Келепир безспир, ай сиктир!

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 12 фев 2015, 01:26

Delija написа:
nacho написа:Аз и да съм работил досега с Русия то ще да е било с малка фирма,както сигурно има и други малки или средни фирми из страната разпокъсано които са правили това. :qipad: Това не може да повлияе същественно на да речем процентите износ за руския пазар :qipad: Доста съмнително ми се вижда този свил се до3% износ за Русия да се дължи на това че руснаците си били освободили пазара. :qipad:При положение че точно от търговията с тях и то не много далеч във времето се изхранваше почти цяла България доста прилично но явно дядо Иван е станал много претенциозен особенно откакто влязохме в Европа. :qipbo:


Да, САЩ и ЕС забраниха на Русия да ни купува стоките, те много държаха, но гадните капиталисти им забраниха. Смърт за САЩ и ЕС. Гадни капиталисти, империалисти и фашисти.

nacho написа:Колкото до телевизийката сипеща жлъч по Запада,то оставаше и една да няма,нали все пак сме свобода и демокрация. :qipad:


Ами щом има такава телевизийка, малко е нелепо да ми пишеш, че имало пропаганда срещу Русия. Ако имаше такава, щеше да има само удобни медии, които да говорят и пишат ЗА Запада и СРЕЩУ Русия. Както беше в гнусните времена преди `89-а, по които толкова въздишаш.
Няма що да забраняват на Русия,а и няма как. :qipbo: Просто се сви пазара от България на изток и по политически причини. :qipad: По никакви времена не въздишам,то е ясно и разбираемо че като сме тръгнали подир тея пусти евроценности ше се гледа да се игнорират до минимум руските пазари.Само че кога ще доживеем в сегашните демократични времена все пак и градове като Чирпан да дръпнат някой от прословутите еврофондове с които да се спретнат да речем две заводчета,модерно оборудвани,да се изкарва конкурентна стока,да работи народа,да се взимат по 1000 лева заплати. :qipad: Ами тогава,както писах и по-горе,няма да кажа и копче за ЕС. :qipad: Пък за пропагандата,щом самия президент нарича Русия враг,какво е ако не е пропаганда и ако не е държавна. :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 12 фев 2015, 01:36

Гледам че 8 е писал че ако се радваме на 1000 лева заплата би било проява на робска психика :qipad: Ние да стигнем до там,в цялата страна да се взимат такива заплати,пък после ще му мислим дето се казва. :qipbo: Стига да може да се купува нещо с тези пари дотогава. :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 12 фев 2015, 10:01

nacho написа:По никакви времена не въздишам,то е ясно и разбираемо че като сме тръгнали подир тея пусти евроценности ше се гледа да се игнорират до минимум руските пазари.


Не знам къде сме тръгнали, но с твоите любими комуняги никъде няма да стигнем. Защото държавата след 1989-а беше раздадена на свои хора, както икономиката, така и политиката. И европейските ценности нямат нищо общо тук, питай любимите ти комуняги защо направиха така с България. :qipad:

А това с руските пазари си е някаква твоя фикция, няма такова нещо.

nacho написа:Само че кога ще доживеем в сегашните демократични времена все пак и градове като Чирпан да дръпнат някой от прословутите еврофондове с които да се спретнат да речем две заводчета,модерно оборудвани,да се изкарва конкурентна стока,да работи народа,да се взимат по 1000 лева заплати. :qipad:


Питай наследниците на другаря Луканов.


nacho написа:Ами тогава,както писах и по-горе,няма да кажа и копче за ЕС. :qipad: Пък за пропагандата,щом самия президент нарича Русия враг,какво е ако не е пропаганда и ако не е държавна. :qipad:


Президентът нарича Русия враг, един "политик" с леко поведение нарича ЕС и САЩ врагове ..... всеки е свободен да си нарича когото иска, както иска. Поне тая свобода имаме, че във времената, по които въздишаш, ако наречеш публично СССР враг, можеше и в Белене да изгниеш.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 12 фев 2015, 11:02

Al написа: че плагиатствам. :mrgreen:

То щото всички останали пускаме само авторски вицове. :mrgreen: :lol:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 12 фев 2015, 11:23

Re: Келепир безспир, ай сиктир!
от Vesela Taneva на 10 Яну 2015, 13:55
8, не желая да споменаваш името ми по никакъв повод в писанията си!

8, кое точно не разбра в горното изречение?

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 12:56

:arrow:
Delija написа:...... всеки е свободен да си нарича когото иска, както иска. Поне тая свобода имаме, че във времената, по които въздишаш, ако наречеш публично СССР враг, можеше и в Белене да изгниеш.


Свободен ли съм да споменавам имена или в Белене ще ме водиш? Очаквах привържениците на демокрацията да сте по-демократично настроени, а вие напротив, наподобявате авторитарни и тоталитарни режими, точно обратното на това което тръбите, че сте. Това може, онова не може, някой е винаги прав, друг пък (на изток) винаги грешен. Това си е диктатура, налагане на мнение без аргументи.

Но ще уважа забележката ти, защото тя лично ме помоли и приех искането й, а всъщност не го спазих. Извинявам се. Моя е вината. Ще намеря друг начин да я споменавам без да използвам името й. Няма как да очаквате да ви се отдада на лигавене и боготворене, нито пък да бъда такъв какъвто не съм. Това мисля, това казвам (което съм писал).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 12 фев 2015, 13:17

rafaelis написа:
Re: Келепир безспир, ай сиктир!
от Vesela Taneva на 10 Яну 2015, 13:55
8, не желая да споменаваш името ми по никакъв повод в писанията си!

8, кое точно не разбра в горното изречение?

Рафаелис, 10х!
Някои хора тук така и не разбраха, че можеш да водиш спорове с опонентите си без ...хайде да го кажа така, да се използват определени изрази и думички! :evil:
Иначе ти завиждам за търпението! Честно!!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 12 фев 2015, 13:32

8 написа: Това мисля, това казвам (което съм писал).

Не виждам някой да е оспорил да си защитаваш каквито и да са тези. както и да си се псувате с когото си имате лаф, щом ви харесва.
Но персонални нападки и квалификации към останалите (особено такива, които не поддържат подобен тон) от рода на
Бай Ганьо бледнее пред теб и по-малко на смях става.

Ти си ясна, предсказуема, безинтересна.

определено са грозно нещо.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 14:48

Ами така е :oops: На мен на устата ми бяха много по-силни думи ама се опитах да бъда мек. Да бе! Това е мек вариант на осмака :roll:

Явно не съм успял да загладя достатъчно остротата си :qipbl:

ПП. Вторият от двата цитата беше "концентриран" удар. В смисъл точно насочен язвително към жена търсейки елементи, които са ужасни от нейната гледна точка. Да не мислиш, че Мичо ще се трогне ако не е единствен и неповторим на света? Мъжете са друга работа. Там гордостта трябва да накърниш :qipbs:

ПП2: А можеш да подходиш и малко по-снизходително към мен, приеми че съм доста агресивен :qipal:
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 12 фев 2015, 15:48

Доста странно примирие са постигнали днес, поне според мен. В смисъл, спиране на огъня, ама ....... след 3 дни. :shock: :shock: Не разбирам, какво пречи да е от 0:00 часа местно време от идващата нощ, още 3 дена ли трябва да умират хора, що за тъпотия е това ??!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 12 фев 2015, 15:56

8 написа:ПП2: А можеш да подходиш и малко по-снизходително към мен, приеми че съм доста агресивен :qipal:
Ами не, не приемам. Виждам и други има, които не го приемат. С който го приема, разговаряй по подобен начин, на останалите уважавай личното пространство. Даже и във форум, такова има.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 16:13

Може би защото спирането на огъня ще бъде съблюдавано, дали се изпълнява, от организацията за сигурност и сътрудничество. Предполагам не могат за часове да бъдат разположени нейни части, където трябва.

А иначе наистина е весело. Бийте се още 3 дни, правила няма до неделя. Братушките съвсем рационално са приели решението.........усилват атаките, за да постигнат целта си (to drive home). В смисъл до неделя да са на доста по-предни позиции преди временно да спрат за почивка :qipag:

Сещам се и за друга възможност за извличане на облаги. Сега е момента гърците да вдигат протести за справедлива Европа :qipag: Меркел е участвала в 16 часови разговори за примирието в Украйна и в момента е настрани от темата Гърция. Удобен момент за атака 8)

Това за Украйна обаче нищо не е, скоро пак ще се бият. "Искрица надежда" са постигнатите неща. Още от този коментар е ясно какво ще стане, тоест нищо. Отделно руснаците няма да допуснат Запада да залепне на границите им, а Порошенко от своя страна е казал няма федерация, автономия, никакви отстъпки. Не виждам това колко ще трае. Една седмица ако няма стрелби му е много.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 16:21

Западът набързо е предложил робство на Украйна. Заради срината икономика заем от 40 милиарда долара. После има украйнските севита да обвиняват комунистите, че развалили нещата. То е ясно, там няма бъдеще и красивите украйнки да се приготвят да лапат наред. Такава им е определената съдба. Десни, леви, това е положението.

Украйна обаче се очертава като поредната прокси война Русия-САЩ. Вашингтон съвсем сериозно обмисля да въоръжи украйнците и от там ще дойде. Такива прокси сблъсъци вече е имало. Двете Кореи, Ирак-Иран и други. Директният сблъсък между ядрени сили няма как да има. Затова си измерват онези работи през трети страни.
Ако си цесекар бъди докрай!

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 12 фев 2015, 17:26

Това с примирието в Украйна е като-тате ше ми купи колело ама друг път. :qipbo: Меркел и Оланд нещо много миролюбиви станаха изведнъж като видяха че бунтовниците натискат сериозно. :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 12 фев 2015, 18:22

Delija написа:Питай наследниците на другаря Луканов.
Пак мантрата с гадните комунисти. :qipbo: Те европейците много искат да ни засипят с инвестиции и еврофондове ама мръсните комуняги ги крадат и затова ни ги спират. :qipbo: Ама вече сме 2015 година,21 век,вече 8 години сме в ЕС. :qipad: Тези оправдания някак не вървят...Каква фикция да имам за руските пазари като пред очите ми изнесоха машини и затвориха два завода които нямаха затруднения като работеха с Русия.На много други места в страната стана същата работа. :qipad: А президента не е някой си там че да говори каквото си иска.Че и от името на цялата нация,кой и бил враг и кой не. :qipbl:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта

cron