РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 8

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 8

Мнениеот Ich_Will_ » 31 юли 2015, 21:23

Предишната тема вече прехвърли 100 страници, така че е време за нова. Това може да се окаже и последната му, защото вече е в края на кариерата си, колкото и да не ни се иска. След една седмица навършва 34 години и макар в момента да е в пъти по-силен от 2013 година, която му беше една от най-слабите в кариерата му, вече не е същият тенисист, който беше в периода 2003-2012 година. Може би повече никога няма да спечели титла от шлема и да стъпи на първата позиция. Годинките си натежават и става все по-трудно и по-трудно, въпреки липсата на конкуренция тази година(изключвам Джокович, който е във формата си от 2011 година и Вавринка, който специално за Ролан Гарос се бе подготвил). Може би щеше да е добре да беше постъпил като Пийт Сампрас, слагайки край на кариерата си на Уимбълдън 2012, когато триумфира след 4-сетова битка срещу Мъри, но явно така е решил. Колкото и да не го харесват феновете на Надал и не само, няма как да отрекат, че битките между двамата, между него и Джокович, между него и Мъри и други тенисисти не бяха епични, не са оставили трайна следа в историята на тениса и няма да се помнят още дълги години. Няма как и да се отрече, че играта му е наслада за очите и че ще липсва след като се откаже. Звуча все едно съм негов заклет фен и че скоро е обявил края на кариерата си. От друга страна като гледам какво се задава отдолу, като нищо ще си джитка още поне 3 години. Признавам си, че като започнах да гледам тенис през 2009 година, имаше доста неща, които ме дразнеха у него, но постепенно започнах да му свиквам и да го уважавам. Кариерата му е забележителна и не случайно е обявен за най-великия в историята. Спомням си много ярко Ролан Гарос 2009, сякаш беше вчера. След горчивата загуба на финала на Australian Open 2009 и горчивите му сълзи на церемонията, започна с доста колебливите си резултати, в Маями срещу Джокович даже строши една ракета от нерви. Беше ми трудно да повярвам, още повече в тогавашната форма на Надал и най-вече неговата, че може да триумфира на този турнир, но той успя. Вярно, не успя да срещне тогава и да го победи, но титлата му не беше незаслужена. Нека не забравяме, че още в началото изпитваше огромни затрудения срещу Акасусо и Матьо, а след отпадането на Надал, на 1/8 финала съвсем малко беше нужно, за да бъде изхвърлен и той от турнира, но той се съвзе и обърна Хаас. После срещу Монфис нямаше кой знае какви затруднения, но после се стигна до полуфинала срещу Дел Потро. Тогава го нямаше онова разгромното 6:3 6:0 6:0 от Австралия. Тогава беше доста напрегнат и интересен двубой, който успя да ми съкрати живота поне с 10 години, но и за миг не съжалих, че го гледах. Дел Потро също като Хаас беше на косъм да хвърли бомбата, но Федерер не се предаде и успя да стигне финал. Там го чакаше Сьодерлинг, но горкият не можеше да направи нищо. Много труд и нерви хвърли швейцарецът, но накрая беше възнаграден и така титлата му се услади. Това е турнирът, който помня най-ярко и може би ще е така и занапред. Изключително много ме е яд, че не можах да гледам епичния финал между него и Родик на Уимбълдън. Един огромен пропуск, който трудно мога да си го простя.
Впуснах се в дълбините на спомените, но тенис скуката и липсата на конкуренция в момента до това водят :qipap:
За финал една новина, която вече сигурно я знаете: Федерер официално се е отказал от Мастърса в Монтреал и ще го видим едва в Синсиати. И за да не съвсем гола темата, една снимка от мен:
Изображение
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Saretta the Great
Мнения: 299
Регистриран на: 16 юни 2015, 20:35

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 8

Мнениеот Saretta the Great » 31 юли 2015, 21:27

Ще продължи да го подава на Феска, Ръфъелис, Глория и дъртата психарка от ЮАР. :qipag:

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 8

Мнениеот bat_jori » 26 яну 2016, 08:20

:qipaz: :qipaz: :qipaz: гоуем е и на дърти години -освен с ракетата и пред микрофона.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 8

Мнениеот Al » 29 яну 2017, 15:23

ОГРОМЕН!!!

:qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта