
Мичо написа:
8 написа: От Илиенци до площад Журналист в Лозенец.

:qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp: имам си знатен комшу. :qipbo:


Добре дошъл 8!!! Мястото ти е чудесно. Ще се видим на СС някой път. :qipaz:


Вече съм тук в квартала ви. Софиянец в повече :qipbp:

Хайде да крадем България и да я сломим още повече, важното е ние да сме добре :qipay:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот Al » 03 ное 2011, 17:04

Както каза Цезар в "История на света" на Мел Брукс:

"Да го духат бедните". :mrgreen:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ФРАНЦИЯ

Мнениеот 8 » 03 ное 2011, 19:35

Ми нямам намерение да променям света. По-лесно е да се включиш в отбора на престъпниците отколкото да ги възпитаваш, че не трябвало така.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта