Българската футболна журналистика

Иван Димитров Димитров
Мнения: 3
Регистриран на: 27 авг 2006, 12:34
Местоположение: София

За шаблоните и клишетата

Мнениеот Иван Димитров Димитров » 27 авг 2006, 12:55

Прав си бай Иване,но принцип това е сложна тема,защото журналистите ни не могат да бъдат напълно безпристрастни и обективни поради много причини.А знаеш,че когато казваш истината боли.За съжаление ще търпим това,защото нямаме алтернатива.Но гледайте коментаторите по Диема колко са подготвмени и обективни.
Аз съм от ЦСКА ама виках левски с пълно гърло след победата над Киево.Аз обичам своят си отбор,но подкрепям Българските.А журналистите получават оргазми когато загуби противникът.

BalgariYunatzi_LevskiOle
Мнения: 10
Регистриран на: 26 авг 2006, 10:29
Местоположение: -------
Контакти:

:)

Мнениеот BalgariYunatzi_LevskiOle » 27 авг 2006, 16:08

Аз симпатизирам на спортните журналисти, защото обичат спорта. Но съм против грешките им - нека пак се върнем на тази стара тема - само един пример от ТВ ще дам:" ...тръгват напредЕ" Кажете ми не е ли нужно да има правила, според които да се наказват някак тези, които правят ужасни езикови грешки.
Според вас кой е най-слабия коментатор?
Аз знам кой е най-нелепият коментатор за всички времена, но няма да кажа име сега...от БНТ е /горкият/! Ако искате един весел цитат от негов коментар, кажете, а сега стига съм се занимавал с писане... :roll:
Samo LevskiSofia zavinagi!

Потребителски аватар
bultras
Мнения: 83
Регистриран на: 30 мар 2006, 22:16
Местоположение: Smirnenski, Pld

Re: :)

Мнениеот bultras » 27 авг 2006, 23:03

BalgariYunatzi_LevskiOle написа:Аз симпатизирам на спортните журналисти, защото обичат спорта.


Целият отбор на Ботев Пловдив обича спорта - симпатизирай им :D
А Крумчо направо ме разби днес. В Пловдив се игра супер мач за българските стандарти а той му отдели внимание колкото на мача Вихрен-Марек :shock: Как да повярвам че в България имало спортна журналистика при положение че не вижда по-далеч от носа си (Софийското поле).
Изображение

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Re: :)

Мнениеот Blue Religion » 01 сеп 2006, 00:39

bultras написа:
BalgariYunatzi_LevskiOle написа:Аз симпатизирам на спортните журналисти, защото обичат спорта.


Целият отбор на Ботев Пловдив обича спорта - симпатизирай им :D
А Крумчо направо ме разби днес. В Пловдив се игра супер мач за българските стандарти а той му отдели внимание колкото на мача Вихрен-Марек :shock: Как да повярвам че в България имало спортна журналистика при положение че не вижда по-далеч от носа си (Софийското поле).

Айде,пак София виновна на пловдивчани :lol: Достатъчно внимание обърнаха родните телевизии за дербито на Пловдив. Дори прекалено много. Аз освен атмосферата по трибуните и побоищата по улиците преди мача друго интересно в пловдивското дерби не виждам. И винаги съм се чудил откъде имате претенции,че вашето дерби било по-значимо от Вечното (него никой не го нарича Софийско,защото е на цяла България). Да,признавам - футбола (играта,резултатността) на Локо-Ботев в последните години е по-добър от този на Левски-Цска. Но основния смисъл на термина "дерби" е решителен мач. Левски-Цска почти винаги решава шампионската титла на България. А Ботев-Локо общо взето нищо не решава... Винаги единия от двата отбора е далеч зад другия.

Потребителски аватар
CSKA_1948
Мнения: 202
Регистриран на: 04 дек 2005, 22:17
Контакти:

Мнениеот CSKA_1948 » 01 сеп 2006, 01:39

Anarion написа:Крум е локовец бе,не знам какво го ядете толкова. :roll:

За това ли ви се мазни непрекъснато?

Савов е дупедавец и това се видя през зимата когато Йешич гостува в студиото,само как му се мазнеше а седмица по късно сираков гостуваше и крумчо най нагло говореше против Йешич и непрекъснато защитаваше наско ...

смешнк голям е тоя от мен да го знаете ...
Изображение

etg
Мнения: 362
Регистриран на: 27 мар 2006, 13:02

Мнениеот etg » 01 сеп 2006, 09:39

Червените замисляли сте се защо има такова надмощие на сини журналисти. :?:

Спокойно може да ползвате съотношението при журналистите и ще получите разликатапри привържениците. Поне 3 към 1 :wink: :lol:

А Крум Савов по принцип се мазни на гостите си, без значение кои са.
ЛЕВСКИ

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 01 сеп 2006, 09:51

etg написа:Червените замисляли сте се защо има такова надмощие на сини журналисти. :?:
.......................
.

Такъв въпрос бях задал преди доста време и не получих отговор... :roll:
Изображение

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 01 сеп 2006, 12:08

Крум е ГСС.
Какво е ГСС? Сетете се сами :lol:
1982

Всяка далавера завършва с фиаско...

Потребителски аватар
CSKA_1948
Мнения: 202
Регистриран на: 04 дек 2005, 22:17
Контакти:

Мнениеот CSKA_1948 » 04 сеп 2006, 02:51

Дупедавеца и днес пак лиза цял ден левскарските задници а знаем много добре преди време как им се подиграваше,браво крумчо,велик си!

Липсват такива като Мичмана,лека му пръст на човечеца ...
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 04 сеп 2006, 09:12

Bilbo написа:Прекрасна новина.
Без такива!!! :!:/Бай Иван/


Какви? :)

Какво е изръсил симпатягата Билбо?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
paralesa
Мнения: 3740
Регистриран на: 09 фев 2006, 18:56

Мнениеот paralesa » 04 сеп 2006, 14:03

8 написа:
Bilbo написа:Прекрасна новина.
Без такива!!! :!:/Бай Иван/


Какви? :)

Какво е изръсил симпатягата Билбо?

Споко бе,теб каквото и да изръси не може те надмима по простотия :wink: Държиш палмата на форума-бъди спокоен,скоро никой няма да те надмине :lol:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 05 сеп 2006, 11:18

Този Сашо Диков, освен че не е наред, българин ли е?
Защо нагнетява обстановката????
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 05 сеп 2006, 11:25

Абсолютна простащина...Той веднъж пита Стойчо за Пеев , а Пеев след това беше един от най-добрите в отбора...В момента мачът с Румъния трябва да бъде забравен.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 05 сеп 2006, 14:10

Какво е казал адашът :?:
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 10 сеп 2006, 10:26

Понякога много се забавлявам, когато чета вестници...Ето малко от в. "24часа" - неделя - 10.09.2006г. Част от материала на Цанко Цанев за мача "Черно море" - "Локомотив" София:


..............................................
Гостите поведоха в 30-ата минута с удар от 25-метров фаул на Марчо Давчев. Равенството бе възстановено в 41-ата минута след пробив на Масена Моке отляво и пас към Петьо Костадинов. Играчът на "Черно море" стреля в тялото на Голубович и притичалият Мартин Христов забоде топката в мрежата за 1:1. В 51-ата минута Слави Жеков изпълни далечен фаул и притичалият защитник Веселин Вачев забоде топката във вратата на "Локо" за 2:1. Нервният защитник на столичани Деян Дончев влезе грубо на Милошевич за втори жълт картон и бе изгонен. Минута след това Дончев Масена Моке (така пише във вестника) получи втори жълт картон за симулация извън пеналта и също трябваше да напусне двубоя. В 67-ата минута Цветан Генков вкара с глава за 2:2 след пас на Кристиян Добрев. В 79-ата минута той получи топката в пеналта и с воле оформи крайния резултат.



От това става ясно , че на гостите са им 25-метрови , а на домакините са им далечни...фауловете. Вторите имат и натрапчивата мания да притичват. Забождането на топката води до голове , независимо къде точно е осъществено - и в мрежата, и във вратата - все е гол...Освен ляв, десен ,централен , краен и т.н. защитник, вече във футбола имаме и НЕРВЕН защитник. Неговата работа е да влиза грубо за втори жълт картон... Не разбрах кой е вкарал последният гол, но това не е толкова важно...

Понякога се ядосвам, когато футболист отказва да говори с журналисти. Смятам го за неуважение към нас - читатели, зрители, слушатели... Май трябва да проявявам повече разбиране...
Последна промяна от Vute на 10 сеп 2006, 11:43, променено общо 1 път.
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта