От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 06 апр 2013, 10:08

Интересно от къде си се сдобил с този доклад на Дълес.Ами да,усетили са се ,че ще пуснат руския болшевизъм в Источна Европа,още повече ,че са ни разделили на салфетката и Сталин ни е получил на тепсия.
Е,аз нямам достъп до доклади на ДС по тази тема. :qipag:Че то и ние сме имали АОНСУ и ДС
Да не би твоите хора, комунистите да не са постъпвали по подобен начин?Всичко най лошо идва от Запада,този прогнил капитализъм.Да не влизам в смехотворни подробности как младежта се пропивала с Кока -кола! :qipag: Затова се нарича Студена война
Много ми е интересно как точто са правили диверсия за развращаване на младите ,когато "упадъчната музика" е била забранена отвъд Желязната завеса,а филмите са били само за победата на соца. с главен герой Партийният секретар.Цялата ни художествено-творческа интелигенция е било в услуга на Партията.

Заради всичко това едно от най-значимите неща в най-новата история е падането на Желязната завеса и прекратяването на Студената война!Ще кажеш ,че соца е загубил икономически "войната"щото имало диверсия и тн.Ми да не са губили.Толкова усилия за чисти идеологически кадири и ...накрая нови капита! :D

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 06 апр 2013, 10:49

Сдобил съм се от... интернет :D (на много места го има, затова не съм пуснал конкретен линк... ама пак ДС е виновно, братче) :D

П.П. думите са по време на съвсем "топлата" Втора световна война (т.е. преди Студената война) :D :D :D :D

Естествено, че е имало и подобни речи от обратната страна, ама тях ги отричаме и хулим, а това ти се струва нормално, явно... :shock:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 06 апр 2013, 12:04

Не подценявай интелигентността си! :qipbl: Не съм писала ,че за доклада на Дълес е виновна ДС.Писала съм ,че са се усетили как след разделението на света в Ялта и договореността м/у Чърчил,Рузвелт и Сталин са щели да ,изгубят Източна Европа.Какво ненормално виждаш в такава реч, имайки предвид ,че от тяхна гледна точка се появява един нов "колонизатор".Съюзът им с СССР по времето на Втората СВ.В. е необходимо зло за да спрат по-голямото зло, нацистите.Едно на ръка ,че е имало договор м/у Сталин и Хитлер за който много малко знам аз лично.Руснаците са влезли във Финландия като завоеватели по времето на този договор.
Знам обаче нещо ,което ще те втрещи на 100% и това е отношението към Хитлер на нашенските комунисти ,когато Германия и СССР са били съюзници
Това са били ужасни времена,ставали са такива невероятни събития,че...
Все пак си прочел този доклад на Дълес в интернет нали?Нещо от докладите на ДС да си прочел?! :D
Последна промяна от Vesela Taneva на 06 апр 2013, 12:59, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 06 апр 2013, 12:12

emevev написа:Весе, понеже помня, че ми цитираше Бжежински, та... (ето затова са полезни дискусиите ни - всеки ден научаваме по нещо ново)

Збижнев Бжежински написа:След комунизма, най-големият враг на западните цивилизации е... Православието


т.е. това далеч не е ново, ама аз не го бях срещал :D :D
Корупцията, бедността, престъпленията, някоя друга религия...? тц! ;)
(този ти мисли доброто, да знаеш - слушай го и го цитирай постоянно - готин е!) ;)

Изобщо не ме интересува какво мисли вече,стар е и неговата теория си е изиграла ролята ,сега не е актуална.От соц блока остана само Куба ,която ще въведе скоро пазарната икономика и ония от Северна Корея ,които може и да се самовзривят с атомната си бомба. :qipag:
Цитирах го само веднъж по повод на едно негово сполучливо определение на СССР.Така ли излезе както е казал?Така излезе!! :D

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 06 апр 2013, 14:28

emevev написа:
Al написа:Ще го формулирам така: Имаш повече информация от преди 1989 г., но степента й на достоверност и най-вече на изчерпателност не е особено висока.

Al написа:Естествено, че сега е по-достоверна и изчерпателна информацията отпреди 1989


Аз пък ще го формулирам така: Би ли споделил, моля, какво ново за годините преди 1989г. научи в последните 23 години?
(Кои неща не знаеше през 1989г, а ги научи по време на т.нар. демокрация?)

Как ги сравняваш с новите неща, които си узнал в последните 5 години (от 2008г. насам) за политиката и икономиката ни през предишните 18 години (1989-2007)?

П.П. Тук може и Весето да отговаря ;)


1. Никъде не съм споменал, че сега информацията за преди 1989 е повече. Казах, че по принцип информацията е повече, което мисля не се нуждае от коментар.
2. Преди 1989 за много неща се говореше, но не бяха открито обществено достояние - лагери и подобни. Сиреч - не ги знаехме със сигурност
3. Не виждам някаква сериозна разлика между новините в политиката и икономиката през последните години.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 06 апр 2013, 14:46

Al написа: Сиреч - не ги знаехме със сигурност


Ти каква шаврантия си #-o

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 06 апр 2013, 14:51

Vesela Taneva написа: Все пак си прочел този доклад на Дълес в интернет нали?Нещо от докладите на ДС да си прочел?! :D


Войната е друга дълга тема... Но с тези въпроси просто ми казваш: и двете страни са еднакви ;) (нещо, което доскоро не го приемахме изобщо: само едните бяха лоши) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 06 апр 2013, 14:53

emevev написа:
Al написа: Сиреч - не ги знаехме със сигурност


Ти каква шаврантия си #-o

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag:


:qipae:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 06 апр 2013, 14:57

Vesela Taneva написа:Така ли излезе както е казал?Така излезе!! :D


Излезе, че ми цитираш някакъв, който работи "Антикомунист" и целият му живот е посветен на това, от това е станал и милионер, а в същото време е и враг на Православието - продължавай да го цитираш: Той е светлото бъдеще, след него да вървим, мъдрец и политолог от някакъв калибър беше, ама не помня какъв точно!! ;) :D

Повечето доводи са такива: непроверени, но галещи слуха - много готино би било, ако живеем като богатите американци и богатите германци, ама... тц - те не го искат, а ние вярваме в обратното ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 06 апр 2013, 16:06

Vesela Taneva написа:Писала съм ,че са се усетили как след разделението на света в Ялта и договореността м/у Чърчил,Рузвелт и Сталин са щели да ,изгубят Източна Европа.Какво ненормално виждаш в такава реч, имайки предвид ,че от тяхна гледна точка се появява един нов "колонизатор".Съюзът им с СССР по времето на Втората СВ.В. е необходимо зло за да спрат по-голямото зло, нацистите...


Тия пък хич не ми ги хвали... Далеч преди конференцията в Ялта (когато Жуков е на по-малко от 100км от Берлин) има конференция в Техеран (ноември 1943), както и Декларация на Обединените нации от 1 януари 1942г., чиято първа точка гласи:
"1. Всяко правителство се задължава да употреби всички свои ресурси, военни и икономически, против тези членове на Тристранния пакт и присъединилите се към него, с които това правителство се намира във война." (П.П. САЩ влиза във ВСВ на 8 декември 1941г. след Пърл Хабрър, а на 11 декември 1941г. Германия обявява война на САЩ)

Всичко това не пречи да открият Западния фронт (десанта в Нормандия) през ... юни 1944г. :shock: :shock: :shock: :shock: (далеч след като Сталин е обърнал хода на войната)

т.е. правят си пас 3 години и се включват на финала, при решена война, колкото да участват при разпределението на следвоенните граници... големият колонизатор СССР не предявява никакви претенции към Африка и Австралия (с всякаквите островчета там), но пък се съгласява към победителите във войната да се включи и... Франция :shock: (затова ФРГ е три пъти по-голяма от ГДР, а не два пъти), вместо да ги върне всички обратно в Нормандия и да отлитат... :qipag:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 06 апр 2013, 18:28

Така ли сте изучавали по комунистическо историята на Втората Св .В? #-o Извини ме ,но и най-твърдоглавите комунисти не биха си позволили да отрекат десанта в Нормандия и участието на САЩ във войната.Значи заради подялбата ,а?
пп Що не започнем още от Адам и Ева?Изобщо не ме интересува кой,какво и защо и кога!Живея в настоящето и ме занимават проблемите на днешния ден.Лафът се завъртя за това,че има свобода на словото днес и рано или късно се научава истината за много скрити работи!
Последна промяна от Vesela Taneva на 06 апр 2013, 18:34, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 06 апр 2013, 18:33

emevev написа:
Vesela Taneva написа: Все пак си прочел този доклад на Дълес в интернет нали?Нещо от докладите на ДС да си прочел?! :D


Войната е друга дълга тема... Но с тези въпроси просто ми казваш: и двете страни са еднакви ;) (нещо, което доскоро не го приемахме изобщо: само едните бяха лоши) ;)

Работат е там ,че точно това не ти казвам!
Колкото до Бжежински,посветил е живота си на борбата с/у комунизма ,но май същото е направил и дедо ти Маркс,който е посветил живота си да пробутва теория как да разсипят капитализЪма .Разликата е ,че единият е станал милионер,а другият в Германия се е оженил за богата жена ,спал е със слугинята,а в Англия е карал Енгелс да го издържа! :qipap:
пп Но лафътна Бжежински заСССР- колоса на глинени крака е супер точен!
И за какво им е притрябвала на руснаците Африка и Австралия , когато са взели Източна Европа

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 06 апр 2013, 19:45

Маркс го признава цял свят (освен част от тези, които не са го чели) ;)
Пък може и дупки на чорапите да е имал, а? :roll:

За войната: Декларацията на ОН от 1942г. е факт (има я публикувана навсякъде) - десантът в Нормандия е с всеизвестна дата - как се е развивал Източният фронт по същото време би трябвало да знае всеки (най-малкото за 9 септември същата година сме чували - т.е. три месеца след десанта), Франция колко е победител също може всеки да се досети... Оттам-нататък тълкувай ти - имаш право и ще ми е интересно да го чета... :qipaz:

Лафът за скритите работи остава отворен: аз така и не разбрах какво ново за социализма сме разбрали в последните години (онези неща, които бе изброила вчера, си бяха всеизвестни и тогава)

П.П. Днес по новините гледах за поредната частна фирма, която спечелила търг, който се е състоял два дни след основаването на фирмата... Подобни далаверки има всяка седмица, ама до нас достигат едва по няколко случая годишно (без да коментирам защо се случва и как се разрешават такива проблеми) - само за информацията ми е думата...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 06 апр 2013, 21:44

emevev написа:
Лафът за скритите работи остава отворен: аз така и не разбрах какво ново за социализма сме разбрали в последните години (онези неща, които бе изброила вчера, си бяха всеизвестни и тогава)


Толкова по-зле ако сте знаели за всичко ,което изброих вчера.Знаели сте ,но нищо не сте направили!Защо нищо не сте направили ми е въпросът?Не само не сте направили какво и да било ,ами считате ,че онези времена са били по-добри.

За Франция и за това ,че въпреки правителството във Виши излиза като победител във Войната знам следното:Това е огромна заслуга на Шарл де Гол,който е бил от дистанция ръководител на френската съпротива.Невероятен политик ,истински герой на Франция. По време на десанта в Нормандия прави историческо обръщение към френския народ по радиото от Лондон.При големите политически игри с Рузвелт и Чърчил в края на войната успява да нареди Франция до победителите.
Ами да бяха оставали руснаците да се оправят във войната сами и нещата можеше да са ...други! :shock:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 07 апр 2013, 04:39

Веси, да позная!
Била си вчера на купон, пила си и от там си решила да драснеш някой ред и на нас във форума, нали? :qipaz:
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта

cron