8 is back

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 03 юни 2019, 12:10

Аз тогава бях луд фен на Айндховен и въпреки правотата ти в спортно-технически аспект бях много доволен от този финал.....щото Айндховен спечели.
Мисля, че още помня и четирите им национала. Ван Брьокелен, Ван Аерле, Ван Тигелен, Ваненбург, Куман. Всъщност 5....ама 4 бяха. Значи някой от тях не е титуляр в националния. Ван Аерле беше нещо като Бисер Иванов. От 4-то ли кое ниво там до титуляр в европейския клубен и същата година и национален европейски шампион.

Та така.

Извън страстите и да отдадем внимание на строгите факти ако не се лъжа Айндховен е най-странния европейски шампион (всъщност най-слабия математически) без да е победил след 1/8 финала. Последните съперници падат или след дузпи или продължения или повече голове на чужд терен, но са само ремита. Такъв поне ми е спомена.
1/8 финала, последната им победа, тогава е второто стъпало в турнира. Най-първите мачове бяха 1/16 финали.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 03 юни 2019, 12:17

VILIO написа:Съдията развали мача.След дузпата Тотнъм се сковаха,а Ливърпул паркираха рейса и не се получи мач.


То беше ясно. Английски отбори, кво очакваш? Едно мачкане и кюскане на топката. То това да не ти е миналата година, задни ножици и т.н.
И не ви е развалил съдията мача. Хайде стига оправдания.

Едните след дузпата 70 минути чакаха докато съперника се открие и да си вкарат втория гол, а другите след изоставането от първата минута стояха 70 минути чакайки някак си от небето да падне равенството и без да се откриват. И така мача си вървеше никой нищо не правейки. При очевидното което ставаше и нямаше логика да не си остане така още 20 минути просто Тотнъм пробваха няколко нескопосани атаки, които не бяха някакъв дразнител и опасност за вратата на Ливърпул. Последните пък вкараха още един гол от откритите пространства. Скучна и тъпа работа. Тряваше Аякс да е на финала и да си понапълним малко окото с футбол ама де тоя късмет. Този път се напълни с ръгбисти и нямахме избор. Трябваше да гледаме друг спорт. Не футбол.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 03 юни 2019, 12:20

Нищо де, един финал в ШЛ. Не съм се минал много. Кво да кажим за наказаните диемаджии цяла година да търпят това. Ужас!
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 03 юни 2019, 12:39

Да викаш финалите между Реал и Атлетико бяха страшна класа? :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 03 юни 2019, 13:45

Че имаха си драма и двата мача. И да, харесаха ми.

Споко де, всеки с вкусовете си. За теб пък имаше тази година ръгби. Вярвам си доволен от пиесата в събота. Нали същото гледаш всеки уикенд и му се кефиш. Трябва да ти е харесало. Сигурно и чикия си си бил от кефа. Всичко е наред.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 03 юни 2019, 14:12

1.Исках да стане добър мач, заради разбирачи като теб, които през сезона са гледали два английски мача и си правят изводи от един финален мач.
2.Най-интересният мач този сезон в ШЛ бе между два английски отбора - Сити и Тотнъм ала тва е било ботушарски мач сигурно.
3. Не знам дали е ръгби ама заради латино хомотата футболът има лоша репутация в САЩ или Канада където го считат за женски спорт заради балетните изпълнения на Неймар и останалите испанци,бразилци,аржентинци вся роми.
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: 8 is back

Мнениеот drvasko98 » 03 юни 2019, 21:11

Честно казано не знам за какво говорите. В мача имаше 25 удара, 12 точни, вярно, че повечето бяха в последните 20 минути, но дори само това е напълно достатъчно, за да е мачът поне приличен за финал. Тотнъм натиснаха, когато трябваше и имаха поне 3 реални положения за гол преди да стане 2-0. Аз ако бях съдия тази дузпа нямаше да я свиря, нито е удар към вратата, нито голово подаване, нищо.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 04 юни 2019, 00:36

Това с дузпите става голям проблем. И за мен не е дузпа, но по новите им тълкувания е. Ако обаче те се спазват реално би трябвало на мач да има по 3-4 дузпи, че и нагоре. Това е все едно да въведеш при корнер ако се блъскат в наказателното поле да е винаги дузпа.
Ако това се спазва настава една лудница. Първо дузпата на времето беше нещо голямо. Над 90% събитие като гол. Рядко срещано и ако се случи решаващо. Сега ще стане като преките свободни удари. По няколко на мач. И второ. Ще е едо постоянно цъкане на ВАР имаше ли нямаше ли. Футбоа остава на заден план, а аз бях прав като ви убеждавах, че не трябва да го въвеждат. Не защото не искам да изчезнат божияа ръка на Марадона или отменения гол на Лампард 2010, а защото не се прави така.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: 8 is back

Мнениеот Blue » 04 юни 2019, 16:09

Васко, не знам ка можеш да твърдиш, че подобно безумие е било интересно. Лорис игра с топката поне 50 пъти в мача. И това извън моментите, когато му се налагаше да се намесва при удари и корнери за Ливърпул. Смяташ ли го за нормално? Онзи от Тотнъм, десният им защитнитник - болния от трипер, та това недоразумение за цял мач нямаше вярно отиграване. Същото важеше и за номер 8 - първата смяна на Тотнъм. Какво направи този "футболист"? Какво направи Деле Али? Тези тримата заслужаваха да бъдат сменени още в 20-25 минута на мача! Ливърпул имаха 4 играча в този мач - Сане, Салах, Ван Дайк и вратарят Алисон. Тотнъм двама - Сон и левият им защитник. С много усилия към тях могат да се добавят Лорис и Кейн - първия защото играеше най-много с топката от Тотнъм, а втория защото чат-пат подаваше напред, а не само встрани и назад. Този мач беше пародия на футбола, за разлика от Челси и Арсенал, който беше наслада за очите.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 04 юни 2019, 18:24

Какви са ви прогнозите за следващият сезон кои ще станат шампиони? :roll:

Blue написа: Този мач беше пародия на футбола, за разлика от Челси и Арсенал, който беше наслада за очите.


На мен този мач нещо не ми хареса.Не знам.Може би е заради атмосферата и комунистическият стадион с писта.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 04 юни 2019, 18:37

Хайде сега стадиона домакин им виновен на англичаните. Просто поиграйте малко футбол, не ръгби. Хубава игра е, повярвайте. Хората й се кефят стига да не се блъска топката.

И защо казваш, че мача не ти харесал!? Типичен английски мач. На мен такива ми идват блудкави ама вие нали всяка неделя ги гледате и им се радвате.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 04 юни 2019, 19:10

Така е.Най-грозният мач в ШЛ беше между Сити и Тотнъм
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 04 юни 2019, 22:01

Многото голове неса гаранция за много качество. Навремето много обичаха да въртят един ретро мач от 80-те Ливърпул-Евертън 4:4. Величия и в Европа в него момент. Като някаква класика, вечен мач...........ами нищо интересно не виждах в него. ОК, осем гола, догонват се един друг, но толкова. Чисто футболно нищо особено.

Виж един мач без да е възхваляван ми остана завинаги в съзнанието. Световна кварификация Холандия-Германия 1:1 по пътя към 90-та, но и след европейското 88. Истинска класика в много направления. Ама ти откъде да знаеш предвид и възрастта ти и пристрастията отвъд Ла Манша.
Мач в който бяха заложени 4-5 неща.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 05 юни 2019, 09:13

Никъде не съм споменал голове ама карай.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 05 юни 2019, 14:01

Тогава какво ти хареса в този мач? Изпълнението на тъчове и корнери? Биеш ли чикия като видиш как се засилват и трясват топката с все сила нагоре в небесата на принципа на случайността в наказателното поле да се падне на главата на съотборник? Възбуждащо е нали? :roll:
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта

cron