Литекс (Ловеч)

litex_go
Мнения: 13
Регистриран на: 17 юни 2005, 11:01

Мнениеот litex_go » 27 юни 2005, 12:02

Над 300 деца бяха изпитани от експерти на "Оксер"


От вторник до четвъртък Градският стадион в Ловеч стана арена на много емоции около първите изпити за попълване на стартиращата футболна академия. Над 300 млади футболисти на 14, 15 и 16 години опитаха късмета си да попаднат сред възпитаниците на направения по френски образец проект. Собственикът на "Литекс" Гриша Ганчев е обещал да инвестира около 5 млн. лева, за да направи школа по западен образец, която да стане N 1 на Балканите.

Текат усилени ремонти на трите тренировъчни игрища, а общежитията ще бъдат готови през август. Месец по-късно те ще приемат и първите възпитаници на академията. Десетина от тях са именно преминалите успешно изпитите. Помислено е и за образованието на децата, което не бива да страда за сметка на тренировките. Поне такова е едно от изискванията на френския екип, който не се уплаши от юнското слънце в града на люляците и беше навсякъде в дните на изпитите.
Главният координатор на проекта Бернар Тюрпен засега е пестелив в оценките си и подчертава, че ще дава съвети само по отношение на методиката. Консултантски са и функциите на техническия директор на "Оксер" Даниел Ролан, който говореше малко, но за сметка на това отбелязваше стриктно всеки пропуск в организацията. С практическата работа се занимаваше Робер Боавен, който има 20-годишен стаж в школите на "Гренобъл", "Оксер" и още няколко малки клуба от областта Бургундия. Шеф от българска страна е бившият играч на "Литекс" Драголюб Симонович, който е много доволен от

съвместната работа с французите

През юли Дуци ще свери часовника си и с треньора на европейския клубен шампион "Ливърпул" Рафа Бенитес, с когото поддържа приятелски отношения. "Много съм доволен от старта. Не говоря толкова за качеството на момчетата, а по-скоро за идеята, която реализираме в момента. Това е нещо ново, което се прави за пръв път на Балканския полуостров. Сами виждате, че без много да шумим, събрахме над 300 деца на изпитите. За малък град като Ловеч това е сериозен успех", обяснява Симонович, докато показва на екипа на "Новинар" работата на специалистите. От българска страна освен няколко местни треньори са привлечени бившият наставник на "Марек" Румен Стоянов и бившият помощник-треньор на ЦСКА Михаил Мадански. На откриването пък младоците бяха окуражени лично от треньор N1 за ХХ век у нас Димитър Пенев. Няколко думи в типичния си колоритен стил отдели и Иван Славков. Щом късметлии като

Батето и Пената пожелаха успех

на начинанието, работата е в кърпа вързана, коментираха хора от постоянното присъствие на стадиона. Въпреки че на терена играеха юноши, във всеки от трите дни имаше по над 300 зрители, което е успех за мачовете на някои отбори от "Б" групата.
Гаранция за доброто бъдеще на ловешката академия е личната ангажираност на боса Ганчев. Освен че финансира всичко, собственикът на "Литекс" следеше от ложата си пресявките, а след това раздаваше награди на най-добрите. И чак накрая се оттегляше на съвещание с треньора на мъжкия тим Люпко Петрович. Амбициите на българския клуб явно са се понравили на французите, които ще пуснат филм за школата през октомври по държавната телевизия TF1. Тогава край Покрития мост очакват и легендата на "Оксер" Ги Ру, който превърна скромния клуб от анонимник в шампион, носител на купата на Франция и редовен участник в евротурнирите, и на първо място в истинска "ферма" за талантливи футболисти.

Потребителски аватар
Juve_iT
Мнения: 39
Регистриран на: 21 апр 2005, 19:16
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Juve_iT » 28 юни 2005, 16:29

ei FANS zavarnah se ot ITALIA.mnou mi e gotino tyk v BG :lol: :lol:


Litex tazi godina sa 6ampioni
Литекс - ЦСКА 8:0

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 29 юни 2005, 16:10

abe toq hidioued ot kolko vreme e v bg?6toto ne moje da govori balgarski..............tva ako be6e v evropa dosega da sa go izgonili

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Мнениеот Мичо » 29 юни 2005, 16:16

хидиуед говори много добре български само че мениджъра му е забранил да дава интервюта на БГ за да не стават грешки...... :wink:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 29 юни 2005, 16:32

"Може би президентът на Литекс се уплаши от сумата, която трябваше да отдели между двете първенства за привличането на нови играчи или пък не искаше да ми плати на мен за работата, която бях готов да свърша", така треньорът Ицхак Шум обяснява пред вестник "Спорт Експрес" причините за напускането на ловешкия клуб.
Както се знае, Ицхак Шум напусна малко преди края на последния шампионат, след като водения от него Литекс претърпя домакински поражения от Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, а освен това падна и при гостуванията си на някои слаби отбори.

"През декември миналата година босът на българския Литекс ми направи предложение да оглавя неговия клуб: "Искам през този сезон, който вече е в разгара си, да влезем в "зона УЕФА, което означава да заемем 3-о или 4-о място, а в следващото първенство - да участваме в Шампионската лига", разказва Шум пред руския спортен ежедневник.

"Аз поех отбора, когато той беше 5-и, придвижих го една стъпка напред и попаднахме в зона УЕФА. Между другото, когато пристигнах в отбора, ми обещаваха добри нападатели, които така и не пристигнаха. Между другото, по мое настояване взеха двама играчи, чиято цена сега се повиши многократно. Но най-голямото ми учудване беше, че веднага след като се запознах с отбора, докараха още десетина играчи, които според ръководството били много по-силни от тези, с които разполагаха", допълва израелският специалист, който изкара в България по-малко от четири месеца.

"По мое време спечелихме седем мача, един завършихме наравно и загубихме четири. При това, ние не сме Левски или Локомотив (Пловдив). Възможно е президентът да се уплаши от сумата, която трябваше да плати между двете първенства, за да решим втората поставена задача. А може би не искаха да ми платят добри пари за свършената работа. Но така или иначе - дали ще попадне в Шампионската лига или не, Литекс ще бъде без мен".

След това журналистът от "Спорт Експрес" го пита с какви чувства той напуснал България, при което израелският треньор отговаря: "През цялото време се чудех за кого ние всъщност играем? При условие, че на мачовете на Литекс идваха по 500 души. Ако ние бяхме станали шампиони и ако бяхме влезли в Шампионската лига - заради което аз и отидох в България, в малкия град Ловеч щеше да има истински футболен бум. Мен това и ме подкупи. Повече от парите и ако говоря образно, дали договорът ми ще бъде със сто хиляди повече или по-малко, аз няма да стана по-беден или по-богат. Аз съм достатъчно обезпечен човек. Но на мен много ми се искаше да вляза с представител на България за първи път в историята в Шампионската лига. Както го направих с Макаби (Хайфа)".
popadna mi tva i vi go puskam..............neznam dali vi pravi vpe4atlenie slednata 4ast ot tova izkazvane:При това, ние не сме Левски или Локомотив ..............toq ne6to se e obarkal.........za6to ne e spomenal poznatiqt navsqkade po sveta cska...........izvinqvam se za otklonenieto

Потребителски аватар
baxo
Мнения: 13
Регистриран на: 03 май 2005, 15:57
Местоположение: Всяка сряда в О'Шипка

Мнениеот baxo » 08 юли 2005, 13:01

Абе Литекс са си наи-добрия отбор в бг-то
Nikoga ne vzimai jivota na seriozno , taka ili ina4e jiv ot nego nqma da izleze6'

Потребителски аватар
Lord_of_Trance
Мнения: 14
Регистриран на: 04 авг 2005, 10:52
Местоположение: Dresden

Мнениеот Lord_of_Trance » 04 авг 2005, 14:14

Da.Nai-golemiq otbor v Bg.Fen sym im oshte ot kakto bqha v B grupa.I biha Levski s 2-0 za kupata.Neznam koi si spomnq oshte.Pyrviq mach na Litex deto slusash Live po radioto.:)
Taq godina mn me qdosaha s tiq transferi deto praviha.Prodadoha si nai-silnite igrachi i to na konkurenti.Tova go post´nah v edin drug forum.
Jun 10 2005, 13:13
Всяка година заявяват в ЛИтекс че сте се борят за титлата.Ок.Това е добре.Имат силен отбор добри футболисти и доскоро бяха и обиграни.Ама сега.Какво става-продават се наи-силните,всичко почна с младата надежда Бандаловски.Ама го продадоха на Феиенорд.Това няма как да се откаже.Златен шанс за момчето.Продажбата на Иовов я разбирам-все пак няма какво да даде вече на отбора,изчерпан е докраи за Литекс.
Ама да продаваш наи-силните си играчи,които като Мурад например всеки мач дават всичко от себе си и се раздават докраи,никога не пазят сили и феновете ги поготворят на конкуренти от вътрешното първенство е чудовищна грешка.Съвсем сериозно го мисля това.Като Фиго с Реал и Барса.Да ги продадеш в Европа е сделка.И пари може да вземеш мн повече и за играча е голяма крачка напред.И сега кво стане-ще се вземат пак разни анонимни чужденци и пак ще ми разправят като паднат 3 пъти удома-ми отбора е още нов обиграваме го за другия сезон.А като изгрее някои до зимната пауза току виж отишъл в Левски или ЦСКА.
Та Литекс се превръща в среднокласен отбор от ранга на Марек.По класа тая година се убедих че не се кои знае колко по-добре от Марек или Берое.Провинцялно тимче.Без шанс за титла.И сега отгоре на всичко взеха да подготвят играчи за столичните клубове. Още малко и ще се повтори на Нафтекс историята.Предимството им пред другите провинцилни тимове маи остават само парите.
BARCELONA and LITEX FOREVER

Потребителски аватар
Mi6ka
Мнения: 97
Регистриран на: 23 апр 2005, 15:00
Местоположение: Sofia

Мнениеот Mi6ka » 06 авг 2005, 21:32

Честита първа загуба, фенове! Лошо, много лошо... :roll:

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 06 авг 2005, 21:34

СИМИТЛИИИИИИИИ :lol: :lol: :lol: :lol:
БАН

Потребителски аватар
Алекс
Мнения: 247
Регистриран на: 28 мар 2005, 12:34
Местоположение: "Армията", Сектор Г

Мнениеот Алекс » 06 авг 2005, 21:52

да, кофти работа за гришата и селекцията :cry:
САМО ЦСКА!!!

Потребителски аватар
Хиподил
Мнения: 720
Регистриран на: 30 апр 2005, 14:03
Местоположение: ЧЕРНО-БЯЛ ПЛОВДИВ

Мнениеот Хиподил » 07 авг 2005, 01:31

ЛИТЕКС - ПИРИН 1922 0:2

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Потребителски аватар
Blazer
Мнения: 2828
Регистриран на: 24 апр 2005, 22:16

Мнениеот Blazer » 07 авг 2005, 19:25

Ало Ловеч, какво става бе ??? :shock: Аз викам тая година сте по-силни и ще е страшно, а то...
Изображение
Take It Easy!

Потребителски аватар
gizo
Мнения: 653
Регистриран на: 18 мар 2005, 13:15
Местоположение: Под масата на тревата до Русе

CSKA

Мнениеот gizo » 07 авг 2005, 20:21

Така е докато футболистите в БГ първенство си правят каквото искат и си бойкотират треньорите.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Anarion
Мнения: 835
Регистриран на: 22 май 2005, 21:40
Местоположение: Минас Тирит,Гондор

Мнениеот Anarion » 07 авг 2005, 20:36

Абе знаеш ли,че май там ще излезе ключа от бараката...Обаче ако е така-толкова по-зле за тях.Иначе имат много голям потенциал,а и все още въобще не са за отписване.
...и рече Бог "Само "Левски" !
И направи небето синьо.

Потребителски аватар
Zvezdomir
Мнения: 139
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:48

Re: CSKA

Мнениеот Zvezdomir » 07 авг 2005, 21:25

gizo написа:Така е докато футболистите в БГ първенство си правят каквото искат и си бойкотират треньорите.

ее много рано бойкот да му првят а и Люпко вече е бил в Литекс при горе-долу същите играчи и е постигал упехи.
Изображение
Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта

cron