СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Chelsea_69 » 05 юли 2010, 22:35

8 написа:...


Изображение
Изображение
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юли 2010, 22:36

Ти и за Меси на това световно имаше големи усещания, па го видяхме.......

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Mike Bibby » 05 юли 2010, 22:37

Между другото, ако Германия стане световен шампион, ще е хубаво за футбола, защото техният поток бе най-труден, а бих казал, че и групата им бе коварничка. Единствените ми възражения са за непризнатия гол на Англия и за пропуските на ПодолскиЯ срещу Сърбия. :qipap:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:38

vill_1 написа:Като говорим за слабата игра на Германия,не виждам защо трябва да намесваш Испания.Не ми харесват мачовете им.Не ми се гледа как бягат като лекоатлети,а не като футболисти,а отсреща противника им почти не играе.Не е интерестно,не е повод да се нарече класа.

Гроздето е кисело, а?
А освен бягането, видя ли великолепните комбинации с едно докосване в атака? Видя ли пресата, започваща дълбоко в половината на противника? Видя ли стабилността на Мертезакер и головия нюх на Мюлер? Видя ли отборния дух и борбата за всяка педя земя? Видя ли, как Швайнщайгер премина на парад през цялата защита на Аржентина? Видя ли как контрите разсичаха англичаните и аржентинците?
Видя ли гениалната простота на футболната мисъл? Видя ли сънародниците на великият класик и гений Лудвиг ван Бетовен, как претворяват на терена неговата максима "Просто! Все по-просто!" :qipbo:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:40

Mike Bibby написа:Между другото, ако Германия стане световен шампион, ще е хубаво за футбола, защото техният поток бе най-труден, а бих казал, че и групата им бе коварничка. Единствените ми възражения са за непризнатия гол на Англия и за пропуските на ПодолскиЯ срещу Сърбия. :qipap:

Какъв поток бе,разбирателю?Той да не зависи от тях?И какво ще му е хубаво за футбола?Как така"хубаво за футбола"?
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:41

Mike Bibby написа:Между другото, ако Германия стане световен шампион, ще е хубаво за футбола, защото техният поток бе най-труден, а бих казал, че и групата им бе коварничка. Единствените ми възражения са за непризнатия гол на Англия и за пропуските на ПодолскиЯ срещу Сърбия. :qipap:

Биби, на тебе никой не ти обръща внимание - прекалено си умерен в изказа и мнението си. Освен това си скучен - почитател на Испания, а вижда добра игра у Германия :qipap:
П. п. Обаче аватарът ти кърти :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 22:41

Mike Bibby написа:Между другото, ако Германия стане световен шампион, ще е хубаво за футбола, защото техният поток бе най-труден, а бих казал, че и групата им бе коварничка.


Още един аргумент срещу тях. Обикновено световния шампион не преминава през най-трудните отбори и да прави най-големите мачове. Примерно 86-та в групите Бразилия и особено Дания късаха наред и бяха най-големите. След тях се появи мач Бразилия-Франция, който беше такава пиеса, че най-честно за феновете беше победителя направо да обявим за новия шампион ама това няма нищо общо с класирането.

Да не изброявам холандците през 70-те или Бразилия през 98. Ами последното през 2006? Италианците направиха мач-класика за футболната история на полуфинала ама иначе въобще не са мачкали с разгроми в най-трудни потоци и прочие неща. Там дори беше на ези-тура с Австралия ситуацията при бъдещия шампион.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:42

Chelsea_69 написа:
8 написа:...


Изображение

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 22:44

А да, подсети ме. Той софиянец ли е? :roll:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:46

Гроздето е кисело, а?

Какво грозде бре,кооператор?Аз не съм за Испания.
А освен бягането, видя ли великолепните комбинации с едно докосване в атака?

То да не е само при тях?
Видя ли пресата, започваща дълбоко в половината на противника?

НЕ!
Видя ли отборния дух и борбата за всяка педя земя?

Като Хитлер срещу евреите. :qipbl:
Видя ли, как Швайнщайгер премина на парад през цялата защита на Аржентина?

Защото Аржентина спряха да играят.
Видя ли как контрите разсичаха англичаните и аржентинците?

Защото и Англия спряха да играят.Нали ти казах-еднотипно!
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юли 2010, 22:48

Пиши ме немец, ама харесвах и холандците, но съм немец, холандците по-малко. После според зависи, малко турците 2008-а и азербайджанците 2220-а, ама и който играе така, че да го харесам, също. Но все пак ме пиши немец де. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 22:51

Казуса написа:
vill_1 написа:Като говорим за слабата игра на Германия,не виждам защо трябва да намесваш Испания.Не ми харесват мачовете им.Не ми се гледа как бягат като лекоатлети,а не като футболисти,а отсреща противника им почти не играе.Не е интерестно,не е повод да се нарече класа.

Гроздето е кисело, а?
А освен бягането, видя ли великолепните комбинации с едно докосване в атака? Видя ли пресата, започваща дълбоко в половината на противника? Видя ли стабилността на Мертезакер и головия нюх на Мюлер? Видя ли отборния дух и борбата за всяка педя земя? Видя ли, как Швайнщайгер премина на парад през цялата защита на Аржентина? Видя ли как контрите разсичаха англичаните и аржентинците?
Видя ли гениалната простота на футболната мисъл? Видя ли сънародниците на великият класик и гений Лудвиг ван Бетовен, как претворяват на терена неговата максима "Просто! Все по-просто!" :qipbo:


Германците са много далеч от драмите през 82 или 86 или надмощието от 90-та. Три първенства на финал.
Там не беше "Просто. Все по-просто", а беше "Велико. Все по-велико". Това от 1:3 срещу французите и от 0:2 срещу аржентинците са епопеи, които друг не може да сътвори и в случая нямам предвид, че са били изоставащи в резултата. Говоря за оня железен немски отбор. Няма спасение от него. Тоя е малко блудкав.

И другото не е вярно. Мнозина ги мразели тогава, сега пък ги намирали за красиво играещи. Мразели ги по стериотипа на сектата. Тя си гласи тамв вечно, че немците играели грозно (също като английските отбори са най-добри). Нищо подобно. В споменатия мач срещу Франция и със задни ножици вкавваха решителни голове и Литбарски правеше много красиви удари. И не става дума само за този мач....ама нали те научават от малък, че играели грозно и трябва като папагал да го повтаряш. Сега обаче играта им е еднотипна и въобще не са страшни. Следва обаче "вече са много красиви". Тълпа, кво да праиш. Каквото й казват това повтаря.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Христолов » 05 юли 2010, 22:53

Казуса написа:
vill_1 написа:Като говорим за слабата игра на Германия,не виждам защо трябва да намесваш Испания.Не ми харесват мачовете им.Не ми се гледа как бягат като лекоатлети,а не като футболисти,а отсреща противника им почти не играе.Не е интерестно,не е повод да се нарече класа.

Гроздето е кисело, а?
А освен бягането, видя ли великолепните комбинации с едно докосване в атака? Видя ли пресата, започваща дълбоко в половината на противника? Видя ли стабилността на Мертезакер и головия нюх на Мюлер? Видя ли отборния дух и борбата за всяка педя земя? Видя ли, как Швайнщайгер премина на парад през цялата защита на Аржентина? Видя ли как контрите разсичаха англичаните и аржентинците?
Видя ли гениалната простота на футболната мисъл? Видя ли сънародниците на великият класик и гений Лудвиг ван Бетовен, как претворяват на терена неговата максима "Просто! Все по-просто!" :qipbo:

просто и ефективно - типично по-немски!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 22:58

Delija написа:Пиши ме немец, ама харесвах и холандците, но съм немец, холандците по-малко. После според зависи, малко турците 2008-а и азербайджанците 2220-а, ама и който играе така, че да го харесам, също. Но все пак ме пиши немец де. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Когато тълпата определяше немците за грозно играещи бях за тях. Сега тълпата ги определя и като силни и като красиви. Съответно и без да разбирам от футбол няма да съм за тях. Правилото е простичко. Тълпата винаги бърка, но това е тема на друг разговор за живота.

През 88 бях за Холандия заради Марко Ван Бастен. През 86 съжалявах, че загубих на финала. През 90-та бях за шампиона. През 84-та в мача Германия-Испания (актуално към днешна дата) бях за тях и щях да се пукна в последната минута от яд. Това е отбора, който най-много съм поддържал, но след 96-та не са това което поддържах.

Ти не можеш да ми определяш какво да правя, както аз не ти определям. Не допускаш да ти вменя, че трябва да гледаш каквото ти харесва при чуждите отбори и предпочиташ да си закован за определени отбори дори и да умираш от скука нали? Ами по същия начин не ми вменявай твоите глупости и карай да бъда конкретно за един.

Дори и влизайки обаче в твоето русло (хендикап за мен) пак съм отгоре. Кратко и ясно (ако приемем, че не трябва да се променят предпочитания) преди това световно казах Аржентина и Испания. Ти Франция и Югославия....не само заради превъзходството при мен, а и заради циркаджииските и смешни изритвания на твоите клоуни просто замълчи :-$
Ако си цесекар бъди докрай!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Mike Bibby » 05 юли 2010, 22:59

Казусе, на това световно не е никак скучно да си фен на Испания, уверявам ти. :qipap:

П.П. Аватарът ми е железен, но в интерес на истината можеше да бъде и още по-комичен. :qipap:
Последна промяна от Mike Bibby на 05 юли 2010, 23:00, променено общо 1 път.


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron