СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Blue » 04 юли 2010, 04:11

8 написа:
Ами те това правят. И тази година взеха една част и я закараха в Касъм Паша. Ама много си нетърпелив! То става бавно и на поции, но редовно. Имат си отбор филиал в родното ни първенство, който отглежда еничари и като пораснат си ги вземат при рязаните. За по-сигурно и ДПС покровителства този отбор. Не е много редно това, турски отбор да участва в българското първенство, ама на, нали сме толерантна нация и сме позволили бъдещите играчи на турското първенство да бъдат отглеждани първо тук.
Правилно!Много играчи минали през клуба, като Р. Керимов, И.Вълов, Е. Костадинов, Й. Лечков, Р. Кирилов, Т. Янчев и др. са играли за турски отбори :qipad: Те обаче са нищо [-X Най-правоверните мюсюлмани ги влече Мека-свещен град за всички резняци, като казуса :qipad: Затова мнозина се стремят да отидат в Саудитска Арабия - било като играчи, било като треньори!Да са по-близо до Аллах и до свещената джамия.Така и те, както всеки правоверен мюсюлманин, да могат да отидат на Хадж и да бият главата в земята на най-свещеното за тях място :qipat: :qipat: :qipat:
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот emevev » 04 юли 2010, 08:02

8 написа:....Като малък бях като всички останали по пристрастия. Около мен всичко английско ама ми се видя просташки тъпо да бъда за скучното. Следствие, станах немец :qipay: Страхотни мачове и обрати правеха (няма да ги изброявам). Това е до евро 96 включително (леле оня куция състав би англичаните на полуфинала на Уембли, изумително-явно и немски инвалиди да излязат пак ще бият =D> ). Изключение евро 88. Сега ще кажеш "мяташ се според успеха" ама не е така. На евро 88 от втория мач и хетрика на Бастен бях за холандците. Ама 90-та на световното си бях за немците. Тръгнаха страшно мощно с 4:1 срещу сърбите и ме грабнаха. Абе за немците си бях като цяло, но и холандците харесвах (по-определено 88). 92 например се молих руснаците да не ги прецакат, защото имаха мач помежду си накрая в групата. Добре, че Шотландия би съюза с 3:0 и двата отбора напред, за да паднат последователно от датчаните #-o

Брои си ме обаче немец (другото е малко).

След това харесвам този който играе така че да го харесвам. Откъде накъде ще държа за нещо скучно, което може да е било красиво преди време, а сега не е? Това не е ЦСКА или България, че да съм му верен. Гледам вече футбол и искам красота. От тук 2004 чехите бяха симпатяги, 2008 турци и испанци, сега 2010 уругвайци. Тоест въртя се. Който ми грабне окото. Не задължително с големи победи, а повече с ум, дух, а най-вече красота. Трябва да ме грабне. Представяш си какво е ако си от този отбор и ако можеш да се опияниш от подвига и нещо да те разтърси от това как играе за привържениците си, сърцето да ти трепне, там съм! Не един от тях (никога няма да бъда за немците немец или за англичаните англичанин), но му стискам палци на този отбор.....



от всички тези разсъждения, не можах да разбера: защо сега си за Испания!?! :shock:

(симпатизираш по принцип на немците, но във всяко първенство си за този, който играе най-силно - даже има съвпадение този път, а пък си за Испания на 1/2-финала) :shock:

ум, дух, красота (пък дори и "незадължителните" големи пбеди) - всичко това гледаш от Маншафта това лято!! ;)
Последна промяна от emevev на 04 юли 2010, 08:57, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Stinkata » 04 юли 2010, 08:21

Германците, още от миналото първенство показаха доста техника, което е нетипично за тях (или поне така са ни набивали в главите). Сега играят още по-добре. Вярно, Хитлер сигурно се върти в гроба, ама... :lol: :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот VILIO » 04 юли 2010, 08:46

Футболът надделя над хандбала

Георги Валентинов

Вероятно е знак на съдбата, че Бразилия и Аржентина си тръгват заедно от световните финали, без да успеят да попаднат сред 4-те най-добри отбора на планетата.

Бразилия, която на турнира в ЮАР се отличи основно с уменията си в хандбала, докато Робиньо /б.р. - всъщност Луиш Фабиано, но да приемем, че това е грешка от бързина и вълнение :)/ на два пъти игра с ръка, за да вкара решителен гол срещу Кот д'Ивоар в групата, а Жуан спря с ръка (б.р. - при това БЕЗ да получи червен картон) извеждащо подаване към Кристиано Роналдо зад гърба си.

Селекционерът на Аржентина, Диего Марадона, и звездата на тима, Лео Меси, също са показали, че имат отношение към хандбала.

Защо?

Отговор могат да дадат бившия вратар на Англия Питър Шилтън или камерунецът Карлос Камени, когото на вратата на Еспаньол Меси преодоля с Божия ръка, точно както ментора си Диего, преди три години.

Това, разбира се, е шега.

Но пък кой може да отнеме правото на победителите да се смеят!?

Сега сериозно.

Отнасяйки Марадона, Меси и цяла Аржентина, Германия за втори пореден път вкара 4 гола. Тук феновете на Англия могат да злорадстват, че си тръгват от световните финали по-достойно, защото поне вкараха гол на Бундесгима. 1:4 ще да е по-добре от 0:4, нали...

Германия пак се показа като отбор, който намира дух, сили, мисъл и психика в големите мачове.

Но ключовата дума е "сили".

Брилянтната техника на Лео Меси може да е определящ фактор особено в комбинация със скоростта. Когато четирима души обаче имат достатъчно сили да осъществят кръгова отбрана срещу звездата на Аржентина, уменията му с топката се оказват недостатъчни.

Да не говорим за контраатаките след 60-ата минута, които съсипаха и Англия, и Аржентина, докато хората на Капело и Марадона едва си поемаха дъх в последните 15 минути на срещите си с германиците.

За мнозина Сеп Блатер е зло за футбола, но ето една интересна негова идея, която, никой не може да отрече, би била полезна за по-силен международен, не клубен, футбол:



- съкращаване на клубния цикъл и редуциране състава на лигите на Англия, Италия и Испания до 18 отбора в комбинация с облекчаване на цикъла в турнирите за националните купи на страните. И, разбира се, зимна ваканция за играчите.



Точно както е в Германия...
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 04 юли 2010, 09:59

Имало едно време фашистка Германия,има и сега :!: Чула-недочула,канцлерката Меркел си домъкнала дебелия задник от Райхстага,чак до южна Африка,за да погледа на живо,как Льов си яде сополите.А немците взеха,че биха.Един малкото отбори,които можеха да спрът възпитаниците на Диего Армандо и успяха.Обаче желанието на Меркел да поговори с футболистите след мача не се сбъдна,защото просто в съблекалнята се говори на полски и на други езици,които тя не знае.Сега идва кралство Испания и мечтания финал също така няма да се сбъдне!
Изображение

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 04 юли 2010, 10:05

vill_1 написа:Имало едно време фашистка Германия,има и сега :!: Чула-недочула,канцлерката Меркел си домъкнала дебелия задник от Райхстага,чак до южна Африка,за да погледа на живо,как Льов си яде сополите.А немците взеха,че биха.Един малкото отбори,които можеха да спрът възпитаниците на Диего Армандо и успяха.Обаче желанието на Меркел да поговори с футболистите след мача не се сбъдна,защото просто в съблекалнята се говори на полски и на други езици,които тя не знае.Сега идва кралство Испания и мечтания финал също така няма да се сбъдне!



аз ако съм на теб ,бих се скрил и не бих давал прогнози :qipan: а бих гледал и слушал тези които разбират ...
какво стана а Аржентина -Холандия ,твоя въобразяем финал :qipan:
ЦСКА

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 04 юли 2010, 10:07

skorpinoks написа:
skorpinoks написа:
MartiG написа:Гола на Вия на 3Д повторение. Вижда се ясно защо страничния не е вдигнал засада.
http://www.youtube.com/watch?v=AQQVuQD3 ... r_embedded



22см-засада ,а ако забелязвате страничния е на около половин метър назад -и ето я грешката ,аз лично не мога да виня рефера [-X
Испанците едва ли ще имат проблеми срещу Парагвай ,а и там класата е очебийна ,почти нямат слабо звено
Уругвай-Гана ,аз лично съм за Гана но ми се струва че тримата липсващи от състава на Гана :!: и плюс това че Гиом е под въпрос [-X
Холандия -Бразилия -твърдо съм за Европейците ,тук двубоят ще се реши между Снайдер и Кака ,дано кариоката няма ден .
Още от времето на "Суринамските лъвове"-Гулит ,Рийкард ,Ваненбург съм почитател на оранжевите макар че футбола който играят сега няма почти нищо общо от ерата на Марко Ван Бастен и Ко 1-1 и победа за Холандия
Аржентина -Германия :qipaz: в защита Маншафта не е добре както до сега ,дано Ноер има ден защото за Германия винаги вратарите са били -класа , :qipaz: Германия няма и лидер макар че Йозил до сега прави много добри мачове (2-3 голови паса на мач)
А Меси мисля че няма да има индувидуален пазач ,просто ще си го предават зоново ,спрат ли Меси :qipaz:
Досега извежданията на офанзивните халфове от втора позиция бяха в основата на повечето голове за Германия ...
Очаквам 2-1
така че :
Уругвай ...
Испания ....
Холандия...
Германия....
просто прогноза :qipaz:

:qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz:
ЦСКА

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 04 юли 2010, 10:09

skorpinoks написа:
vill_1 написа:Имало едно време фашистка Германия,има и сега :!: Чула-недочула,канцлерката Меркел си домъкнала дебелия задник от Райхстага,чак до южна Африка,за да погледа на живо,как Льов си яде сополите.А немците взеха,че биха.Един малкото отбори,които можеха да спрът възпитаниците на Диего Армандо и успяха.Обаче желанието на Меркел да поговори с футболистите след мача не се сбъдна,защото просто в съблекалнята се говори на полски и на други езици,които тя не знае.Сега идва кралство Испания и мечтания финал също така няма да се сбъдне!



аз ако съм на теб ,бих се скрил и не бих давал прогнози :qipan: а бих гледал и слушал тези които разбират ...
какво стана а Аржентина -Холандия ,твоя въобразяем финал :qipan:

Това не беше прогноза,а желанието ми.Не стана,но какво от това,не винаги можеш да познаеш всички.А прогнозите са в една друга тема.
Изображение

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Chelsea_69 » 04 юли 2010, 10:14

8 написа:
Chelsea_69 написа:Сега разбрах защо Меси не вкарва.Той подава :lol: :lol: :lol:


Аз ти зададох въпрос ти правиш съждение :qipan:
Нещо не е наред тук.



Надявам се разбираш, че ти се подигравам :) и не смятам за нужно точно ти да ми обясняваш каквото и да било на тема футбол :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 04 юли 2010, 10:18

vill_1 написа:
skorpinoks написа:
vill_1 написа:Имало едно време фашистка Германия,има и сега :!: Чула-недочула,канцлерката Меркел си домъкнала дебелия задник от Райхстага,чак до южна Африка,за да погледа на живо,как Льов си яде сополите.А немците взеха,че биха.Един малкото отбори,които можеха да спрът възпитаниците на Диего Армандо и успяха.Обаче желанието на Меркел да поговори с футболистите след мача не се сбъдна,защото просто в съблекалнята се говори на полски и на други езици,които тя не знае.Сега идва кралство Испания и мечтания финал също така няма да се сбъдне!



аз ако съм на теб ,бих се скрил и не бих давал прогнози :qipan: а бих гледал и слушал тези които разбират ...
какво стана а Аржентина -Холандия ,твоя въобразяем финал :qipan:

Това не беше прогноза,а желанието ми.Не стана,но какво от това,не винаги можеш да познаеш всички.А прогнозите са в една друга тема.


до тук имаш ли една успешна прогноза ,до-тук ,точно и ясно...или само плямпаш ,опа-желаеш :qipav:
ЦСКА

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 04 юли 2010, 10:21

Имам,тази че Холандия ще изхвърли Бразилия и ще стане световен шампион!
Изображение

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 04 юли 2010, 10:25

vill_1 написа:Имам,тази че Холандия ще изхвърли Бразилия и ще стане световен шампион!



но от това само едното е факт ,другото е желание ,просто желание :qipac:
ЦСКА

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 04 юли 2010, 10:26

То и при теб едното е желание.
Изображение

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 04 юли 2010, 10:26

skorpinoks написа:
vill_1 написа:Имам,тази че Холандия ще изхвърли Бразилия и ще стане световен шампион!



но от това само едното е факт ,другото е желание ,просто желание :qipac:


пп-това че Холандия ще победи Бразилия го предвиди и дъщеря ми ,както и победата на Бундесмашината над Кокаиновата компания ,тези мачове бяха почти ясни... :qipbl:
ЦСКА

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 04 юли 2010, 10:28

vill_1 написа:То и при теб едното е желание.



аз "желания" не съм писал аз пиша прогнози и тези прогнози се сбъдват :D поне за сега :qipaz:
къде примерно съм писал че Германия ще стане -Шампион ,аз гледам мач за мач ,опа,на темата кой за кой отбор е написах:
1.Германия
2-Холандия
3-Чили
но това е че симпатизирам на тези отбори :qipaz:
Последна промяна от skorpinoks на 04 юли 2010, 10:31, променено общо 1 път.
ЦСКА


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта