8 is back

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

8 is back

Мнениеот 8 » 06 юни 2017, 10:12

Ето го и моя форум. Чист, приветлив, свободно. Тъкмо като за мен да се развихря. :qipbp:

Естествено трябваше да прибегна до подмолни удари и да използвам администрацията. Разсъждавах простичко. Заложи на левскар. Те ги разбират административните хватки. И ето! С малко връзки с админа и съм пак тук :qipay:
Само Левски :qipbo: (този на Митов, Боримиров, Спас Русев-много ме кефи)
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: 8 is back

Мнениеот Мичо » 06 юни 2017, 11:26

:qipbp:

И преди и сега
Литекс не е ЦСКА 8) 8) 8)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 06 юни 2017, 16:49

И никога няма да е ЦСКА. Какво общо обаче има представилия се добре в последната надпревара за купата Литекс? Така ако ще си пишем и Берое, Ботев и Левски също не са ЦСКА (и преди и сега).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 06 юни 2017, 17:33

Сега. Едно по едно за пропуснатото време.

Пеп :arrow:

Доказа, че е е неудачник и измекяр от класа търсещ наготово нещата.

Прекара в Байерн три години. И трите години отпадна на полуфинал в ШЛ. И трите пъти срещу испански отбор и трите пъти различен, тоест завъртя грандовете Реал, Барса, Атлетико. При навлезлите от няколко години в деградация английски отбори, поне що се отнася до ЕКТ, където преди съперничеха на испанските, се оформи испанското трио и Байерн като извисяващо се над другите. Еми Пеп направи толкова колкото може всеки друг на света да направи. От открояващи се четири отбора да е четвъртия. Който и друг да беше треньор щеше да направи най-малко същото. От позицията на Байерн да бие всеки друг отбор извън испанските три. Ако поне нещичко гениално имаше в този треньор, то той трябваше поне един път, два пъти, а както го описват като голям и три пъти да прескочи полуфинала, но не.
На всичкото отгоре ситуацията е и по-лоша за него. Той наследи готов отбор машина от Хайнкес, който в него момент трепеше наред. Тоест дори даде и назад баварците. Иначе хубаво го изчисли в кой отбор да кацне. Смазалия все още силната Барса, който на национално ниво стана година по-късно и световен шампион (основно с играчи на Байерн).........ама Пеп толкова си може. Надушва далаверите ама си е накадърник.

Преминаваме към Сити. Същата работа. Много остър нюх за тръгнал да изплува отбор (който обаче май няма да изплува благодарение на него) и пак нищо. Та той не прави това което правиха преди него средни треньори, там шампиони или в борбата за титлата. Ами! Нормалния растеж беше след утвърждаване на титлите или борба за титлите (първо-второ място) след някой и друг сезон и в Европа да се подгони нещо (по подобие на Юве сега). Гледам му бюджета, гледам му грижливо избраните отбори, но човека няма нищо общо с успеха на Барса 2009-2012. Просто и там е усетил масрафа и е яхнал вълната на успеха. Успех обаче, който се дължи на други фактори, не на него.


Венгер :arrow: Някой твърдо е решил да закрие Арсенал :qipag:

За Моу, Зидан, Чоло по-късно.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: 8 is back

Мнениеот Al » 06 юни 2017, 20:56

1.Кур за Пеп.

2. Венгер става шампион до две години.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 06 юни 2017, 21:23

Моу го съжалявам. Мислех, че е тарикат като Пеп. Набара Интер след изграждането и довърши модела с ШЛ.
Обаче после в Реал се оказа в обратната позиция. Направи изграждането, а след него други двама треньори попиха триумхфите. Не казвам, че нямат заслуги, но това коетое днес Реал се подкова няколко години и от няколко човека. Моу участва в това. Моу участваше и в интеристкото. Само че в Милано дойде накрая да обере славата за всички участвали, а в Мадрид беше първия, който трябваше първо да обере мръсотията, а други бяха по лъскавината.

в Юнайтед пък направо го съжалявам. На фона на логично ставащото в този отбор и това е добре което постига. Там е ясно, че едно поне 15-20 години никой нищо няма да направи и феновете им трябва да си изживеят катарзиса. Просто Съра е легенда и неповторим. Все едно след Кройф и компания някой да иска същото в Аякс след 74-та. Ми няма. Завъртат се неуспехи, поколения и едва във втората половина на 80-те дойдоха частични успехи покрай Бастен, за да дойде едва средата на 90-те и аяксите да тресат пак цяла Европа. Така е навсякъде.
При големия противник Ливърпул е същата история и то над четвърт век. Те естествено не се отказват от отбора си, заради онези звездни успехи, та същото ще е и при мановете. Могат да си спомнят с умиление за ерата на Съра, но ще стоят и чакат дълги години. Като един минимум преди 2030 не търсете нищо там. Може би идва ред на Ливърпул. Аз бих изчакал Клоп и евентуално още един да свършат мръсната работа и после бих отишъл там да обера всички лаври. Другия вариант е Хайнкес да стане треньор някъде и отивам да го наследя. Три ШЛ при милениума в Реал започнаха при него. Дел Боске обра направеното. В Байерн също беше положен отбор ама Пеп нищо не можа да обере колкото и да се блъскаше като крадлив циганин да вземе постигнатото от друг.

Моу направо прави подвизи на този фон в Юнайтед. Ако успее да ги направи и шампиони по подобие на Конте Челси да си бие чукалата. Това е максимума и то са изключения такива. Частични завръщанияа към славата, които заблуждават, че се връщат старите времена, но те са моментни проявления. На Ливърпул беше ШЛ, не титла у дома. КНК на Аякс през 87-ма не е завръщане към хегемония. 66-та КЕШ на Реал не е връщане към петте поредни. Просто идва нещо като последен или спорадичен изстрел на оръдие. Истината е по-далеч.

Аз не го харесвам много. Признавам. Не е и велик треньор. Поне обаче не е цигански тарикат като Пеп. Заблуди ме подхода му с Интер, но след това в Реал и Ман определено е друга история и вади тежките камъни. В Мадрид за да успеят други, в Манчестър безмислено.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 12 юни 2017, 04:14

Фактически онзи ден беше трагедия за холандците. Видя се от какъв отбор са паднали. Да си скубят косите е малко. Нашите дербита са с Беларус и Люксембург. Първите ни идват малко нанагорно и не можем да ги вземем.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 12 юни 2017, 09:40

Ами разбирач съм. Това което написах за Моу самия той го казва вчера.
Моуриньо: Винаги избирам тимове в голяма беда
„Аз съм ужасен при избора на отбори. Винаги избирам тимове, както казват в Англия, отбори в голяма беда. Интер бе в голяма беда, Реал Мадрид бе в голяма беда, Манчестър Юнайтед в голяма беда. Всички отбори бяха в голяма беда“, коментира Моуриньо.


Прав е с изключение на Интер. Там отбора беше "тръгнал" преди него. Други са били там в "бедата". За Реал обаче, срещу голямата Барса, и в Ман след Съра е напълно прав.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 12 юни 2017, 17:02

Stinkata написа:С емблемата на Левски се оправиха нещата...


Сега ми стана ясно откъде сме почерпили опит. То си има професионалисти в тия административните дела и не е нужно да откриваш топлата вода :qipag:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот Stinkata » 12 юни 2017, 17:05

Al написа:1.Кур за Пеп.

2. Венгер става шампион до две години.

В Борусия?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 12 юни 2017, 20:02

„ПФК ЦСКА“ АД преустановява дейност, :arrow: Българският футболен съюз издава лиценз на новото дружество „ПФК ЦСКА – София“ ЕАД

ПФК-та, ФК-та, АД-та, ЕАД-та, ООД-та, Септемврийски, Червени и всякакви знамена, Тирета-София, 1948-ма или друга година, няма никакво значение. Все е ЦСКА, а юридически с какви надставки и представки върви слабо ме вълнува.
То положително в бъдеще ще има и други промени в юридическото име.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот Stinkata » 13 юни 2017, 10:10

8 написа:То положително в бъдеще ще има и други промени в юридическото име.

И смяташ, че това пак ще бъде ЦСКА???
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 13 юни 2017, 15:31

Да.

Отбора който се състезава на Армията, който реално поема нещата и който се припознава от масовия червен фен си е ЦСКА. Дори нещо да е чисто юридически, но не се приема, няма как да бъде ЦСКА. Представи си, че след 10 години титаните решат да се върнат и да изплатят дълговете на фалиралото ЦСКА. Армията е вече заета и те започват да речем в Павликени. Със 100-200 фена търсещи кристалната юридическа чистота. Това няма как да е ЦСКА.

Звучи като македонците. Ми това не са македонците на Александър Велики. Някаква област решава, че е държава. Със същия успех други места в България могат да решат, че не са българи, а държавата им е Тракия или Добруджа. Или ти например да си искърец, защото си близо до Искърското дефиле. Това как я кръщават заради гръцки, сръбски и други претенции е бошлаф.

ПП. Разбира се нещо масово прието може по изключение да не го приема за ЦСКА ако съвестта ми не го възприема. Примерно някой Джаро изколи буквално всички на Армията, нанася се там с екип и отбор, по няккава причина феновете го припознават, че той е вече ЦСКА.....за мен няма да е ЦСКА, но тоа са екзотични примери. Става дума, че под натиск и насилствено и против всякаква логика няма да приема нещо, но това е въпрос на възприятия и субективизъм.
При актуалната ситуация какво да направя? И ти ще приемеш подобен Левски ако започвнат да ви въртят с многобройни имена и хватки за пари. При вас проблема, поне засега, го няма, защото взехте повече пари от спонсорствата, също нечестен метод, но водещ до по-малко кредити през годините.

Същото е при Ботев или Локо Пд. Юридически да признаят, че вече ги нвяма отборите им? Това са си те.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот Stinkata » 13 юни 2017, 19:03

Значи ЦСКА, колкото и да си сменя името, си остава ЦСКА. Разбрах...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 13 юни 2017, 20:33

Предполагам вкарваш ирония, но ако го казваш чисто логически отговора ми е положителен. Колкото и да си сменя името и да върти врътки ЦСКА е ЦСКА. По същия начин и ваш ще ви припозная в негативния смисъл разбира се. Ще коментирам мачовете като дербито, а не с Етрополе или подобно........освен ако не е да ви бъзикам, но реално ще сте си Левски.
То и вие го правите, въпреки че не го признавате. Толкова шум нямаше да има ако Литекс-Етрополе, гледам така сте си го кръстили, не беше ЦСКА.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта

cron