НАЦИОНАЛЕН ОТБОР 3

Кой да бъде новия национален селекционер?

 
Общо гласове: 0

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 30 апр 2007, 21:52

Какво толкова сте се разпалили всички за тоя треньорски пост, не е толкова трудна работата :lol:
...
Преди да споменем конкретни имена, подходящи за поста старши треньор на националния, нека изясним все пак в какво се състои самата работа. В общи линии заетостта се равнява на тази на хималайската мечка в зоопарка. Наблюдава се поверената територия, позира се пред фотообективи, чоплят се фъстъци и от време на време се реве за пред чужденците
Ежегодно пред представителния ни отбор има максимум 4-5 квалификационни мача, 2-3 напълно безсмислени контроли и едно-две далечни екзотични пътувания с цел пълнене на футболната каса на съюза. Селекционерът разполага с известен брой играчи, в реда на добрия тон е да ги следи в какво форма са, но ако това не е възможно (да кажем някои играят в Китай, Япония или Монголия), може да ги привиква на доверие. Добре е все пак да знае горе-долу кой на какъв пост играе, за да подреди състава. Всъщност това не е задължително. Дори съвсем да ги размеси и да постави цялото нападение в отбрана, това обикновено минава за смело и нестандартно тактическо решение, а не за малоумщина и безхаберие. Единственото, което трябва да се избягва, е появата на двама вратари на терена. Прекалено авангардно е. Ако подредбата се окаже непосилна, треньорът на националите е достатъчно да отвори само някой вестник - там журналистите са кроили и прекроявали състава цяла седмица. Преди конкретния мач идва моментът с кратката мотивираща реч, която не че е от значение, но влиза в задълженията. Прието е да се казва нещо от рода: "Хайде, момчета, вие си знаете. И умната. Да внимавате. Успех и спокойно!" После селекционерът следи мача, ръкомахайки от резервната скамейка, с което показва, че не му е съвсем скучно. При евентуална победа следва серия от интервюта, в които се отбелязва, че най-важно сега е да не се отпускаме и да мислим за следващия мач. При загуба се казва същото, но по-дълбокомислено. Ако загубите станат повече, респективно се увеличава и критиката. Това обикновено изнервя селекционера и той започва да се оглежда за друга работа, по възможност още по-лека и добре платена. Общо взето, не си намира и виси на поста си, докато позорно не го изритат.
Намери ли си нова работа обаче, както стана с последния старши треньор, следва внезапно оттегляне и закана да се върне само за откриването на ловния сезон, и то ако глиганите и зайците обещаят да се държат културно, а не да се крият и да правят въртели. Това в общи линии е работата на националния треньор. Труд, труд и много труд, нали? Едно лепене на тапети изисква два пъти повече усилия. Ето - и нас на сън да ни бутнат, веднага ще изредим 15-ина футболисти, които стават за национали, ще ги подредим криво-ляво и ще им гледате сеира. Дори и мотивационна реч сме си приготвили, съвсем не лоша, между другото. Но явно в БФС не смятат всичко за толкова лесно. Както се казва - колкото повече умуваш над една работа, толкова по-трудна ти се струва.
...
Изображение

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 30 апр 2007, 22:06

Той и мен ме заплаши ама .....айде ще се въздържа от коментара.
Изображение

Потребителски аватар
paralesa
Мнения: 3740
Регистриран на: 09 фев 2006, 18:56

Мнениеот paralesa » 30 апр 2007, 22:46

otto написа:АБЕ НЕЗНАМ,АМА АКО ШИФТИ ГО НАБАРА И ТОЙ И БРАТ МУ ЗАМИНАХА :!:
А НАЙ-ЛЕВСНО Е ДА СИПЕШ ЗАПЛАХИ В НЕТА Изображение

Мислиш ли че тоя идиот кой знае колко ще ме стресне :lol: :lol: :lol:
Заплахите в нета доколкоото си спомням точни вие ги сипете :idea:
колкото до "ме" тоя пък къде си вре гагата недорасла ми е интересно :lol: :lol: :lol:

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Мнениеот tridant » 01 май 2007, 18:07

И какво става сега,Балъков
категорично ли е отказал или още
не се знае?
Някой ако има инф. да каже

Потребителски аватар
gerasim
Мнения: 314
Регистриран на: 25 мар 2007, 17:03

Мнениеот gerasim » 01 май 2007, 19:20

tridant написа:И какво става сега,Балъков
категорично ли е отказал или още
не се знае?
Някой ако има инф. да каже

много ясно че ще откаже, той да не е тъп да си зареже сигурната работа и имиджа в Германия за да дойде тук да му редят състава и на втората загуба да скочат всички срещу него :evil:
Борислав Димитров, спортно-технически директор на Ботев: "Г-н Христолов даваше по 500 лева на мач на Божидар Божилов, член на УС на фенклуба и другите тартори сред запалянковците - а сега се правят на бунтари"

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Мнениеот skorpinoks » 02 май 2007, 14:47

gerasim написа:
tridant написа:И какво става сега,Балъков
категорично ли е отказал или още
не се знае?
Някой ако има инф. да каже

много ясно че ще откаже, той да не е тъп да си зареже сигурната работа и имиджа в Германия за да дойде тук да му редят състава и на втората загуба да скочат всички срещу него :evil:


:) :) :) :) :)

май това е истината ,и не се отнася само за Балъков :idea:
ЦСКА

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 04 май 2007, 16:07

Чешкият рефер Ярослав Яра ще свири европейската квалификация Беларус - България на 2 юни, съобщиха за Агенция "Фокус" от пресслужбата на УЕФА. Яра ръководи двубоя Левски - Киево (2:0) от третия предварителен кръг на Шампионската лига миналия август.

Тоя го опрегнаха на няколко пъти за негови отсъждания във въпросния мач, но на мен ми хареса ;) Дано пак имаме късмет с него.
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 04 май 2007, 16:09

skorpinoks написа: :) :) :) :) :)

май това е истината ,и не се отнася само за Балъков :idea:
А!!! Кога това стана истина????... Досега беше отказ от патриотичен дълг... Ама щом не се отнася за Мъри вече е истина... Не е истина Ицо как ви го завря... Място не можете да си намерите... :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 04 май 2007, 16:11

КАКВО СТАВА С НОВИЯТ СЕЛЕЦИОНЕР БЕ :?: :lol: ГЛЕДАМ ЗА ДОБЪР ДЕН Е ВИКНАЛ ЗВЕЗДАТА КАРАДЖИНОВ :shock:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
kaliMunder
Мнения: 2130
Регистриран на: 01 юни 2005, 22:17
Местоположение: Bez edna moje, sus edna ne ! ! ! http://ekoplam.com/index.html

Мнениеот kaliMunder » 04 май 2007, 16:50

Stinkata написа: Не е истина Ицо как ви го завря... Място не можете да си намерите... :lol: :lol: :lol:



НА КОЙ ГО Е ЗАВРЯЛ ИЛИ ПО ТОЧНО НА КОИ :shock: :shock: :shock:

НА КОИ ВАС :?: :shock:

СТИНКА ГЛУПОСТИ ЛИ ПАК СИ ПОЧНАЛ ДА ПИШЕШ ИЛИ .....
GORDI SOFIA

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 04 май 2007, 16:56

Глупости, глупости, не ми обръщай внимание. Всичко с Ицо си е супер...

Потребителски аватар
kaliMunder
Мнения: 2130
Регистриран на: 01 юни 2005, 22:17
Местоположение: Bez edna moje, sus edna ne ! ! ! http://ekoplam.com/index.html

Мнениеот kaliMunder » 04 май 2007, 16:57

НЕ НЕ ОТГОВОРИ МИ НА "КОИ ВАС" ГО Е ЗАВРЯЛ, какво искаш да кажеш
GORDI SOFIA

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 04 май 2007, 17:02

Не ми е възможно да мотивирам глупости, така че не ми обръщай внимание...

Потребителски аватар
kaliMunder
Мнения: 2130
Регистриран на: 01 юни 2005, 22:17
Местоположение: Bez edna moje, sus edna ne ! ! ! http://ekoplam.com/index.html

Мнениеот kaliMunder » 04 май 2007, 17:04

8)
GORDI SOFIA

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 06 май 2007, 14:56

Чех и исландец ще свирят мачовете с Беларус


Ярослав Яра от Чехия ще бъде главен съдия на двубоя от квалификациите за Евро 2008 между България и Беларус на 2 юни от 21,00 часа на стадион „Динамо” в Минск. Яра бе рефер на двубоя между Левски и Киево (2:0) от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Вторият двубой между Беларус и България, който е на 6 юни, ще бъде ръководен от съдийска тройка от Исландия. Главен съдия ще бъде Кристин Якобсон.


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта