Големият шлем

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 24 яну 2007, 17:07

MooNChilD написа:Предварителен план?!?! Пълни глупости!


В смисъл?
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 24 яну 2007, 17:09

vviva написа:
emevev написа:
vviva написа:....дори и Федeрер


да не прекаляваме... ;)

:D :D :D


Не е прекалено! Ако си гледал мача може би нямаше да го напишеш :wink:



:shock: как пък реши, че не съм го гледал??? :roll:
:P

видях слаб Надал и силен форхенд на Гонзалес - второто не е необичайно...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 24 яну 2007, 17:49

Рафа и Гонзо направиха хубав мач, в който си пролича огромния (за мое съжаление :evil: ) напредък на Гонзо във всеки един аспект на играта. Още миналата година заявката беше дадена, така че не мога да кажа че съм изненадана. Рафа не можа да му се противопостави, защото Гонзо спада към типа играчи, които не са удобни за него. Силен сервис, мощни удари и търсенето на бързо приключване на точките. Като прибавим към това приличните волета....няма да се очудя, ако Гонзо скоро започне сериозно да затруднява дори Федерер. :roll: Естествено, пет сетовия мач на Рафа срещу Мъри не може да не е дал отражение, но това далеч не е основното. Аз не виждам особени промени в стила му на игра. Което обаче може би е оправдано. Сигурна съм, че щабът на Рафа знае какво трябва да се промени. Но една рязка промяна в начина на тренировки и стила на игра може да провали сезона на клей. А там Рафа има да защитава позиции. Ключовата дума за всичките му фенове тук е търпение. Рафа има на своя страна най-ценното: младоста. Всичко останало ще дойде с течение на времето. :wink:
Don't play games with a girl that can play better...

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 яну 2007, 18:13

Гонзо кара 27-та си година, а това е едва първия му полуфинал на Голям шлем в кариерата. Вярно, размаза Блейк :x както и един поуморен Рафа. Но, както всички знаем, Надал не е специалист на тази настилка. :wink: Така че, Гонзо едва ли е сериозна заплаха за Фед, форхендът му е убийствен и има хубав сервиз, но това не е достатъчно, за да победиш Федерер. По-скоро Анди Родик (в тази си форма) може да се опъне здравата на Роджър, а в дългосрочен план мисля, че реална та заплаха за Фед се казва Анди Мъри. Това момче страшно ме впечатли срещу Рафа, въпрос на време е да доразвие таланта си. :wink: Очаквам още на Уимбли 2007 да измъчи Федерер (а защо не и да го победи). :twisted:

Потребителски аватар
Луко
Мнения: 845
Регистриран на: 10 дек 2006, 17:28

Мнениеот Луко » 24 яну 2007, 18:34

Не ми се вярва.Вярно, че миналата година Надал взе дори и сет на Федерер, но това не е предспоставка за победа.Днес видяхме блестящ Гонзалез и един много слаб Надал.Просто Рафа нямаше никакви шансове на тази настилка с/у Чилиеца.На клей може и по-различно да е, но днес Фернандо тотално надделя над младока.
Glory, glory, Man United,
Glory, glory, Man United,
Glory, glory, Man United,
And the reds go marching on, on, on.

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 24 яну 2007, 20:06

Ставаше въпрос за Мъри, не за Надал.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 24 яну 2007, 21:19

Явно само на мен Гонзалес не ми е противен. :roll: Сега ми е много трудно да реша за кой да съм на полуфинала, и Хаас много ми хареса как игра днес.
Според мен целият начин на подготовка на Надал е изключително погрешен. Не може да си почиваш само 4 дена след края на сезона, да играеш на всичките възможни турнири (и на двойки) и при положение, че имаш такъв стил на игра, да очакваш после да си свеж. :roll:

Потребителски аватар
Луко
Мнения: 845
Регистриран на: 10 дек 2006, 17:28

Мнениеот Луко » 24 яну 2007, 21:28

Real_Madrid_Slavia написа:Ставаше въпрос за Мъри, не за Надал.

Какъв Надал те гони пък теб :?:
Glory, glory, Man United,
Glory, glory, Man United,
Glory, glory, Man United,
And the reds go marching on, on, on.

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 24 яну 2007, 22:02

Програмата за утре:

Изображение


Vamos Masha, Vamos Andy :D

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 24 яну 2007, 22:27

Луко написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Ставаше въпрос за Мъри, не за Надал.

