Дунав Русе

Tsonev
Мнения: 4066
Регистриран на: 09 мар 2007, 19:40

Мнениеот Tsonev » 22 окт 2007, 10:40

Dunav-Forever написа:
Tsonev написа:Да не бързаме още с прогнозите,има още много мачове в които ще се разбере докъде ще стигнем,и аз като теб се надявам догодина да сме там където трябва :)


Не бързам никак даже...има изгледи за по-оптимистични прогнози. Някъде след 28-ми ще разберете за кво иде реч. :)


Незабравяй че през втория полусезон ще имаме много тежки гостувания на преките конкуренти а и на други силни отбори-Нафтекс,Слевен,Калиакра,мисля че ще гостуваме и в Смолян на Родопа така че тежките битки тепърва предстоят,въпреки тези трудни мачове аз съм оптимист че най-после ще сме там където заслужаваме :) :!:
Изображение

Потребителски аватар
Dunav-Forever
Мнения: 108
Регистриран на: 30 авг 2006, 08:48
Местоположение: РУСЕ
Контакти:

Мнениеот Dunav-Forever » 22 окт 2007, 10:53

Tsonev, мисля, че тази година фактора гостуване за нас не е толкова меродавен.
И Хасково, и Несебър, и Раднево бяха стабилни домакински състави, които преодоляхме. Зимата ще се подсилим с още състезатели да се повиши конкуренцията в отбора и пролетта има изгледи за нещо повече.
Аз винаги ще вярвам в моя любим отбор. Момчетата показват, че заслужават доверие от наша страна
Изображение

Потребителски аватар
Dunav-Forever
Мнения: 108
Регистриран на: 30 авг 2006, 08:48
Местоположение: РУСЕ
Контакти:

Мнениеот Dunav-Forever » 23 окт 2007, 16:35

Ето едно просторно интервю с нашия наставник НИКОЛА ХРИСТОВ

Изображение

Сезонът 1990/1991 е последният за Дунав в "А" група. Оттогава люшкането между "В" и "Б" група е основното занимание на един легендарен отбор. Клуб, който в турнира на УЕФА през сезона 1975/1976 побеждава Рома с 1:0 на градския стадион в Русе. Сега Дунав отново преследва единствената цел, която може да има отбор с такава история, а именно да се върне в елита. За отличното представяне на русенци в тазгодишния шампионат на "Б" група говорим със старши треньора Никола Христов, който преди време бе отличен нападател на Дунав и на ЦСКА. Роденият през 1951 г. специалист даде интервю за "Топспорт".

- Г-н Христов, как се решихте да поемете Дунав?

- През миналата година вкарах Бенковски (Бяла) от "В" в "Б" група. Веднага след края на сезона ми се обадиха хора от ръководството на Дунав и ми предложиха да се върна в Русе и да поема отбора. Разбира се като русенец изпитах огромно задоволство от поканата. През лятото обаче, когато дойдох,

имаше доста
трудни мигове

В този момент "Приста Ойл" и братя Бобокови се отказаха да спонсорират клуба.

- Сега кой се занимава с финансите?


- Местни фирми от Русе и главно общината здраво се заеха да върнат традициите на клуба.

- Имате ли проблеми с истинския Дунав както в Бургас и Благоевград, където съществуват битки за автентичните Черноморец и Пирин?

- Преди, когато бяхме обединени с Раковски (Русе) под някакво АД, ситуацията беше мъглява. Но от 2003 година този тим е приемник на истинския клуб и няма никакви проблеми с идентификацията. Така че, сега съм треньор на истинския Дунав.

- С какъв екип работите?

- Заедно с техническите директори Стоян Илиев, който някога бе много добро ляво крило, и Борислав Богомилов.

- Разкажете нещо за вашите играчи?


- Тимът върви добре, защото сравнително млади и по-опитни играчи успяха да се сработят. Получи се сплав между футболисти като Мартин Ковачев, Росен Каптиев, Людмил Киров, Ивайло Кирилов, Светлин Симеонов. Именно в това е силата на Дунав. Разполагаме с

много
надежден
вратар-

Филип Филипов. Момчето е на 21 години. Изключителен работохолик е. Много е добър в рамките на вратата. Трябва да поработи при излизанията си в наказателното поле, но с неговата воля мисля, че ще успее.

- Сигурно целта ви е влизане в "А" група?

- Така се получи, че направихме няколко силни мача и в момента сме на второ място. Но в началото на сезона, когато не се знаеше финансовото ни положение, никой не е поставял такава цел.

- Кои ще са основните ви съперници?

- Със сигурност Сливен. Също така Родопа ще търси бързо завръщане в "А" група. Като скрит фаворит се очертава Несебър.

- Преди време "Б" групите бяха Южна и Северна, сега Източна и Западна. Добър модел ли е това?

- Мисля, че преди беше по-добър вариант в географско отношение. Разбирам Етър от Велико Търново и Янтра от Габрово, които са близо до Русе, да са при нас. Но какво правим в една група с тимове на другия край на България като Хасково и Свиленград.

- Като бивш играч на ЦСКА поддържате ли връзки с отбора?

- Разбира се, че следя представянето на ЦСКА. Даже преди сезона имах контакт с Александър Томов и се бяхме уговорили някои играчи, които не могат да влязат при титулярите този сезон, да бъдат преотстъпени в Русе. Имаше възможност

Иван Иванов да
дойде при нас,

но после той отиде в Локомотив (Пд).

- Като някогашен нападател на ЦСКА какво ви е мнението за Неи?

- Показва, че е голаджия, но за съжаление често стои изолиран в атака, защото няма играчи в халфовата линия на "армейците", които да му подават удобни топки или по хитър начин да го извеждат на голова позиция. Затова се губи част от ефективността му.

- Спомняте ли си за паметните мачове с Валенсия през есента на 1978 година? Тогава вкарахте два гола - и тук, и там?

- Разбира се! Горд съм, че съм бил част от славната турнирна история на ЦСКА. В София поведохме с 2:0 и можехме да стигнем до по- убедителен резултат, но получихме гол. В този мач Данчо Филипов, лека му пръст, спаси дузпа на Кемпес. Във Валенсия, въпреки загубата с 1:4, се държахме на положение. След двубоя си разменихме фланелките с Марио Кемпес. Тогава аржентинецът бе най-популярният футболист в света, защото няколко месеца по-рано стана световен шампион и голмайстор на мондиала. И аз, и той в мачовете ЦСКА - Валенсия играхме с №11. Пазя я в къщи като голяма реликва.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 23 окт 2007, 17:22

Ще биете ли в местното дерби в Бяла :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Dunav-Forever
Мнения: 108
Регистриран на: 30 авг 2006, 08:48
Местоположение: РУСЕ
Контакти:

Мнениеот Dunav-Forever » 23 окт 2007, 17:30

marto193 написа:Ще биете ли в местното дерби в Бяла :roll:


Не знам това аз...играем мач за мач надявам се и този да го вземем, но няма да е лесно. Стадиона ще е пълен ще има много хора и от Русе...ще стане истинско дерби. Както досега и този път ще се въздържа от прогнози. Бяла са добър отбор...ще видим
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 25 окт 2007, 10:20

Спортист /Своге/ - Дунав

ЗА КуПАТА 8)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Tsonev
Мнения: 4066
Регистриран на: 09 мар 2007, 19:40

Мнениеот Tsonev » 25 окт 2007, 11:30

marto193 написа:Спортист /Своге/ - Дунав

ЗА КуПАТА 8)


Добър жребий, :P тея ги отнасяме с два,три гола :!:
Изображение

Потребителски аватар
Dunav-Forever
Мнения: 108
Регистриран на: 30 авг 2006, 08:48
Местоположение: РУСЕ
Контакти:

Мнениеот Dunav-Forever » 25 окт 2007, 11:45

Tsonev написа:
marto193 написа:Спортист /Своге/ - Дунав

ЗА КуПАТА 8)


Добър жребий, :P тея ги отнасяме с два,три гола :!:


Горещо те съветвам да се предпазиш от такива еуфорични настроения. Никола Христов ще заложи на младите, а такива резултатите 3-4-10:0 за нас са нелогични защото в шампионата до момента нямаме победа с повече от един гол разлика.
Колко свърши мача - няма значение. По-важно е първенството :wink:
Изображение

Потребителски аватар
bili.80
Мнения: 894
Регистриран на: 16 юли 2007, 21:28
Местоположение: U NAS

Мнениеот bili.80 » 25 окт 2007, 11:53

дано влезете в а група и не ви спрат кранчето след изборите.в русе има мн предприятия,които имат акции на стоковата борса и града икономически е преди пловдив.
ДАЙТЕ ДУЗПИ-СПАСЕТЕ ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
Dunav-Forever
Мнения: 108
Регистриран на: 30 авг 2006, 08:48
Местоположение: РУСЕ
Контакти:

Мнениеот Dunav-Forever » 25 окт 2007, 12:03

Ми то и сега отбора се издържа от местни фирми, но самия клуб се управлява от Община Русе :)
Изображение

Потребителски аватар
bili.80
Мнения: 894
Регистриран на: 16 юли 2007, 21:28
Местоположение: U NAS

Мнениеот bili.80 » 25 окт 2007, 19:55

тя общата работа кучета я яли.дано не развалят хубавия отбор.
във всяка община има цял отдел с тлъсти заплати,отговарящ за спорта.
момчетата ви се успокоиха и бият наред. :P :wink:
ДАЙТЕ ДУЗПИ-СПАСЕТЕ ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
Dunav-Forever
Мнения: 108
Регистриран на: 30 авг 2006, 08:48
Местоположение: РУСЕ
Контакти:

Мнениеот Dunav-Forever » 26 окт 2007, 09:59

Еми нямаме засега финансови проблеми. Момчетата си получават на точната дата заработеното...преди всеки мач на вън се пътува ден преди срещата като белите хора (изключение прави сега мача в Бяла, където ще пътуват в деня на мача, но Бяла е на 50 км от Русе, така че...)
Сега се чува, че се готви и добра зимна селекция, която да подсили състава ни.
Като цяло спокойна е атмосферата...лишена от някакви свръх очаквания, без изхвърляния, тихомълком си проправяме път нагоре. Надявам се статуквото да се запази.
Изображение

Tsonev
Мнения: 4066
Регистриран на: 09 мар 2007, 19:40

Мнениеот Tsonev » 27 окт 2007, 17:50

Бенковски Бяла : Дунав 2:1 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 30 окт 2007, 18:44

Видях че сте изгорели за два мача без публика
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
bili.80
Мнения: 894
Регистриран на: 16 юли 2007, 21:28
Местоположение: U NAS

Мнениеот bili.80 » 30 окт 2007, 19:00

спортист своге е приятен тим,има хубав стадион и може да го биете.там са бели хора и разбират от футбол.имате шанс да биете.
ДАЙТЕ ДУЗПИ-СПАСЕТЕ ЛЕВСКИ!


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта