От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 08 апр 2013, 16:10

rafaelis написа:


Красавице, имам няколко питания към теб. Може ли?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот rafaelis » 08 апр 2013, 18:03

Не.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 18:57

Al написа:Прекалявате с даването на крайни примери. Всяка монета си има две страни.

Както 1989 масово хората се радват, че идва демокрация, така 1944 се радват, че идва социализъм.


Там е работата ,че не прекаляваме.За вас комунистите всяка истина от онова време е прекалена.Даже много работи се спестяват.
Без всяко съмнение е ,че някои са се радвали ,че идва соца!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Мичо » 08 апр 2013, 19:04

Vesela Taneva написа:
Al написа:...

.За вас комунистите

Ал биде разкрит, комунистическа гад такава. :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 08 апр 2013, 19:12

rafaelis написа:Емо, независимо от лавиранията ти, от общата ти интонация се подразбира, че намираш за нормално хора да бъдат пращани по лагери, където са разстрелвани и хвърляни да ги ядат свинете. Или изселвани под най-различни предлози, само за да се настанят други по домовете им. Хора, живели и работили нормално и честно, и попаднали в абсурдната ситуация на онова диво време.

Било имало "И престъпни елементи". За такива винаги е имало място за въдворяване и то се нарича затвор. :idea: Така е по света. Но с това ти обяснение ти услужливо неглижираш нерадостната съдба на онези другите.

Викаш, да ти убият мъжа, нарочен за вражески елемент, защото е учил, работи и има дом, а ти да висиш с бебето на ръце дни по решетките на затворите, докато ти кажат, че е застрелян или безследно изчезнал, не е голяма работа, а? Wow.

Нищо подобно не се разбира от интонацията ми - така си го интерпретирате, понеже така ви изнася в спора... ;)
Изпадаш в крайности, които са излишни...

Викам, че вместо измислен пример, мога да ти разкажа за: ястребинчетата, Гео Милев, Никола Вапцаров и т.н., и т.н., които също са убити зверски, ненужно и с изтезания, ама те нали са били с друга идеология - за тях може, а?!? (и тези не са революционери с пушки в ръка, които са правили зулуми, а са деца и интелектуалци (любимите на Весето) :roll: )

И пак: силно пренебрегвате обстановката след най-опостушителната война в историята на човечеството!!
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 19:26

Само до комсомолец го докарах. :qipag:

Весела,

бяга ти обективността, защото по не знам каква причина влагаш твърде много емоции по темата. :qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 19:29

emevev написа:
И пак: силно пренебрегвате обстановката след най-опостушителната война в историята на човечеството!!

И с какво обстановката след войната извинява репресиите на комунистите?В периода когато европейците от Западна Европа заедно с Германия поставят началото на ЕС,в Б-я има лагери и политически репресии.Значи Франция ,Белгия,Италия и Англия са могли да" пренебрегнат обстановката" и да потърсят обединение с германците с които са били във война ,ние ще се извиняваме с войната в коята даже нямаме пряко участие! #-o

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 19:33

Al написа:Само до комсомолец го докарах. :qipag:

Весела,

бяга ти обективността, защото по не знам каква причина влагаш твърде много емоции по темата. :qipaz:

Нищо обективно не ми бяга и незнам къде виждаш емоции.Всичко ,което пиша са факти ,които не могат да се отрекат.

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот dgeorgiew » 08 апр 2013, 19:38

8 написа:
Красавице, имам няколко питания към теб. Може ли?


rafaelis написа:Не


Жребецо,не безизвестната ти варненска шпага удари на камък,като че ли? :roll: :qipai:
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 19:49

Vesela Taneva написа:
Al написа:Само до комсомолец го докарах. :qipag:

Весела,

бяга ти обективността, защото по не знам каква причина влагаш твърде много емоции по темата. :qipaz:

Нищо обективно не ми бяга и незнам къде виждаш емоции.Всичко ,което пиша са факти ,които не могат да се отрекат.


Зачети се в тона на мненията на Емо и в твоите. Мисля, че ще усетиш разликата в емоционалността на изказа.

Що се касае до обективността: Фактите са факти. Имат си и причини, и тълкувания, разбира се и следствия. Надявам се, че с това си съгласна поне.

Ти ни/ме определи за "комунист", което в твоя речник е нещо отрицателно, поради това, че не определям всичко, случило се между 1944 и 1989 за лошо. Това също не е обективно.
Ти се определяш като "демократ". Без значение дали се определяш за либерал, консерватор, националист ако щеш... Какво мислиш за социалдемокрацията?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 08 апр 2013, 20:07

Al написа:
Зачети се в тона на мненията на Емо и в твоите. Мисля, че ще усетиш разликата в емоционалността на изказа.

Що се касае до обективността: Фактите са факти. Имат си и причини, и тълкувания, разбира се и следствия. Надявам се, че с това си съгласна поне.

Ти ни/ме определи за "комунист", което в твоя речник е нещо отрицателно, поради това, че не определям всичко, случило се между 1944 и 1989 за лошо. Това също не е обективно.
Ти се определяш като "демократ". Без значение дали се определяш за либерал, консерватор, националист ако щеш... Какво мислиш за социалдемокрацията?

Какъв тон?Пиша кратко и ясно ,такъв ми е стилът.Не влагам никакви емоции.
Ами да,демократ съм,но това не означава ,че няма да споря с опонентите си.Определих те както те определих ,защото примерите от лагерита ,които е дала Рафаелис ти се струват пресилени.Ами не са.Ние българите си обичаме по принцип да замазваме истината.
Отношението ми към социалната демокрация е добро ,още повече,че в рода ми има много известен социал -демократ.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 20:09

emevev написа:
"Огромното значение за войната" можем да го отнесем към: 12млн. загинали руснаци, 7млн. изчезнали и 4,5млн пленени, докато западняците си играят на "Стражари и апаши" в Африка - това е войната, а не доставки (които ги обръщаме в кинти, разбира се, за да ги избием от разпределенията след войната) и откъслечни акции тук-таме и когато има възможност...
В милиони си говорим, не за ала-бала...


Загиналите руснаци нямат никакво значение в случая.
"Откъслечни акции" ?!?! .... айде малко по-сериозно, ти май въобще не си наясно с огромната разрушителна кампания в немския тил от страна на САЩ. Въобще не си наясно с петролните и суровинни доставки на САЩ към СССР ....

emevev написа:И после ще си дискутираме за пропагандата - та днес Дели да е гледал филми за Пърл Харбър и Нормандия и да си мисли, че САЩ са спечелили войната.. :( :oops: :( #-o


Не ме бъркай със себе си, не съм гледал никакви пропагандни филми за Пърл Харбър и Нормандия, за съвсем други неща ти пиша тук. Боя се обаче, че ти си прекалил със съветската пропагандна литература и кино. В които, естествено, никъде не се споменава чуждата помощ .....

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 08 апр 2013, 20:14

А какво мислиш за хановете ни, за покръстването? А какво мислиш за жертвите на мутрите след 1989?
Да си кажем истината - и тогава е имало кървища... Примерите ги знаеш...


За социалдемокрацията :qipay: За съжаление си нямаме такава в БГ...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 20:16

emevev написа:
И в днешно време партията, която печели съответни избори, не е с болшинство на подкрепа от народа (почти винаги!) - за последвалото узурпиране на властта от само една партия изразявам недоволството си многократно вече... По този въпрос нямаме спор!


Правиш смешни сравнения. Тогава БКП узурпира не властта, узурпира цялата държава, превръщайки я в своя собственост. Народът е подложен на масов терор, замаскиран като т.нар. Народен съд .... избити са всякакви хора - свещеници, адвокати, обикновени селяни, занаятчии .... въобще някаква безжалостна сеч, как може да ми сравняваш онзи терор и геноцид със сегашните събития ?!?! #-o #-o #-o

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 08 апр 2013, 20:19

Al написа:Прекалявате с даването на крайни примери. Всяка монета си има две страни.

Както 1989 масово хората се радват, че идва демокрация, така 1944 се радват, че идва социализъм.


Масовостта въобще не е еднаква.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron