8 is back

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот Stinkata » 21 сеп 2017, 12:09

Да.. по принцип лицата са едни и същи.... :D
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 29 сеп 2017, 12:27

Гуардиола: Знам, че ще ме уволнят, ако не спечеля нищо


Да преведа заглавието за неразбиращите.

"Вижте, това лято се появиха нови хора с най-много пари. ПСЖ. Нямам нищо против да отида там и да издоя кавото мога като парици, а като допълнение с тези пари мога да привлека целия свят и нищо чудно с най-добрите футболисти в света и въпреки слабите ми качества да вземем ШЛ и отново да ме обявят за най-добрия треньор."

Така стават работите. Важното е да си мазник и да се ослушваш къде има най-много пари.

ПП. Разбира се винаги има и вариант две. Ако нещо пък спечелир още този сезон в Сити и ще трябва да поостане още малко, но по-нататък ще има "нужда от почивка от напрегнатия английски шампионат", което ще бъде последвано от "търсене на ново предизвикателство". А защо "ново"? Защото ПСЖ не е в Испания, Германия или Англия и трябва някак си да бъде обяснено защо там отива. Друг въпрос е, че ново предизвикателство може да потърси например и в Италия ама важното е да запазим лустрото на наглия крадец на пари и слава.

С две ръце залагам, че рано или късно Пеп ще се насочи към ПСЖ. Анализа ми е простоват. Базира се на финансовите възможности на клубовете в Европа.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 29 сеп 2017, 12:33

Реал ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ал Джазира и Оуклънд Сити.


В опитите за правене на пари или някакви незнайни морални норми провалят турнирите. Тозие световното клубно първенство. Не знам каква стойност може да има надпревара в която играеш на полуфинала срещу Ал Джазира или Оуклънд. Та то осминафиналист от Лига Европа сигурно е по-голямо препятствие. Да не говорим за по-горни етапи на турнира, а за ШЛ въобще. Как да го ценим този смешен турнир? Преди беше по-истинско при сблъсъка просто между най-добрия европейски и южноамерикански, въпреки че от 80-те години и този сблъсък поувяхна след като южноамериканските звезди вече играят в Европа, но все пак по-биваше.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 30 сеп 2017, 07:23

Бах маама му и съдийство! Вече не знам какво да си мисля.

Първо си мислех, че навсякъде се греши, а и често по телевизията виждаме къде по-фрапантни грешки на Запад и бях на мнение, че тук просто едно мрънкане за всяка грешка в стил Дева/Дели. Примерно и с 5 см ако по-настрани се бие пряк свободен удар. Просто не се гледа футбола и се търси под вола теле за всичко. На тази база и замълчах след мача ЦСКА-Лудогорец и двойния стандарт за показване на червени картони. Казах си "случва се", въпреки че не намирах оправдание за абсолютно еднакви падания да се показва в нашия случай червен, а в другия случай жъл картон. По-нататък имаше неотсъдени дузпи. Писна ми, но пак мълчах и не съм повдигал темата. Ясно ми стана вече, че това не е случайност. ОК, нарочил ни Лудогорец, не е за първи път в България. Сигурно и ние сме правили така в миналото. Не е приемливо, но се съобразявам с българската действителност, въпреки че явлението придоби стряскащи размери. Отявлени голове и дузпи вече не се свиреха в последните ни два мача с Морето и Дунав. Ясно е, че е поръчково съдийство. При Левски вярно, че ги ощетиха срещу Верея, но пък дваж повече им подариха в редица мачове. Обаче и Левски, колкото и любима мишена да ми е, не е основия претендент за титлата, за да мачка други или да бъде мачкан. Боримиров там може да се вживява, че всички били срещу народа ама това са глупости. ОК на всичко това и да не продължавам да изреждам, въпреки че във всеки кръг и почти всеки отбор се оплаква. Включително и Лудогорец ама те били над нещата и не хленчели. Логически няма как да се свири срещу всички отбори без печеливш. Излиза, че някакви извънземни изпращат съдиите да свирят срещу БГ отборите. Добре, но и така все ще има шампион и лауреати и няма как всички да са ощетени. Явно кучето е заровено някъде другаде.

Особено впечатление обаче за късогледство ми направиха два мача. Пак казвам. Трудно ми се връзва другите случаи да са случайни и под мотото "случват се и такива грешки", но приех, че случайно пък наведнъж тази година са се скупчили много такива нетенденциозни пропуски. И идват двата стряскащи примера. Черно Море-Септември беше първия. При 1:2 за 5 минути отмениха два редовни гола на моряците. Не може така да се "случва" и то точно в най-важния момент. Когато губеха в началото на мача и все пак намериха сили да се върнат внего и започнаха да го обръщат и то два пъти съдията случайно да не вижда редовни голове. Гонзо с право беше бесен. Няма как по-късно при 2:4 и изгонен треньор да намираш отново сили ей така сякаш нищо не е станало. Момента беше един и съдията отчетливо го блокира. Тогава замълчах, защото пак имаше някакъв аргумент. Морето беше начело и на тройката Лудогорец, ЦСКА, Левски не й е било приятно. Ясно е, че някой спъна моряците. Лесно можем всеки да сочи другия под мотото комунисти, ченгета и т.н. БФС-то на кой било, въпреки че вятъра най-много духа май откъм Делиормана за вмешателство. Крайно нечестно, но все пак имаше логика. Дойде обаче и втория случай вчера. Верея-Славия. И тук просташкси бяха отменени два редовни гола. Това пък вече за какво е!? Верея, макар и на трето място, да заплашва хегемонията на първите е абсурд. Остава да си мисля най-невероятното, а именно че съдиите просто са идиоти и нетенденциозно, а от некомпетентност не виждат. И това обаче ми идва трудно. Та то с вързани очи да свириш и на случайния принцип ези-тура да отсъждаш пак по-малко грешки сигурно ще направиш. Нямам обяснение за случилото се. Какво по дяволите става и на кого пречи безимотна Верея и невземащите пари играчи на Илиян Илиев и последния някаква мутра ли е, че бяха подгонени? Акъла ми не го побира този абсурд от вчера. То бива бива простотия ама вече и аз надигам вой срещу съдийството и според мен трябва съдийската бригада да бъде изправена до стената с пистолет в челото и да отговори на въпроса "Защо?". Поръчка ли обслужват, пълни некадърници ли са, защото вече няма дори и мръсно обяснение, че се подкрепя някой. Тук говорим направо за абсурди. Някой може и 5 гола да вкара, но вместо с 5:0 да бие, да падне с 0:1. Това вече е нелепо.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 01 окт 2017, 18:45

8 написа:
Гуардиола: Знам, че ще ме уволнят, ако не спечеля нищо


Да преведа заглавието за неразбиращите.

"Вижте, това лято се появиха нови хора с най-много пари. ПСЖ. Нямам нищо против да отида там и да издоя кавото мога като парици, а като допълнение с тези пари мога да привлека целия свят и нищо чудно с най-добрите футболисти в света и въпреки слабите ми качества да вземем ШЛ и отново да ме обявят за най-добрия треньор."

Така стават работите. Важното е да си мазник и да се ослушваш къде има най-много пари.

ПП. Разбира се винаги има и вариант две. Ако нещо пък спечелир още този сезон в Сити и ще трябва да поостане още малко, но по-нататък ще има "нужда от почивка от напрегнатия английски шампионат", което ще бъде последвано от "търсене на ново предизвикателство". А защо "ново"? Защото ПСЖ не е в Испания, Германия или Англия и трябва някак си да бъде обяснено защо там отива. Друг въпрос е, че ново предизвикателство може да потърси например и в Италия ама важното е да запазим лустрото на наглия крадец на пари и слава.

С две ръце залагам, че рано или късно Пеп ще се насочи към ПСЖ. Анализа ми е простоват. Базира се на финансовите възможности на клубовете в Европа.



Toва звучи като "ако си добър програмист недей ходи в Гугъл, защото там са парите и ако отидеш си мазник". Разбира се,че човекът ще отиде там където могат да му изпълнят идеите за футбол.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 01 окт 2017, 22:07

:qipbj: :qipbj: :qipbj:

Аха! А в Барса, Реал, Байерн, Челси и Юнайтед не могат да му изпълнят "идеите за футбола". Виж обаче ПСЖ е нещо неповторимо. Въвел тоталния футбол, въвел катеначото, въобще всичко ново и голямо във футбола идва от колоса от Париж, развъдник на футболни идеи :qipag:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 01 окт 2017, 22:09

Сърбия стана европейски шампион по волейбол при жените.


Докато Бербатов, Гришо и волейболистите ни си играят на блудкави "успехи" комшиите пак вземат титли. Вече и при жените.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 01 окт 2017, 22:39

Референдума. Каталуня не е Испания (Кастилия) и това е ясно ама който е наслагвал политиката в миналото сега да търси разумни решения.
Иначе футболно е обратно. Барса ще загуби от излизането си от ла Лига ако Каталуня се отцепи. И то не защото испанския шампионат е топ първенството в света, но така е още по-видно.

Каталуня е точно толкова Испания колкото и Португалия. Баските също са "други". Дори и галисийците, въпреки че конкретно те са в добри подчинени отношения към Мадрид през годините по подобие на Черна Гора спрямо Сърбия.

Добре, че последните 2-3 години попрочетох доста исторически книги. Като малък считах вълненията на баските и стремежите на каталунците като нелепи. Някакви неадекватни бунтари. Все едно пловдивчани да се обявят за тракийци или добричлии за добруджанци и че не са българи и да искат своя държава...ама не е такъв случая. Те наистина не са "същите" и няма такова нещо Испания. Испания е Кастилия. При каталунците е и видно. Те само официално не са отделно. Повечето им неща са независими. Включително и финансирането на футболния клуб Барселона. И това много добре го знаят в Мадрид, че онези не са "испанци".
Все едно сърбите (като кастилците) да решат, че са югославяни (испанци) и всички останали (хървати, словенци, македонци) са (като баските, каталунците, галисийците) югославяни (испанци). Да обаче хърватите и словенците не са югославяни и не са същите като сърбите. Аналогично баските и каталунците не са испанци в смисъла на да са същите като кастилците (като хората около и в Мадрид).

Горе е обратно. Няма такова нещо Люксембург. Това са белгийци. Но това няма да се върне и от тук можем да черпим опит. Макенодия (като Люксембург) също са българи (няма такова нещо македонци като нация, има като географскко понятие), но гледайки развитието горе и тук ще е същото. Това никога повече няма да е България, а ще е отделна политическа единица. Българи, които ще се зоват македонци и ще са отделна държава. Люксембург са белгийци, но са отделна държава и са "люксембургци" :qipap:
Пак там горе дори е по-сложно. Реално и белгийци и холандци са еднакви, но тук времето и събитията са довели до голямо разделение. До края на 16 век това са нидерландите. От там обаче следват събития, които водят до сериозно разделение. Религията също го задълбочава. Валонците в Белгия са католици. В момента на разделението са еднакви, точно както Източна Румелия и Княжество България, но от там нататък не. Северните области искат независимост и това става днешната Холандия. По религия протестанти. Южните нидерланди остават във владенията на кой ли не се изрежда, включително и бившите им "сънародници" от Нидерландия (Холандия). Накрая през 1830 това нещо решава да е самостоятелна държава. Белгия.
В културно отношение там е разделна зона между Франция и Холандия. Френски срещу фламандски език, католици срещу протестанти, южна Белгия срещу северна. Бая блазни, че това на практика са продължения на Холандия и Франция и техните гранични части вместо да се допират са направени като една обща държава, но и така не става. Точно преди независимоста, тя и заради това идва, едни или други части от населението приема и Холандия и Франция като колонизатори. И ето ти нова държава. Преди 400-500 години обаче, това е изцяло едно, Нидерландите. Северните провиниции от които стават Холандия, а южните Белгия. Самата Белгия (южните Нидерланди) се дели на две. Северната Белгия е като северните Нидерланди (Холандия) с фламандски (това е холандски) и протестанти, а южната с валонски (това е френски) и католици. Това обаче деление идва след отцепването на северните Нидерланди. След него, в южните Нидерланди, които не са независима държава, навлиза френския език и се получава дуално общество, което наполовина наподобява Холандия, наполовина Франция и в крайна сметка решава, че са "белгийци".
Люксембург е част от него (едно към едно като останалите части от южните Нидерланди), но покрай много войни и последващи договори него решават да не го върнат както Македония на нас и го държат като друга държава. В крайна сметка това се обособява като друга единица и никога няма да бъде отново част от Белгия.
Последна промяна от 8 на 02 окт 2017, 09:12, променено общо 3 пъти.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: 8 is back

Мнениеот Al » 02 окт 2017, 08:20

И кой ще има въобще някаква файда от излизането на Каталуния от Испания?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 02 окт 2017, 08:35

Виж по-горе, добавих още в поста си.

Ами не знам. Реално каталунците няма какво повече да получат. Те и сега си действат като независими. Само дето официално не са друга държава. Освен елемента гордост, да ги припознават като отделна държава, не виждам друго. Никой не им налага нищо в момента, а в Испания се движат свободно и като в родината си. Само за да бъдат припознавани като "отделни" не виждам много смисъл. На думи красиво ама на практика не виждам ползи.

Виж баските обаче ще получат импулс от независимост на Каталуня. Те са същите и с пълно право ще поискат същото. При тях случая е по-различен. Те си остават под ярема на кастилците (на Испания и правителството в Мадрид) и се водят като сепаратисти (един вид терористи, които искат да разбият държавата). Таям доколкото знам я и няма тази независимост като в Каталуя. Ясно, че каталунците не са съвсем извън Испания и имат отчисления към хазната и приемат външната политика на правителството в Мадрид (тоест испанската позиция в света е и позиция и на населението в Барселона, така както и на това от Мадрид, Валенсия, Севилия, Билбао и т.н.), но по същество са много независими. Примерно териториалната единица Каталуня (окръг ли, община ли, каквото там идва) решава, че ще тъпче пари в местната Барселона, така както прави политическата върхушка в Мадрид с Реал. Това тук няма как да стане. Например общината в Сливен решава да не прави всички отчисления към София и започва да помпа Сливен до ниво мега сблъсъци с Левски и ЦСКА, а в София си затварят очите, че администрацията в Сливен нещо не отчита много точно нещата и прави стъкмистика.
Каталуня може да си го позволи, защото е богата провинция. Те са колкото "испанци", толкова и французи. Някъде между двете. Само официално териториално са в Испания. Иначе икономиката е по-здрава, като на по-северните държави, а като гледаш Барселона центъра, забавленията и всичко останало не се различава много от Париж и французите. Във всеки случаи не е същото като при "испанците" от Андалусия, където арабското много преобладава.

Всичко тръгва от миналото, династичните бракове, изплуването на Кастилия над Леон, свързването покрай браковете на Кастилия/Испания и Арагон (От Барселона до Валенсия е мисля това) и т.н.
Португалия решават например, че от отделно графство може да си направи държава. Същото например са могли да кажат и за Виго и Ла Коруня и Галисия да си направи отделна държава ама не са. Резултата е, че днес португалците не правят референдум като Каталуня или да залагат бомби като баските, а са си отделна държава.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 02 окт 2017, 08:59

Най-смешно е обаче другаде. Фарса е пълен, както и при футбола, на Албиона. Великобритания. Англичаните и шотландците нямат нищо общо (независимо, че географски са съседни и през годините малко или много от движението на населението са се омесили). Дори са стряскащо различни етнически колкото не можеш да предположиш. Ако върнеш назад в миналото англичаните са сакси, тоест идващи от северна Европа (днешна Германия, Холандия и т.н.), континентални хора. Шотландците напротив, това са хората обитаващи островите отвъд Ла Манша, един вид местни на фона на саксите.

Та към днешна дата Шотландия провежда референдуми за независимост. Гласуванията са на кантар. Последния вот за малко не мина. Скоро пак ще има през следващите години. Тук "проблема" е друг. Всички са наясно, че това са други хора и са шотландци.....ама парите са в Лондон :qipag: Те затова и англичаните креснаха "ами да се отцепват, аман от тия, не стига че хазната прави най-големи отчисления за по-бедните северни райони, тоест Шотландия). И от тук шотландците не искат много да се припознаят като други, независими и отделна държава. В такъв случай столицата ще стане Единбург (или Глазгоу) и той ще плаща масрафа на населението (училища, здравни заведения, всичко свързано с бюджета), а Лондон просто няма да има нищо общо с това. Дори ще може да задели от отчисленията вече за други английски райони.

Ситуацията е следната, за да видиш колко е смешна. Да речем има и в Европа обединено кралство. Германия (като Англия), което включва и България (като Шотландия) и на двете територии всичко е еднакво и важат еднакви правила. И ние нямаме много общо с германците (бидейки славяни) и ние горим от желание да си се наричаме България и да сме отделна държава само че ако гласуваме на референдума ЗА отцепване следва това:
Отпада минималната ставка от 9 евро на час, тоест по 8 часа това прави 72 евро или около 150 лв на ден да взема най-простия работник в България (чистачка в малко селище например). Да не говорим, че българския работодател ще разшири понятието й за работно време и няма да са вече 8 часа, а да речем 12, а парите няма да са 150 минимални или далеч повече за средното население, а 15-20 лв на ден. На улицата вместо комисаря Рекс с кучето да лови престъпниците и да си живеем щастливо ще дойде Джаро, наркотиците и показните убийства. Имаш думата. Знам, че си българин. Ще гласуваш ли за отделна България? Та така и в Шотландия на референдума все още разума надделява и половината шотландци отказват да се припознаят като независими [-X
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 02 окт 2017, 09:31

Изображение
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 02 окт 2017, 10:11

Много малко хора разбират,че звучи супер глупаво като някой каже,че каталонците не са испанци. Просто защото испанец не е етнически определение, национално. Не е имало испански етнос който е имал за цел да асимилира останалите етноси и да наложи своята култура. Както например е една Русия където въпреки,че в тази държава има много етноси тя е кръстена на доминиращи етнос и той налага асимилация на останалите.
И така испански етнос няма. Има кастилци, каталонци, андалусийци,арагонци и т.н.. Всички те образуват държавата Испания, която се казва така защото римляните са наричали тази област с това име, а не защото е живее испански народ или етнос там. Същата работа е с германците, британците и италианците. Въобще почти всички западни държави са изкуствени образования от различни етноси.

8 написа::qipbj: :qipbj: :qipbj:

Аха! А в Барса, Реал, Байерн, Челси и Юнайтед не могат да му изпълнят "идеите за футбола". Виж обаче ПСЖ е нещо неповторимо. Въвел тоталния футбол, въвел катеначото, въобще всичко ново и голямо във футбола идва от колоса от Париж, развъдник на футболни идеи :qipag:


1. Беше в Барса и Байерн за това няма да се върне там.
2. Бил е в Барса и няма как да отиде в Реал.
3. Челси си има достатъчно добър треньор,а Абрама не е той търпеливите и няма да го чака да си налага позиционния футбол.
4. Юнайтед има остатъчни проблеми от САФ, Мойс и Ван Гаал. Играчите въобще не пасват на неговия стил на игра. Може да си купи играчи, но основите в Юнайтед са за по-грозен и практичен футбол.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 02 окт 2017, 12:13

Защо си се хванал конкретно с тези отбори? Дадох ги като пример за големи клубове с много повече достойнства от ПСЖ и не съм се взирал къде е бил треньор и къде не. Идеята е, че има десетки клубове Х (където не е бил треньор или смъртен враг), които са с много повече достойнства от ПСЖ само дето няма реките от пари на арабите. Например Ливърпул или Аякс. Това "малки" отбори ли са където не можеш да реализираш футболните си идеи? Комично звучи в нищо не далия на футбола ПСЖ да можеш, а в люпилнята на футболни таланти Аякс да не можеш! Да си го кажем направо. Просто в ПСЖ ще се задавиш от пари. Това е. Какво ми го въртите като проститутки "ама аз не съм за парите, все ми е тая".

И онези примери с Гугъл са ти глупости. Парите имат значение, но не всичко е пари. Ако някъде ти дават 5 милиона заплата и всичко е в унисон с разбиранията ти, а другаде 7 милиона, но нищо не възприемаш от култура, манталитет, заобиколна среда, нищо не ти пречи да си на първото мястои в хармония със себе си. В един момент парите са само цифри. Дали ще взема 2 милиарда или 3 милиарда няма значение, все са прекалено много за едно човешко същество за един човешки живот. Само дебил и нисш разум може да отдава толкова голямо значение на цифрите и да казва "3 е повече от 2". Е да, но с 2 милиарда ще изям също толкова шоколада, ще карам също толкова и същите коли, ще има същите жени и т.н., които имам с 3 милиарда. И 150 милиарда да ги направиш те не ми носят повече блага. Само цифрата се променя и ако има глупаци, които се връзват на това аз не съм.

Кастилия налага точно това. Испания, сбор от всички изброени области, но на принципа "ние и останалите", които ако не приемат централната власт са сепаратисти. Такова чудо трудно може да просъществува. И Югославия беше основно Сърбия (например във футбола Цървена и Партизан) и това изкуствено чудо естествено се разпадна. Ако ще я играем тая игра трябва да е докрай честна, а не ала-бала. Така е например в Белгия. Въпреки различията аз мога да ги приема за една държава, но те дотам са стигнали с уточненията и всичко да е признато, че през 90-те години не съм разблрал са станали федеративна държава :shock: Хич не ми мязат на федерация от сглобени държави ама карай да върви. Дори и така обаче пак са недоволни я валонци, а фламандци. В Испания няма такова нещо, което за пореден път доказва манталитета на южняци и северняци.
Мадрид си е лапачка отвсякъде. Като нашата София само дето тук дори не сме отделни държави, а софиянци са си решили на гщърба на останалите българи да живеят. Там обаче баски или каталунци си задават въпроса "откъде накъде някакви други", което в нашия случай би било и щеше да има реакции ако бяха примерно чехи или сърби, но софиянци минават метър щото са българи и с оправданието "няма как, то така трябва със столица, да се глези и да й се дава". Дрън-дрън ама няма кой да им тегли един бой на най-големите глупаци съсипали България.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: 8 is back

Мнениеот Al » 02 окт 2017, 19:37

Интересни неща сте писали. :qipay:

Но аз не виждам полза (икономическа, политическа) от това деяние и затова не го разбирам.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта

cron