Лудостта, без която не можем...

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот 8 » 07 окт 2014, 17:50

Не се оплаквам, а констатирам. Казвам го като страничен човек, видял нещо и го споделил знаейки, че има връзка с теб.

На графа бях. Услугата е смяна на батерия. Цената е 6 лева. Доколкото си спомням преди давах по 3-4 лева, но на други места.

Няма да тръгна за нещо тривиално (да беше счупен часовника или нещо по-сериозно да) до Яворов, нито парите са ме срутили, но при тази малката такса просто ми се наби разлика от почти два пъти. Мярна ми се нещо и за 5 лева за настройване на верижка или нещо подобно в ателието.

Мога и по-обстойно да ти го обясня, защото по навик всичко анализирам, ей така да минава времето, включително и като минах през това ателие. Най-общо казано услугата смяна на батерията не таргетира пазар на луксозни стоки и услуги.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Stinkata » 07 окт 2014, 22:25

Ами обиколи и други ателиета и си направи справка. Мога да ти кажа за часовникар, който слага китайска батерия за 8лв. Това е скъпо. Защото после ти се налага да даваш и пари за ремонт. На мен преди време ми се случи да сложа на човек батерия от 12 лв. Той остана супер доволен, защото на друго място му бяха поискали 40... Сигурно ще намериш и по-евтини сервизи, и по-скъпи. Ако ти предлагат добро качество на по-ниска цена, естествено е да избереш тях...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот 8 » 07 окт 2014, 22:32

Няма ду хукна по други ателиета и да правя справка. Последното такова беше преди няколко години близо до 5-те кьошета и от него правя сравнение.

Какви са тези батерии от 12 лева!? Батериите за които аз говоря са масовите и са почти без пари. Цената се формира почти изцяло на база труд.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 09:04

Не бе...Що?!? Хукни. Направи сравнение и коментирай. Сигурен съм, че ако отидеш в Обеля, ще намериш и по 3лв. батерии. И не само батерии. И други по-евтини неща ще намериш. Примерно, при мен на "Иван Асен" ще си купиш грозде за 4,50лв./кг., докато на пазар "Димитър Петков" е по 1,50 - 2,00лв./кг. Обикаляш, сравняваш и избираш най-изгодното за теб.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Мичо » 08 окт 2014, 09:06

Осмака иска да живее в лозенец ама да пазарува на цените в село Сусурлево. :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 09:10

Иска, ама нЕма... и ние искаме наеми като в Сусурлево, ама - нъцки... :qipag: :qipag:

И да се обърна към Веско ..... Една баба (ама не като бабите от село. Софийска баба. От Иван Асен - живял си в района, би трябвало да си ги видял тукашните баби.) ми изнесе лекция как 6 лв. са много за батерия, как трябвало да струва 2 лв. как сега съм щял да ѝ взема парите за лекарства и по този начин съм щял да ѝ скъся живота. Когато ѝ казах, че батериите току що са свършили, тя ми каза, че съм нямал чувство за хумор. Същата баба, ако не е с някой дядо на разходка в Борисовата градина, е с други баби като нея в някое от кварталните кафенета... Костюмирана и гримирана... Явно кафетата и пастите не я лишават от лекарства... Та, Веско, не са ни скъпи батериите. Даже са евтини за това, което представлява контактът с някои клиенти...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 10:07

Нищо не мога да разбера освен това че има някакъв гняв срещу мен. Три неща не разбрах.

1. Какви наеми ви трябват? Нямате ли си жилища?
2. Какви са тези батерии от 12 лева?
3. Няма нужда да ходя в Обеля. От местоработата ми на НДК в двете противоположни посоки на еднакво разстояние от по една спирка се намират двата елемента на сравнение и точно тях сравних. Аз мога и в Дулово да отида, но не мисля, че е меродавно, но да мисля, че две ателиета на разстояние от по 500 метра от НДК са сравними.

И нямам никакъв проблем, оплакване или каквото и да е. Просто споделих мнението си. Живеем в пазарна икономика и никой не ме е карал да приема офертата. По същия начин и на теб ще ти направи впечатление ако цената на билетче в градския транспорт в друг град е 2 лева. Това не значи, че се оплакваш. Можело и да не се возиш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 10:11

Не съм живял, а работил на Иван Асен.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 10:18

Значи наблюденията са ти като моите - и аз работя, но не живея на Иван Асен...

1. Говоря за наеми на магазинни помещения...
2. Най-обикновена батерия.
3. Нали беше преди години на "5-те кьошета"?

П.П. Мичо, премести спора, че съвсем омазахме... , ако не си си отворил бира, де ... :qipag:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Мичо » 08 окт 2014, 10:35

Премести, премести ама не помня как. :oops: :qipag: Сампи да се появи, той май знаеше. :qipaq:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 10:52

Да, при предния ми престой е на 5-те кьошета. Не сменям батерии през месеци.
Не виждам обаче причина за разлика. Дори ако ти изляза с номера на работодателите сега трябва да е по-евтино, защото след онази смяна на батерията ми се появи световната финансова криза. Съответно заплатите са по-ниски, жилищата паднаха и......може би и смяната на батериите трябваше да падне.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 11:04

Кризата е най-добрият период за печалба... Това би трябвало да го знаеш. Кризата удря нас - бедните. И това би трябвало да го знаеш... От богатите ми клиенти, не съм забелязал някой да е сменил Мерцедеса с Мейд ин Ловеч... Жилищата падат, заради пазара - явно няма търсене. Хората с пари явно са се устроили...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 11:21

Батерията от типа SR626SW или AG4 или нещо подобно ли е?
Много добре знаем, че струват стотинки в големи количества. Не казвам, че трябва да ги продавате 2-3 пъти по-скъпо, защото ще умрете от глад, но не прекалявайте, а вие гоните най-големия отчетен от мен рекорд, а той е на захарен памук на Златни пясъци преди години. 1 към 100. Тоест първия продаден избива разходите на следващите 100.

Схемата е ясна. Нещо някой вижда, че е нагло завишено, но заради количествата няма файда да си го позволи. Примери:
-в миналото ксерокса-търчат секретарки и разпечатват в магазини с ксерокси. Сметката показва примерно, че плаща за нещо лев, а то струва 10 стотинки само, но самите ксерокси са скъпи, примерно 3 хиляди лева и нямаш файда да купуваш машината и затова приемаш еднократните обири. Систематично даваш по лев, въпреки че виждаш огромната надценка. Сега не е така като са паднали много цените.
-друг пример който наблюдавам последните месеци. Ехографи 3Д-та и 4Д-та през които минават бременните, цени между 50 и 100 лева. За цялата бременност даваш 500 лева. Включването на машината за 5 минути да струва няколко лева, но и това е много. Ти виждаш цакането, но не можеш да я купиш, примерно 10-20 хиляди евра струва, защото за цялата бременост не можеш да я избиеш. Проблемът с такива мошеници е много прост, но държава няма. Закупува се въпросната апаратура в болниците и готово. Сега как е? Отива тя в в болница, преглежда я и "ела в частния ми кабинет за ехограф, тук няма". Щеш не щеш отиваш. Дали не се и бутат пари под масата на зрравното министерство да не купува такива апаратура в болниците от гилдията на мошениците мога само да гадая, но не гадая като ти кажа, че един преглед е 15 минути и родилки постоянно има и въпреки това слагам периоди в които да кажем, че няма посещения, но и така минимум 500 лева се правят на ден. Ей така, от любимата на българите търговия. Слагане отгоре на нещо поради липсата на реална икономика и държава. По същата причина тук последния Жилет, Фюжън, е по 10 лева, а на промоции по 8 лева............гледам, гледам и се чудя, а си купувам по 5 лева от Англия.

Така не се прави. Тези неща вървят с уникалности. Примерно си нарисувал Мона Лиза. Само ти си Да Винчи, друг няма, който да го направи. Другите случаи са изкривена икономика и невъзможност на българския потребител да реагира.

Конкретно в бизнеса с батериите ти не си толкова опасен, защото накрая просто няма да те посетя. Няма да умра без часовник. По-опасни са например лекарите, защото те си играят с живота ни. Мисълта ми беше друга за правилния бизнес, а какъв ще си го правите е ваша воля.
Вие се опитвате да сложите нещо като лукс категория, нещо повече, градско, не по крайните квартали както му викаш. Не сте някакви простаци я! Само че не се връзва, а и няма нищо обидно в по-нисък клас да си. Не се връзва, защото приличате на кафенетата слагащи бисквитка с кафето, за да оправдаят цената му от 5 лева. Не се връзва и защото все едно баничарница да слага баниците в поднос, но и да вдигне цената им двойно. Хората търсят вкусната баница и евтино, приели са че на крак ще я ядат. В по-големия бизнес нещата стоят така.
Ролс-Ройс не прави прости коли, по 300-400 хиляди са. Фолксваген прави по-прости коли, по 30-40 хиляди. Не защото са прости и им е обидно да обслужват бедняци вместо богаташи. Фолксваген Е по-голямата компания, нищо че се занимава с по-бедната ниша и на по-ниски цени. Важен е прицела. Вашият е висок, а реалностите не отговарят. Все пак удовлетворението да си сменя батерията на часовника не е на висотата на сексуалното или ваканционното в Палма де Майорка. Заели сте позицията на Ролс-ройса вместо да сте по-скромни и ударно като Фолксваген да обкрачите големите маси и пак да има, дори и повече.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: А група - сезон 2014/15 ... или старата песен на нов глас ..

Мнениеот Samp » 08 окт 2014, 13:40

Мичо написа:Премести, премести ама не помня как. :oops: :qipag: Сампи да се появи, той май знаеше. :qipaq:

Дължите ми бира :qipbo: :qipbo: :qipbo:
Докато се сетя как ставаше ... :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Лудостта, без която не можем...

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 13:44

Веско, ти бъркаш продажбата на батерия с услугата смяна на батерия. Предполагам, че няма да имаш проблем да си закупиш батерия за стотинки и да си я поставиш сам. Прескачаш нашата услуга и си готов. Лесно е.

С SR се обозначават сребърно-окисните батерии, които се поставят в часовници. AG e означението на китайските алкални батерии, каквито можеш да намериш на много места и струват, да речем 50 стотинки/бр. Това не е батерия, която бих си сложил в часовника. По-нагоре ти бях написал. Има един, който слага китайски батерии за 8лв... Ако имаш късмет, след няколко месеца, тя се изтощава и ти бързо я сменяш. Ако нямаш - освен, че се изтощава, батерията се разтича в часовника и ти идваш при мен, да ти сваля две -три кожи за ремонт.... Та така.. Най-хубавото е, че имаш много варианти за избор...
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта

cron