Какъв Надал те гони пък теб :?:


Те на това му викам "ситуация". :D
Изображение

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 24 яну 2007, 22:41

Статия публикувана в топспорт #-o
№1 в схемата отстрани Ана Чекветадзе, белгийката обърна Хингис
Рускинята Мария Шарапова преодоля изключително трудно съпротивата на своята сънародничка Ана Чекветадзе, но успя да се наложи в два сета със 7:6 (7) (аз мислех, че е на 5…как съм се заблудила така жестоко) , 7:5 в третия четвъртфинал на Аустрелиън Оупън.
Два часа и 14 минути бяха нужни на поставената под №1 в схемата да отстрани достигналата за първи път в своята кариера до четвъртфинал на турнир от Големия шлем Чекветадзе в изцяло руски сблъсък.
В другия четвъртфинален сблъсък швейцарката Мартина Хингис отстъпи на Ким Клайстерс със 6:3, 4:6, 3:5. (от кога в третият сет се играе до 5:))
Въпреки благоприятното слънчево време и температура на въздуха от около 19 градуса, победителката се оплака от жегата след края на мача.
Първият сет започна напълно равностойно, след като до 2:2 гейма всяка от противничките вземаше гейма, в който сервира. След това обаче Чекветадзе успя да да се мобилизира и реализира първия пробив в мача, измъквайки 5-я сет (верно ли пет сета играха?!) , след което спечели и своя сервиз-гейм. При резултат 6:4 (т.е. свършва сета или..) , родената в Сибир Мария се вдига и доведе нещата до 6:6. (хахаха от 6:4 станало 6:6..браво на Мария) В последвалия тайбрек рускинята бе по-съсредоточена в края и измъкна сета за около час игра със 7:5 точки.
Преди началото на втория сет 12-ата поставена в схемата Чекветадзе получи медицинска помощ заради болки в рамото.
През втората част Шарапова, която след края на първия за годината турнир от Големия шлем ще се върне на върха в световната ранглиста, успя да вземе бърза преднина от 2 гейма, но допусна изравняване. След това двете тенисистки си размениха по гейм но, Мария успя за втори път да пробие своята противничка и резултатът стана 5:3, въпреки че Чекветадзе водеше с 30:0 точки, което предопредели крайната победителка.
Въпреки победата си обаче, Шарапова не впечатли публиката на „Род Лейвър Арина” с демонстрираната (какво?) , а от своя страна Чекветадзе се опитваше да се противопостави с интелигентни удари в дъното на корта. Прекаленото много грешки обаче я лишиха от възможността да спечели.
„Не съм особено доволна от начина, по който се представих. Никога не е лесно да играеш срещу сънародничка и трябва да призная, че днес за мен нямаше лесни разигравания. Все пак няма как да не съм доволна от победата, бих искала да благодаря на публиката, която ме подкрепяше. Аустрелиън Оупън е един от любимите ми турнири”, заяви след края Шарапова, която достигна до трети пореден полуфинал.
19-годишната Шарапова ще разбере бъдещата си опонентка на полуфинала след края на мача между Мартина Хингис и Ким Клайстерс.
Във втория 1/4-финален сблъсък белгийката Ким Клайстерс се измъкна изключително трудно срещу своята добра приятелка Мартина Хингис, като я победи за четвърти пореден път на четвъртфинал, добирайки се до успеха с 3:6, 6:4, 5:3 (ахахах) . Мачът бе повторение на двубоя на същия етап в състезанието от миналата година.
Въпреки, че 11-ата в световната ранглиста Клайстерс (а аз да си мисля, че е пета) започна добре и спечели първите два гейма, допусна изравняване и предаде първия сет за само 25 минути.
Белгийката, която е поставена под №4 в схемата на турнира се възроди по време на втория сет и успя да се поздрави с успеха въпреки 62-те си непредизвикани грешки срещу само 20 за завърналата се на корта миналата година Хингис.
По този начин на полуфинала Ким Клайстерс ще премери сили с рускинята Мария Шарапова, докато другата финалистка ще бъде излъчена в срещата Серина Уилямс - Никол Вайдишова.
"В началото на срещата виждах единствено топката, линиите ми се губеха и въпреки, че до края продължих да правя много грешки, успеха ми се дължи на голямото ми желание за победа и борбата докрай", заяви след срещата Клайстерс.


http://topsport.ibox.bg/news/id_1433561483

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 24 яну 2007, 23:12

Тази нощ кои мачове ще дават и в какви часове?
Доколкото разбрах Роджър и Анди са утре сутрин от 10:30.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 24 яну 2007, 23:47

от 4:30ч. започват полуфиналите при жените (не знам последователността), а Федерер и Родик наистина са от 10:30
ИзображениеИзображение
1837-1873

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 24 яну 2007, 23:50

И аз много се дразня..пълна ама пълна некомпетентност...по канал 1 казаха следната идиотщина


При 5:5 Хаас проби и след това спечели следващите два гейма и спечели мача...(т.е 8:5 гейма)
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 24 яну 2007, 23:53

rkk написа:И аз много се дразня..пълна ама пълна некомпетентност...по канал 1 казаха следната идиотщина


При 5:5 Хаас проби и след това спечели следващите два гейма и спечели мача...(т.е 8:5 гейма)


А, тоя път ти не смяташ! 5+2 =7 :wink:
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта